סקירה: TREKZ Titanium הן אוזניות שלא נוגעות בכלל באוזן

מדובר באוזניות אלחוטיות המבוססות על הולכת עצם ויושבות מחוץ לאוזן, כך שמובטח שתוכלו להאזין למוסיקה מבלי להתנתק מהסביבה. גם אחרי חודש איתן התחושה עדיין מוזרה, אבל בהחלט מגניבה

trekz-titanium

trekz-titanium

לשמוע מוסיקה בעת רכיבה שגרתית על אופניים או ריצה היא בהחלט פעולה מתבקשת אשר ׳שואבת׳ אותנו פנימה, אבל כתוצאה מכך אנו לא קשובים לסביבה החיצונית, מה שעשוי לסכן את חיינו. האוזניות של Aftershockz – TREKZ Titanium מאפשרות לכם להאזין למוסיקה באופן פרטי, זאת למרות שנדמה כי הן פועלות בדומה לרמקול והסאונד ׳חשוף׳ לאוזני כל, תוך כדי שהן לא מנתקות אתכם מהעולם סביב.

אחרי שהתנסינו באוזניות במשך חודש, ניתן לסכם ולומר שהתחושה היא בהחלט מוזרה. אתה שומע מוסיקה ואת הרעשים מבחוץ, וזה ממש מרגיש כאילו יש לך משהו באוזן, אבל לא – אין כלום. מיותר לציין שאלו מכם שחרדים לניקיון והיגיינה בוודאי ישמחו לשמוע שהאוזניות לא נוגעות לרגע אחד באוזן, מה שהופך אותן לפריט חובה עבור רבים.

הולכת עצם – איך זה עובד?

הטכונולוגיה עליה מבוססות האוזניות של Aftershockz נקראת bone conduction (הולכת עצם), טכנולוגיה מסקרנת אך חשוב לציין שהיא איננה חדשה. לאלו מכם שלא מכירים, הטכנולוגיה עובדת כך שהאוזניות יושבות על עצמות הלחיים ובעזרת ויברציות הן מעבירות את הסאונד ישירות לאוזן הפנימית, מה שבעצם מאפשר האזנה בסטריאו למוסיקה, מבלי לחסום את האוזניים מהמתרחש בסביבה החיצונית. גלי הקול נתפסים על ידי האוזן הפנימית של המשתמש, והאוזן ׳הציבורית׳, החיצונית, יכולה להיות קשובה בכל רגע נתון לרעשים חיצוניים.

ear.jpg1

אם צוללים קצת יותר פנימה, הטכנולוגיה מאחורי האוזניות מבוססת על הולכה של קול דרך עצמות הגולגולת (עצם הלחי ועצם הרקע) לאוזן הפנימית (קוכליאה) תוך מעקף של תעלת השמע ועור התוף. מדובר בתהליך שמתרחש באופן טבעי כל הזמן – כשאנחנו מדברים, עוצמת גלי הקול והקירבה שלהם לעצמות הגולגולת מאפשרת לקול לחזור אלינו גם דרך העצם וגם דרך תעלת השמע. זו גם הסיבה שהקול שלנו נשמע שונה כשאנו מדברים לעומת כשאנו שומעים הקלטה של עצמנו. כך למעשה ניתן ליצור שני נתיבי שמיעה נפרדים ובלתי קשורים שניתן להשתמש בהם במקביל ובנפרד ללא הפרעה.

האוזניות עצמן כוללות שני מתמרים (Audio to vibration transducers) שמונחים על הרקות ובעזרת מיקרו-ויברציות העוברות דרך עצמיות הלחי לאוזן הפנימית מעבירות צליל, ללא כיסוי או סתימת תעלת השמע. טכנולוגיות נוספות שהוכנסו לאוזניות הן Premiumpitch שמאפשרת רמת שמע איכותית במיוחד ביחס לדורות קודמים ו-Leakslayer, טכנולוגיה שמונעת "זליגת רעש" מהאוזניות לסביבה – דבר הנחשב בעייתי באוזניות הולכת עצם.

העיצוב – קצת חייזרי

לפני שיוצאים לדרך יש להטעין את האוזניות דרך כבל ה-USB. לאחר מכן, כדי לחבר אותן אל מחשב/סמארטפון או כל מכשיר באמצעות בלוטות׳, יש ללחוץ ולהחזיק על כפתור ההפעלה במשך 5 שניות, עד שנורת ה-LED מתחילה ׳להשתגע׳ ולהבהב בכחול ואדום. בשלב הבא אתם אמורים למצוא בהתקני הבלוטות׳ את האוזניות וברגע שההתאמה תושלם בהצלחה, האוזניות ידברו אליכם ויעידו על כך שהן מחוברות. כאן בעצם מסתיים תהליך ההתקנה שנמשך שניות – דקות ספורות.

Trekz Titanium מתלבשות מאחורי הראש באמצעות רצועה אשר נאחזת באוזניים. כפי שניתן להבין האוזניות הן לא ממש אוזניות טיפוסיות, שכן הן מעוצבות כאילו נלקחו הישר מאחד מסרטי ״מסע בין כוכבים״. לוקח קצת זמן להתרגל לעיצוב וגם לפרצופים של העוברים והשבים שלא מבינים מה יש לכם על הראש, אבל גם זה עובר.

IMG_0750

קייסי שלנו מדגמנת את האוזניות. צילום: גיקטיים

על האוזניות ניתן למצוא 3 כפתורים – כפתור הפעלה שהוא גם כפתור הגברת הווליום, כפתור נוסף להנמכת המוסיקה, וכפתור ׳רב שימושי׳ הממוקם בצידן החיצוני של האוזניות. אותו כפתור מאפשר להפסיק ברגע את המוסיקה, להעביר לשיר הבא, ואפילו להפעיל את סירי או את גוגל כדי לחייג בשבילכם, או לכתוב הודעה. כמו כן לצד הכפתורים הללו נמצא פתח המיקרו USB לצורכי הטענה. ההרגשה שלנו היא שכפתורי הווליום לא מאוד פרקטיים לשימוש וקצת קשה להתרגל למיקום שלהם, ולכן לפעמים העדפנו כבר לשנות את עוצמת השמע ישירות דרך הסמארטפון. במידת הצורך ניתן לשנות את ה-equalizer באמצעות לחיצה על שני כפתורי הווליום במקביל.

טווח הקליטה של האוזניות מסתכם ב-10 מטר והן מגיעות עם סוללה נטענה שאמורה לספק לכם עד 6 שעות של מוסיקה ללא הפסקה, כשזמן ההטענה מאפס עד 100 עומד על שעה וחצי. אם פרנויה היא לא הצד החזק שלכם, אתם אפילו יכולים להשתמש באוזניות תוך כדי שהן נמצאות בהטענה.

בעלות ייעוד מאוד ברור

חשוב לציין, האוזניות לא נועדו להיות ׳כייפיות׳ להאזנה למוסיקה איכותית במשרד. איכות הסאונד סבירה בהחלט ומאפשרת לכם להישאר מחוברים כל הזמן לסביבת העבודה ולשמוע אם מישהו קורא לכם, אבל לא מדובר באוזניות שינפיקו סאונד איכותי. נזכיר כי הייעוד המרכזי של האוזניות הוא לשימוש בעת פעילות ספורטיבית כגון הליכה, ריצה או רכיבה על אופניים, בין היתר מכיוון שהצורה שלהן מאוד נוחה; אם אתם לא מסתדרים עם אוזניות in ear והן כל הזמן יוצאות לכם מהאוזן באמצע האימון, האוזניות האלו הצליחו להוכיח יציבות לאורך זמן.

אז איך הביצועים שלהן? כאשר ניסינו את האוזניות בזמן ריצה או נסיעה באוטובוס, רעשי הרקע התגברו די בקלות על המוסיקה. כמו כן, אם אתם נוהגים להקשיב למוסיקה בפול ווליום בזמן פעילות ספורטיבית, צר לנו לבשר לכם שזה לא ממש אפשרי עם האוזניות. כלומר, זה אפשרי, אבל זה יהיה מלווה ברטטים מעיקים בעצמות הלחיים שלכם.

היתרונות הבולטים ביותר של המוצר הן עמידות (אבק, זיעה), העובדה שהן אלחוטיות, חוקיות לנהיגה ורכיבה, בטיחותיות ולא פחות חשוב –  סוציאליות. כמו כן בדקנו את האוזניים על מספר סוגי שיער וגדלי ראשים – וכולם העידו על כך שהן בהחלט נוחות, או ליתר דיוק ״סופר נוחות״. מבחינת התאמה, האוזניות הן One size fits all, אך מגיעות עם שני תוספים שאפשר להלביש על האוזנייה כדי ליצור אחיזה קרובה יותר לבעלי ראש קטן. (בנוסף, לבעלי ראשים קטנים במיוחד, ובעיקר ילדים, קיים דגם "trekz titanium mini" המציע את אותו מוצר בדיוק, רק שהקשת שלו קצרה בכמעט 5 סנטימטר). אלו מכם שמרכיבים משקפיים ביומיום בוודאי תוהים לגורלם, והאם בכלל מדובר במוצר רלוונטי עבורם. ובכן, בהחלט ניתן להרכיב את האוזניות עם משקפי ראייה, שמש או אפילו קסדה, אבל מומלץ קודם כל לשים את האוזניות ורק לאחר מכן את המשקפיים.

מתאימות לשימוש ביחד עם קסדה, מקור: trekz-titanium

מתאימות לשימוש ביחד עם קסדה, מקור: Trekz-titanium

ועכשיו לתכלס

בעינינו, קהל היעד העיקרי של המוצר הם רצים ורוכבי אופניים שרוצים לשמוע מוסיקה מבלי לעבור על החוק ועם האפשרות להיות מחוברים וערים לסביבה. מה שעוד אהבנו באוזניות היא העובדה שהן כוללות מיקרופון, מה שמאפשר לכם לנהל שיחות טלפון 'On the go' באיכות לא רעה בכלל. בסופו של דבר מדובר באוזניות נחמדות, שלרגע אחד לא נועדו להחליף את האוזניות האיכותיות שקניתם במאות שקלים, אלא סה״כ לאפשר למשל לאלו מכם שרוכבים על אופניים לעבודה, להעביר את הנסיעה קצת יותר בנעימים, תוך כדי שמירה על עירנות ומודעות לסביבה.

לרגל ההשקה האוזניות מוצעות תמורת 625 ש״ח, ובסתיו הקרוב אמורה לצאת בארה״ב גם גרסה ׳חוטית׳ שלהן שתעלה בסביבות ה-400 ש״ח בלבד.

וידאו – Introducing AfterShokz Trekz Titanium

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

9 תגובות על "סקירה: TREKZ Titanium הן אוזניות שלא נוגעות בכלל באוזן"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
1dhdjdh
Guest

-https://www.geektime.co.il/kickstarter-batband-
יש כאלה כברheadphones

דוד
Guest

מוצרמעניין

Healthletics
Guest

מוזמנים להכנס לאתר ולראות סרטונים וביקורות על האוזניות.
בנוסף, כנסו ותהנו מעשרה אחוזי הנחה במבצע טרום השקה + 14 ימי התנסות עם אפשרות לקבלה חזרה של 100% מהכסף במידה ולא תהיו מרוצים (לא שתרצו :) )
https://Healthletics.co.il

דניאל צור
Guest

איך מקבלים 10% הנחה?

Healthletics
Guest

הי דניאל, נכנסים לאתר – https://healthletics.co.il ועוקבים אחר ההוראות בחלונית שקופצת (אחרי 7 שניות). ניתן גם לשלוח מייל ישירות אלינו ל- [email protected]
שבוע נעים

אלדד
Guest

כל הכבוד לצוות האתר הזה
פשוט עבודה מעולה
תודה רבה על כל הידע החשוב
תמשיכו כך!!!

אלון
Guest

83$ באמזון. בשקלים זה 315 ש"ח.
מדוע העלות בארץ היא כפולה?

אלון
Guest

מתנצל. טעות במוצר. באמזון 130$
למרות זאת, עדיין יש פער משמעותי בין המחירים וחבל.

אבי
Guest

האם יש נתונים לגבי הקרינה הנפלטת בזמן שמיעת מוזיקה או במהלך שיחה ? לשני סוגי האזניות

wpDiscuz

תגיות לכתבה: