דיווח: סנאפ עובדת על הדור הבא של Spectacles והם יתמכו ב-AR

מסתמן כי סנאפ רוצה להרחיב את מאמציה להיכנס אל עולם המציאות הרבודה ועובדת על דגם חדש למשקפיים שלה שעשוי לכלול תמיכה ב-AR

מקור: Snap

ברבעון הראשון של השנה הכנסותיה של סנאפ (לשעבר סנאפצ’ט) הסתכמו בקצת פחות מ-150 מיליון דולר, כאשר מתוך סכום זה 8 מיליון דולר הגיעו רק ממכירות משקפי ה-Spectacles, מוצר החומרה הראשון של החברה. כעת ולפי מקורות יודעי דבר החברה עובדת כבר על דגם חדש למשקפיים שצפויים להיות “שונים לגמרי” מהדור הראשון, אם כי לא ממש ברור כרגע במה השוני הזה יבוא לידי ביטוי אך יתכן בהחלט שמדובר בתמיכה ב-AR.

מציאות עשירה יותר

נחזור קצת אחורה ונזכיר לאלו מכם שלא ממש בטוחים במה מדובר; בסוף ספטמבר האחרון (2016) סנאפ השיקה את ה-Spectacles, משקפי שמש מחוברים הכוללים מצלמה מובנית. מדובר במשקפיים בעלי עיצוב קבוע וסטנדרטי (למעט הצבע המשתנה) שתכליתם היא לצלם סרטוני וידאו קצרים בזווית של 115 מעלות, כאשר אלו ישותפו ישירות בחשבון הסנאפצ’ט שלכם. על פניו נראה כי מדובר בגימיק שפונה בעיקרו לדור המילניאלז שכולנו אוהבים לדבר עליו, אבל כאמור – 8 מיליון דולר הכנסות מגימיק זה לא רע בכלל.

מה שמעורר את החשד שהפיצ’ר המרכזי בדור השני של המשקפיים יהיה תמיכה ב-AR נובע מכך שבחודש שעבר נודע כי סנאפ הגישה בקשה לפטנט, בין היתר עבור משקפיים שכאלו. הפטנט, שהוגש אי שם בנובמבר 2015 מציג דוגמא למשקפיים בעלי שתי עדשות מצלמה שאמורות לקלוט את מה שמופיע סביב המשתמש ולהציג בפניו תכני מציאות מוגברת (AR). יתרה מכך, סנאפ ממש לא מסתירה את הרצון שלה להיכנס לעולם ה-AR ולפני כחודשיים היא השיקה פיצ’ר חדש בשם World Lenses שמאפשר להוסיף “מסכות” מונפשות לעולם האמיתי.

מקור: עמוד הפטנט, Snap

דוגמא לשימוש במשקפיים, מקור: עמוד הפטנט, Snap

נכון לעכשיו ניאלץ להסתפק בשברירי המידע האלו מאחר ורק לאחרונה הדגם הנוכחי הגיע לאירופה, כך שלא ברור האם ומתי דגם מתקדם יותר יושק. בכל מקרה, הדגם הנוכחי של ה-Spectacles עולה כ-129 דולר וניתן לרכוש אותם ב-Snapbot, עמדות ניידות שמסתובבות ברחבי העולם. כרגע יש שתי עמדות בארה”ב, אחת בברלין, אחת בפריז ואחת נוספת בלונדון. אם אתם מארה”ב תוכלו לרכוש את המשקפיים גם ישירות דרך אתר החברה.

וידאו: Snap – World Lenses

לקריאה נוספת:

סנאפ מציגה דו׳׳ח רבעוני מאכזב, אינסטגרם ופיצ׳ר ה׳סטורי׳ המועתק פופולארים יותר

הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על Spectacles, המשקפיים החדשים של Snap

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

2 Comments on "דיווח: סנאפ עובדת על הדור הבא של Spectacles והם יתמכו ב-AR"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
אריה
Guest

עזבו את זה שזה נראה מפגר לחלוטין, בטכנולוגיה אנחנו רחוקים משם… אבל זה חא ימנע מהם למכור לכם במאות דולארים מוצר דפוק שלא עובד…

אני
Guest

הסרטון של airbnb קיטשי בצורה יוצאת דופן. אכן הכתבה פה היא יותר על כיוונים לסרטונים מאשר על איך מספרים סיפור. יש אמנם הרבה ׳אנשי אוויר׳ כמו שהמגיב למטה כתב, אבל יש גם כמה אנשי מקצוע שיכולים לעזור

wpDiscuz

תגיות לכתבה: