theLearnia: רשת לימודית חברתית [סטארטאפ]

בואו להכיר סטארטאפ קצת אחר, המתמקד בנושא לימודים חברתיים

מקור: יח”צ

אם יש דבר אחד שאפשר להגיד על שוק הסטארטאפים הישראלי, הוא שהרעיונות והיוזמות השונות לא מפסיקות לזרום ולהפתיע אותנו ואת שאר העולם. בעוד שחלק נרחב מאותם הרעיונות והיוזמות מתמקדים בתחומים ”פופולאריים” כגון תחום ה-Consumer, שיווק, משחקים ונישות חברתיות, עדיין ניתן למצוא מספר חברות שמחליטות להתמקד דווקא בנושאים קצת פחות חמים, אך לא פחות חשובים.

אחת מהחברות הללו היא חברת הסטארטאפ הישראלית theLearnia, שהחליטה להתמקד באחד התחומים הפחות אטרקטיביים בארץ – תחום החינוך, במטרה להתמודד עם האתגר ולהציע פתרון נוח ויעיל לתלמידי תיכון ויסודי. החברה מציעה רשת לימודית חברתית, המבוססת על סרטוני וידאו ומציגה אפיק לימודי שונה לחלוטין מישיבה בכיתה עם עוד כ-30 תלמידים נוספים בניסיון לעקוב אחר מה שהמורה אומר, או אומרת.

לימודים, אבל באינטרנט

theLearnia מציעה סרטונים קצרים בתחומי לימוד שונים, הזמינים לתלמידים. כחלק מהרשת ובשל היותה חברתית, יכולים התלמידים ליצור קשרי חברות ביניהם בהתבסס על נושאי העניין הלימודיים המשותפים שלהם, או במידה והם באותה הכיתה. באמצעות הקשרים בין התלמידים, הם יכולים ליצור קבוצות לימוד וירטואליות, ולמעשה לתמוך אחד בשני בכל הנוגע ללימוד והבנת החומר.

אתר החברה עצמו נוח לשימוש, ומציע ניווט קל על בסיס כיתה, מקצוע או נושא, כאשר נושאים משלימים לחומר הלימוד יופיעו לצד חומר הלימוד העיקרי, לשם השלמת פערי ידע. כחלק מהקונספט של נגישות החברה ומוצריה, השימוש במערכת, הרישום אליה והצפייה בתכנים מוצעים כולם בחינם. בנוסף, מערכת החברה הינה פתוחה, כך שמאפשרת לכל מי שיש לו ידע בתחום ספציפי להרשם כמורה, ולחלוק את הידע באמצעות סרטוני לימוד.

המערכת שפיתחה החברה מאפשרת לתלמידים, או יותר נכון למשתמשים, למצוא את המורים הטובים ביותר, להגיב לתכנים שהם העלו ואף “לעקוב” אחריהם, כך שבכל פעם שיפרסמו סרטון חדש, התלמידים יקבלו הודעה מיידית על כך.

האתר מכיל כיום למעלה מ-300 סרטונים בגרסה העברית, ולמעלה מ-500 סרטונים בגרסה האנגלית, כאשר מידי יום מצטרפים לרשת מורים נוספים המעלים סרטונים חדשים. על מנת להתחיל לגלוש ולצפות בסרטונים המופיעים באתר, יהיה עליכם להרשם באמצעות פתיחת חשבון, או להתחבר ישירות באמצעות פייסבוק, על ידי שימוש ב-Facebook Connect.

שומרים על הילדים

בעוד שהקונספט העומד מאחורי אתר theLearnia אינו חדשני, הוא ייחודי בדרכו שלו ומציע מערכת פתוחה, בה כל אדם בעל ידע יכול להעלות תכנים לצד רשת חברתית פעילה, בה יכולים התלמידים לתקשר ביניהם, לחלוק ידע, למצוא חברים משותפים ממעגלי כיתה או נושאי עניין משותפים ואף לשאול את המורים שאלות באמצעות הפורומים – וכמובן להעשיר את חווית הלמידה ולהנות ממאגר הידע הגדול המונח לפניהם.

בנוסף, מכיוון שהחששות הראשונים של כל הורה ששומע על שירות כזה או אחר באינטרנט, ובמיוחד כשמדובר ברשתות חברתיות – הוא האבטחה והשמירה על הילדים – גם כאן מגיע הבידול הייחודי של theLearnia. הרשת החברתית מבצעת הפרדה בין מורה לתלמיד, כך שהמורים אינם יכולים לגשת או לצפות בפרופילים של התלמידים, והתלמידים אינם יכולים להיות חברים של המורים, אלא רק לעקוב אחר התכנים השונים אותם מעלים לאתר.

בנוסף, פיתחה החברה מנוע סטטיסטי חכם שעושה שימוש בחוכמת ההמונים על מנת לסנן תכנים לא ראויים, או אפילו כאלה שאינם ברמת הלימוד הנדרשת – כך שתוכלו להיות בטוחים כי הילדים שלכם, או אפילו אתם, מקבלים את המידע הרלוונטי והטוב ביותר בתחום הלימוד המבוקש.

מקור: צילום מסך

תמיכה כלל עולמית

theLearnia מושקת בימים אלה בגרסת בטא בישראל בעברית מלאה, ובעתיד מתכננת החברה להתרחב אל השוק העולמי, ומשיקה במקביל את הגרסה האנגלית לאתר. לטענת החברה, הפוטנציאל במדינות מתפתחות גדול ולכן פיתחה את ממשק המערכת בצורה שתהיה קלה לתרגום, על מנת לתת מענה לדרישות שווקים אלו. במהלך החודשים האחרונים החברה יצרה קשרים עם ספקי תוכן שונים בישראל כגון מכוני לימוד ובתי ספר פרטיים, שהחלו להרתם למיזם ולהעלות תכנים אל האתר.

נכון להיום לחברה יש שיתוף פעולה אסטרטגי עם רשת תיכונים גדולה בישראל, אשר את שמה לא יכולה לחשוף, והיא פועלת במטרה להרחיב את שיתופי הפעולה אל מוסדות חינוך נוספים. החברה מציינת כי קהל היעד העיקרי שלה הוא ההמונים: החל מהמורה הבודד, דרך הסטודנט להוראה, הורים לתלמידים, הרוצים לחלק משימות ביניהם ולהעלות תכנים על מנת שלילדהם יהיה קל יותר בעת הלימוד ועד התלמידים עצמם, שרוצים ללמוד וללמד.

עונים על צורך אישי

מאחורי theLearnia עומדים שני מייסדים: יוסי אברהם וליאור אברהם. השניים הבינו כי השעות אותן הצעירים מבזבזים מול הרשתות החברתיות משפיע בצורה ישירה על כושר הריכוז שלהם בכל הנוגע ללימודים. בנוסף, צורת הלימוד המקובלת כיום, בה המורה נואם כשעה מול קבוצת תלמידים שרגילה לקרוא 140 תווים בטוויטר, פשוט אינה עובדת.

הצוות ביצע מחקר שוק שארך כשנה, במהלכו זיהו את הצורך בשוק לפתרון המשלב לימודים באמצעות סרטוני וידאו, יחד עם רשת חברתית המאפשרת לימוד חוויתי משותף ומערכת סטטיסטית חכמה המלווה את התלמיד במהלך הלימוד, ומדרבנת אותו לשפר את הישגיו. בעוד שכבר היום ניתן למצוא מגוון אתרים המציעים לימוד באמצעות סרטוני אינטרנט, כגון YouTube, TED ו-Khan Academy, כאן החברה מאמינה במודל פתוח המאפשר לכולם לחלוק את המידע שלהם עם כל מי שמעוניין בכך.

ב-theLearnia משלבים אמצעי הוראה טכנולוגיים ביחד עם הפן החברתי, כך שהתלמידים למעשה לומדים ביחד, למרות שכל אחד מהם נמצא מול המחשב האישי שלו. לטענת המייסדים, מדובר במוצר שעתיד לשנות את הדרך בה תלמידים לומדים, כאשר המטרה הסופית היא להציג חינוך שווה לכולם, ובחינם, לצד קירוב המורים עצמם לטכנולוגיות של הדור הצעיר.

שני המייסדים מאמינים כי ישנם אנשים בעלי ידע רב, ללא פלטפורמה מתאימה לחלוק אותו. מהנדסים מומחים בתחומי מתמטיקה ופיזיקה, הורים שרוצים לעזור לילדיהם להתכונן וכמובן מורים פרטיים המעוניינים לקדם את עצמם, יכולים כולם להוות מקור ידע עבור התלמידים, לצד תכנים “מקצועיים” שיועלו על ידי מורים בבית ספר ומכוני לימוד.


ב-14 עד ה-16 בנובמבר , אירוע היזמות הבינלאומי, Startup Weekend, ינחת במרכז הצעירים בעיר באר שבע ואנחנו מזמינים את כולכם להצטרף אלינו ל-54 שעות של בניית הסטאטראפ הבא שלכם.

אז אם אתם יזמים עם רעיון שמחפשים מפתחים, קבוצות שהתחילו להקים את הסטארטאפ הבא שלהם, מפתחים שמדגדג להם לכתוב קוד ומחפשים שותף שמבין בעסקים, מעצבים ואנשי UI/UX וכל מי שחושב שיש לו את הרעיון המוצלח הבא – אתם מוזמנים להצטרף!


חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

4 תגובות על "theLearnia: רשת לימודית חברתית [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ערן כהן-ציון
Guest

אכן אתר מושקע ומרהיב.
נכנסתי, ניסיתי והשכלתי.
איו לי ספק שהוא עוד רק יגדל ויתרחב.
מומלץ בחום!

רומי
Guest

פרויקט מרשים מאוד. שמח לראות חברות שמסתכלות גם על ערכים נוספים במשק מלבד כסף.
כל הכבוד

Liora Ben Cnaan
Guest

נשמע מעולה, המלצתי לסגנית המנהלת בבית הספר של ילדיי
שבת שלום

Liora Ben Cnaan
Guest

נשמע מעולה, המלצתי לסגנית המנהלת בבית הספר של ילדיי
שבת שלום

wpDiscuz

תגיות לכתבה: