מיקרוסופט תתחיל לשלם לבריטים כדי שישתמשו בבינג ולא בגוגל

תוכנית חדשה של מיקרוסופט בבריטניה תאפשר למי שיעשה שימוש בבינג, מנוע החיפוש של החברה, לקבל מינויים ל-Xbox, מוסיקה בחינם ועוד; האם זה הצעד שיעזור לה מול גוגל?

חברת מיקרוסופט הודיעה כי היא משיקה בבריטניה את תוכנית Microsoft Rewards, במסגרתה היא תתגמל כל מי שיעשה שימוש בשירותיה ותעניק לו מתנות שונות.

תגמול על כל פעולה ב-Bing

התוכנית כוללת מנגנון תגמול על כל פעולה שעושים המשתמשים במנוע החיפוש Bing (בינג) של מיקרוסופט. כך למשל כל חיפוש שתבצעו ב-Bing יעניק למשתמשים 3 נקודות, כשאם החיפוש נעשה בעזרת דפדפן ה-Edge, מספר הנקודות מוכפל; בנוסף, מציעה מיקרוסופט דרכים נוספות לאסוף נקודות כמו למשל השתתפות במשחקים שונים דוגמת טריוויה וכן בונוס על כל רכישה בחנות המקוונת של מיקרוסופט. משתמשים יכולים לצבור עד 30 נקודות ביום, אולם אם הם מגיעים ל-500 נקודות בחודש מסויים, הם עוברים לשלב הבא של התוכנית ויכולים לצבור יותר נקודות באותו החודש.

אבל מה יוכלו לעשות המשתמשים עם הנקודות שיצברו? ובכן, הנקודות יומרו לזיכוי בחנות המקוונת של מיקרוסופט איתו הם יוכלו לרכוש מינוי Xbox Live Gold, אפליקציות, משחקים, לצפות בסרטים, להאזין למוסיקה ב-Groove Music או לרכוש גיפט-קארד. התוכנית זמינה עתה בבריטניה ובארצות הברית, ועל פי מיקרוסופט, היא תהיה זמינה בחודשים הקרובים גם בצרפת, גרמניה וקנדה.

מיקרוסופט מנסה הכל

הצעד האחרון של מיקרוסופט הוא עוד ניסיון של החברה לפגוע קצת בהגמוניה של גוגל בשוק מנועי החיפוש. אבל כמו שגוגל נכשלת שוב ושוב במאמציה לכבוש נתח משוק הסושייאל מול פייסבוק, כך גם מיקרוסופט מתקשה לשכנע את המשתמשים לעבור למנוע החיפוש שלה – למרות כל המאמצים שלה. כיום עומד נתח השוק של גוגל על 80 אחוזים בקירוב, כשאחריו, בהפרש ניכר, בינג של מיקרוסופט עם 10 אחוזים. צמוד אליו אנחנו מוצאים את מנוע החיפוש של יאהו! עם 8.5 אחוזים נתח שוק ואחריהם, שאר מנועי החיפוש דוגמת זה של AOL ו-DuckDuckGo הפייבוריט של חובבי הפרטיות ברשת.

מבחינת מיקרוסופט מדובר במצב לא מעודד במיוחד, כי נראה שהחברה עשתה כבר כל מאמץ אפשרי והשקיעה משאבים רבים בשידרוג אלגוריתמי החיפוש של בינג. בין היתר קבעה החברה את בינג כברירת המחדל ב-Edge, הדפדפן שלה, שהותקן במאות מיליוני מחשבים שמריצים Windows 10, וכן, קביעתו כברירת מחדל בגרסאות Windows חינמיות, שהחברה מחלקת ליצרני מחשבים קטנים. מי יודע, אולי דווקא תוכנית הנאמנות הזו תצליח לעזור במעט.

יניב אביטל

גיק, קופירייטר, אבא, חולה על גאדג’טים וקוד, לא בהכרח בסדר הזה

הגב

7 Comments on "מיקרוסופט תתחיל לשלם לבריטים כדי שישתמשו בבינג ולא בגוגל"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
יהושפט
Guest

חחח כזה נואש

כמו לשלם למישהי בשביל דייט איתך

זאביק
Guest

כמו שאני לא יחליף את תוכנת Office של מיקרוסופט, כך אני לא אחליף את החיפוש של גוגל

Bing
Guest

But Its Not Google

יוגב
Guest

איזה בזבוז של כסף…

אלי
Guest

בזבוז כסף?
יש להם כנראה יותר מדי שהן חייבים לבזבזו…

sEo
Guest

כתבה לא הכי נכונה. בארה”ב גוגל מחזיקה בנתח של 64% בלבד, ובינג מצליחה לטפס ל 20%! https://www.searchenginejournal.com/bings-share-search-market-growing-faster-googles/164425/

עמית אברהמוב
Guest
עמית אברהמוב

אני כבר החלפתי למוצרי Google כמו
Google docs
Google sheets
Google slides

wpDiscuz

תגיות לכתבה: