פנסוניק TH-P50ST30M: מסך “50 בתלת מימד [סקירה]

הגיעה העת להתקדם לטלוויזיה תלת-מימדית. פנסוניק מציעה לכם פלזמה חדשה בגודל 50 אינץ’, שתספק לכם חווית צפייה טובה יותר מזו שבקולנוע

Panasonic TH-P50ST30M

מסך טלוויזיה חדש של פנסוניק נחת על שולחננו, ואתם זוכים לסקירה של תצוגת תלת מימד, בגודל 50 אינץ’ ובעלת הפרדה גבוהה שיוצרת חוויה שמצליחה להתעלות במובנים רבים אפילו על הצפייה בקולנוע.

מבט חטוף לעבר האריזה כבר מבהיר את המימדים הגדולים אך הצרים של מסך הטלויזיה בדגם הנוכחי. הוצאת החלקים, התקנת הטלוויזיה על הסטנד הייעודי שמגיעה עימה, והופ, ניצבת מולנו טלוויזיה מרשימה למדי, שעושה רושם גם כשהיא כבויה.

לאחר ההדלקה בפעם הראשונה, ולחיצה על ה-PLAY, שתעלה את התפריט של הסרט שבו אתם עומדים לצפות, התגלה החוויה בגדולתה – HD מלא, על מסך ענק, ואם יש לכם סרט תלת-ממדי, גם התפריט שלו יהיה תלת-ממדי, חוויה מאוד שונה ממה שבדרך כלל אנחנו רגילים אליו בסלון הביתי.

עיצוב

המסך כולל את שטח התצוגה, ומסביבו מעטפת של כמה אינצ’ים. בחלקו התחתון של המסך הורכבו רמקולים, בתוך תושבת ארוכה לאורך כל תחתית המסך. הרמקולים של המסך מאפשרים איכות שמע טובה, כאשר הטלוויזיה יוצאת מהקופסא. אם תרצו איכות גבוהה יותר, או surround, תוכלו, כמובן, לחבר את הטלוויזיה למגבר ולמערכת שמע חיצונית.

Panasonic TH-P50ST30M, צילום חיבורי צד שמאל

עיצוב הכפתורים והחיבורים נוח; בחזית ממוקם כפתור הכיבוי-הדלקה, בצד ימין ישנם כפתורים שונים, כגון כפתורי ווליום, ובצד שמאל ישנם שקעי החיבור הניידיים הכוללים שקעי USB, HDMI, אוזניות, כונן קריאת כרטיסי ה-SD, וכניסות מקור מסוג RCA.

בנוסף למסך הטלוויזיה, אנחנו מקבלים גם משקפי תלת-ממד. המשקפיים עצמם מזכירים משהו בין המשקפיים שיש בבתי-הקולנוע, לבין משקפים מעוצבים. בפועל, יש במשקפיים הללו עדשה, שיודעת להסתנכרן מול הטלוויזיה בצורה כזו שהטשטוש שרואים בלי המשקפיים מומר למבט תלת-ממדי. לאחר טעינת המשקפיים שלכם, הסוללה מוכנה, ותוכלו להדליק ולהשתמש בהם. הסוללה של המשקפיים נטענת עם כבל USB ל-miniUSB רגיל. מבחינת נוחות, המשקפיים נוחים להרכבה, גם לאורך זמן.

הטלוויזיה מגיעה עם שלט רחוק, המאפשר לכם לשלוט במקביל על פונקציות הצפייה הרגילות של הטלוויזיה, לצד אפשרויות נוספות, כגון שליטה על נגנים אחרים (נבדק על נגן בלו-ריי תוצרת פנסוניק). בנוסף, דרך השלט תוכלו להפעיל את פונקציות כלי ה-VIERA של פנסוניק, אשר באמצעותם תוכלו לגשת, תוך כדי צפייה, לתיקיות הקבצים של המדיות שחיברתם, או לרשת, אם חיברתם את הטלוויזיה לרשת שלכם.

VIERA

הטלוויזיה החדשה כוללת בתוכה את שירותי ה-VIERA Connect מבית פנסוניק. מדובר בשירות ייחודי לענקית היפנית, אשר מאפשר לכם להתחבר דרך האינטרנט למספר אתרים ייעודים שנועדו לעבוד עם טלוויזיות מותאמות VIERA. לא מדובר בדפדפן מלא, שיאפשר לכם לגלוש באינטרנט ולבדוק מיילים, אלא בהתאמה ייעודית למספר מוגבל של אתרי אינטרנט, שאליהם תוכלו לגלוש.

חוויית שימוש

לפני הכל, צריך להזכיר שישנם אנשים שצפייה בסרט בתלת-מימד על מרקע גורמת להם לכאבי ראש, או לסחרחורת קלה. בדקנו את הסרט גם עם אנשים שיצא להם לחוות בעבר סחרחורת, וגם עם כאלה שלא. מהבדיקה שלנו עלה שמי שהיתה לו נטייה לסבול מסחרחורות בעבר, גם כאן עשוי לסבול מהן. מנגד, מי שלא סבל מהן נהנה מצפייה בחוויה תלת-ממדית.

מקור: תמונת מסך מאתר היצרן. הטלוויזיה נבנתה כך שתאורת רקע לא תפריע לכם לצפות בגווני שחור.

לגבי החוויה עצמה, הטלוויזיה נבדקה עם הסרט אוואטר, בגרסת בלו-ריי תלת-ממדית. בפעם האחרונה שראיתי את אוואטר, זה היה בקולנוע, עם צאתו לאקרנים. חווית הצפייה באוואטר משתווה בקלות לזו של הקולנוע. היתרונות של צפייה באולם קולנוע מתגמדים כאשר ממקמים את הטלוויזיה בחדר חשוך, בלי אורות שעשויים להיות מוחזרים מהמסך. החיוניות, שלעיתים רבות הולכת לאיבוד בקולנוע עקב העובדה שמדובר במקרן, שמקרין את התמונה על בד, נשמרת בטלוויזיה, והצבעים בה נראים חדים. אבל, יש לזכור, שהעדשות של המשקפיים שהגיעו עימה אינן שקופות לחלוטין, ומכהות מעט את התמונה. כך יוצא שהתמונה נראית כהה מעט ממה שהיא ללא המשקפיים, אך ברגע בו מרכיבים את המשקפיים חוויית התלת-ממד מגמדת את אובדן עצמת האור.

זה המקום לציין שגם בסצנות כהות, העובדה שהמסך מציג ניגודיות של 1:5,000,000 מאפשרת להבחין בגוונים כהים, ולהנות מספקטרום רחב של ניגודיות, מבלי לאבד את איכות התמונה.

מבחינת זוויות, הפלזמה הזאת פועלת בצורה טובה מכל זווית שבחנו. ניגשנו אליה מקרוב, מכל אחד מהצדדים ובכל מקרה התמונה התלת-ממדית נשמרה והוצגה כמו שצריך. היבט חשוב נוסף הוא הפוקוס, שנשמר עם השימוש במשקפיים במרחקים שונים מהמסך, ובמגוון רחב של זוויות שימוש אפשריות.

מבחינת השמע, על אף ששני רמקולים עם הספק של 10 וואט כל אחד נשמע מעט, עבור חדר של 5מ’ על 5מ’ הם היו מספקים ולא היה כל צורך במגבר חיצוני. למעשה, הסתפקנו ב-40% מהעוצמה. איכות הצליל היתה טובה, ודיאלוגים נשמעו ברורים, כמו גם מלודיות. לגבי חיבור אוזניות, למי שתוהה, לרוב מקובל שהמערכת תנתק אוטומטית את הרמקולים מייד עם זיהוי חיבור האזניות לטלוויזיה. כאן זה לא קורה, וגם לאחר חיבור אוזניות השמע ממשיך להתנגן דרך הרמקולים של הטלוויזיה.

מקלט, משקפיים ופלורוסנט

הטלוויזיה מגיעה עם מקלט מסוג World 17-System. ניסינו מספר פעמים לסרוק את גלי האתר עם המקלט הפנימי, ולא הצלחנו לקלוט אף ערוץ, מה שאומר שאם תרצו לצפות באחד מהערוצים המשודרים בישראל בשיטת השידור הדיגיטלית החדשה, תאלצו כנראה לרכוש (או לשמור, אם רכשתם בעבר) את “ממיר” ה-DVB-T שלכם, אשר יודע לקלוט מעל גלי האתר את שידורי הערוצים הדיגיטליים ולהעביר את הסיגנל למסך הטלוויזיה שלכם.

משקפי התלת-מימד של פנסוניק. מתג ההפעלה נמצא ליד אחת מהעדשות, נסתר מן העין בחלק התחתון.

המשקפיים, כאמור, נוחות לשימוש. לאחר הדלקתן, עוברות מספר שניות עד שהן מסתנכרנות עם הטלוויזיה, ואז ניתן לצפות בהן בסרט שבחרתם. ברמה הטכנית, המשקפיים כוללות סוללות 5 וולט נטענות (80mA), שאמורות להספיק, לפי החברה, ל-75 שעות שימוש בפועל. מה שאומר, שמדובר בזמן מצטבר ארוך יותר, אם תכללו את כל השעות המתות בהן אתם לא צופים בטלוויזיה, או לא צופים בתלת-ממד.

מי שרוצה להתקין את הטלוויזיה בחדר שבו תאורת פלורוסנט, כדאי שייקח בחשבון שפלורוסנט וטלוויזיות תלת-מימד לא בהכרח הולכות יד ביד. במקרה הנ”ל, ההחזר מהפלורוסנטים, והריצוד של התאורה שיצרו נורות הפלורוסנט מעל הטלוויזיה, הבהירו את העניין מהר מאוד – אם צופים, מכבים את הפלורוסנטים. ובכלל, עדיף לצפות בטלוויזיה הזו במינימום תאורת רקע שעשוייה לייצר החזר.

קבצים ניידים

אם יש לכם סרטים, סרטונים, או סרטי משפחה שתרצו לצפות בהם, תוכלו לעשות זאת באמצעות העברתם לזכרון נייד וחיבורו ישירות לטלוויזיה. מבחינת קישוריות, ישנו מבחר רב של אפשרויות; ניתן להשתמש בכרטיס SD, לשים את הנתונים על דיסק-און-קי ולחבר לשקע ה-USB הקרוב, לשים את הסרטים על דיסק חיצוני נייד שיש לו חיבור USB או חיבור HDMI, ואז לחבר אותו לטלוויזיה ישירות.

מקור: תמונת מסך מאתר היצרן. ניתן בקלות לצפות בקבצים שצילמתם באמצעות כונן ה-SD המובנה.

למעשה, הצורך בתמיכה של טלוויזיות בהצגת קבצים חיצוניים הולכת וגואה בשנים האחרונות, וזה בהחלט מספק לראות שמכשיר טלוויזיה שכזה מגיע עם כל כך הרבה אופציות.

מבחינת פורמטים, הטלוויזיה מגיעה מראש עם תמיכה במספר רב של פורמטים. ביניהם תוכלו למצוא פורמטים קצת פחות פופולאריים, אך עדיין חשובים, כגון MKV, MOV ואחרים. כמובן, תמיכה בפורמטים הללו אין פירושה תמיכה בכל הקודקים האפשריים, וייתכן שתתקלו בקבצים שהמערכת לא תדע לנגן כלל, כפי שקורא לכל נגן קבצים אחר.

מי שירצה לצפות בתמונות מהאלבום המשפחתי, יוכל, כמובן, לעשות זאת על גבי המסך הענק. הטלוויזיה תומכת בפורמט התמונות JPEG, כך שתמונות בפורמט אחר יש להעביר לפורמט הזה כדי להציגן.

מיקום

כאשר אתם מתכננים לבחור היכן למקם את הטלוויזיה, או אם אתם מתבלטים אם לתלות אותה על הקיר או להשאיר אותה על הסטנד שמגיעה עימה, כדאי לכם לעיין בחוברות ההוראות המצורפות. בתוך החוברת מתייחסת פנסוניק למרחב והמרחק הדרוש לטלוויזיה על מנת לקרר את עצמה. לכאורה, זה אולי יישמע מעט טריוויאלי, אך בבדיקה שלנו המסך מתחמם ומקרין חום, שממש אפשר להרגיש אם שמים את היד במרחק של סנטימטרים ספורים מהמסך. כך יוצא שהטלוויזיה פולטת חום, וצריכה איזשהו מרחב לאיוורור. התקנה, גם על הקיר, של הטלוויזיה אפשרית בהחלט, והנחיות מפורטות בנידון מגיעות עם הטלוויזיה.

לסיכום

מדובר בטלוויזית 3D HD טובה, אשר מספקת חווית צפייה מהנה ביותר. למעשה, במהלך הבדיקה צפינו מספר אנשים בסרט המצורף, וחלקנו השווה את חוויית התלת-מימד לזו של הקולנוע, והכריז על הטלוויזיה כמנצחת בתחרות. בניגוד לקולנוע, כאן תוכלו לקבל חוויה עשירת פרטים, בשמע, אך בעיקר בתמונה ניכר היתרון האמיתי מול הקולנוע. עם 5 שנות אחריות מיורוקום תקשורת דיגיטלית, מדובר בהשקעה שתספק לכם 5 שנות צפייה עשירה, יותר ממה שתוכלו לקבל היום בקולנוע.

מפרט טכני

דגםPanasonic TH-P50ST30M

ממדים: 1204מ”מ על 779מ”מ על 335 מ”מ – כולל הסטנד
1204מ”מ על 4744מ”מ על 69מ”מ – ללא סטנד

משקל: 26 ק”ג ללא סטנד, 30 ק”ג כולל הסטנד

סוג מסך: מסך פלזמה ברזולוציה 1920X1080 (נקרא גם “HD מלא”), יחס 16:9

זווית צפייה: ללא הגבלה (Viewing Angle Free)

ניגודיות: 1:5,000,000

חיבורים: חיבור RF, ארבעה חיבורי HDMI בצד ומאחור, שלושה חיבורי USB, חיבור אזניות (מיני-PL), חיבור לקריאת כרטיסי זכרון SD

יציאות וכניסות: RCA, כניסת VGA, יציאת אודיו דיגיטלית (אופטי), חיבור ethernet. הטלוויזיה היא Wi-Fi Ready.

אביזרים נלווים: מצורפות 2 זוגות משקפיים יחד עם הטלוויזיה. ניתן להנות מחוויית התלת-ממד אך ורק עם המשקפיים הייעודיים, ולאחר שהטענתם אותם (כבל מתאים מגיע באריזה).

משקפיים: משקפי תלת-מימד תוצרת פנסוניק, דגם TY-EW3D2MA

שמע: 2 רמקולים 2X10Watt

מחיר: 13,490 ₪ כולל 5 שנות אחריות מלאה של יורוקום.

Avatar

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

6 תגובות על "פנסוניק TH-P50ST30M: מסך “50 בתלת מימד [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
איציק
Guest

אחלה כתבה! איזה טלוויזיות תלת-ממד אחרות מוכרים פה בארץ? איך הם מבחינת ביצועים ומחיר ביחס לטלויזיה הזאת?

אלעד
Guest

13.5 אלף ש”ח?
באמאזון הטלוויזיה עולה 1000 דולר שהם כ 3,400 ש”ח! 10,000 ש”ח הפרש?!

יוסי
Guest

המחיר ירד מאז וגם מצאתי מציאה בחנות מתמחה באשדוד בשם סיגנון ושם קיבלתי VT2O
שהוא דגם העל מיוצרת ביפן 9200שח קראו ביקורות בכל אתר בעולם זה המסך ב50″
או אם תרצו UT30 היא נמכרת ב11990שח כמובן עם פינוק של התקנה ושירות שאין בארץ
באמת מקום של מביני עניין ומוצרי על

יוסי
Guest

סליחה ST30 לא UT טעות שלי

ליאור
Guest

היי יוסי,

האם אוכל לקבל ממך את החנות באשדוד? אני מהמרכז ואני לקראת הרכישה של הטלויזיה הזו, ואשמח לקבל מחיר כזה!

תודה רבה,
ליאור.

נמרוד
Guest

היי ליאור, בדיוק קניתי את הVT20 במחיר 9400 ש”ח בחנות בפתח תקוה שנקראת סטריאו סטאר – כולל התקנה ומתקן תליה, זו אחת מעשר הטלויזיות הטובות ביותר בעולם, מומלצת מאוד!

מקווה שעזרתי
נמרוד

wpDiscuz

תגיות לכתבה: