Powermat: טעינה אלחוטית, עם קצת חוטים [סקירה]

בדקנו את משטח הטעינה האלחוטי Powermat במטרה להבין – האם אכן אנו יכולים לזרוק את שלל הכבלים והמטענים שרכשנו במהלך השנים האחרונות?

מקור: יח”צ

נדמה כי לכל אדם שני ברחוב היום יש סמארטפון מסוג זה או אחר ואין זה פלא לאור ההתקדמות הטכנולוגית המרשימה שהתרחשה בשנים האחרונות, המאפשרת לכל ילד או מבוגר לאחוז בכף ידו את התשובות ‘למסתורי היקום’, מקור בלתי נגמר למידע בכל תחום, נגן מוזיקה נייד, מצלמת כיס וקונסולת משחקים ניידת.

אך למרות ההתקדמות המרשימה, אחד הפרמטרים בהם נשארנו מאחור הוא בחיבורים התלויים בכך. אותם משתמשים שרכשו סמארטפונים מסוגים ויצרניות שונים, דאגו לרכוש עמם לפחות שני מטענים אם לא יותר, בעקבות זמן הסוללה הירוד. בזכות העובדה שאנו איננו מסוגלים להתנתק מהמכשירים הללו לחמש דקות – כבלי ההטענה הופכים למעין אינפוזיה אותנו עלינו לקבל פעם, פעמיים ולעיתים אף שלוש פעמים ביום.

חברה ישראלית אחת מעוניינת לשחרר אותנו מהכבלים ולהציע לנו אלטרנטיבת טעינה, פשוטה וקלה לשימוש. החברה, Powermat Technologies מעוניינת להציג למשתמשים עולם חדש ונטול חוטים, באמצעות המוצר Duracell Powermat, שנולד משיתוף פעולה בין פרוקטר אנד גמבל ו-Powermat Technologies. המוצר הוא למעשה משטח הטענה ייחודי, שאינו זקוק לחיבור חוטי אל הסמארטפון על מנת להטעין אותו, אלא רק באמצעות כיסוי מיוחד, ומעט טכנולוגיה נלוות. המשטח מושתת על השראה אלקטרומגנטית כך שלא רק מטעין את הסמארטפון שלנו, אלא גם מציע לנו חסכון באנרגיה על ידי ‘כיבוי המערכת’ כשאינו מטעין.

לאור השקעתה של לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של בנק לאומי בחברה בסך 40 מיליון שקלים, המתווספת לסך ההשקעות בחברה המוערכות במעל 80 מיליון דולרים ממשקיעים מוכרים כגון ג’נרל מוטורוס (GM), רון פרבר, ריצ’רד סטון והראפר ג’יי זי, המשמש גם כפרזנטור שלה – החלטנו לבדוק, האם אכן מדובר בטכנולוגיה שתאפשר לנו כבר בעתיד הקרוב להסתובב ללא כבלים, מטענים או כל אלמנט שהוא, מלבד המכשיר הסלולרי שלנו והכיסוי הייחודי של החברה?

אז מה מחכה לנו?

מקור: יח”צ

קיבלנו לסקירה את הערכה החדשה של החברה, הנקראת 24 Hour Power System ומיועדת נכון לעכשיו עבור מכשירי אייפון 4 ו-4S. באריזה תוכלו למצוא את משטח ההטענה התומך בהטענת שני מכשירים בו זמנית, סוללת הטענה ניידת, תקע המחבר את המשטח אל החשמל וכיסוי מתאים למכשיר האייפון, שיהפוך את ההטענה לאפשרית. החברה מציינת כי למרות שכיום המכשיר מוצע רק עבור משתמשי אפל, כבר בעתיד הקרוב מתכננת להציג מוצר דומה גם עבור משתמשי אנדרואיד.

אם המפרט של האריזה נשמע לכם מעט מוזר, אתם לא היחידים. כפי שבוודאי שמתם לב, האריזה מגיעה עם כבל חשמל – שכן, על מנת שמשטח ההטענה יעבוד, יהיה עלינו להעניק לו מקור אנרגיה חשמלי. אז נכון, לא נפטרנו מהכבלים והחוטים לחלוטין, אבל צמצמנו אותם לחוט אחד ויחיד שלא יפריע לנו בסביבת העבודה היום יומית שלנו.

בכל הנוגע לכיסוי, הוא מגיע עם חיבור 32 פינים מובנה, אשר נכנס לשקע ההטענה של האייפון ונשאר שם כל עוד הכיסוי מחובר. בתמורה ‘לגניבת’ שקע ההטענה, מציע הכיסוי אפשרות חיבור באמצעות כניסת microUSB – באמצעותה נוכל לחבר את האייפון למחשב, או אפילו לכבל הטענה (במידה ואנו רחוקים מהמשטח) – כך שאיננו ‘מאבדים’ את החיבור לחלוטין, אלא רק ממירים אותו באחר.

לצערנו, לא רק שהכיסוי המגיע עם הערכה הוא מעט ‘אנמי’ ולא מציע גיוון רב, הוא מוסיף למכשיר האייפון כמה סנטימטרים בודדים בגובה והורס במעט את העיצוב שלו, במיוחד אם הכיסוי לבן ומכשיר האייפון שחור – ולהפך. אמנם מדובר באלמנט מעט קטנוני בהשוואה לאפשרות להטעין את המכשיר ללא כבל, אבל עבור אלה מביניכם שאוהבים את המראה הנקי והפשוט של האייפון, מדובר בנושא רציני. בנוסף, במידה ואתם אוהבים להחליף כיסויים לעיתים תכופות – תאלצו לשמור על הכיסוי של Powermat בהישג יד ותמיד בתיק, על מנת להלביש אותו על המכשיר ולהטעין אותו.

קצת ימינה, קצת שמאלה, טעינה!

לאחר שחיברנו את המשטח לחשמל, אנו יכולים להתחיל בתהליך הטעינה של האייפון או של המטען הנייד. על מנת לעשות זאת, יהיה עלינו להצמיד את הלוגו המופיע על גבי חלקו האחורי של המטען או הנרתיק – ישירות אל העיגול המסומן על גבי המשטח. הטעינה היא באמצעות אינדוקציה מגנטית, אך על מנת להתאים את הלוגו ישירות אל המיקום המתאים, יהיה עליכם לעבוד מעט כדי שהמכשיר אכן יטען. ברגע שתצליחו, ישמיע המשטח צליל מתאים המתריע על כך שהטעינה החלה.

חשוב לציין כי ברגע שמצאתם את המיקום המדוייק להטענה, יהיה עליכם להפסיק להשתמש באייפון. כלומר, ברגע שאתם מניחים את המכשיר בנקודה המתאימה, כל תזוזה, הפעלה, פתיחת מסך, שליחת הודעה וכדומה – יגרמו לו לזוז מעט מהנקודה המתאימה – ויפסיקו את תהליך הטעינה. מצד שני, תוכלו לדעת זאת מיידית באמצעות צליל שנשמע בעת הפסקת הטעינה – כך שלא יקרה מצב בו תחזרו לאחר מספר שעות אל מכשיר לא טעון, רק בגלל שהייתם חייבים לענות על ההודעה שקיבלתם או לבדוק מה השעה.

בפנייה אל חברת פאוורמט נמסר לנו כי הסיבה שמכשיר האייפון לא מתמרכז באופן אוטומטי למיקום הטעינה, קשורה לעובדה שאפל לא הותירה לבצע שימוש במגנטים בנרתיק, אך בקרב נרתיקים תואמי אנדרואיד, התופעה לא צפוייה להתקיים.

המטען הנייד הוא סיפור שונה לחלוטין, שכן מגיע עם משטח מגנטי המסוגל להתחבר אוטומטית לנקודת ההתאמה, ולא לזוז גם במידה ואנו הופכים את משטח ההטענה לחלוטין. מהמטען הנייד יוצאים שני סוגי חיבורים – אחד המתאים לאייפון, 32 פינים, והשני הוא microUSB שיכול להתאים לשלל מכשירים בעלי חיבור זה. על גבי המטען מופיעות ארבע נורות וכפתור הפעלה, המאפשרים לנו להדליק ולכבות את המטען במידת הצורך, ולדעת כמה סוללה נשארה לו והאם הוא זקוק להטענה חוזרת.

חשוב לציין כי בניגוד למשטח, על מנת להטעין את הסמארטפון עם המטען הנייד, יהיה עלינו לחבר אותו בצורה חוטית – ולא באמצעות הנחת המכשיר על המטען. בעוד שזה מוציא מעט מהקסם של המשטח המקורי, לפחות אנו מקבלים סוללה ניידת – ואין ספק כי בימינו מדובר בתוסף נחוץ לסמארטפון.

קצב הטעינה על גבי המשטח הינו שווה ואף מהיר יותר מאשר מטען חשמלי סטנדרטי, ובעל קצב טוב יותר משמעותית מטעינת האייפון באמצעות כבל המחובר למחשב. המטען הנייד מציע קצב מעט יותר איטי, במיוחד אם אתם בוחרים להשאיר את הכיסוי המקורי ולהטעין באמצעות כבל ה-microUSB, אך מכיוון שנועד בעיקר למצבים בהם הסוללה שלכם עומדת להגמר, מדובר בקצב הוגן לחלוטין. בכל הנוגע לכוח, המטען הנייד יכול להעניק למעלה מ-50 אחוזי סוללה במצבים בהם אחוזי הסוללה שלכם צונחים מתחת ל-20, וכמובן יכול לשמש אתכם להטענת שלל המכשירים הנוספים הנמצאים אצלכם בתיק.

[flagallery gid=28 name=Gallery]

כן, לא, אולי

בשורה התחתונה, למרות הסיסמה הקליטה של ‘עולם ללא חוטים’ ולמרות הכוונה הטובה – ה-Powetmat רחוק מלקיים אמירות אלה. בסופו של דבר, מדובר במשטח הטענה המתחבר בעצמו לחשמל, שאינו מאפשר לנו עבודה חלקה עם מכשיר האייפון כשזה נטען (בניגוד לכבל, איתו אנו יכולים לעשות כמעט כל דבר בזמן ההטענה), והיתרון המשמעותי והעיקרי שלו הוא במטען הנישא, אותו אנו ככל הנראה יכולים לרכוש בנפרד, בעלות נמוכה משמעותית.

כמו כן, יש לציין כי המכשיר לא נמכר באופן רשמי בישראל, אך ניתן לרכוש את הערכה הכוללת: משטח הטענה לשני מכשירים, מטען נייד, ונרתיק למכשיר האייפון תמורת 99 דולרים בארה”ב.

אך למרות כל זה, חשוב לזכור כי Powermat נמצאת בתהליך גדילה הודות לשיתוף הפעולה שלה עם דורסל ובמקביל להשקת 24 Hour Power System, הודיעה על פרוייקט בשם Wireless Power Nation, אשר נועד לתמוך במעבר לטעינה אלחוטית כסטנדרט. במסגרת הפרויקט, תפרוש החברה רשת נקודות טעינה אלחוטיות באיזורים פופולאריים בניו יורק כגון מדיסון סקוור גרדן, שדות התעופה, מרכזי קניות ועוד, במטרה ‘ליצור אומה של אנרגיה אלחוטית’, המאפשרת לצרכנים להנות מטעינה אלחוטית בכל מקום באופן זמין ונוח – בדיוק באותו אופן שבו הם טוענים בבית עם משטח ההטענה.

אבל כל עוד אנחנו לא גרים או מתכננים לעבור לארצות הברית, אנו ממליצים לכם לעקוב מקרוב אחר ההתפתחויות הטכנולוגיות של החברה – אבל בכל הנוגע למוצר הנוכחי, ייתכן ועדיף לכם להמתין לדור הבא, בתקווה שיציע מעט יותר גמישות בכל הנוגע לטעינה האלחוטית.

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

4 תגובות על "Powermat: טעינה אלחוטית, עם קצת חוטים [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Ido Shlomo
Guest
Eldar Cohen
Guest

"חשוב לציין כי ברגע שמצאתם את המיקום המדוייק להטענה, יהיה עליכם להפסיק להשתמש באייפון. כלומר, ברגע שאתם מניחים את המכשיר בנקודה המתאימה, כל תזוזה, הפעלה, פתיחת מסך, שליחת הודעה וכדומה – יגרמו לו לזוז מעט מהנקודה המתאימה – ויפסיקו את תהליך הטעינה. מצד שני, תוכלו לדעת זאת מיידית באמצעות צליל שנשמע בעת הפסקת הטעינה – כך שלא יקרה מצב בו תחזרו לאחר מספר שעות אל מכשיר לא טעון, רק בגלל שהייתם חייבים לענות על ההודעה שקיבלתם או לבדוק מה השעה."

כבר עדיף כבל..

Oz Amrani
Guest

יש כזה ל-MOTOROLA RAZR DROID?

יואל ב
Guest

לפני יותר משנה ראיתי משטח הטענה אלחוטי בשימוש של חבר, בארה”ב….
לקרוא על זה כתבה עכשיו…. XD

wpDiscuz

תגיות לכתבה: