Motorola Defy Plus: אנדרואידי בסיסי אך עמיד במיוחד [סקירה]

הסמארטפון החדש של מוטורולה עמיד כמעט לכל דבר שתוכלו להעלות על דעתכם, כולל אבק, שריטות ומים. אבל איך הוא? חזק, מלא אפשרויות אך דורש התנסות מוקדמת באנדרואיד

תמונה: יח"צ

ראשית, גילוי נאות: אני בחורה של אייפון. אומנם לא מתוך אידיאולוגיה, אבל ככה יצא. לא שיש לי סנטימנטים מיוחדים, אבל iOS היא מערכת ההפעלה הסלולארית אליה התרגלתי.

שנית, לפני שמדברים על שלל המאפיינים של הדיפיי+, צריך לעמוד על נקודה מפתיעה. מישהו, בקרב יצרניות הסמארטפונים הגדולות, כנראה חשב שאנשים שישתמשו במכשירים הנ"ל הם ככל הנראה יאפים בוול-סטריט, שהדבר הכי סוער בחייהם הוא חדר הכושר. אבל אנחנו חיים בעולם אחר, בו חלקנו לא עובדים בשקובית (cubicle), ולפעמים העדינות של הסמארטפון יכולה לשגע פילים.

פה טמון היתרון המרכזי של הדיפיי: הוא עמיד, לגמרי. הוא עמיד לשריטות, הוא עמיד לאבק, הוא שורד יפה השלכות אל שטיח המשרד והרצפה הקרובה, וכפי שאתם רואים בתמונה למטה, הוא עמיד לגמרי גם בפני הטבעה. היצרנית טוענת שהוא עמיד אפילו למים גועשים יותר – אבל לצערי העורך לא הרשה לי לבצע את פעולת הבדיקה המתבקשת, המדמה את האסון המתרגש על רובנו – לזרוק אותו לשירותים ולראות מה קורה.

מחיר נוח למשתמש

לפני שנעבור על הפרטים הקטנים, הנה סקירה כללית. המכשיר החדש הינו בעל מעבד Cortex-A8 עם מהירות של ג'יגה-הרץ. הסוללה משופרת, אבל זה מתקזז עם המעבד המשוכלל מבחינת זמני ההמתנה והשימוש. המצלמה בת 5 מגה-פיקסל, יחסית סטנדרט בשוק הסמארטפונים של ימינו, ומערכת ההפעלה היא אנדרואיד 2.3, שזכתה לשם היצירתי "לחם ג'ינג'ר". ממשק המשתמש עצמו מספק שבעה מסכי בית לשימושכם.

המחירים לצרכן הישראלי אף הם מלבבים משהו יחסית למחיר של סמארטפון אחר מן השורה. ברשת אורנג' תוכלו לרכשו ב-2,304 ₪, או 64 ₪ לחודש במשך 36 חודשים. בסלקום לא מצאנו את הדיפיי+, אבל גרסתו הקודמת, הדיפיי, עולה 2,556 ₪, או 71 שקלים ל-36 חודשים. בפלאפון, לפחות לפי אתר החברה, המכשיר אינו בנמצא. בחנויות החיצוניות, למרבה ההפתעה, המחיר גבוה יותר ונע סביב 2,950 ₪.

אחרי שעברנו על הדברים הבסיסיים, אפשר לגשת לעומקו של עניין, ולראות האם מדובר בבשורת מוטורולה לעולם הסמארטפונים, או בסך הכול עוד מכשיר בסדרה ארוכה של אנדרואידים.

תמונה: יח"צ

עיצוב

מדובר במכשיר בעל פינות עגלגלות, שחזיתו מכוסה ב-3.7 אינץ' של "זכוכית גורילה" – הפטנט שמאפשר לו להיות עמיד כל כך. בתחתית המכשיר מצויים ארבעה כפתורי מגע, סטנדרט לאנדרואיד, הכוללים הגדרות, עמוד הבית, חזרה למסך קודם וחיפוש. בסך הכול, מדובר במכשיר נאה למדיי. אין לו את האלגנטיות העיצובית של האייפון, אבל הוא לחלוטין לא מכוער.

מצלמה

כאמור, מדובר במצלמה של 5 מגה-פיקסל, המצוידת בכמה וכמה פיצ'רים כגון תיוג גיאוגרפי, פלאש LED, פוקוס אוטומטי וייצוב תמונה. בנוסף כוללת המצלמה זום דיגיטלי, עורך תמונות ועוד. החיסרון הגדול הוא שהמכשיר אינו מגיע עם מצלמה משנית, כך ששיחות וידאו אינן באות בחשבון.

מולטימדיה

הצעצוע החדש יכול לנגן קבצי וידאו בפורמטים מגוונים: MP4, WMV, H.263 ו-H.264. בנוגע למוזיקה, המכשיר תומך בקבצי MP3, AAC+, WMA ו-WAV. בנוסף, תוכלו להאזין לתחנות רבות ברדיו המובנה.

מערכת ההפעלה

המערכת, אנדרואיד 2.3, נחשבת לידידותית למשתמש וליציבה אם כי ללא ספק גם למיושנת. התפעול הבסיסי שלה מאוד נוח, גם למשתמש המתחיל, והפקודות הבסיסיות ניתנות להבנה כמעט מיידית, במידה והמשתמש מורגל בעבודה עם מסך מגע מסוג כלשהו.

סוללה

הדיפיי+ מגיע עם סוללה משופרת של 1,700 mAh. זמן ההמתנה הוא בסביבות 237 שעות, וזמן הדיבור (הרגיל, לא באמצעות שירותי אינטרנט), עומד על שש שעות רצופות.

חווית המשתמש

אולי אני משוחדת, אולי זה סתם הרגל, אבל להערכתי, בהשוואה לאייפון או לאנדרואידים של סמסונג, הדיפיי פשוט לא נוח מספיק לאנשים שלא בקיאים בגאדג'טים. אומנם הפקודות הבסיסיות פשוטות, אך מעבר לכך, המגוון העצום של האפשרויות יוצר בלגן בעיניים, ועשוי להרתיע משתמשים לא מנוסים.

מצד שני, האפשרות לכלול את מרכז ההודעות, הכולל גם עדכוני סטטוס בפייסבוק ומסרים מיידיים, כבר במסך הפתיחה – הינו רעיון מבריק, ונוח להפליא למכורים לרשת החברתית.

נגיעה על הכפתור המוביל למאגר האפליקציות מוביל למאגר צפוף כל כך, שעשוי להבהיל כל אדם. חלק מהאפליקציות מוכרות לכל אחד ואחת, אך חלק לא, ומכיוון שהן מופיעות "זרוקות" בדף, ללא שום הסבר או חלוקה נושאית, זה הופך את כל העסק למבלבל מאוד. בנוסף, חלקן מובילות לשוק האפליקציות, משם יש להורידן. אין שום אבחנה בין אפליקציות להורדה, שירותים קיימים ועוד במסגרת מסך זה, והבלגן פשוט חוגג.

המסך הראשי (המרכזי מבין שבעת המסכים), מכיל כאמור את מרכז ההודעות. בנוסף הוא מכיל קישורים לתא הקולי, לשוק האפליקציות, לטלפון, למצלמה ולמחסן האפליקציות. קישורים אלה מלווים למעשה את מרבית המסכים. משמאל תוכלו למצוא את מרכז הבידור, שמאלה משם את מסך המצבים, בו תוכלו לבחור בין מצב טיסה, הפעלת בלותוט' ווי-פי ועוד. מימין למסך המרכזי תוכלו למצוא מסך חיפוש בגוגל. כל יתר המסכים פנויים לשיקולכם.

מערכת ניוזגיק מגשימה חלום ומטביעה סמארטפון

לסיכום

עוד לפני שהיו סמארטפונים, הסלולרי שימש לארבעה דברים: לדבר בטלפון, לשלוח הודעות טקסט, להעיר אותי בבוקר ולשמוע מוזיקה. אין ספק שכמו כל טלפון אחר, הדיפיי+ עומד בכבוד בשתי הראשונות, אך מה עם שתי האחרונות?

השעון המעורר נמצא אי-שם בירכתי המסך המוקדש להגדרות. הוא מכיל שני מצבים: השכמה וטיימר, ותפעולם אינו שונה מתפעול כל יישום דומה במכשירים רבים אחרים. אפשרות נחמדה אחת אותה מכיל השעון היא אפשרות הנודניק. אם קמת בבוקר מהצלצול, עליך להחליק את האצבע על מסך המגע. אך אם בנודניק חפצה נפשך, כל שעליך לעשות הוא להקיש על המסך, והנה, הרווחת חמש דקות נוספות.

ומה בנוגע למוזיקה? כאמור, המכשיר מכיל מרכז בידור שלם, ואפילו מגיע עם כמה וכמה שירים מוטענים מראש. כמו כל אנדרואיד אחר, כבר בימים הקרובים הוא יחובר לגוגל פליי החדש, ויאפשר להאזין לשירים מהענן הפרטי שלכם. מצד שני, על-אף הווליומים הגבוהים, איכות השמע לא מרקיעת שחקים, ולא הייתי ממליצה להשתמש במכשיר כנגן המוזיקה הפרטי שלכם.

לסיכום, מדובר במכשיר קטן וחזק עם המון יכולות, אך אלה באות לידי ביטוי במלואן רק אם מדובר במשתמש מנוסה, שיודע ורגיל לעבוד עם המערכת. המשתמש המתחיל יצליח לבצע פעולות פשוטות יותר, כמו לקרוא הודעות בפייסבוק ולקבל מיילים, בעיקר מכיוון שהגדרתן מתבצעת בעזרת אשף התקנה עם הפעלת המכשיר הראשונית, אך הוא לא יצליח לנצל את מלוא האפשרויות שמציעה פלטפורמת אנדרואיד משובחת.

מפרט טכני

משקל: 118 גרם.
מסך: 3.7 אינץ', רזולוציה 480X854.
מעבד: 1 ג'יגה-הרץ, ליבה אחת.
זיכרון: 512 מגה-בייט RAM, 1 ג'יגה בייט ROM.
איחסון: 2 ג'יגה-בייט. אפשרות להרחבה עם כרטיס זיכרון עד ל-32 ג'יגה-בייט.
מערכת הפעלה: אנדרואיד 2.3 "לחם ג'ינג'ר".
תצוגה:480X854 פיקסלים.
מצלמה: 5 מגה-פיקסל עם פלאש LED ופוקוס אוטומטי. רזולוציה בת 2592X1944 פיקסלים.
תדרים: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 / HSDPA 850 / 1900 / 2100 MHz.
ג'אווה: כולל.
דפדפן: תומך ב-HTML ופלאש.

וידאו: הצצה ל+Motorola Defy

נועה זהבי רז

נועה רז, בת 30. חיה באינטרנט מאז 1999, חובבת ג'אדג'טים אך לא יודעת מה עושים איתם, וכותבת, בעיקר על כלום.

הגב

20 תגובות על "Motorola Defy Plus: אנדרואידי בסיסי אך עמיד במיוחד [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלכס נ
Guest

הטלפון לא עובד בתדר HSDPA 850 כמו שמצוין בכתבה ולכן לא יעבוד טוב ברשת פלאפון/רמי לוי, וזה החסרון הראשי שלו.
מי שקונה אותו יאלץ להשתמש ברשתות סלקום/אורנג, בעיקר בדור השני שלהם כדי לדבר.

יונתן שין
Guest

אני ברשת פלאפון והמכשיר עובד מצויין- פשוט צריך להתקין את התוכנה Baseband switcher ולבחור בתדר International.

Alon Fital
Guest

Yoni Davidson

Or
Guest

מגניב! טוב לקבלנים שעובדים בשטח

יוני
Guest

"בחנויות החיצוניות, למרבה ההפתעה, המחיר גבוה יותר ונע סביב 2,950 ₪"
איפה? בחנויות שמופיעות בזאפ, המחיר נע באזור 1500 עד 1750.

Guy Nahari
Guest

חרא של מערכת הפעלה (הממשק של מוטורולה על הפנים) והמחיר בחנויות חיצוניות! 1,500! לעולם לא תמצאו מכשיר יותר זול ובייחוד לא ב!!!אורנג'!!!

אחד
Guest

יש לי את המכשיר, הממשק נוח, מאגר האפליקציות ניתן לחלוקה לקטגוריות כך שלא חייבים להתבלבל.
החסרון הגדול מבחינתי זו המצלמה, איכות הצילום גרועה יחסית למצלמות של סמארטפונים אחרים.

מישהו
Guest

שתדע שלפי דעתי המצלמה מאוד טובה יש לי הרבה חברים וגם להם יש סמארט פונים והמצלמה שלי היא בין הטובים ביניהם(חוץ מאייפון)

Dmitriy Malkis
Guest

מכשיר מצויין. אני מחזיק גם גרסתו הקודמת דפיי רגיל. שני המכשירים עמידים ונוחים לשימוש

בן
Guest

מכשיר מעולה, וחלק מאיתנו באמת זקוקים למכשיר שלא יתרסק להם בטעות בחדר כושר..

בן
Guest

מכשיר מעולה, וחלק מאיתנו באמת זקוקים למכשיר שלא יתרסק להם בטעות בחדר כושר..

דב
Guest
מרת נועה רז המכשיר דפיי פלוס לוקח את האייפון (שנחשב לפי אתרים מסויימים לפלאפון הטוב ביותר בשוק נכון לשנת 2012) בקלות וללא מלח. הסיבות לכך הם כלהלן: א עמידות למים חול ואבק (תקן IP67) האיפון לא עומד בזה בכלל למעשה בצלילה במים הוא מתחיל לעשות בלו בלו בלו…………… ב.כספית האייפון עולה פי 3 ואף פי 4 יותר מהדיפיי וכי למה?? בגלל השם אפל שלא יזנזנו לנו במוח ויתחילו לעשות מכשירים יותר טובים!! ג.DLNA שמעת על זה פעם הדיפיי יודע לבצע העברת שירים מידע ומולטימדיה לכל מכשיר תומך בעוד שהאיפון אין בו בכלל את האופציה הזו. ד רדיו כמה פשוט ובסיסי… Read more »
ערן
Guest

רכשתי אתמול את המכשיר. באורנג' מכרו אותו ב 1400 ש"ח. זה הסמרטפון הראשון שלי, כך שלוקח קצת זמן ללמוד אותו. מה שכן, הסוללה נגמרת תוך שעות ספורות וזה מבאס. לא הצלחתי למצוא כיצד להשתמש ברדיו. אודה לך אם תוכל לרמוז לי כיצד.
ערן

דב
Guest
היי ערן :) מזל טוב על הרכישה המצויינת שביצעת!! ראשית לפני שאתן לך הסבר על איך משתמשים ברדיו ממש תמוהה בעיני הערה הזו על הסוללה שמחזיקה לך כמה שעות? הסוללה בדיפיי פלוס מחזיקה 14 יום ללא שימוש בפלאפון (סטנדביי) ויום שלם עם שימוש מאסיבי בפאלפון ,תבדוק טוב שלא קיבלת סוללה שלא תואמת. הסוללה של דיפיי פלוס זה HF5X 3.8 וולט 1700mhp אם נתנו לך mph1500 אז או שעבדו עליך או שקנית דיפיי ולא דיפיי פלוס!! לגבי הרדיו תכניס את האוזניות בפתח העליון ליד כפתור ההפעלה של המכשיר חפש את האיקון שניקרא MUSIC ומשם תגלה עוד כמה אופציות מגניבות מלבד רדיו!!… Read more »
לירון לוי
Guest

פלאפוןן מדהים יש לי כזה!!!

לירון לוי
Guest

לא הבנתי הוא עמיד במים?

אהרון ארבל
Guest

מכשיר טוב פלוס אך לא ניתן להחליף כרטיס סים ל012 מובייל

אלון
Guest

לאחר שדירוג ל ICS הנייד עובד מהר יותר ויציב בצורה משמעותית ,לאחר שהיה עמוס מאפליקציות מיותרות שאורנג דחפו

דנה
Guest

הטלפון הגרוע ביוצתר שיש. מתחמם מאד. תמיד יש הרגשת כוויה באוזן כשמדברים יותר מחמש דקות. נכבה מעצמו באמצע שיחה. לפעמים צריך ללחוץ הרבה פעמים על לחצן כדי שידיב. כך מתלוננים גם בעלי טלפון זהה שאני פוגשת

יש לי מוטורולה
Guest
יש לי מוטורולה

מכשיר מדהים באמידותו. נפל לתוך הים התיכון לעומק של יותר מ 2 מטר ולאחר כ20 דקות הוצא אפילו לא כבה והמשיך לעבוד כרגיל. כל הכבוד למהנדסים של מוטורולה!!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: