האפליקציה הישראלית שמתחרה ב-LastPass: הכירו את Passible

על מנת לשמור על המידע האישי שלנו ברחבי הרשת, עלינו קודם כל לשמור על מגוון הסיסמאות הרחב שיש ברשותנו. הכירו את האפליקציה הישראלית שתעזור לכם לעשות זאת בנוחות ובסטייל: Passible.

מקור: Passible

מקור: Passible

אחד מהתחומים החמים ביותר בתקופה האחרונה הוא אבטחת מידע, כאשר חברות חדשות וקיימות רוצות לעזור למשתמשים לשמור על עצמם מפני איומים כאלה ואחרים ברשת. אחת מהשיטות הנפוצות ביותר עבור המשתמשים לנסות ולשמור על המידע שלהם מאובטח, הוא ריבוי סיסמאות לכלל האתרים והשירותים השונים באינטרנט, כך שבמידה ואחת מהסיסמאות תפרץ – שאר המידע ישאר מוגן.

אך ריבוי הסיסמאות מעלה בעיה חדשה עבור המשתמשים: כיצד יכולים לזכור את כולן בצורה הנוחה ביותר? בדיוק לשם כך השיקה חברת הסטארטאפ הישראלית Clear Sky Apps את האפליקציה החדשה שלה לניהול סיסמאות: Passible. בואו להכיר.

מקום אחד לכל הסיסמאות

שוק ניהול הסיסמאות עמוס וגדוש במגוון רחב של פתרונות, החל מאפליקציות, דרך תוספים, תוכנות ייעודיות למחשב ועד שילוב של הכל יחדיו. אך למרות ההיצע הרב, הודות למכשירים הרבים הקיימים בשוק כמו גם הדרישות השונות הנעות ממשתמש למשתמש, מסתמן כי תמיד יש מקום לעוד חברה המעוניינת לשפר את הרגלי האבטחה של המשתמשים.

Passible נכנסת בדיוק לקטגוריה זאת. האפליקציה שפיתחה החברה נועדה לעזור למשתמשים לנהל את מאגר הסיסמאות ישירות במכשיר הסלולרי שלהם. האפליקציה נבנתה במטרה להפוך את תהליך חיפוש הסיסמאות, כמו גם השימוש בהן לחוויה פשוטה, יעילה מעוצבת וכמובן, מאובטחת.

באפליקציה עצמה ניתן להגדיר את קוד הנעילה הראשי, בן ארבע ספרות, שימנע מעיניים חטטניות להכנס למידע האישי שלכם. לאחר הכניסה, מסך הפתיחה יכלול עד 6 אתרים מועדפים לגישה מהירה ואף יאפשר לשמור את המידע הפרטי של כרטיסי האשראי השונים שלכם, בין אם לתשלום באתרי מכר שונים או לצפייה מהירה בקוד הסודי למשיכת כספים.

תהליך הכנסת הסיסמאות הינו מהיר, קל ואף אינטואיטיבי, המציע השלמה מהירה של שמות המשתמשים והסיסמאות, שכן לעיתים אלו נוטים להיות זהים בין אתר אחד לשני. במטרה שלא לסכן יותר מידי את המידע שלכם, האפליקציה אף מציעה כלי המנתח את הסיסמאות השונות, בודק את החוזק שלהן, בין היתר בהשוואה לסיסמאות הנפוצות ברשת, כמו גם האם נמצאות בשימוש באתרים נוספים ומתריע לכם בכדי שתוכלו לשנות זאת בצורה מיידית.

אין ספק שהחברה שמה דגש משמעותי על העיצוב והשימושיות המתבטאים באלמנטים שונים באפליקציה. כך לדוגמה, באמצעות גרירה מהירה לצד יכול המשתמש לצפות בסיסמה של החשבון הרצוי, או לצפות באותו קוד סודי לכרטיס האשראי, מבלי להסתבך בין תפריטים או הגדרות שונות. בתוך האפליקציה, במטרה לשמור על מעט סדר בין הררי החשבונות והסיסמאות, ניתן ליצור תיקיות לאתרים ושירותים שונים. בנוסף, המשתמשים יכולים לקבוע את צבעו של כל חשבון לסינון ויזואלי מהיר, או פשוט להשתמש באופציית החיפוש המובנית.

בדומה לשאר הפתרונות הקיימים בשוק, גם כאן מציעה החברה גישה מהירה לאתרים השונים באמצעות דפדפן פנימי וכמובן מאובטח. לאחר שהמשתמש יקליק על הרשומה הרצויה, יפתח האתר המתאים במסך ה-Login כאשר פרטי המשתמש יהיו כבר בפנים. לאור העובדה שלא מדובר על פתרון נוח למי שכבר החל את תהליך הגלישה בדפדפן חיצוני וכעת צריך להכניס את פרטיו, החברה מציעה אפשרות העתקה מהירה של שמות המשתמש והסיסמאות, באמצעות הקלקה בודדת עליהם והדבקתם במקום המתאים בדפדפן החיצוני.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

מנהלת, לא מייצרת

בניגוד לפתרונות קיימים בשוק, כגון 1Password, LastPass ואחרים אשר מציעים למשתמש מגוון פעולות דרך האפליקציות השונות שלהם, כגון מחולל סיסמאות מאובטחות, האפליקציה הנוכחית מציעה אך ורק את אפשרות ניהול הסיסמאות ורק על גבי המכשיר הסלולרי. לדברי החברה, לאחר ביצוע בדיקות רבות הבינה כי שמירת המידע בסמארטפון הוא האידיאלי ביותר, גם אם המשתמשים מעדיפים לבצע רכישות או פשוט לגלוש במחשב הנייד שלהם. המטרה היא להציע למשתמשים גישה מהירה מכל מקום ובכל זמן אל המידע הפרטי שלהם, וכמובן לשמור עליו מוגן.

מלבד מנגנוני האבטחה הקיימים וקוד הכניסה המופיע בעת פתיחת האפליקציה, המשתמש צריך להיות מחובר גם אל חשבון ה-iCloud שלו על מנת שהמערכת תעבוד. כלומר, במידה והמכשיר נגנב והמשתמש מנתק את חשבון ה-iCloud שלו, קוד הכניסה לא יהיה מספיק והאפליקציה השומרת את כל המידע הרגיש שלו לא תוכל להציג את שמות המשתמשים והסיסמאות השונים.

בנוסף, במידה ודווקא אחד מחבריו של המשתמש מנסה לנחש את הסיסמה שלו, לאחר מספר נסיונות האפליקציה תנעל ואף תמחק את המידע. החדשות הטובות הן שברגע שבעל החשבון המקורי יתחבר שוב ויכניס את הסיסמה שלו, המידע ישוחזר ויוצג עבורו.

בני שביב, מנכ"ל Clear Sky Apps הצהיר כי האפליקציה נבנתה במטרה לעזור למשתמשים להסתכל על אפליקציות לניהול סיסמאות באור חדש. עוד הוסיף שביב כי כיום המכשול המונע מהמשתמשים לאבטח את המידע הדיגיטלי שלהם בצורה הראויה, הוא חוסר הנוחות הקיים באפליקציות לניהול סיסמאות הקיימות בשוק, ובאמצעות הפיכת המוצר למהיר, קל ומהנה עוזרת Passible לפתור אתגר זה.

החברה בחרה את מודל ה-Freemium לאפליקציה הנוכחית. המשמעות היא שהאפליקציה מוצעת בחינם, אך מגיעה עם סט יכולות מוגבל, יחסית. משתמשי הגרסה החינמית יוכלו לשמור מספר מוגבל של רשומות, כמו גם שאפשרויות כגון סנכרון בין מכשירים, הגנה מפני גניבה ושחזור של המידע לא יהיו זמינים עבורם. על מנת להנות מסט היכולות המלא, יתבקשו המשתמשים לשלם 10 דולרים, כ-35 שקלים לשנה.

בהתאם לדרישות המשתמשים

האם המוצר של החברה טוב יותר משאר המוצרים הקיימים כיום בשוק? כאמור, זה תלוי בהרגלים ובדרישות של כל משתמש. בעוד שאנחנו נעדיף פתרון המגיע עם תוסף לדפדפן, ייתכן שמשתמשים אחרים מאמינים במודל של שמירת המידע על הסמארטפון בלבד ואינם נרתעים מהעובדה שיתבקשו ולהסתכל על המכשיר הסלולרי ולפתוח את האפליקציה בכל פעם שירצו להקליד את הסיסמה שלהם.

במידה ועד היום לא מצאתם מוצר מספיק טוב לניהול שמות משתמשים וסיסמאות, או שמצאתם את עצמכם מתפשרים על מוצרים מחוסר ברירה, אתם מוזמנים לנסות את האפליקציה הנוכחית ולראות האם היא אכן מצליחה לענות על דרישותיכם.

להורדת האפליקציה למשתמשי iOS

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

3 תגובות על "האפליקציה הישראלית שמתחרה ב-LastPass: הכירו את Passible"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רוני
Guest

נראה סביר, אבל לדעתי LoginBox (שהיא גם ישראלית, אגב) פי אלף יותר טובה. בעיקר כי היא נכנסת אוטומאטית לאתר לא משנה איזה סוג של סיסמה או שאלות אבטחה יש שם.
למה צריך עוד פיתרון שמחקה אפליקציות אחרות?

דיוויד
Guest

אני עושה שימוש בלוגיןבןקס הישראלית . עושה לוגין אוטומטי ופשוט. ויש לי אותה לאנדרואיד.

אלון
Guest

עדיין לא מצאתי מתחרה ראויה ל-PasswordBox אולי הפעם?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: