גלישה יעילה עם אקספלורר 9 [טיפים]

אספנו עבורכם טיפים לגלישה יעילה עם IE9, הדפדפן החדש ממשפחת אינטרנט אקספלורר עבור מחשבים מבוססי חלונות 7

מקור: צילום מסך מאתר החברה

אינטרנט אקספלורר, אחד הדפדפנים הנפוצים בעולם, מציע היום חווית גלישה מהירה לצד מספר פיצ'רים שעל אף שחלקם לא מוכרים, עשויים לשדרג משמעותית את הדרך שבה אתם גולשים ברשת. בגרסתו האחרונה – התשיעית במספר, כולל אקספלורר חידושים רבים שהופכים את הדפדפן למהיר, נקי ומאובטח יותר. אספנו עבורכם מספר טיפים, שיעזרו לכם לייעל את השימוש בדפדפן ולהפוך אותו להרבה יותר יעיל.

מהירות

גרסתו האחרונה של אקספלורר כוללת מספר שדרוגים המשפרים משמעותית את חווית הגלישה, בכל הקשור למהירות הדפדפן. הדפדפן מסוגל היום להתמודד עם כל האתגרים שמציבים התקנים השונים המוכרים ברשת, ויודע לענות על דרישותיהם של אתרים עם גרפיקה עשירה, אלמנטים אינטראקטיביים המתעדכנים בזמן אמת, ועוד.

אחד השדרוגים שנוספו לדפדפן בגרסתו האחרונה כולל שדרוג ביצועי רכיב הג'אווה-סקריפט, ויכולת להריץ יישומי רשת מהר יותר מאי פעם. שיפורי מהירות אלה עוזרים להגיש לגולש את התוכן מהר יותר, ולשפר את הדינאמיות והאינטראקטיביות של האתר עם הגולש.

הצמדת אתרים

מקור: צילום מסך מאתר החברה

אפשרות הצמדת אתרים לשורת המשימות הוא אחד החידושים שנולדו מהשילוב שבין חלונות 7 לאינטרנט אקספלורר 9. באמצעותן, יכולים הגולשים להצמיד אתרים חשובים אליהם מרבים לגלוש, לשורת המשימות ולפתוח אותם באופן מהיר ללא כל צורך לפתוח את הדפדפן, ממש כמו פתיחת אפליקציה.

הצמדת אתר היא פעולה קלה לביצוע, ומתחילה עם גלישה לאתר באמצעות IE9. לאחר ההגעה אליו, גוררים את הלוגו שנמצא משמאל לכתובת המתחם (משמאל ל-"HTTP"), אל עבר שורת המשימות או לחלופין, גרירת ה"פביקון" – סמל האתר, אל עבר שורת המשימות.

לאחר שיחרור הלחיצה על העכבר, סימול האתר יופיע בשורת המשימות וניתן יהיה לגשת אליו בלחיצה אחת. כעת משהאתר מוצמד, אם תבצעו עליו "קליק ימני" תפתח בפניכם "רשימת הקפיצה" של האתר. רשימת הקפיצה, מאפשרת לכם להגיע לאזורים שונים ברחבי האתר אליהם אתם גולשים בתדירות גבוהה.

כרטיסיות משופרות – כרטיסיות "נתלשות"

מקור: תמונת מסך מאתר החברה

אחד החידושים שהתווספו לאקספלורר גרסה תשע היא האפשרות להצמיד שני חלונות או שתי כרטיסיות אתר זה לצד זה. הצמדת הכרטיסיות מאפשרת לכם לצפות בשני אתרים במקביל. ההצמדה מתבצעת בקלות, מתוך הדפדפן ומתחילה עם גלישה לאתר הראשון שרוצים ולאחר מכן, פותחים לשונית חדשה וגולשים אל האתר השני.

כעת, גוררים את הלשונית של האתר השני לצד אחד של המסך (למשל לגבול הימני של המסך). לאחר שחרור הלחיצה תוכלו לראות שהוא יצר לעצמו חלון עצמאי, שגודלו גודל של מחצית המסך שלכם. כעת, כל שעליכם לעשות הוא לגרור את הלשונית של האתר הראשון אל הצד הנגדי של המסך, אל הגבול השמאלי, והחלון שלו יתאים את הגודל שלו לחצי השני של המסך. לאחר התהליך, תוכלו לגלוש בשני האתרים במקביל, ולראות את האתרים זה לצד זה.

מחיקת היסטוריה

ריקון ההיסטוריה של הדפדפן היא דבר שכדאי לעשות מידי פעם, ואם אתם מרבים לגלוש, כדאי לעשות אותו לעיתים קרובות יחסית. כמה קרובות? בין פעם בשבוע לפעם בחודש זה בהחלט סביר למשתמש כבד עד ממוצע. הריקון יאפשר לכם למחוק חלק מהרכיבים שהאתרים מניחים אצלכם במחשב, שזוכרים מה עשיתם בביקורכם האחרון שם.

יש משתמשים שדווקא מעוניינים לשמור על מידע זה. מידע זה כולל, לעיתים, את שמות המשתמש שהכנסתם בכל השירותים השונים בהם אתם משתמשים ביום-יום. עבור משתמשים אלה, עדיין מומלץ לרוקן את ההיסטוריה, והם יכולים לבחור שלא למחוק את כל הרכיבים השונים.

בתוך IE9 תוכלו לבחור אילו רכיבים תרצו למחוק, ואילו להשאיר. למשל, אם חשוב לכם שלא יימחקו שמות המשתמש שהכנסתם, ושמורים בקבצי העוגיות של המחשב, תוכלו לבחור למחוק את הכל, מלבד העוגיות. כדי להגיע לתפריט המחיקה, תוכלו ללחוץ על תפריט TOOLS, ושם לבחור באפשרות העליונה, בשם "Delete browsing history". אופציה נוספת היא ללחוץ על קישור המקלדת CTRL+SHIFT+DEL. בתפריט שייפתח, תוכלו לבחור אילו רכיבים למחוק ואילו להותיר.

נטרול שמירת סיסמאות

כאשר אתם ניגשים להשתמש במחשב ציבורי, בספריה, אינטרנט קפה, או בכל מקום בו אתם לא המשתמשים היחידים במחשב, אחד הדברים הראשונים שכדאי לכם לעשות הוא לנטרל את שמירת הסיסמאות, שבמחשבים רבים מוגדרת אוטומטית. כדי לעשות את זה ב-IE, עליכם להכנס לתפריט ה-Tools, ושם לבחור ב-Internet Options.

שם, ביחרו בלשונית ה-"Content", ולמטה ליחצו על כפתור ה-"Settings" שתחת הכותרת "AutoComplete". בחלונית שתיפתח, תוכלו להסיר את הסימון מתיבות הסימון הרלוונטיות. שימו לב, כי אם שכחתם לעשות צעד זה בתחילת השימוש, תוכלו לעשות אותו בתום השימוש, ואגב כך למחוק את כל הסיסמאות שנשמרו עד כה במחשב.

שימוש ב-InPrivate Browsing

מקור: צילום מסך מאתר החברה

בתוך IE9 קיימת אפשרות לגלוש באינטרנט, מבלי לאפשר לאתרים לאחסן עליכם מידע. מידע זה כולל את קבצי העוגיות וגם את הקבצים הזמניים, כגון קבצי גרפיקה. גלישה פרטית שכזו נדרשת לעיתים, וב-IE9 קל להגדיר אותה. כל שעליכם לעשות הוא לגשת לתפריט ה-"Tools", ושם לבחור ב-InPrivate Browsing, או להשתמש בקיצור המקלדת CTRL+SHIFT+P.

אם מסיבה כלשהי אתם מרגישים צורך לוודא שלא השארתם מידע מאחור, אתם יכולים בתום השימוש במחשב, לפני שאתם עוזבים אותו, במידה והוא מחשב ציבורי, לבצע את תהליך מחיקת ההיסטוריה המפורט בצעד הקודם שפרטנו.

ניטרול תוספים מיותרים

אחת המחלות של מקומות עבודה רבים היא עודף סרגלי כלים שהותקנו לאורך זמן על גבי המחשבים השונים. אלה יכולים להיות סרגלי רדיו שונים, סרגלי אימייל ואייקונים, וסרגלים מסוגים רבים נוספים. כדי להבטיח שחויית השימוש שלכם ב-IE9 תהיה אופטימלית ואין סרגלי כלים מיותרים הפועלים ברקע ומאטים לכם את המחשב ואת הגלישה, ניתן להסיר אותם, ולכל הפחות לנטרל אותם.

כדי לגשת למשימה, עליכם להיכנס לתפריט ה-"Tools" ולבחור שם באפשרות "Manage Add-ons". בחלון שייפתח תופיע רשימה של כל סרגלי הכלים והתוספים המותקנים על הדפדפן שלכם. שם, תוכלו לבחור האם להסיר אותם, או לפחות לנטרל אותם זמנית, כך שהם לא יגזלו מכם משאבי מערכת יקרים.

שימו לב, כי בצד שמאל באמצע, מופיעה קטגוריה באפור בשם "Show:", ומתחתיה ברירת המחדל היא להציג את התוספים הפעילים כרגע. תבחרו לשנות את בחירה זו, ותבקשו מהמחשב להציג לכם את "All Add-ons". כדי לנטרל או להסיר, עליכם לבחור בחלון המרכזי את התוסף, ובחלק התחתון של המסך יתעדכן כפתור ניטרול. יש לקחת בחשבון שתוספים מסוימים יש להסיר דרך תפריט הסרת התוכנה שבלוח הבקרה של חלונות 7, אשר ימחוק את כל רכיבי התוכנה השונים שהותקנו כאשר הותקן אותו תוסף.

יש לכם טיפים נוספים? נשמח אם תשתפו אותנו בתגובות!


 הפוסט מפורסם בחסות מיקרוסופט


Internet Explorer 9 מספק את חוויית האינטרנט הטובה ביותר עבור Windows עם טקסט, וידאו וגרפיקה, והאצת חומרה המזרזים את הביצועים וגורמים לאתרי אינטרנט לפעול בדומה לאפליקציות המותקנות במחשב שלך, גישה בלחיצה אחת לאתרים המועדפים שלך, חיפוש משולב בשורת הכתובת, סיוע בשליטה על הפרטיות שלך ועוד רבים אחרים.

למדו עכשיו על כל התכונות החדשות והורידו את הגרסה החדשה של אינטרנט אקספלורר.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

הגב

15 תגובות על "גלישה יעילה עם אקספלורר 9 [טיפים]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אילן שליו
Guest

הכל טוב ויפה, ואכן אינטרנט אקספלורר מתקדם בצעדים מבטיחים לעבר האבטחה והתיד, רק חבל שזה קורה שלוש שנים אחרי שגוגל כרום יוצא.
כל דבר טוב שהיה בגוגל כרום מיקרוסופט העתיקו, הסיבה הראשית לדבר היא התאימות לתקן HTML5 .
התעוררו מאוחר מדי, אבל לפחות התעוררו, בהתחלה מיקרוסופט לא רצתה אפילו לחשוב על לשדרג את אקספלורר שבע ושמונה… מזל שיש לנו את גוגל כרום :-)

מאור
Guest

זה נראה שמאז שבמערכת newsgeek קיבלו את החסות ממיקרוסופט… יש הרבה מאוד פוסטים שמשבחים המוצרים הממוצעים מינוס שלהם.
שזה פשוט עצוב…
כתבה ארוכה ומפורטת שמסבירה בהתלהבות על הפיצ'רים החדשים בIE9 – אותם פיצ'רים שכבר למדנו לקבל כמובן מאליו אצל המתחרים.
שהיא רק מצטרפת לכתבה של עד כמה WEB UI נראה טוב יותר על אקספלורר… אני לא מתווכח עם זה כי לא בדקתי את זה… אבל, אני כן יודע שלכתוב UI לאקספלורר זה הדבר הכי נוראי שיש לעשות…

אז מערכת יקרה…. בבקשה… אנחנו (הקוראים) מבינים שאתם מתרגשים מהחסות שקיבלתם… אבל אל תנסו למלא לנו את המוח בשטויות

דוד
Guest

כל כך מסכים עם מאור.
זה ממש עצוב לראות פוסט פרסומי כזה ונטול מידע מעניין או רלוונטי.

בקצב הזה כל הגולשים של Newsgeek ילכו
אפשר שהפורשים יקימו אתר מקביל שיחרוט על דגלו אפס כתבות פרסומיות

זהר ארד
Guest

עד היום אני טוען שהפיצ'ר הכי טוב באקספלורר (קיים מגרסה 5.5 לדעתי) הוא כפתור ה X שסוגר אותו.

יוסי
Guest

זהר – מסכים עם כל מילה,
וזה עוד לפני הכאב ראש שיש למפתחים בעקבות הדבר הזה שנקרא IE…

נברא
Guest

אתם בכיוון הנכון. הדקה התשעים ואחת, אבל בכ"ז עדיין במשחק. אם לא הייתם מתעוררים בזמן הייתם נעלמים.

א
Guest

די לתוכן שיווקי!

שרה
Guest

מסכימה עם מאור.
וגם, האיטיות של IE9 פשוט מסתכלת. לא יעזור שתגידו שהוא מהיר. הוא איטי. אם אני לא גולשת לאתר ממשלתי, אין לי סיבה לגלוש בIE.

שרה
Guest

*מתסכלת

דוד
Guest

גועל נופש, אפילו צנזרו את התגובה שלי.

רם
Guest

יש לי בדיקה עבורכם:

נסו את:
http://ie.microsoft.com/testdrive/performance/fishbowl/default.html

תעלו את מספר הדגים עד למקסימום ותשוו בין כמה דפדפנים.
התוצאה הפתיעה אותי – IE9 הגיע ל FPS הכי טוב (!) – אבל רק אחרי שהקוד סיים להטען.

הבעיה של IE זה לא שהוא לא מהיר – הוא יכול להגיע להרצת JS מאד מהירה.
הבאיה זה שהוא לא זריז.

לוקח לו המון זמן עד שהוא טוען את הסקריפטים ולכן הוא יוצא כבד מאד.
מיקרוסופט התעקשו לבנות מנוע JS משלהם, ופלטפורמה יחודית משלהם, ולכן זה לקח להם המון זמן. עכשיו הם קיבלו מהירות (speed) אבל לא תגובתיות (responsiveness).

חבל!

מאור
Guest

הIE9 באמת מריץ את זה הכי מהר
אף אחד לא התלונן על המהירות שלIE9

אלא… על כך שIE9 איטי להחריד בתגובות שלו… נכון, אחרי שהדף עולה, המצב הרבה יותר טוב… אבל אנחנו חיים בעולם של multitasking…

נשווה את זה למכוניות ספורט… האמריקאים (מיקרוסופט באנלוגיה שלי) יודעים לבנות מכוניות מאוד מהירות…
פטנט פשוט… שים מנוע גדול… יהיה בסדר

האירופאיות והיפניות אולי לא יסעו מהר כמו האמריקאיות בקו ישר… אבל הם יתעלו עליהם בכל שלב אחר

הטענה הכי גדולה כאן… היא לא על הIE9… אלא על ניוזגיק שהפכו להיות יחצני מיקרוסופט

רם
Guest
למאור – לא מדובר כאן בבעיה של multitasking אלא של latency. קצת קשה לחשוב על זה בתור "מנוע גדול יותר" – לכולם יש את אותם משאבים, וצריכת הזכרון וה CPU של IE9 די טובה ביחס מתחרים. הם באמת יותר יעילים, ובטח השכיבו על זה כמות משאבים אדירה, ומוחות מבריקים, לשבור את הראש איך עושים את זה. הבעיה שהם לא התרכזו במטרה הנכונה – שהתוכנה תרגיש "קלה" – שהאקספלורר יעלה מהר, יסגר מהר, יטען את הדפים מהר, ויתחיל להפעיל את הסקריפטים מהר. יש כאן בעיה תפיסתית של מיקרוסופט – חוסר הבנה נכונה של מה המשתמשים צריכים. לגבי ניוזגיק – מסתבר שזה… Read more »
מולי
Guest

לצערי אקספלורר 9 עדיין לא מתקרב ליכולות כרום ופיירפוקס.
בכתבה אין השוואה בין הדפדפנים ואין התייחסות לירידה האדירה
בשימוש באקספלורר שנקרא לא פעם ״איכספלורר״.

אקספלורר 9 איטי וכמובן מטפל באתרים באופן שונה מקודמיו.
לכן בכל קוד של אתר רציני יש קוד מותאם במיוחד לכל גירסת
אקספלורר. זה המון נזק כשצריך לפתח במיוחד פתרונות לבעיות.
חשוב להתייחס לנושאים אלה בכתבה. לפחות לא להתעלם לחלוטין!

יוסי מזרחי
Guest

לי באופן אישי אין שום בעייה עם מיקרוסופט
אבל הכתבה הזו פשוט מגוחכת.
בסה"כ האתר מכוון לאנשי טכנולוגיה
אני מניח שלא חודש כאן כלום! לאף אחד!
אז אם אין מה לכתוב – לא כותבים.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: