Motorola Titanium: סמארטפון עמיד עם מקלדת פיזית מלאה / סקירה בלעדית

מכשיר סלולרי אנדרואידי מצטרף למירס, הטיטאניום מבית מוטורולה. אם חיפשתם סמארטפון חזק ועמיד, יתכן ומצאתם פתרון

מקור: צילום מסך מאתר החברה, עיבוד תמונה

סמארטפון עמיד, מבוסס אנדרואיד בעל מקלדת מלאה בשם מוטורולה טיטאניום, נחת לאחרונה בישראל תחת מפעילת הסלולר המקומית מירס.

לצורך הסקירה הזו אני מציע שתניחו את כל מה שחשבתם שאתם יודעים על מירס בצד, וקחו נשימה; מדובר במכשיר אנדרואידי שנותן פייט לרוב המכשירים היום בשוק, ובנקודות מסוימות, הוא אף מתעלה עליהם. לידיעה נספר גם שכל הסקירה נכתבה באמצעות המכשיר עצמו.

מפרט טכני

מערכת הפעלה: אנדרואיד, גרסה 2.1 (Éclair)

מסך: מסך מגע TFT מולטי-טאץ’ בגודל 3.1 אינץ’, 320X840 פיקסלים, 256K צבעים.

מצלמה: אחורית ברזולוציה בת 5 מגה פיקסל, קדמית לשיחות וידאו.

חיבורים: USB, המשמש גם לטעינה. בנוסף קיים חיבור לאוזנייה בחלקו העליון של המכשיר.

סוללה: 1800 mAh מסוג Li-Ion. לפי נתוני היצרן, הסוללה תספיק ל-275 דקות דיבור או 235 שעות המתנה.

משקל: (כולל סוללה) כ-150 גרם.

כפתורי ניווט: המכשיר כולל מתג דו-שלבי בדופן השמאלית שלו, השולט בעוצמת השמע. מתחתיו נמצא כפתור ה-PPT, שיקשר אתכם עם אנשים אחרים בארגון שלכם או ברשת מירס. בנוסף, קיים כפתור נעילת מקשים ושחרורם בדופן העליונה. על גבי המסגרת הימנית, לצד שקע חיבור ה-USB ממתין לכם כפתור הצילום.

מקלדת: המכשיר כולל מקלדת QWERTY מלאה, ובנוסף אליה מקלדת וירטואלית מלאה למי שמעדיף. המכשיר תומך ב-Swype.

קישוריות: המכשיר תומך בבלוטות’, וב-WiFi בתקנים B+G, וכולל יציאת מיקרו USB המסוגלת להעביר נתונים במהירות של תקן USB 2.0, במכשיר GPS פנימי.

מקור: תמונת מסך מהמדריך למשתמש של חברת מירס

המקלדת

בתחתית מכשיר הטיטניום, תוכלו לאתר מקלדת Qwerty מלאה. בשונה ממקלדות של סמארטפונים אחרים, כדוגמת ה-E72 של נוקיה, כאן המקשים מובלטים, כך שיותר קל להקליד עליהם ולדעת תוך כדי שהאצבעות שלכם מונחות על המקשים הנכונים.

המסך עצמו תומך בגלישה במצב מאוזן או מאונך, כך שיש לכם לא רק אפשרות בחירה בין תצורת מסך רגילה למסך רחב, אלא תוכלו גם לבחור האם אתם מעדיפים באותו הרגע להקליד במקלדת המלאה שלמטה, או במקלדת הווירטואלית שעל גבי המסך. כמובן שהקלדה על המקלדת הווירטואלית נוחה יותר כאשר המכשיר במצב מאונך, ואז החלק שהיא תופסת על המסך פחות מפריע לגלישה באינטרנט, שכן יש לכם חלק גדול יותר בחלונית שמשמש לצפייה באתר אליו אתם גולשים.

מבנה וחוזק

כשמוציאים את המכשיר מהקופסא, רואים מיד שהוא שונה מכל סמארטפון אנדרואידי אחר שאתם מכירים. בשונה ממכשירים כמו הגלקסי S2 של סמסונג, הטיטאניום נראה ומרגיש חזק. הוא עבה מהגלקסי בצורה משמעותית (כמעט פי 2), אבל לא במידה כזו שהעובי שלו מפריע, אלא בדיוק להיפך.

העובי של הטיטניום הוא בדיוק מה שחסר בכל כך הרבה סמארטפונים היום, שיוצאים ממפעלי הייצור שלהם דקים כל כך שאתם מפחדים שיקרה להם משהו בכיס שלכם, או אם חלילה ייפלו בבית על הרצפה, גם אם הרצפה מכוסה בשטיח.

למעשה, חיפוש מהיר באינטרנט מגלה שהמכשיר בנוי בצורה כזאת שהוא עומד בחלק מהתקנים של הצבא האמריקני הנוגעים לבדיקות רגישות לאבק, רעידות וזעזועים, טמפרטורה וקרינת שמש (תקן Mil-spec-810G).

בשלב הזה יש לציין שלא העמדנו את הטיטאניום בבחינה הזאת, ולא ניסינו לראות מאיזה גובה הוא צריך ליפול כדי להיסדק או להישבר, אבל, בשונה ממכשירים אחרים, הטיטאניום מרגיש חזק ויציב. אחד הדברים שמוסיפים לתחושת הבטחון שאתם לא מחזיקים ביד עוד איזשהו סמארטפון שברירי ודק, אלא סוס עבודה, הוא העובי שלו. אפשר לשים אותו על הכתף ולדבר תוך כדי, בלי לפחד שהוא יחליק וייפול (תנסו את זה -בזהירות- עם המכשיר שלכם, ותדעו לבד אם הוא דק מידי).

מעל המקלדת ממוקמים כפתורי ניווט ייעודיים. חמשת הכפתורים הללו כוללים כמובן את כפתור הניתוק, המשמש גם ככפתור כיבוי והדלקה; כפתור לענות לשיחות; כפתור אפשרויות, שכמותו תמצאו ברובם המוחלט של המכשירים האנדרואידיים; כפתור בית שיחזיר אתכם מכל אפליקציה אל התפריט הראשי; כפתור ה’אחורה’, שיודע להחזיר אתכם למסך הקודם בו הייתם.

כל הכפתורים הללו מפרידים בין המקלדת המלאה, לבין המסך. הם דקים, אבל לא מידי, כפי שאולי נראה בחלק מתמונות המכשיר ברשת. למי שחשוב לו שהכפתורים יהיו נוחים, יכול לגשת לראות ולהרגיש אותן בנקודות המכירה בהן יוצג המכשיר.

חוויית השימוש

כבר כשמחזיקים את המכשיר בידיים בפעם הראשונה, הוא מרגיש עמיד הרבה יותר מכל דגם של אייפון שיש היום בשוק, וגם מרוב המתחרים האחרים. גם המשקל שלו בכף היד מרגיש הרבה יותר יציב מאשר מכשירים כמו הגלקסי S2 של סמסונג, או משלל הסמארטפונים של LG. הפלסטיק מרגיש טוב יותר, עמיד יותר, והמסגרת מלפנים מעניקה תחושה שהיא תוכל להגן על המסך מפני חלק מהזעזועים (גם אם זו רק אשליה), דבר שחסר ברוב המכשירים המבוססים על מסכי מגע.

קל להגדיר לתוכו את החשבונות, והתהליך דומה לרוב האנדרואידים האחרים; נכנסים לאפליקציות הפופולאריות, ומגדירים את חשבון הג’ימייל או חשבון הגוגל שיהיה משוייך עם המכשיר, ואחר כך מי שרוצה יכול גם לעדכן את טוויטר ופייסבוק.

מבחינת התוכנות, לא מצאנו הבדל מהותי בחבילת התוכנות הבסיסיות, שמגיעה עם המכשיר הישר מהקופסא (כגון פייסבוק, ג’ימייל וכו’), למעט העובדה שכל ספק סלולרי מכניס מספר אפליקציות ייעודיות משלו. במקרה הזה, מירס הוסיפה למכשיר מספר אפליקציות ייעודיות, כולל אפליקצית MirsGym, אפליקציה של “מפה”, מירסמרקט, ועוד.

חבילת האפליקציות כוללות עוד הרבה יותר פיצ’רים ממה שהספקנו לבדוק, ולקבלת התמונה המלאה על המכשיר אתם מוזמנים להוריד ולקרוא את המדריך למשתמש המלא באתר של מירס (לשונית “תפעול המכשיר”), הכולל את כל הפונקציות והאפליקציות, והסבר איך להפעיל אותן.

קבלת והוצאת שיחות היתה קלה. בעת חיוג, אפשר לבחור האם להשתמש במקשי החיוג שבמקלדת הפיזית או בחייגן הווירטואלי המופיע על הצג. במרבית השיחות, לי היה נוח יותר להשתמש בחייגן הווירטואלי. שליחת הודעות, ושליחת המיילים היו שני התחומים בהם הרגשתי את היתרון הניכר של המכשיר הזה על פני מתחריו.

העובדה שיש למכשיר מקלדת מלאה נוחה (ולמי שמעדיף בכל זאת, ישנה גם מקלדת ווירטואלית) הפכה את כתיבת המיילים ואת כתיבת ההודעות לקלה ומהירה. זאת, הן בהשוואה למקלדת הווירטואלית של האייפון והן למקלדת הווירטואלית של מכשירי אנדרואיד שיצא לי להתנסות בהם עד היום.

מחיר

כאן אנחנו מגיעים לסוגיה שכואבת לרוב האנשים, ועשויה לקבוע עבורם האם המכשיר הוא בר השגה, או אם לאו. המכשיר נמכר ברשת מירס ללקוחות פרטיים במחיר של 3056.40 ש”ח, אשר מחולק ל-36 תשלומים חודשיים בגובה 84.90 ש”ח (כולל מע”מ) כל אחד.

מחיר זה עשוי לרדת טיפה אם אתם אנשי קבע, חיילים, או שייכים למגזר אחר שזכאי להנחה. ישנה כמובן אפשרות לקבל החזרים, בהתאם לשימוש (פרטים מלאים אצל הפעילה). לקוחות עסקיים יצטרכו לפנות למוקד העסקי כדי לקבל הצעת מחיר שתותאם ספציפית לעסק שלהם.

במחיר הזה, אם אתם יכולים להרשות אותו לעצמכם, מדובר במכשיר אנדרואיד איכותי, אשר ייתן פייט לכל אנדרואיד אחר היום בשוק. אם אתם עובדים בתנאים דורשניים (ע”ע לא במשרד ממוזג), אתם עשויים אפילו להעריך את המכשיר עוד יותר.

אנדרואיד 2.1 – החסרון

כאן צריך להתייחס לסוגיה שרבים ממשתמשי האנדרואיד יזעקו לשמיים; כן, לא מדובר בגרסה הכי מתקדמת של אנדרואיד, וגם לא ניסיתי לעשות ROOT למכשיר ולהתקין עליו משהו אחר. למשתמש שלא מעוניין לעשות ROOT למכשיר שלו ולהעסק עם התקנת ROM חלופי, המכשיר הזה עדיין יודע לתת תפוקה מרשימה יחסית לעובדה שהוא מצויד ב-Éclair.

לסיכום

אם הייתי צריך לבחור היום במכשיר אנדרואידי שאני רוצה לזמן הקרוב, בלי לשקלל את השיקול התקציבי, כנראה שהייתי בוחר בטיטאניום. זאת, למרות שהיום אני לקוח של אחת מהרשתות האחרות, אבל ברשת שלי אין מכשירים כמו הטיטאניום. למעשה, הטיטאניום הוא סמארטפון שסותר את רוב הדברים שנראו לי פחות מתאימים עבורי בסמארטפונים שיצאו עד היום; הוא עמיד, הוא חזק, והוא עושה רושם שאני לא אצטרך להחליף אותו בעוד שנה במשהו אחר.

כשרוכשים מכשיר סלולרי, בלי קשר לפריסת התשלומים, עדיף שישרוד בלי תקלות (או מינימום תקלות) מאשר לרכוש מכשיר שברירי שעשוי להזדקק לתיקון בעוד חודשיים. או במילים אחרות, זה ממש לא נעים לראות אייפון עם מסך שבור. בניגוד לאייפון או לכל סמארטפון פופולארי אחר, נראה לי שהטיטאניום ישרוד במרבית מן התרחישים שאחרים פשוט לא יעמדו בהם.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

4 תגובות על "Motorola Titanium: סמארטפון עמיד עם מקלדת פיזית מלאה / סקירה בלעדית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
התמהה
Guest

אז למה לא מוטורולה defy , שהוא גם עמיד ועולה על המכשיר הזה בכמעט כל פרמטר אפשרי?

רוביק
Guest

אז ככה
כלקוח שבוי של חברת מירס, רכשתי את המכשיר בדיוק לפני שבוע.
(אני לא מסכן רק איש צבא) ואני מרוצה ביחס לחלופות (אתם ממש לא רוצים לדעת).
במילה אחת – סמרטפון, בשתי מילים – לא אייפון.
אמנם יש יתרונות – בעיקר, לא חרם כשצריך לעקר אותו מהמצלמה,
אבל אלוהים ישמור אותי מהמממשק של האנדרואיד הזה.
או אם להתלות באילנות גבוהים – דאגלס אדמס (זצ”ל)
דומה… אבל לא בדיוק… למשהו שונה לחלוטין מ אייפון.
אבל בעצם, אולי אנדרואיד זה גם סוג של מחאה חברתית…

ענת
Guest

כמות התקלות שקרתה לנו (לבן זוגי יש מירס) עם המירס, שברה שיא גינס מבחינתנו… פשוט מוציא מהדעת, כך שלא משנה אם יביאו לנו מכשיר ששווה זהב – אם התשתית שנותנים היא לא משהו בלשון המעטה, אז חבל על המאמץ :-)

wpDiscuz

תגיות לכתבה: