ערכת הפיתוח של מנוע Unreal תתמוך ב-iOS

משחקי תלת-מימד באייפון: חברת אפיק תאפשר למפתחי משחקים ליצור גיסראות עבור מכשירי iOS תוך שימוש בהאצה גרפית מתקדמת

חברת המשחקים אפיק (Epic) הודיעה במהלך כנס המשחקים השנתי בקוריאה על חידוש שעלול לגרום למהפכה בתחום המשחקים שניתן להוריד מחנות האפליקציות עבור מכשירים מבוססי iOS: בחודשים הקרובים ערכת פיתוח המשחקים Unreal Development Kit תוכל לקמפל משחקים כאפליקציות אייפון באופן ישיר.

מדובר בתחרות הרצינית הראשונה לערכת פיתוח המשחקים Unity3D שעד עתה היתה היחידה שיכלה לקמפל משחקי תלת מימד למכשירי iOS באופן פשוט יחסית. המנוע ינצל טכנולוגיה דומה לזו שהוצגה באירוע של אפל, בתחילת החודש בתוכנת ההדגמה Citadel ושהראתה את יכולות מנוע המשחק על גבי פלטפורמת האייפון והאייפאד של אפל.

הטכנולוגיה מאפשרת שימוש ביכולות גרפיות שעד כה נחשבו ליותר מידי כבדות עבור הפלטפורמה הניידת כגון תאורה גלובלית, מיפוי גבשושיות, השתקפויות ואנימציות המחושבות בזמן אמת, ועוד. מדובר ביכולות האצה ואלגוריתמים המאפשרים גרפיקה מרשימה ביותר על הפלטפורמה, בייחוד כשמתחשבים בכוח החישוב המוגבל שלה וביכולת של Unity3D המתחרה על אותה המערכת.

הערכה תתמוך במכשירי אייפון מדור 3GS ומעלה, מכשירי אייפוד טאץ מדור שלישי ומעלה, ומכשירי אייפאד.

יישום של היכולת החדשה ניתן לראות במשחק ההדגמה “הגנת מבוך” (Dungeon Defence) שקומפל והותקן על מכשירי האייפון והאייפאד, וניתן לראותם בסרטון מעלה. המשחק הוא למעשה אחד ממשחקי ההדגמה הראשונים שקוד המקור שלהם פורסם להורדה עבור מפתחים בשביל לאפשר להם ללמוד כיצד להשתמש בערכת הפיתוח, כשזו יצאה לראשונה כהורדה חינמית עבור מפתחים חובבים.

לדברי חברת אפיק, לעדכון של ערכת הפיתוח יקח עוד מספר חודשים להגיע, כך שלמפתחי המשחקים בערכת הפיתוח נשאר רק לחכות. ולשאר הציבור – אפשר בינתיים להוריד את אפליקציית Citadel מחנות האפליקציות ולהתמוגג מהאפשרויות והפוטנציאל של גיימינג נייד באייפון כבר בעתיד הקרוב.

אור בוטון

גיק וגיימר מהסוג הישן שזוכר ימים טובים יותר. תושב קבע בכפר הגלובלי של הרשת ואובססיבי לגבי טכנולוגיה, חדשנות ותרבות רשת. בעל חיבה בלתי מובנת למציאות מדומה וכל הקשור בכך.

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: