Tasko משדכת בין בעלי כלבים לאלו שישמרו עליהם [סטארטאפ]

סטארטאפ ישראלי חדש יעזור לכלבים האהובים שלכם להתאוורר גם באמצע היום, כשאתם רחוקים ובעבודה, בעזרתה של קהילת אוהבי הכלבים המתגוררים באיזורכם.

מקור: Tasko, עיבוד תמונה

מקור: Tasko, עיבוד תמונה

במידה ואימצתם כלב, אתם כבר יודעים שהמשפט שמדובר בחברו הטוב ביותר של האדם הוא נכון ואתם מוכנים לעשות הכל עבורו. לצערכם, סביר להניח שעליכם להתעורר כל בוקר ולצאת מהבית למספר שעות טובות לעבודה, פגישות או שאר סידורים, כשברוב המקרים כלביכם האהוב אינו יכול להתלוות אליכם לכל מקום.

על מנת לדאוג שכלבכם ישאר בידיים טובות ועם מי שיעביר לו את הזמן, או לפחות ידאג שלא יתפנה על השטיח בסלון, הסטארטאפ הישראלי Tasko יעזור לכם למצוא נותני שירות אמינים שיטיילו וישמרו על כלביכם, כדי שגם הם יוכלו להנות במהלך היום.

החברים הכי טובים

סביר להניח שיש לכם חבר אחד, לפחות, שמאוד אוהב כלבים אך מעולם לא אימץ אחד. בדרך כלל התירוץ הקבוע הוא שאין לו זמן לטפל בכלב, הודות לעובדה שנמצא כ-10 שעות ביום מחוץ לבית ומאמין שלא יוכל להעניק לו את האהבה הראויה.

Tasko הוא סטארטאפ ישראלי שמעוניין לחבר בין בעלי הכלבים הללו למשתמשים שאוהבים כלבים ויש להם את הזמן והרצון להשקיע בהם, גם אם מדובר על כלבים שאינם בבעלותם.

נכון להיום, האתר מציע שני שירותים שונים: דוג-ווקינג ו-דוג סיטינג. כלומר, משתמשים המוכנים להוציא את הכלבים לטיול על בסיס ימים קבועים או תאריכים ספצייפים לצד משתמשים המוכנים לשמור על חיית המחמד לפרק זמן קצר, בזמן שהבעלים טס לחו"ל או עובר דירה.

בכל הנוגע לאותם נותני שירות הנשארים עם חיות המחמד האהובות, כאן מגיע נושא חוכמת ההמונים שמיועד לעזור לבעלי הכלבים למצוא את נותן השירות הטוב ביותר עבורם, תוך כדי מתן שקיפות מלאה. אלמנט זה בא לידי ביטוי באמצעות אפשרות לדרג ולהגיב לאחר קבלת השירות, כך שבעלי הכלבים יוכלו להיות בטוחים שאינם מעניקים את חיית המחמד שלהם למי שלא יטפל בה כראוי.

מרקטפלייס לחיות מחמד

Tasko הושק ביוני 2013 על ידי שלושה שותפים: תומר, רן ופלג שנמשכו לעולם הכלכלה החברתית והחליטו שהגיע הזמן לפתח מרקטפלייס ייחודי המוכר שירותים מסויימים, בהתאם לדרישת המשתמשים. עם זאת, לאחר שהחלו לעבוד על המיזם הגיעו להחלטה שכדאי להתמקד בתחום אחד עיקרי, לפחות בשלב ההתחלתי, על מנת לבדוק את היענות המשתמשים.

הודות לאהבתם לבעלי חיים, ספציפית לכלבים, החליטו להתמקד בשוק זה. הפלטפורמה שהרימו נועדה לענות על כלל הבעיות בתחום, החל מסינון ודירוג נותני השירות, "שידוך" בין הלקוחות לנותני השירות המתאימים לו ועד לפעולה הטכנית של העברת התשלום בין שני הגורמים.

כך למעשה, עוזרים לשני הצדדים המעורבים – לבעלי הכלבים, במענה לשעות בהן אינם פנויים לצד נותני השירות אוהבי החיות, שיכולים להרוויח כספית מהאהבה והרצון שלהם לעזור. בתחילת דרכם התמקדו באיזור תל אביב וביצירת מאגר נותני שירותים אמין ואיכותי, שיוכל להציע את השירות הטוב ביותר, וכיום התרחבו ומציעים את שירותיהם למאות לקוחות גם ברמת גן, גבעתיים, הרצליה, חולון ואיזורים נוספים, בכוונה להתרחב אל כל חלקי הארץ.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

 

מוצאים חברים חדשים

למרות שהאתר נמצא עדיין בשלביו הראשונים, אין ספק שהשלושה שמו דגש על ממשק פשוט וקל להבנה וליצירה של מודעות דרושים חדשות, בכל אחד מהשירותים בו אנו מעוניינים. לאחר הבחירה הרצויה, עלינו למלא שאלון קצר המתאר אותנו, את הכלב שלנו ואת כל הנקודות הקטנות והבעייתיות שעלולות לצוץ (נביחות על ילדים, חיבה יתרה לכלבות וכדומה).

בנוסף, נוכל לקבוע את סכום הכסף אותו אנו מוכנים לשלם בתמורה לשירות, מה שיעזור לנו למצוא את נותני השירות המתאימים, המוכנים לעמוד בסכומים הללו. בעוד שעבור דוג-ווקרים אנו יכולים לקבוע את המחיר אותו אנו רוצים לשלם, עבור דוג-סיטינג יהיה עלינו להגיש הצעת מחיר לנותן השירות ולברר אודות פרטי האירוח השונים. כך שמדובר על תהליך מעט יותר ארוך וכמובן, כזה שעתיד לעלות הרבה יותר.

משיטוט בלוחות הדרושים הפעילים ומהיסטוריית העסקאות שנסגרו בעבר, אנו יכולים לראות כי מחיר ממוצע של טיול באורך של כחצי שעה יעלה לכם בסביבות ה-60 שקלים. עם זאת, לעיתים ניתן למצוא דוג-ווקרים שיסתפקו במחיר נמוך משמעותית, העומד על 25 שקלים לטיול של 30 דקות, בהתאם ליום, השעה והאיזור בו אתם נמצאים.

בכל הנוגע לנותני השירות המוליכים את הכלבים, החברה מבהירה כי תהליך הסינון הוא אחד מהסממנים הייחודים שלה. בעוד שבשוק קיימים מספר אתרים המציעים שירותים דומים, כמו גם פורומים ורשתות חברתיות בהן ניתן לפרסם ולחפש דוג-ווקרים או דוג-סיטרים, כאן נותני השירות עוברים ראיון אישי מול החברה עצמה, ועומדים לביקורת ותגובות על איכות השירות שלהם מצד בעלי הכבלים.

למעשה, החברה מזמינה את כל מי שיכול ומעוניין להציע את שירותיו בהולכת או שמירת כלבים להרשם אל האתר ולהתחיל להרוויח מאהבתו לחיות מחמד. במידה ויש לכם עבודה במשרה מלאה, או שאתם פנויים רק בתאריכים או ימים מסויימים – תוכלו להכניס את הימים, השעות והתאריכים בהם אתם פנויים, כך שתשודכו רק לבעל כלב הזקוק לעזרה בימים ובתאריכים המסויימים הללו.

לדברי החברה, מדובר על עבודה המאפשרת לסטודנטים, עובדים בחצי משרה או אפילו חיילים להרוויח כמה מאות שקלים בכל חודש, בזכות ניצול הזמן הפרטי שלהם לטובת הקהילה וחיות המחמד שלה. כמובן שהמודל העסקי של החברה מגיע כאן לידי ביטוי, כאשר גובים עמלה על תיווך העסקה, בדומה לאופן הפעולה של eBay, Airbnb ומרקטפלייסים אחרים בשוק.

ממלאים את הטופס ומוצאים דוג-ווקרים. מקור: צילום מסך.

ממלאים את הטופס ומוצאים דוג-ווקרים. מקור: צילום מסך.

 

חשופים לתחרות

השלושה מודעים לעובדה שבעוד שייתכן ויצליחו לכבוש את השוק בארץ, מעבר לים מצפה להם תחרות משמעותית מול חברות שכבר הצליחו לבסס את עצמן. אחד מהשמות המוכרים והמדוברים בארצות הברית הוא Swifto, כאשר גם כאן מדובר בחברה ישראלית המציעה שירות דומה, שאף השלימה לפני כשנה גיוס בסך 2.5 מיליון דולרים.

עם זאת, מהניסיון שלהם הבינו שנקודת התורפה העיקרית היא נושא האמינות של נותני השירות, ולכן מעוניינים לשים את הדגש דווקא בנקודה זאת. למעשה, עיקר הפיתוח הוא על פיצ'רים העוזרים ומקלים לבעלי הכלב למצוא ולבחור את הדוג-סיטר האמין והמתאים ביותר עבורם וכמובן, עבור חיית המחמד שלהם.

וידאו: שירותי דוג-סיטינג של TASKO

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

5 תגובות על "Tasko משדכת בין בעלי כלבים לאלו שישמרו עליהם [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רועי פ
Guest

זה סטארטאפ?
דוגר נותן את אותו השירות, אבל בחינם:
http://www.dogger.co.il

לירן
Guest

תשמע כל דבר זה סטארטאפ. גם אם זה סטארטאפ של פיצ׳ר של ניקיון חדרי מדרגות בתשלום בשימוש בטכנולוגיה סודית. השאלה מה עושים עם הרעיון ואיך ממשים אותו.

עמרי ג
Guest

רעיון כזה טוב הרבה זמן לא ראיתי!
הגיע הזמן שמישהו ישים סוף למחירים הפסיכים של הפנסיון לכלבים.
ישר כוח על הרעיון ואני מקווה שזה יתפוס כמה שיותר מהר.

דן
Guest

http://www.crunchbase.com/company/dogvacay

קיימים שנתיים וגייסו $22M , רעיון מעולה אבל לא מקורי בכלל ( לא באמת חשוב ).ייבוא מוצלח לארץ עם ביצוע טוב יכול לפגוע מאוד בהכנסות הפנסיונים , השאלה כמה כסף יש שם ?

ליאור
Guest

חולון כן ובת ים לא, WTF?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: