התרמית היומית: אילון מאסק מעניק לעוקביו בטוויטר ביטקוין ואתריום

הונאה חדשה שמתפשטת בשבוע האחרון בטוויטר מתעתעת באנשים לחשוב שמפורסמים כמו אילון מאסק ווורן באפט מחלקים ביטקוין ואת’ריום תמורת סכום זעום

מקור: Pixabay

מי מאיתנו לא נתקל בחייו בהודעת אימייל נרגשת המודיעה על זכייה בלוטו או לחילופין במה שנקרא “העוקץ הניגרי”, מייל שכולל הצעה מפתה שתהפוך אתכם לאנשים עשירים מאוד. ובכן, בגלל שהטריקים האלו נחרשו, סקאמרים נאלצים לחשוב כל הזמן על דרכים חדשות ומסתמן שיש טרנד חדש, וספויילר – הוא קשור למטבעות דיגיטליים.

הפרשה האחרונה מתמקדת נכון לרגע זה רק בטוויטר, ואם להיות כנים – היא מאוד פשוטה לביצוע; בשלב הראשון, אותם סקאמרים פותחים חשבונות מזויפים לדמויות מוכרות כדוגמת אילון מאסק או ג’ון מקאפי – ובונים את הפרופיל כך שהוא יהיה זהה, למעט סימן ה-V המעיד על אימות. לאחר מכן, הם מגיבים לאחד מהציוצים של הצייצן המקורי, המאומת, מר מאסק לצורך העניין, על מנת ליצור “thread”, שיראה כהודעת המשך לציוץ הקודם. אלא שאנשים תמימים שלא שמים לב לדקויות קטנות, עשויים לפספס את סימן הוי שחסר משם המשתמש בהודעת ההמשך, ולחשוב שמא מדובר בעוד ציוץ מפי אילון מאסק בכבודו ובעצמו.

אז זהו, שלא

כפי שניתן לראות בתמונה מעלה, הציוץ הראשון נכתב על ידי ג’ון מקאפי, אבל מי שהגיב לאותו ציוץ – הוא מישהו אחר (שימו לב לוי החסר). בעין ‘בלתי מזוינת’ זה נראה בדיוק כמו אותו משתמש, אבל מספיק לקרוא את התוכן של הציוץ בתגובה כדי להבין שמשהו כאן לא בסדר; אותו מקאפי מזויף החליט לצ’פר את עוקביו ב-20 ביטקוין סה”כ. כדי ליהנות מההטבה, כל שעליהם לעשות הוא לשלוח לו 0.02 ביטקוין לארנק שלו, שכתובתו מפורסמת בסוף ההודעה, והוא, בתמורה, ישלח להם 0.20 ביטקוין.

נשמע טוב מידי כדי להיות אמיתי? כמובן, אבל כנראה שיש לא מעט אנשים שנפלו בפח; מבדיקה של היסטורית הארנקים ששותפו על ידי Wired, הארנק של מקאפי לדוגמא הניב רווח של 0.184 ביטקוין בתוך שעות, שהם למעלה מ-1,500 דולר. גם “אילון מאסק” הצטרף לחגיגה והציע פעם אחת 125 מטבעות ביטקוין, כאשר על כל 0.025 ביטקוין שיועברו לו – תקבלו בחזרה 0.5 מטבעות. אה, ולפני כן הוא חילק גם 100 אתריום, בדיוק כמו וורן באפט הנדיב.

לאט לאט טוויטר סוגרת את החשבונות המזויפים, אבל כנראה שהפשטות של התרמית מצאה חן בעיני רבים, מכיוון שכל כמה שעות מתווספת עוד הצעה כזו, כפי שניתן לראות כאן.

לקריאה נוספת:

ג׳ון מקאפי פירסם כל יום מטבע דיגיטלי מומלץ והוא זינק בעשרות אחוזים

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

2 Comments on "התרמית היומית: אילון מאסק מעניק לעוקביו בטוויטר ביטקוין ואתריום"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
עדי
Guest

מטבע העתיד מחלק 5 מטבעות חינם:
http://legtc.me/343511

עופר
Guest
ראיתי את זה קורה בזמן אמיתי, תגובה (אוטומטית, ע”י תוכנה) לציוץ של אלון מאסק מיוזר בשם elonmuuk. מיד דיווחתי עליו לטוויטר והם אכן סגרו את החשבון שלו תוך כמה שעות, אבל כפי שמודגם בכתבה הוא פתח חשבונות נוספים. הרבה נפלו בפח – גם אם היו מעטים שהעבירו ETH אליו (זה מה שהיה ב-scam ההוא), המון אנשים עשו retweet ו-favorite לזה. אני אישית פניתי אליהם בציוץ שבו שאלתי אותם מדוע הם עושים retweet ל-scam, וחלקם אכן ענו לי שזו היתה טעות מצידם. זה היה הציוץ בזמנו שבו פניתי אליהם: @Thesneakerguyy @ramirez_jesus10 @SmaugP1 @DJeromeComposer @Bajamar77 @chainyoda @BPSYT1 , why did you retweet… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: