הכירו את המחזור הראשון של TheHive Ashdod

במחזור הראשון של TheHive Ashdod Accelerator המגיע לסיומו בימים אלה משתתפים כ-14 יזמים עם סטארטאפים שחלקם עוסקים בשיפור איכות החיים שלנו ואחרים שמעוניינים לשנות אותה. הצצה ל-6 המיזמים במחזור הנוכחי ופרטים על הדרך שלכם להציע מועמדות למחזור הבא שיפתח בפברואר הקרוב.

hive

הפוסט נכתב על ידי טל קלם, מנהל תוכנית TheHive Ashdod.

בשבוע שעבר התבשרנו על השקעה משמעותית ראשונה באחד מ-8 הסטארטאפים של המחזור הראשון של TheHive Ashdod Accelerator. חודש לפני סיום התכנית וכבר סטארטאפ ראשון יוצא לאוויר העולם. בעוד כחודש יציגו היזמים את המיזמים שלהם ב-Pitch Night ואנו מצפים לקהל גדול של משקיעים ויזמים. בכלל, התחושה היא שאלפי עובדי ההייטק והיזמים שבעיר אשדוד וסביבותיה רק חיכו בקוצר רוח לפריחת תחום היזמות בעיר.

התכנית נמשכת 6 חודשים וכוללת מרחב עבודה משותף, מנטורים עסקיים, יועצים מקצועיים, סדנאות, הרצאות, אירועים ועוד. חלק מהיזמים אף משתתפים בתכנית Google Launchpad.

האקסלרטור ממוקם במרכז העיר, בבניין שצופה אל הים, ומציע משרדים מרווחים וצבעוניים שתורמים לאווירה.

בימים אלה אנחנו מראיינים את המועמדים לתכנית הבאה, שתיפתח בפברואר 2014, וזה הזמן להגיש מועמדות. אנחנו מחפשים יזמי early seed, משלב הרעיון ועד ליזמים שיש להם מוצר מבטיח אבל עדיין לא הגיעו לשלב הגיוס. מניסיון העבר, אנו מצפים לפניות רבות ונשמח להיפגש עם כל הפונים כדי לבחור את הפרוייקטים המעניינים והמתאימים ביותר לתכנית.

ניתן להגיש מועמדות דרך כתובת המייל הבאה או באמצעות אתר התוכנית.

וידאו: הצצה לתוכנית

הכירו את המחזור הראשון

בתכנית הראשונה של המחזור הראשון של TheHive Ashdod Accelerator המסתיימת בימים אלה משתתפים כ-14 יזמים עם סטארטאפים שחלקם עוסקים בשיפור איכות חיינו ואחרים יכולים לשנות את המציאות בה אנו חיים. התכנית נמשכת 6 חודשים וכוללת מרחב עבודה משותף, מנטורים עסקיים, יועצים מקצועיים, סדנאות, הרצאות, אירועים ועוד.

HommyFood

hommyfood

ליאוניד בלובשטיין, הומיפוד

חזרתם הביתה רעבים וגיליתם שהמקרר ריק? רוצים אוכל ביתי אבל אין לכם כוח או מצרכים כדי להתחיל לבשל?

אילן פלג וליאוניד בלובשטיין, שני יזמים צעירים תושבי אשדוד, צירפו אליהם את מולי אמזלג כדי להקים סטארטאפ שמציע שירות ייחודי להזמנת אוכל ביתי. דרך האתר והאפליקציה המשתמשים צופים במבחר אפשרויות של אוכל ביתי מוכן בסביבתם – חובבי בישול שמבשלים בבית ורוצים למכור ממעשה ידיהם. הגולשים, שמדרגים את הבשלנים ואת האוכל, מאפשרים לחבריהם להחליט אם בא להם להזמין סיר קוסקוס מתבשיליה של אהובה, או סיר של תבשיל צמחוני שבישל גיא, יוצרים קשר עם הבשלנים ומזמינים מהם את המזון.

אילן פלג הוא חייל משוחרר טרי, שהיה חבר הנבחרת האולימפית של ישראל למרחקים בינוניים. הוא החליט לתלות את נעלי הריצה רגע לפני תחילת ההכנות לאולימפיאדה כדי לצאת למסע המרתק של הקמת סטארטאפ. ליאוניד לעומתו עדיין לא התחיל בשירות צבאי ממש. הוא סיים לאחרונה את לימודי המחשבים באוניברסיטת תל-אביב כעתודאי ואמור להתגייס בחודשים הקרובים.

TakeMe2

takeme2

רוצים לנסוע למשחק של מכבי תל-אביב ביד אליהו ביחד עם כל החבר’ה מהמושב? או להופעה של כוורת בלי פקקים ובלי בעיות חניה? ואולי להזמין רכב הסעות גדול לכל המשפחה שיחכה לכם בתחנת הרכבת?

סיגל אדרי עושה בדיוק את זה. אחרי שנים של עבודה בתחום ההייטק כשכירה, ולאחר שטעמה ממה שיש לעולם להציע והתגוררה תקופה ארוכה ביפן, סיגל מקימה שירות חדשני – TakeMe2, שיחבר קבוצות ובודדים לשירותי הסעה מקצועיים. השירות יחבר בין משתמשים שרוצים לנסוע לאותו משחק, לאותה הופעה, לשדה התעופה או סתם לבלות בים, ויצוות להם נהג מקצועי שיאסוף אותם מביתם ברכב הסעות, ויחזיר אותם לביתם בסיום האירוע.

The Clone Project

thecloneproject

שושנה ואליאס רדקין, The Clone Project

בעולם הדיגיטלי נאסף עלינו מידע רב, דבר שבדרך כלל אנחנו חוששים ממנו. אבל מה אם אנחנו נאסוף את המידע שלנו בעצמנו וניצור לעצמנו שיכפול דיגיטלי ברשת? כזה שיוכל להזכיר לנו מתי היינו בפגישה, שיהיה בו צילום של הבילוי שלנו עם הילד בפארק, שנוכל לשדר לבני המשפחה בשידור חי את יום ההולדת שלו, או שיהיו בו כל שיחות הטלפון שלנו כדי שנוכל לזכור מה בדיוק הבטחנו בשיחה מסויימת.

שושנה ואליאס רדקין, שני עולים חדשים מצרפת המתגוררים באשדוד, מקימים בדיוק פלטפורמה כזו, שתוכל לתת חיים לפעילות הדיגיטלית שלכם. השניים כבר נטלו חלק במספר מיזמים טכנולוגיים מצליחים בעבר בצרפת.

OptiVector

optivector

פיליפ בוגראש, OptiVector

פיליפ בוגראש, שעלה לארץ מארה”ב לפני כשנה ומתגורר באשדוד, ממציא את התעופה מחדש: פיליפ מפתח שיטת תעופה חדשנית ויעילה למסוקים, שתיתן להם הרבה יותר כח הרמה, פעולה שקטה יותר ויעילות, באמצעות מדחפים שיפעלו בצורה אליפטית בצדי גוף המסוק עם להבים מתכווננים, במקום המדחף הענק הנוכחי. כל המודלים מראים, שהפיתוח החדשני הזה יהיה הכיוון העתידי של התעופה.

פיליפ נולד בברה”מ ובראשית שנות ה-20 לחייו אבר להתגורר בארצות הברית. עם שני ילדיו ואשתו הוא החליט 30 שנים אחר-כך “לעשות עליה”. בתו כבר הספיקה להשלים את השרות הצבאי בארץ והיא הצטרפה אליו לאחרונה ומטפלת בנושאי המרקום של הסטארטאפ השאפתני של אביה.

Tevatronic

אלכסנדר וייצמן (משמאל) ואולג קורול (מימין) – טבעטרוניק

אלכסנדר וייצמן (משמאל) ואולג קורול (מימין) – טבעטרוניק

ללא מים צמחים מתים, וכשאנו משקים אותם יותר מדי אנו מבזבזים מים וחומרי דישון, וגם מעכבים את התפתחות הצמח. פיתוח חדשני של חברת טבעטרוניק מאשדוד, מאפשר לחקלאים להשקות את הצמח בדיוק במידה הנכונה. לא טיפה אחת יותר ולא טיפה אחת פחות. המערכת של טבעטרוניק מודדת את לחות המים בקרקע בנקודה מסויימת בשדה של 20 דונם, ומחשבת את כמות המים בעומק הקרקע לשדה כולו. במידה וחסרים מים היא תפעיל את מערכת ההשקייה, וכאשר יש מים במידה הרצויה ההשקיה תעצר.

הניסיון של טבעטרוניק מראה שחקלאים משקים יותר מדי, והמערכת שלהם מצליחה לחסוך כ-40% מכמויות המים וחומרי הדישון, חיסכון כספי ניכר ורווח סביבתי ברור. את טבעטרוניק הקימו ומנהלים אלכסנדר וייצמן ואולג קורול, תושבי אשדוד, ביחד עם ד”ר יצחק קליין. אלכסנדר, גיאופיזיקאי מוכשר, עלה לישראל מברית-המועצות, ומוחו קדח והגה את הרעיון. החברה קרובה להסכם השקעה ראשון, ונראה שזו תהיה החברה הראשונה בחממת היזמים באשדוד שתגייס הון משמעותי להמשך פעילותה.

Objectifiers

objectifiers

מתיאס פרידמן מקים פלטפורמה B2B להדפסות תלת ממדיות: עיצוב אובייקטים לפי הצורך או ממאגר האתר, הדפסתם ואספקתם ללקוחות.

מתיאס עלה לארץ כחייל בודד מצרפת, סיים שירות צבאי ושב לחיק משפחתו בצרפת. כשהחליט לעלות לישראל, בעקבות אביו, יצר קשר עם חממת היזמים באשדוד והודיע שיש לו סטארטאפ. הוא הגיע לישראל ממש עם פתיחת התכנית והצטרף אליה כבר למחרת. לפני מספר חודשים צירף אליו מתיאס את ג’רמי, גם הוא עולה מצרפת שהשתחרר לאחרונה משירות קבע בצבא, וביחד הם מקימים את אובג’קטיפיירס, האתר שייתן לכם שירותי הדפסות תלת ממדיות, כולל עיצוב, אנשי מקצוע וכו.

Avatar

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

1 תגובה על "הכירו את המחזור הראשון של TheHive Ashdod"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
לאוניד בלובשטיין
Guest

תודה לTheHive על הפרוייקט!

חשוב להוסיף שבמיזם HommyFood קיים יזם פעיל נוסף : מולי אמזלג.

את הפיילוט ניתן לראות בלינק הבא: http://www.hommyfood.co.il .

מוזמנים להרשם בתור בשלנים או לחפש מנות מהבשלנים באזורכם ולהזמין.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: