Philips SHB6017: מהספורטאי למשתמש הממוצע [סקירה]

אוזניות SHB6017 מבית פיליפס מיועדות לספורטאים מתקדמים אך גם למשתמש הממוצע. בדקנו האם הן מצליחות לכסות טווח רחב של משתמשים וכיצד הן מתפקדות

מקור: יח"צ

אוזניות פיליפס SHB6017 המשדרים בטכנולוגיית Bluetooth ממותגות בעיקר לספורטאים, אך מגיעות מצויידות במיקרופון חיצוני ומסוגלות לשמש גם כאוזניית בלוטות' ניידות למשתמש הממוצע. בדקנו האם הן מצליחות לכסות טווח רחב של משתמשים והאם הן אידיאליות גם לספורטאים.

למשתמש המחובר

קהל היעד העיקרי של אוזניות SHB6017 מתחלק לשתי קבוצות – ספורטאים ולמעשה כל היתר. האוזניות מגיעות בעיצוב ייחודי המיועד להתלבש על האוזן בצורה אופטימלית, לחסום רעשים מבחוץ בעוצמות שמע נמוכות במיוחד ולא ליפול גם בעת ריצה באוויר הפתוח. בנוסף, האוזניות מאפשרות למשתמשים לענות לשיחה, לשלוט על עוצמת השמע ואף להחליף שיר – ללא הצורך להוציא את מכשיר הטלפון או הנגן מהכיס.

האוזניות מחוברות יחדיו בחוט פלסטיק שאמור לעבור מאחורי הראש ולאפשר למשתמשים להניח את האוזניות על הצוואר ברגעים של חוסר שימוש. לצערנו, מכיוון שמדובר בחוט קשיח למדיי, תנועות לא נכונות או חדות מידי גורמות לעיתים לנפילתן המוחלטת של האוזניות, מה שמאלץ אותנו להפסיק את הפעילות,לעמוד בצד ולסדר אותן בשנית.

בערכה מצורפים שלושה פקקי סיליקון להתאמה אופטימלית לאוזן המשתמש – קטן, בינוני וגדול וגם גוף האוזניה הוא אלסטי וניתן להזיז אותו על מנת לסדר את האוזניות על האוזנים. בפועל, ההחלפה בין הפקקים השונים דורש כמה דקות של מאמץ, אך מכיוון שמדובר בפעולה חד פעמית – אין זה אמור להטריד אותנו במיוחד. במידה ואתם מרגישים כי האוזניות גדולות מידי או עלולות ליפול, באפשרותכם לכוונן גם את פתח האוזניה ולדאוג שיוצמדו ולא יפלו, גם בעת ריצה מהירה ואפילו בעת רכיבה על אופניים.

אם אתם דואגים מביצוע פעולות מאומצות מידי עם האוזניות – אל חשש. חלק האוזניה הנכנס אל תוך האוזן מגיע מצופה בחומר נוגד מים, המסוגל להתמודד גם עם מקרים קשים של זיעה ואף לשרוד שטיפה במים זורמים מתחת לברז. חשוב להבהיר כי אין לשטוף את כל האוזניה במים, אלא רק את איזור האוזניה עצמה, היושבת בתוך האוזן.

עוד בערכה ניתן למצוא נרתיק מאוורר ומעט מרופד, שאמור לשמש אותנו במידה וסיימנו את האימון ואנו רוצים לאחסן את האוזניות בתיק. למרות שהנרתיק נראה דק וקליל, הוא מסוגל לשמור על האוזניות גם במידה ונזרוק אותן אל תוך תיק הספורט שלנו ונוציא אותן רק באימון הבא. למעשה, אנחנו ממליצים לשמור אותן כמה שיותר בנרתיק על מנת למנוע שריטות, לחיצות מיותרות על מגוון הכפתורים או אפילו על מנת לא לאבד את פקקי הסיליקון, במידה והם יפלו.

תפעול ושמע

מקור: יח"צ

אחת הבעיות הראשונות שנתקלנו בהן עם אוזניות SHB6017, היא למעשה הבעיה הבסיסית ביותר – הלבשת האוזניה על האוזן. למרות האלסטיות ולמרות שאמורות להתאים בצורה מושלמת למבנה האוזן, עדיין מצאנו את עצמנו מתעסקים מספר דקות בכל פעם, בעת נסיון להלביש אותן בצורה האידיאלית. להגנתן של האוזניות יאמר כי לאחר שהצלחנו לעבור את המכשול הקטן, הן הצליחו להשאר על האוזן גם בעת ריצה או הליכה – אך אם היו נופלות בטעות, היינו צריכים לבצע את כל 'טקס ההלבשה' מחדש – מהלך מעצבן במיוחד כשאתם באמצע ריצה או אימון במכון הכושר.

ברגע שנכנסו אל תוך האוזן, האוזניות הצליחו לספק סאונד טוב בעל באסים איכותיים ומורגשים. צורת הישיבה שלהן בתוך האוזן מצליחה לאטום רעשים חיצוניים ולהציע שמע מוצלח אפילו בווליום נמוך – גם במידה ואתם צועדים או רצים לצד כביש מהיר עמוס במיוחד. במידה ואתם רוצים לנהל שיחה, המיקרופון המובנה מגיע עם טכנולוגיית הפחתת קול וניסיון לבצע שיחות באוויר הפתוח עברו בהצלחה ובהבנה של שני הצדדים – ללא רעשי רקע או רוח מפריעים.

לצערנו, ניסיון לתפעל את האוזניות באמצעות הכפתורים המובנים דורש הרבה ניסיון. מכיוון שמדובר בכפתורים כה קטנים השולטים על מספר פונקציות ולא רק על עוצמת השמע, לעיתים מצאנו את עצמנו מחליפים בטעות שיר, במקום להנמיך את הוולים – ולהפך. עוד בעיה נפוצה שנתקלו בה הייתה כיבוי האוזניות לחלוטין במקום מענה לשיחת טלפון. למרות שמדובר בסופו של דבר בהרגל – עד שנלמד את מיקומם המדוייק של הכפתורים אנחנו עתידים להתעצבן הרבה מאוד פעמים.

מצד שני, במידה וכן הצלחנו לענות לשיחת הטלפון – האוזניות ידעו להפסיק את מוזיקת הרקע, להתמקד אך ורק בשיחה ובסיומה להחזיר להשמיע את המוזיקה שלנו. כמו כן, במידה ומכשיר הטלפון שלנו תומך בפקודות קוליות או חיוג קולי – ניתן להפעילם ישירות מהאוזניות, באמצעות לחיצה ארוכה על לחצן החיוג.

עוד יתרון משמעותי מצד האוזניות הוא חיווי מצבן על ידי נורת ההפעלה – ברגע שנגמרת הסוללה, המנורה מעידה על כך ואנו יודעים שעלינו להטעין אותן. הטעינה מתבצעת באמצעות כבל microUSB המגיע עם הערכה, כשנקודת ההטענה נמצאת מוסתרת באחת האוזניות, ככל הנראה במטרה למנוע כניסה של לכלוך.

הבעיה הגדולה ביותר בה נתקלנו בעת שימוש באוזניות, הוא נושא הניתוקים. במידה וקשרנו את המכשיר הסלולרי אל הזרוע באמצעות תושבת מיוחדת, או אפילו אם החזקנו אותו בכף ביד או בכיס המכנס – בכל תזוזה הקשר בין המכשיר לאוזניות התנתק לשניה אחת וחזר – מה שהפך את ההאזנה לבלתי אפשרית. מצד שני, כשצעדנו הליכה רגועה והנחנו את המכשיר בתיק הגב שלנו, החיבור לא התנתק כלל. נדמה כי האוזנייה, למרות המיתוג שלה, מיועדת עבור ספורטאים 'לייט', שלוקחים את האימון שלהם ברגוע.

לסיכום

אוזניות SHB6017 בטכנולוגיית בלוטות' מבית פיליפס הן בעלות עיצוב מיוחד ועמידות לנוזלים – מצרך חשוב אצל ספורטאים, אך אינן מצליחות לספק את הסחורה בצורה המתאימה עבור קהל יעד זה. מצד שני, בעת ניהול שיחות או הליכה רגועה הציעו האוזניות איכות שמע גבוהה, כמו גם האפשרות לשלוט על האוזניות ישירות מהן שהוא יתרון מובהק. במחיר התחלתי של 499 שקלים, היינו מצפים מחברה בעלת שם ידוע באוזניות, להשקיע מעט יותר מאמץ ולהתגבר על הבעיות הקטנות, או לחילופין להציע את האוזניות במחיר נמוך בהרבה – על מנת שישתלם לצרכנים לרכוש אותן.

מפרט טכני

קישוריות: Bluetooth profiles: EDR, HFP, HSP, AVRCP

גרסת בלוטות': 2.1

חיבורים: microUSB

מרחק מקסימלי: 10 מטר

אורך חיי סוללה: האזנה למוזיקה: 4.5 שעות, סטנדביי: 120 שעות, זמן דיבור: 5 שעות.

באריזה: אוזניות בלוטות', נרתיק, כבל הטענה microUSB, עלון לצרכן.

וידאו: Philips Active Fit Headphones

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: