סביבה אלחוטית למשתמשי המק וה-iDevices / מדריך למתחילים

קבלו הצצה אל שלושה מכשירים שיעניקו למחשבי המק, הפיסי ולמכשירי האייפון, האייפוד טאצ' או האייפד שלכם אפשרות להשמיע מוזיקה מכל מקום, להפוך מדפסת רגילה לאלחוטית ולאפשר לכם לחבר כונן קשיח שיהיה זמין באופן אלחוטי עבור כל אחד מהם

צילום: יח"צ, עיבוד תמונה

מזה קרוב לעשור מציעה אפל מגוון מכשירים שמייצרים סביבה אלחוטית למכשיריה השונים. בהתחשב בעובדה שמשפחת המכשירים של החברה גדלה בשנים האחרונות וכוללת כעת גם את מכשירי האייפון, האייפד והאייפוד טאצ', רבים ממשתמשי המכשירים של אפל עשויים למצוא את קטגוריית האלחוט של החברה אטרקטיבית במיוחד.

מהדפסה אלחוטית היישר ממכשיר האייפון או האייפד אל מדפסת רגילה ועד השמעת מוזיקה בכל חלל בו תבחרו בבית באמצעות רמקולים סטנדרטיים אך באופן אלחוטי, קיימים שלושה מכשירים עיקריים שמאפשרים להפוך את הסביבה שלכם לאלחוטית באופן אינטואטיבי במיוחד אותם מציעה אפל.

אלא שהפתרון של אפל רחוק מלהיות מושלם. סדרה של הגבלות מכוונות שהטמיעה אפל במכשירים השונים נועדו לקדם מכירות ולגרום לכל מכשיר להציע סדרת פונקציות שונה. מעבר לזה, ניסיונותיה לשמור עליכם נאמנים לאייטונז אף היא מהווה שיקול מכריע בהגבלות שסירסו במידה מהותית את הפונקציונאליות הכל כך מתבקשת של מכשירים שיכלו להיות אטרקטיביים הרבה יותר.

הכירו את המשפחה האלחוטית

שלושה מכשירים המוצעים על ידי אפל אמונים על יצירת סביבה אלחוטית וכוללים פונקציות שונות המבדילות בינהם.

AirPort Extreme

צילום: יח"צ, AirPort Express, נטול יציאת אודיו, מאפשר חיבור כונן קשיח

מכשיר הדגל בקטגוריה. עם השקתו הראשונית איי שם בתחילת 2003 הוא נראה היה כמו טיפה גדולה בעלת עיצוב מרשים וייחודי שבגבו מספר יציאות לחיבור מכשירים שונים ותמיכה בתקן 802.11g.

מאז זכה ה-AirPort Extreme למספר עדכוני חומרה ותוכנה, עיצובו מזכיר היום בעיקר את ה-Time Capsule, הוא תומך בתקן 802.11n ועיצובו מרשים מעט פחות אך פרקטי מעט יותר. לצד חיבור USB הוא מציע גם שלושה חיבורי רשת ומאפשר לחבר באופן אלחוטי עד 50 משתמשים.

ה-Airport Extreme הוא למעשה ראוטר עוצמתי, העובד בתדרים 2.4GHz או 5GHz ויכול להציע קישוריות WiFi לבית גדול כשהוא מכסה אזור נרחב של מספר חללים.

אחד הפיצ'רים המעניינים יותר שמציע ה-Extreme נעוץ בחיבור ה-USB שלו. באמצעותו תוכלו לחבר כל מדפסת ולהפוך אותה לאלחוטית או לחילופין כונן קשיח חיצוני שיהפוך בן רגע לכונן משותף אליו תוכלו לגשת מכל מכשיר בכל מקום ויחד עם רישום לשירות Mobile me, תוכלו גם לגשת אליו מכל מחשב מכל נקודה בעולם.

מחירו בארה"ב 179 דולרים והוא אינו משווק בארץ באופן רשמי.

.

AirPort Express

צילום: יח"צ, AirPort Express, בעל חיבור אודיו, לא מאפשר חיבור כונן קשיח

אחיו הקטן, החמוד אך המתוסכל של ה-Extreme. מדוע מתוסכל? בעיקר משום שיש לו כל כך הרבה פוטנציאל לא ממומש שיכול להוביל לכעס כל כך גדול כלפי אפל ומדיניותה בהקשרו.

ה-AirPort Express מזכיר במידה רבה מטען סטנדרטי למחשבים הנישאים של אפל. הוא שונה רק במספר היציאות ובנורת חיווי הנעוצה בגבו. גם פה מדובר בנתב אלחוטי, אם כי הפעם טווח השידור קטן יותר ומיועד בעיקר לחלל אחד.

המכשיר כולל כשלוש יציאות בתחתיתו: USB, Ethernet ויציאה אופטית לאודיו ומאפשר לשדר אודיו באופן אלחוטי לכל מה שתחברו אליו בדיליי מכוון של 2 שניות. אם רכשתם מספר מכשירי Airport Express תוכלו להעניק לכל אחד מהם שם ולהחליט לאיזה מהם תשדרו את המוזיקה שלכם ממכשיר האייפון, האייפוד, האייפד או המחשב (PC או Mac).

ה-Airport Express יכול לשמש גם כבוסטר, כלומר, כנתב שיגדיל את טווח השידור של הנתב המרכזי שלכם. כך למשל אם יש לכם נתב מרוחק ואתם רוצים לקלוט את קישוריות ה-WiFi בחדר בקומה אחרת או בקצה הבית, הוא יקלוט את השידור של הנתב המרכזי ויגביר אותו לחלל בו הוא מצוי. בדומה לאחיו הגדול, גם ה-Express יכול להפוך כל מדפסת בעלת חיבור USB לאלחוטית וכך תוכלו לשלוח להדפסה ישירות אליו מכל מכשיר בעל קישוריות WiFi.

עד כאן יתרונותיו של המכשיר. שני חסרונות מעיקים במיוחד, מסרסים את יכולותיו של ה-Express כדי שחלילה לא תפגעו במכירות המכשירים האחרים של אפל כמו למשל ה-Extreme או ה-Time Capsule.

תחילה, על אף יציאת ה-USB לא תוכלו לחבר אליו כונן קשיח אלא להשתמש ביציאה רק בעבור חיבור מדפסת. הבעיה השנייה, המעיקה עוד יותר זוכה לפתרון באמצעות תוכנת צד שלישי אך תאלץ אתכם לבזבז עוד 25 דולרים: השמעת מוזיקה תתאפשר אך ורק באמצעות תוכנת אייטונז. מעוניינים לצפות בסרטון יוטיוב ולהשמיע אותו דרך הרמקולים באופן אלחוטי: אי אפשר. גם כל תוכנה אחרת או אפילו ניסיון לצפות בסרט לא תתאפשר. מרגיז, מקומם – יש פתרון. תוכנה בשם Airfoil תאפשר לכם תמורת 25 דולרים לשחרר את ה-Airport Express מכבליו ולשדר אודיו מכל תוכנה לכל מקום ללא כל הגבלה. התוכנה זמינה גם למשתמשי PC והיא ניתנת לבדיקה באופן מוגבל חינם.

מחירו של ה-AirPort Express הוא 99 דולרים בארה"ב והוא אינו משווק בארץ באופן רשמי.

.

Time Capsule

צילום: יח"צ, Time Capsule, כונן קשיח שהוא גם מכונת זמן לגיבוי ושחזור באופן שוטף

על אף שהיא מופיעה תחת אותה קטגוריה, מכונת הזמן של אפל היא לא באמת נתב אלחוטי המאפשר לבצע את כל הפעולות שציינו קודם לכן. אף על פי כן, היא נחשבת לאחד המכשירים הפופולארים בקרב משתמשי המק והיא מאפשרת לייצר סביבת אחסון אלחוטית בנפחים שונים. בשלב זה מוצעת ה-Time Capsule בשני נפחי איחסון שונים: דגם הבסיס מציע 1TB והדגם המתקדם יותר 2TB.

גם פה קיים חיבור USB המאפשר לחבר מדפסת ולהפוך אותה לאלחוטית והמכשיר מאפשר חיבור סימולטני של עד 50 משתמשים המעניק להם גישה לכונן הקשיח הטמון במכשיר באופן אלחוטי.

פיצ'ר הקיים במערכת ההפעלה OS X וניתן למעשה להפעלה באמצעות כל כונן קשיח חיצוני מעניק ל-Time Capsule אפשרות לבצע גיבוי שוטף למערכת ולשחזר בקלות לנקודת זמן נתונה במידת הצורך.

מחירה של ה-Time Capsule נע בין 299 דולרים לדגם הבסיס בעל נפח של טרה בייט אחד לדגם היקר יותר, 499 דולרים לנפח ה-2 טרה בייטים. גם כאן, המכשיר איננו משווק באופן רשמי בישראל.

מחברת איידיגיטל, נציגת חברת אפל בישראל, נמסר כי שלושת המכשירים אינם משווקים באופן רשמי בארץ מאחר ומשרד התקשורת אינו מאשר את כניסתם.

 

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

7 תגובות על "סביבה אלחוטית למשתמשי המק וה-iDevices / מדריך למתחילים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
תומר
Guest

התירוץ של איידיגיטל לגבי משרד התקשורת מגוחך. אם אנשים עצמאיים הצליחו לצלוח את מסכת הייסורים הכרוכה ביבוא של מכשירי שידור לארץ, אין שום סיבה שחברה גדולה ומכובדת (נניח…) תתקשה ליבא מכשירים אלו ותפיל את האשמה על משרד ממשלתי.

אבי
Guest

במקרה אני מכיר את הנושא אישית, באמת מדובר במניעה של משרד התקשורת.
תנסה להכניס מכשיר כזה לארץ בצורה חוקית ותיתקל גם אתה בבעיה.

אבי
Guest

תיקון לכתבה:
Airport Extreme – התקן הוא N ולא G כמו שנרשם.

ניר
Guest

קניתי airport express ב eBay והכל עובד מצויין

עומר ד.
Guest

הבעיה האמיתית היא שכלל המכשירים הנ"ל משדרים ב5GHz, תדר שעדיין אסור לשימוש בארץ.
כן כן, ככה זה במדינת עולם שלישית שחושבת את עצמה ל#1 בעולם…

תסתכלו עליהם ותראו אותנו…

עומר
Guest

"על אף שהיא מופיעה תחת אותה קטגוריה, מכונת הזמן של אפל היא לא באמת נתב אלחוטי המאפשר לבצע את כל הפעולות שציינו קודם לכן"

ה-Time Capsule הוא נתב לכל דבר. למעשה, זהו Airport Extreme שמשמש גם כ-NAS.

http://www.apple.com/timecapsule/specs.html
http://www.apple.com/wifi/

wpDiscuz

תגיות לכתבה: