נקסוס מול אייפון – להטות את הכף

תוצאות המבחן שדווח על ידי Blaze Software שהתיימרו להוכיח כי האנדרואיד הוא הרבה יותר מהר בטעינת דפי אינטרנט מהאייפון המריץ את IOS 4.3, עשו זאת באמצעות אפליקציה מותאמת לגלישת רשת בעלת ביצועים נמוכים, ולא באמצעות הספארי עצמו.

קרדיט תמונה: froogloid.com

תוצאות הבדיקה, לפי האתר בלומברג, ציינו כי מכשיר האנדרואיד נקסוס S הראה ביצועים מהירים יותר בכ-52 אחוז בממוצע לעומת האייפון 4, לאחר שטען יותר מ 45,000 דפים מ -1,000 אתרי אינטרנט.

הבדל המהירות הממוצע היה 4.25 שניות באייפון 4 לעומת 3.25 שניות באנדרואיד. ככל שהדף הכיל יותר מידע, כך גדל ההבדל בביצועים, דיווח Blaze. גיא פודג’רני, מנהל הטכנולוגיה הראשי של החברה, אמר על כך ש “זה לא שלאפל לא אכפת ממהירות, אך גוגל היא פנאטית לגבי מהירות”.

הבדיקה – לא באמצעות הדפדפן ספארי

בעוד שבמערכת Blaze טענו כי אמות המידה שלהם לקחו בחשבון את האייפון 4 שעליו פועלת מערכת ההפעלה שזה עתה שוחררה (IOS 4.3), דבר המצביע על כך שהם לקחו בחשבון את הדפדפן החדש והמהיר (ספארי) עם המנוע חדש של אפל (JavaScript Nitro) – הדרך בפועל בה הם ביצעו את הבדיקות עקפה את אותם השיפורים לחלוטין.

במקום להשתמש בדפדפן הספארי של אפל ישירות, בדק Blaze את טעינת הדפים על האייפון 4 באמצעות אפליקציה של החברה עצמה, אשר לא מנצלת את השיפורים החדשים ב IOS 4.3.

כפי שצוין בעבר בדוח מבית AppleInsider, כי אפליקציות המיישמות את UIWebView של אפל בכדי לספק גלישה באינטרנט מתוך האפליקציה (כמו ש-Blaze עשה), בנוסף לאפליקציות אינטרנט במסך מלא, לא מנצלות את האצת האינטרנט ושאר התכונות החדשות שאפל הציגה ב IOS 4.3, כולל ניטרו ומגוון שיפורים אחרים לדפדפן הספארי.

המנוע החדש של אפל (ניטרו) מתחרה כנגד V8 של גוגל כרום ופיירפוקס של מוזילה בעניין מהירות ה JavaScript (שפת תיכנות מאחורי האינטרנט) תוך שימוש בגישות שונות, שלכל אחת מהן יש עוצמות שונות ויתרונות משלהן.

למה לא ספארי?

בעקבות כך נשאלת שאלה מהותית ביותר: מדוע מערכת Blaze בחרה לערוך מבחן בעל פרופיל כה גבוה, ולהגביל בצורה כה משמעותית את אחת המתחרות? ספקולציות ותיאוריות אפשר להעלות מהיום עד מחר, אך תעשו חשבון בעצמכם, ולא משנה מה התשובה – סביר להניח כי אינה רחוקה מן המציאות.

כך או כך, הידיעה שמערכת Blaze לא השתמשה בספארי במבחן הזה פוסלת את הלגיטימיות של המבחן, ואף מערערת על האובייקטיביות של Blaze כמערכת. וכולנו יודעים דבר אחד פשוט: ברגע שמערכת של אתר או עיתון, גדול ככקטן, מאבדת את האובייקטיביות שלה – היא מפסיקה לחדש ונהיית מגמתית וכושלת. זו לא עיתונאות – זו צהובונות, ומן הסוג השפל ביותר.

לעבור צד – לא בא בחשבון

פעם הבאה, שיעשו מבחן אמיתי, ושהמכשיר הטוב ביותר ינצח. האם זה ישפיע על הבחירה שלי ויגרום לי “לעבור צד” במקרה שהאנדרואיד ינצח? (כמו שחצי מהעולם “פתאום” נהיה אוהד של השיקגו בולס בתקופתו של מייקל ג’ורדן?) – ממש לא. אני אשאר עם האייפון שלי, מכיוון שהוא עובד בשבילי, מתאים לי, ונוח לי יותר מהמתחרות. זה לא שלא ניסיתי מכשירים אחרים, ותאמינו לי שאין אצלי נאמנות עיוורת למוצר טכנולוגי. בשורה התחתונה, מה שטוב לך הוא הכי טוב בשבילך, כמו שאבא שלי חולה על הריזור של מוטורולה, אמא שלי על הסוני אריקסון שלה, וכמו שסבתא שלי חושבת שהאייפון שלי הוא חללית.

פורסם לראשונה בבלוג iphones

iPhones.co.il

להגיב

10 תגובות

 1. none הגיב:

  “ברגע שמערכת של אתר או עיתון, גדול ככקטן, מאבדת את האובייקטיביות שלה – היא מפסיקה לחדש ונהיית מגמתית וכושלת. זו לא עיתונאות – זו צהובונות, ומן הסוג השפל ביותר.”

  אבל ברגעים אלו ממש אתה עושה בדיוק את אותו הדבר, אינך אובייקטבי הרי אתה מחזיק ביד ממש ברגעים אלו אייפון.
  ציטטת את הכתבה בדיוק מהסיבה ההפוכה, והיא פירסומה של תעמולה לטובת האייפון שלך ובכך גם הכתבה שלך נעשתה מגמתית.
  אז מה שאתה בא בעצם להגיד לי הוא שמערכת ניוזגיק היא צהובון ?!

  ע”י פרסום כתבה זו הוכחת טענה : המשתמשים של אפל/אייפון פשוט עיוורים ויקנו את כל מה שימכרו להם כל עוד יש עליו סמל של תפוח נגוס.
  אתה כל כך איבדת את השפיות שפשוט לא שמת לב שאתה עושה בדיוק את מה שעיצבן אותך

  דבר נוסף ששכחת לציין שמערכת ההפעלה iOS 4.3 שוחררה רק השבוע,
  כמה משתמשים באמת הספיקו להתקין אותה ?
  אם תלך עכשיו לחנות ותקנה את שני המכשירים הללו, אילו מערכות הפעלה תקבל איתם ?
  וכמובן איזה דפדפן ?
  במקום לצעוק סתם גם הייתי בודק מה אחוז המשתמשים שבאמת מעדכנים את המכשירים שלהם למערכת ההפעלה יותר מתקדמת ?

  ולכן, לי זה נראה שתוצאות המחקר הקטן שעשו הוא לגיטימי מאוד.

  אז כדי לא להיות צהובון מגמתי וכושל, אולי כדאי שתעשה מחקר אובייקטיבי ותבדוק את ביצועיי שני הטלפונים ?

 2. אבי הגיב:

  אחוז המשתמשים שמעדכנים את האייפון שלהם מאוד מאוד גבוה, בניגוד לאנדרואיד.
  בפועל, דפדפן ספארי על 4.3 עובד מאוד מהר, לפחות כמו אנדרואיד אם לא יותר, אז על מה אתה צועק?

 3. אריק הגיב:

  איזה כתבה מגוחכת.

  אם היית מפעיל את הראש, במקום להאשים את Blaze בצורה בוטה בהיותם שפלים, כנראה שהיית מאשים את אפל, על זה שהם מכריחים אותך להשתמש ב-safari ולא מכניסים את החידושים שלהם כם ל-UIWebView שלהזכירך, הם אלה שכותבים אותו.

  הרבה מהאפליקציות שאתה מריץ באייפון שלך משתמשות ב-UIWebView. לפעמים אתה אפילו לא מודע לזה כי זה נראה לך כל כך טבעי. אז בכל האפליקציות האלה, שיש המון כאלה גם באייפון וגם באנדרואיד – בהן אנדרואיד מהיר ב50%, זה מה שנבדק ונבדק כראוי.

  נתי, נראה לי שאתה חייב ל-Blaze התנצלות…

 4. דוד קודיש הגיב:

  אני מאוד אוהב את הכתבות האלה. נראה שזו דרך בטוחה ליצור מהומה. בשורה התחתונה הרי שתי הפלטפורמות באמת מצויינות אז שכל אחד יחליט מה טוב לו.

 5. מישהו הגיב:

  מעניין למה תמיד כל ההשוואות למיניהן נעשות מול מכשירי אפל,
  כל שבוע יש כתבה – אייפד קילר…
  אם באמת הם חושבים שמכשירי אפל כבר לא פונקציה – למה הם כל הזמן מנסים להתחרות בהם ?!

 6. נברא הגיב:

  “אני אשאר עם האייפון שלי”
  אפשר היה להסתפק במשפט הזה. הוא אומר הכל…

 7. אני הגיב:

  הנקסוס אס (חוץ מהבאגים) אוכל את האייפון. כאחד עם שתי מערכות ההפעלה (יש גם אייפוד) 4.3 ו2.3.2 בנקסוס האייפון לבסוף (אחרי אפליקציה וחצי, וואטסאפ ווייבר) משעמם לעומת האנדרויד.
  אני אשאר עם הנקסוס והאנדרויד שלי
  אתה תשאר משעמם כמו רוב העדר.

 8. הנגיעה באיפון מנצחת כל טכנולוגיה בשלב זה .

תגיות לכתבה: