Swifto הישראלית מגייסת 2.5 מיליון דולר כדי להוציא את הכלב שלכם לטיול [גיוס]

זה התחיל ממציאת עובדים זמניים והפך לשירות טיול עם כלבים. עם 2.5 מיליון דולר בבנק ומעל למיליון דולר בהכנסות, פנינה פירסט מ-Swifto מסבירה איך סטארטאפ עושה Pivot כמו שצריך.

עיבוד תמונה. fearghalonuallai cc-by. flickr

עיבוד תמונה. fearghalonuallai cc-by. flickr

עובדים במשרה מלאה? לא נמצאים כל היום בבית וצריכים להוריד את הכלב שלכם? מסתבר שאתם לא לבד. חברת Swifto (לשעבר Todayjob) של היזמת הישראלית הצעירה פנינה פירסט (25), הודיעה הלילה על סבב גיוס הון ראשון של החברה בגובה של כ-2.5 מיליון דולרים, מקרן ההון סיכון בנצ'מרק קפיטל.

הגיוס נועד כדי לספק שירותי End-to-End בכל מה שקשור לטיולי כלבים (Dog Walking), שוק שלדבריה של פירסט מגלגל בשנה כ-60 מיליארד דולרים. את ההשקעה ביצע מטעם בנצ'מרק השותף הישראלי של הקרן, מייקל אייזנברג, שגם יצטרף לדירקטוריון החברה.

מאיתור עובדים זמניים לטיולים עם הכלב

הסיפור של פירסט מתחיל לפני כשלוש שנים וחצי, אי שם בספטמבר 2009, אז זכתה פירסט במקום הראשון בתחרות Exit 09 עם הרעיון לבניית מערכת לחיבור בין עובדים זמניים ומעסיקים באופן מיידי ובזמן אמת.

"כשהתחלתי את TodayJob, הייתי קצת יומרנית" מסבירה פירסט בראיון לניוזגיק. "חשבתי בזמנו שאני יכולה לפתור את כל הבעיות בעולם ולעשות את זה במקום אחד. ככה גם הגיע הגלגול הראשון של המוצר, שהפך לפלטפורמה לחיבור אנשים עם נותני שירותים בזמן אמת.

באיזשהו שלב בדרך, לפני כשנה, התחלתי להבין מהדרישות של הלקוחות שהם בעצם רוצים משהו מעבר לחיבור הראשוני. אז החלטתי לנסות לספק שירות End-To-End, ומהר מאוד הבנתי שאי אפשר לספק שירות מקיף כשאנחנו מתפרסים על-כך הרבה תחומים, ואנחנו צריכים לבחור אחד, אבל לא ידענו איזה. אז כדי להחליט באיזה תחום כדאי לנו להתמקד, החלטנו שלמשך שבוע נשנה את האתר כדי שיתמקד רק בתחום אחד בכל פעם. נעשה שבוע מיקוד בטיולי כלבים, אחרי זה נעשה שבוע להעסקת מלצרים באופן זמני, אחרי זה נעשה שבוע לעבודות ניקיון וכדומה, וכשנמצא משהו שתופס חזק, נשאר איתו".

התהליך שעברה פירסט עם החברה, הוא תהליך שכמעט כל סטארטאפ מכיר בשם Pivot, או שינוי כיוון. לפעמים זה עובד ולפעמים לא. במקרה של פירסט, שינוי הכיוון הוביל את החברה לכיוון לא צפוי, שלפחות כרגע נראה מבטיח למדי.

"אחרי שבוע שהתמקדנו בטיולי כלבים, הבנו שזה בעצם עולם ומלואו ולמדנו שיש כאן נישה הרבה יותר גדולה ממה שחשבנו, ושיש כאן בעייה שאפשר לפתור אותה רק אם נתעמק בה יותר. אז החלטנו שנשאיר את המיקוד על טיולי כלבים לעוד חודש ואחרי זה לעוד שלושה חודשים ובסוף פשוט ראינו שזה תופס כמו אש בשדה קוצים והחלטנו להישאר עם זה".

לעקוב אחרי הטיול של הכלב בזמן אמת

Swifto מעסיקה היום 9 אנשים בתל-אביב וניו-ג'רזי במטרה לספק לבעלי הכלבים את כל מה שהם צריכים בהקשר לשירותי הטיול עם הכלב שלהם במקום אחד. פירסט מסבירה. "תמורת 20 דולר לטיול, תוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהכלב שלכם מקבל את הטיפול הטוב ביותר שתוכלו רק לדמיין. המערכת שבנינו מאפשרת לבעלי הכלבים להירשם, להכניס את כל המידע על הכלב שלהם, כולל כל הדברים הכי קטנים כגון רגישות לטמפרטורה מסוימת, פחד מרעשים וכדומה. אחרי שהם נרשמו לראשונה למערכת, הם בונים את הלו"ז שבו הם צריכים את השירותים של מטייל הכלבים, ואז אנחנו משדכים להם את אחד ממטיילי הכלבים שעובדים אצלנו. אחרי שהמטייל שלנו עובר ראיון קצר עם הלקוח והלקוח מאשר שהוא מרוצה, אנחנו ממשים את העסקה".

אחרי שבוצעה התאמה בין מטייל הכלבים לבין בעל הכלב, מטייל הכלבים יגיע לטיול לפי הלו"ז שנקבע מראש באתר, על-ידי בעל הכלב. אחת מהבעיות שהוצגו על-ידי הלקוחות כבעייה מרכזית בעבודה עם מטיילי כלבים היא כיצד הם יכולים לדעת שמטייל הכלבים אכן ביצוע את עבודתו כהלכה (או בכלל לצורך העניין). כדי לפתור את הבעייה הזאת, פיתחו ב-Swifto אפליקציה ייעודית, אותה מפעיל מטייל הכלבים בתחילת הטיול, והיא בתורה מעדכנת את בעל הכלב באופן אוטומטי על-כך שהכלב "נאסף" לטיול היומי.

בסיום הטיול, מטייל הכלבים יעדכן שוב על סיומו, ובכל שלב במהלך הדרך יוכל בעל הכלב לפתוח את האפליקציה ולראות היכן נמצא הכלב שלו בזמן אמת, לפי איכון GPS על הסמארטפון של מטייל הכלבים.

האפליקציה של Swifto. קרדיט: אתר החברה

האפליקציה של Swifto. קרדיט: אתר החברה

"רוב העסקים בתחום הזה הם עסקים של שניים או שלושה מטיילים שלא באמת הצליחו לגדול, כי יש הרבה מאוד בעיות בגדילה של עסק כזה שלא הצליחו לפתור עד היום. אנחנו משתמשים בטכנולוגיה כדי לגשר על הפער בכל מקום שניתן, אבל בחלק מהמקומות אנחנו עדיין מתעקשים על מעורבות אנושית, כי זה מה שעושה את ההבדל.

בסופו של דבר, התחום הזה מציג לא מעט בעיות שעסקים קטנים לא יכולים להתמודד איתם, לדוגמה כל נושא הביטוח. אנחנו מחזיקים ביטוח מלא לכל דבר אפשרי, כולל מקרים שבהם איבדנו את המפתח לדירה של הלקוח, שהכלב של הלקוח חס וחלילה נשך אדם או כלב אחר, שמשהו קרה לכלב או למטייל הכלבים וכדומה. הכל מכוסה, ואנחנו יודעים לטפל בכל מקרה בזמן אמת".

באמת צריך תואר ראשון כדי להוציא כלב לטיול?

גם נושא האנשים עצמם שמבצעים את המשימה הוא לא פחות חשוב. אם אני מפקיד את הכלב שלי (וגם את המפתח לבית שלי) בידי מישהו, חשוב לי מאוד שזה יהיה מישהו שאני סומך עליו.

פירסט מסבירה שתהליך הסינון והקבלה לעבודה כמטייל כלבים ב-Swifto הוא לא פשוט בכלל. "תהליך הקבלה לעבודה של מטייל כלבים אצלנו כולל בדיקה מקיפה של העבר שלהם, כולל בדיקת עבר פלילי, ואנחנו דורשים שכל מטייל כלבים אצלנו יהיה בעל תואר ראשון ובעל ניסיון קודם בטיול עם כלבים, או טיפול בחיות מחמד. בנוסף אנו דורשים שיהיה לו ידע מקיף בנושא כלבים וטיפול בהם, לצד תשוקה אמיתית לחיות. אחרי שאנחנו מוודאים שהמועמד אכן עומד בסטנדרטים, הוא עובר סדרה של 3 ראיונות, סדרת שיעורים ובחינה עם ציון – וכל זה עוד לפני הראיונות הראשוניים שאותו מועמד צריך לעבור עם כל לקוח באופן אישי".

סלבדור. אחד ממטיילי הכלבים של Swifto. קרדיט: אתר החברה

סלבדור. אחד ממטיילי הכלבים של Swifto. קרדיט: אתר החברה

מנהטן כבר על המפה, בדרך לסן-פרנסיסקו

עם 2.5 מיליון דולר בבנק, פירסט מספרת שהחברה כבר עומדת על הרגליים גם בזכות עצמה. "37.5% ממשקי הבית בארצות הברית מחזיקים כלבים. לקוח ממוצע משלם לנו כ-5,000 דולרים בשנה, ואם אתם חושבים שרק אנשי העשירון העליון יכולים להרשות לעצמם סכומים כאלה לטיול עם כלבים – אז לא ממש. נכון שהלקוחות שלנו לא ממש רעבים ללחם, אבל יש לנו לא מעט לקוחות שפשוט עובדים במשרה מלאה ודואגים לכלבים שלהם. יש לנו לקוחות שמשתמשים בשירותים שלנו 3 פעמים ביום ויש לנו אפילו כמה שהגיעו ל-5 או 7 פעמים ביום, בעיקר בעלי גורים".

אז מה עכשיו? אף על פי שרק בניו-יורק יש למעלה ממיליון כלבים, Swifto כבר מסמנת על המפה את המטרות הבאות. עד סוף השנה, צפויה החברה להרחיב את השירות גם לבוסטון, שיקגו וסן-פרנסיסקו ולפי דברי פירסט, צפויה החברה לסיים את השנה עם הכנסות שעולות על מיליון דולרים.

והאם גם ישראל נמצאת על המפה שאלנו את פנינה? "בוודאי! אני נותנת הערכה של עוד שנתיים בערך. זו תהיה המדינה הראשונה אחרי שנמצה את הערים הגדולות בארצות הברית."

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

32 תגובות על "Swifto הישראלית מגייסת 2.5 מיליון דולר כדי להוציא את הכלב שלכם לטיול [גיוס]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Mayrun Digmi
Guest

למה למצה את הערים הגדולות בארה״ב ולא להתחיל כאן בתל אביב? יש מספיק בעלי כלבים.

Yaniv Feldman
Guest

אף אחד לא אמר שאין, אבל הפוטנציאל הכלכלי לשירות כזה בישראל הוא רק קצת יותר קטן, אפילו בהשוואה לעיר גדולה בודדת בארצות הברית דוגמת ניו-יורק או סן-פרנסיסקו.

Lior Koren
Guest

תקרא את התגובות בעמוד הכתבה ואז תבין למה…

תמהה
Guest

20 דולר לטיול?????????
20 * 22 ימי עבודה בממצוע = 440 דולר לחודש
טירוף…

עמיר
Guest

כבר יש שירות כזה בארה"ב והוא נקרא dogwalkingco.com

חיים
Guest

אפשר לקבל הסבר איך מישהי בת 25 עם אפס נסיון מקבלת 2.5 מיליון דולר? או שזה עוד סימן לחוסר ההבנה המוחלט של קרנות הון הסיכון הישראליות?

לא בן 25
Guest

חיים : מה הקשר בין הגיל שלה לבין ההבנה שלה או האמון שנתנו בה? לא מזמן יאהו קנתה חברה שפיתחה אפליקציה מאוד פופולרית שילד בן 17 מאוד חכם כתב.

לעניות דעתי ההבנה היום של צעירים עולה על של מבוגרים וכל שנה בגיל היא משמעותית.
העובדות הן שהיא יודעת מה שהיא עושה. יותר טוב ממך וממני.
תפרגן, לא יזיק וזה אפילו מקסים שהיא בת 25. זה לא מונע ממנה להיות סופר חכמה.
גאוס עלה על הנוסחה לסכום סדרה חשבונית כשהוא היה בן 10. אז אולי היא לא גאוס, אבל להטפל לגיל שלה זה טיפשי באופן כללי בטח בעולם של ימינו

ירון
Guest
ל-"לא בן 25": נו באמת.. 2.5 מיליון דולר על פרוייקט לטיול כלבים? נניח שזה באמת יצליח, מה כבר יש לחברה הזו להציע שאי אפשר להעתיק בשניה וחצי וללא 2.5 מיליון דולר..? לזה אתה קורא "הבנה של צעירים"? ויאהו לא קנתה אפליקציה פופולארית, היא סגרה את האפליקציה גם ככה. זה היה יותר בשביל יחסי ציבור. שוק של 60 מיליארד דולר? נו באמת.. באתר שלהם כתוב 20$ לחצי שעה, זה סכום אסטרונומי והזוי! שלא נדבר על כך שהמטייל של הכלבים לוקח יותר מכלב אחד ובנוסף לזה מחייבים אותך ל-5 פעמים בשבוע מינימום. אם יש לך עד 5 כלבים אז יוצא עד 200$… Read more »
לא בן 25
Guest

ירון: שים לב שלא התייחסתי בכלל למוצר אלא רק להערה על הגיל שלה. אז קח דברים בפרופורציה. אין קשר בין התגובה שלך למה שכתבתי. אתה מדבר על המוצר אני על גיל כמדד. אני בכלל לא מתכוון להתייחס למוצר

גלעד
Guest

נתחיל בזה שהילד הבריטי לא פיתח את summly, מי שבנה לו את האפליקציה זאת חברה שעוסקת בפיתוח אפליקציות והענקת רישיונות.

אני חושב שזה מרשים שבחורה בת 25 בכלל חושבת על יזמות והקמת חברות, בעוד חבריה עסוקים בעבודות סטודנטיאליות. מה שלא מספרים לנו בכל הסיפורים האלה הוא הרקע המשפחתי. מספיק שיש לה אבא מיליונר (לצורך הדיון בלבד) והיא יכולה להקים ולפרק חברות כמה שהיא רוצה בלי שום תלות במשקיעים. היא גם יכולה לקבל ייעוץ עיסקי מלא מאנשי המקצוע של אבא שלה בלי לשלם גרוש. קשה היום לתפעל חברה ללא השקעה רצינית מבלי שאתה בא מרקע עשיר.

עדי
Guest

בבוסטון עשרות ואלי מאות סודנטים והתארגנויות לטיול עם כלבים, ברובם טיול עולה בין 10 ל-15 דולאר, אין צורך להתחייב מראש למספר טיולים קבוע ויש הנחה אם לבעל הבית יותר מכלב אחד. והתחרות עזה.
איך בחורה עם 9 עובדים קיבלה ככ הרבה כסף? על זה מגיע לה פרס! הרעיון עצמו? לדעתי השוק- לפחות בבוסטון רווי ואפילו מאוד.

אלה
Guest

נשמע הזוי שלרעיון כל כך באנאלי הבחורה קיבלה סכום גבוה ללא שום פרופרציה למה שהיא מציעה. מה לא סיפרתם לנו? מי הטמבל שמקיע בטיול עם כלבים סכום כה גבוה?

יזם
Guest

כל המבקרים מפספסים את הנקודה!
משקיעים קודם כל ביזם, הרעיון בא אחר כך.
והסיפור שלה מוכיח את זה בגדול. הרעיון הראשון לא הלך משהו, ישבה וחשבה ועשתה שינוי כיוון למשהו שעובד.
הוכיחה בצורה הכי ברורה שיש לה את היכולת העסקית שמשקיע מחפש.
אם הרעיון הזה לא יעבוד מספיק טוב, היא תעשה שוב שינוי כיוון. על יכולת והבנה עסקית מקבלים כסף ואפילו בקלות!
הקרנות מחפשות לעשות תשואה על הכסף שלהן, בדרך כלל לא משנה איך.
בהצלחה לכל היזמים

טל המטולטל
Guest

גם אני חושב שזה לא רעיון גאוני ובהחלט אינו שווה את הסכום שקיבלה. יחד עם זאת נראה לי שקצת פרגון לא יזיק גם אם הרעיון לא הכי מוצלח. לשאלת המלעיזים שיצאו פה חיפשתי קצת בגוגל וזה מה שמצאתי על הבחורה:
http://www.themarker.com/advertising/1.1693832
היא חזרה בשאלה – היתה חרדית ולא ממש נראה שאיזה אבא מלייאן הוא זה שקישר אותה.
כאמור אני חושב שזה מיזם כושל ולא הייתי משקיע בו שקל אך אאחל לבחורה הצלחה.

הדר
Guest

לא יאומן איזה חוסר פרגון. גרתי בארצות הברית 3 שנים, ובהחלט יש פה ביקוש אדיר לDog Walking. כמעט לכל העובדות במשרד הפרסום שעבדתי היה אחד קבוע, ו$20 לטיול זה ממש מחיר הגיוני. (היו לי מכרות שגם שילמו $50 ויותר לטיול)

מה שלגמרי מגניב במה שהבנתי שהם עושים זה האפליקציה עם הGPS שאת זה אף אחד לא מציע, ובאמת כל הזמן לחברות שלי היו סיפורים על איך שבאמת הDog walker לא באמת הגיע, או לא באמת טייל במשך חצי שעה ואיך שהם היו עוקבות אחריו במצלמה בבית.

משה
Guest
I live in San Fransisco now, and I actually think it's a great idea. Personally I have such a hard time finding a dog walker (and yes, I use a dog walker every day, what am I supposed to do? leave him home for 12 hours while I'm at work?). Sometimes they just don't come one day, sometimes they only do a 15 minute walk instead of an hour, and sometimes they call right before they were supposed to come with another excuse. I hate it. I actually wish a reliable service would come here, and so far I haven't… Read more »
חיים
Guest
אני מצטער מאוד אבל להגיב ולתת דעה זה לא אומר ישר "חוסר פירגון". התירוץ הזה של להטיח באנשים "אתה לא מפרגן" רק בגלל שאתה חושב אחרת על משהו זה לא טיעון אמיתי זאת התחמקות מהדיון. הגיל שלה בוודאי שחשוב כי הרעיון פה הוא לא מהפכני, הרי זה שירות שכבר קיים ואתרים שכבר קיימים. אז אם מישהי בגיל כזה שאין לה ידע מיוחד, הכשרה מיוחדת או נסיון מיוחד הביאה אתר לא מיוחד מעניין אותי איך היא הצליחה להוציא 2.5 מיליון דולר מקרן הון סיכון. מזל? שכל? קשרים? לא נדע כי לא מספרים לנו ממש. לגבי האפליקציה של יאהו ובן ה-17 מפתיע… Read more »
עמנואל
Guest
חיים: מהיכרות עם קרנות סיכון זה ממש לא המצב, והם ממש לא סתם משקיעים בחברה. לדעתי אנשים הרבה יותר נתפסים לשאלה אם "הרעיון" טוב לעומת הביצוע. לפי מה שניראה באתר, הביצוע שלהם ממש מעולה. זה ניראה שהם חשבו על כל פרט ופרט במשימה, ושהם עושים עבודה נהדרת (עובדה שהרווחים שלהם כל כך גבוהים- כפי שמצויין) ונכון שמטיילי כלבים כבר קיימים שנים, אבל אם תסתכל באתר תיראה שהם עושים הרבה יותר מאשר רק טיולים. הם שולחים הודעה אוטומטית לבעל הכלב בתחילת ובסיום הטיול, הם שולחים תמונה ומאפשרים לו לראות בGPS את המסלול. זה Added value מאוד גבוה בהתחשב בעובדה שבתור בעל… Read more »
לא בן 25
Guest
חיים: ההתפסות שלך לגיל שלה והנימוק מדוע יש קשר בין הגיל שלה להצלחה או לגיוס לא קשורים לכלום. פשוט אין בסיס או קשר כלשהו למה שאתה טוען. כמובן שאתה יודע הכל על כל דבר וכל אחד. אבל שוב אתה מפספס את הנקודה שזה שהבן 17 הוא הבן של מלכת אנגליה (אפילו) לא אומר שהוא לא סופר מוצלח וחכם ולמרות מה שאתה אומר הצליח בכוחות עצמו. המשתמשים באו. עובדה. קמו , יקומו ובזמן כתיבת שורות אלו קמים חברות שנבנו מכספי מיליונרים ומיליארדרים וכושלות. אתה רוצה לומר שעם הגיל בא הניסיון. זה ברור, שים לב שלחלק לא מבוטל מהיזמים המודרנים והגדולים ביותר… Read more »
מרשים ביותר
Guest

נדיר לראות חברות ישראליות שמסוגלות להגיע לרווח של 7 ספרות. מרשים ביותר!

חיים
Guest
חבל שאתה טועה ומטעה. "חלק לא מבוטל מהיזמים לא היה נסיון" אין דבר יותר מקושקש מזה. כן תוציא את הסיפורים על גייטס, ג'ובס ואליסון. אבל הם בדיוק 3% מהמנכלים של החברות בעולם. לרוב העסקים שקמים יש מייסדים שהיו באונ' או סיימו תארים מתקדמים או היה להם נסיון. התקשורת בוחרת להבליט את הסיפורים החריגים מאוד שבהם למישהו לא היה כלום והוא הצליח. זה בסדר זה תפקידה של התקשורת אבל זה רחוק מאוד ממה שקורה במציאות. תבדוק כמה מהאקזיטים הישראלים המשמעותיים נעשו על ידי חסרי נסיון/השכלה/אקסלרטור וכמה על ידי יזמים עם ידע משמעותי, נסיון עשיר בצבא או בעסקים והבנה טכנולוגית עמוקה. לבחורה… Read more »
Hero Grayson
Guest

אבל איך יוצרים איתם קשר ?0ם

תענו_למיילים
Guest

לצוות האתר אולי כדאי שתענו למיילים? חוצפנים!

תענו_למיילים
Guest

בלה בלה בלה בלה בלה בלה

חיים
Guest
חבל שאתה טועה ומטעה. “חלק לא מבוטל מהיזמים לא היה נסיון” אין דבר יותר מקושקש מזה. כן תוציא את הסיפורים על גייטס, ג’ובס ואליסון. אבל הם בדיוק 3% מהמנכלים של החברות בעולם. לרוב העסקים שקמים יש מייסדים שהיו באונ’ או סיימו תארים מתקדמים או היה להם נסיון. התקשורת בוחרת להבליט את הסיפורים החריגים מאוד שבהם למישהו לא היה כלום והוא הצליח. זה בסדר זה תפקידה של התקשורת אבל זה רחוק מאוד ממה שקורה במציאות. תבדוק כמה מהאקזיטים הישראלים המשמעותיים נעשו על ידי חסרי נסיון/השכלה/אקסלרטור וכמה על ידי יזמים עם ידע משמעותי, נסיון עשיר בצבא או בעסקים והבנה טכנולוגית עמוקה. לבחורה…… Read more »
עמיר
Guest

כבר יש שירות כזה בארה”ב והוא נקרא dogwalkingco.com

דובי
Guest

זובי

עדי
Guest

בבוסטון עשרות ואלי מאות סודנטים והתארגנויות לטיול עם כלבים, ברובם טיול עולה בין 10 ל-15 דולאר, אין צורך להתחייב מראש למספר טיולים קבוע ויש הנחה אם לבעל הבית יותר מכלב אחד. והתחרות עזה.
איך בחורה עם 9 עובדים קיבלה ככ הרבה כסף? על זה מגיע לה פרס! הרעיון עצמו? לדעתי השוק- לפחות בבוסטון רווי ואפילו מאוד.

מושיקו המבולבל
Guest
מושיקו המבולבל

בבוסטון עשרות ואלי מאות סודנטים והתארגנויות לטיול עם כלבים, ברובם טיול עולה בין 10 ל-15 דולאר, אין צורך להתחייב מראש למספר טיולים קבוע ויש הנחה אם לבעל הבית יותר מכלב אחד. והתחרות עזה.
איך בחורה עם 9 עובדים קיבלה ככ הרבה כסף? על זה מגיע לה פרס! הרעיון עצמו? לדעתי השוק- לפחות בבוסטון רווי ואפילו מאוד.

Img
Guest

Bla
Guest

BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA BLA
BLA

BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA
BLA BLA
BLA

Bla
Guest

BlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBlaBla

wpDiscuz

תגיות לכתבה: