אירוע המוסיקה של אפל – פוסט מתעדכן

אירוע המוסיקה והמדיה של סתיו 2010 של אפל: פוסט מתעדכן ממסיבת העיתונאים

אירוע המוסיקה והמדיה שיערך הערב בסן פרנסיסקו, כמו כל אירוע של אפל, הוקדם באינספור פרסומים על מה אנו צפויים לגלות באירוע. בין ההשערות היו שהעלו את iTV, מוצר הטלוויזיה של אפל שכשל עד כה עם שמו הישן AppleTV וצפוי לעדכונים ושינויים. אחרים טענו שככל הנראה נראה את האייפוד טאץ' בגירסתו הבאה, ככל הנראה עם מצלמה מובנית בדומה לאייפון 4.

מסיבת העיתונאים תשודר בשידור חי באתר של אפל, ואנו נספק לכם את הדיווחים לצד הפרשנות שלנו בפוסט מתעדכן זה. אל תשכחו לרענן!

20:00 – סטיב ג'ובס מציג את שותפו, סטיב ווזניאק ומספר על חנויות אפל חדשות שנפתחו לאחרונה ברחבי העולם. לדבריו, בחלק מהחנויות יש מעל מיליון לקוחות ביום ומעל מחצית הלקוחות קונים את המק הראשון שלהם.

20:05 – 120 מיליון מוצרים מבוססי iOS שווקו בעולם. מעל 230,000 מופעלים ביום, לא כולל שדרוגים, לדברי ג'ובס. באפסטור הורדו 6.5 מיליארד יישומים מה שמתפרש לכ-200 הורדות בשניה.

20:10 – 4.1 iOS: תיקוני באגים לרבות תקלות המערכת ב-3G וחיישן הקרבה. בנוסף: השכרת סרטים וסדרות, וידאו ב-HD ועוד.

הנושא הראשון בו מתמקד ג'ובס הוא יכולת צילום תמונות HDR בעדכון החדש. בעצם מדובר בצילום של 3 תמונות ושילובן באמצעות אלגוריתם לתמונה איכותית אחת. לאחר מכן, מדבר ג'ובס על מרכז המשחקים של iOS, התומך בריבוי שחקנים, השוואת תוצאות מול חברים ועוד.

20:12 – על הבמה עלה מנכ"ל חברת המשחקים Epic, מייק קאפס. הוא ומעצב המשחק מראים את "פרוייקט חרב", באמצעות משחק תלת-מימדי במכשיר ה-iOS. המשחק אכן נראה מדהים ומרשים מאוד.

20:15 – גרסת iOS 4.2 תשוחרר בנובמבר ותביא את שלל החידושים של 4.1 לאייפד, הדפסה ברשת האלחוטית ויכולת AirPlay .AirPlay יאפשר הזרמה של מדיה מכל סוג לרבות תמונות מוסיקה ווידאו ברשת האלחוטית.

20:20 – לדברי סטיב ג'ובס, נמכרו 257 מיליון אייפודים. וכעת, מוצגים כל מוצרי הקו החדשים להם ציפינו: האייפודים החדשים.

20:22 – אייפוד שאפל (Shuffle) החדש פצפון ממש ומחזיר את הכפתורים לדגם (בניגוד לזה הקודם) לצד רשימות נגינה, מיקסים של שרות ג'ניוס, ממשק בדיבור ולדברי ג'ובס 15 שעות סוללה. המחיר של המוצר יהיה 49 דולרים לגירסת 2GB והוא יסופק בחמישה צבעים.

20:24 – אייפד נאנו יהיה מצוייד במקום בכפתורים במסך מגע בלבד. גודלו פצפון בדומה לשאפל (גודל של מעבד מחשב). גודלו כמעט מחצית מגודל הדגם הקודם. יתמוך ב-29 שפות, 24 שעות חיי סוללה ויישומים מותאמים לניידות וספורט. ניתן לשנות את זוית המסך על ידי סיבוב המסך עם האצבעות. המוצר יסופק בשבעה צבעים ומחירו יעמוד על 149 דולרים עבור ה-8GB.

20:30 – האייפוד טאץ', האייפוד הפופולרי ביותר. לדברי ג'ובס, המכשיר משמש הרבה למשחקים ונמכר יותר מקונסולות ניידות של סוני ונינטנדו יחדיו. האייפוד טאץ' החדש יהיה דק יותר יותר מהדגם האחרון. כצפוי, המסך במכשיר החדש יהיה מסך הרטינה המוכר מאייפון 4. תמיכה ב-Facetime ומצלמה קדמית, לה צפו רבים, מתווספת לתכונות חדשות כמו מעבד חדיש יותר וג'ירוסקופ תלת-כיווני. בנוסף, המכשיר יתמוך בצילום ועריכה של וידאו ב-HD. שלושה דגמים יוצעו: 8, 32 ו-64 ג'יגה ו-24 שעות סוללה. חשוב לציין ששרות Facetime יתמוך בשיחות בין אייפונים ומכשירי אייפוד טאץ'.

כל מוצרי אייפוד החדשים ישווקו החל מהשבוע הבא וניתן לבצע הזמנה מראש כבר כעת.

20:36 – כעת מוצגות פרסומות הטלוויזיה לדגמי הנגנים החדשים מכל הסוגים.

20:38 – שרות iTunes. כמעט 12 מיליארד הורדות שירים ואינספור ספרים, סרטים ופרקי סדרות. אייטיונס 10 זוכה בלוגו חדש וכמה תכונות חדשות לרבות שינויים בממשק. התוכנה תכלול גם רשת חברתית (!) למוסיקה בשם Ping שמטרתה היא בעיקר גילוי מוסיקה חדשה. בין היתר, ניתן יהיה לראות מצעד שירים הבנוי משירים המושמעים ומורדים על ידי חברים ברשת החברתית של המשתמש. אופי פעילות הרשת ניתן להתאמה מבחינת אבטחה ופרטיות. משתמשים יכולים להיות פרטיים או פומביים כפי שירצו עם המידע שהם משתפים. הרשת החברתית פתוחה למשתמשי חנות אייטיונס ב-23 מדינות. ישראל, למרבה הצער, אינה אחת ממדינות אלו.

הרשת החברתית תהיה זמינה גם במכשירים ניידים וניתן להצטרף אליה החל מהיום, אם אתם מתגוררים באחת המדינות בהן החנות זמינה.

20:51 – אפל TV – לא היה להיט עם שחרורו ב-2006 ולדברי ג'ובס הם למדו הרבה מהלקוחות ומה אלו רוצים. מכשיר אפל TV החדש הוא כרגע מגודלו של הדור הקודם. למכשיר יש חיבור לחשמל, לרשת, ל-USB ו-HDMI. כמו כן, הוא מצוייד בכרטיס רשת אלחוטי. המכשיר מסופק עם שלט ומבוסס בעיקר על הזרמה של תוכן ולא סנכרון.

ניתן יהיה לשכור סרטי HD ב-4.99 דולרים בחנות אייטיונס ביום בו אלו יוצאים על DVD. מחיר השכרה של פרק בסדרת טלוויזיה יעלה 99 סנט וכמובן שאלו יהיו נטולי פרסומות. ABC ו-FOX הצטרפו נכון לכעת לשרות ומציעים סדרות לצפיה במחיר זה. בנוסף, ניתן יהיה לצפות בתכנים משרות NetFlix, יוטיוב, פליקר וכמובן מהמחשב הביתי.

21:07 – ניתן לצפות בתכנים באייפאד או באייפון, ובלחיצת כפתור להעביר את הצפיה למכשיר הטלוויזיה באמצעות ה-Apple TV. מחיר המכשיר ירד ל-99 דולרים בלבד לצרכנים במדינות הנתמכות והמכשיר יימכר בעוד חודש כשהזמנה מוקדמת ניתן לעשות כבר היום.

סיכום:

  • מכשירי אייפוד חדשים
  • רשת Ping – רשת חברתית למוסיקה
  • גרסה חדשה לאייטיונס
  • גרסה 4.2 ל-iOS
  • Apple TV חדש, מוקטן ומוזל
  • עדכוני 4.1 ל-iOS יתקנו מספר באגים שהציקו למשתמשים רבים

21:12 – סולן להקת Coldplay עולה להופיע בפני האורחים באירוע על פסנתר בצד הבמה.

מילות סיום

בניגוד להשערות, אפל לא שינתה את שם Apple TV ל-iTV והפתיעה עם רשת חברתית עבור לקוחות חנות אייטיונס. למרבה הצער, פרט למוצרי אייפוד שהוצגו וגרסאות התוכנה החדשות עליהן דיבר ג'ובס, אנו לא צפויים לראות בקרוב מדי את שרותי אפל TV וחנות אייטיונס למדיה בישראל. יכולותיו של מכשיר האייפד טאץ' החדש הופכות אותו לאייפון ללא סים (או ללא חוזה התקשרות, כפי שציין ג'ובס) והופכות אותו להכלאה של טלפון IP וקונסולת גיימינג ניידת. פלטפורמת "פרוייקט חרב", שלדברי מנכ"ל אפיק צפויה להגיע לידי המפתחים מבטיחה כמות לא מבוטלת של משחקים מעניינים ומתקדמים עבור מכשירי iOS בכלל והאייפוד טאץ' בפרט.

כעת נותר לראות אם השינויים שבוצעו במוצר הטלוויזיה של אפל, האפל TV, יצליחו לקדם מוצר זה שעד כה כשל בתחרות אל מול מזרימי מדיה אחרים ושרותיה מדיה כמו נטפליקס ואחרים. כמו כן, נתמין ונראה אם אכן העדכונים המובטחים ל-iOS 4 יתקנו את הבאגים, לרבות חיישן הקרבה הבעייתי.

אילנה ברודו

אשת המילה הכתובה וחובבת טכנולוגיה. גרפומנית, גיקית, גיימרית, בשלנית, ואפילו משוררת לעת מצוא. בימים עיתונאית רשת נעימת הליכות ובלילות לוחמת צדק דיגיטלי חסרת רחמים ובעלת לשון מושחזת היטב. לשעבר כתבת טכנולוגיה ב-ynet ו-walla!.

הגב

3 תגובות על "אירוע המוסיקה של אפל – פוסט מתעדכן"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
גיל
Guest

גאונות לשמה אין מתנה טובה מזו ליום הולדת…

iAm disappointed
Guest

No iOS for the apple tv
What's the point buying it?
Cable is better
There are better streaming device like ruko and boxee
The price is low
But you don't get much in return
If the device could run apps, that would have been the killer feature
Am guessing google tv will kick their ass

sent from my iPad 

גיל
Guest

I don't agree but let's say you are right what about all of the other devices

wpDiscuz

תגיות לכתבה: