LG Optimus 3D: סמארטפון עם תצוגת תלת מימד [סקירה]

מכשיר ה-Optimus 3D מאפשר למשתמשים לצפות בתכנים בתצורת תלת מימד ואף ליצור אותם בעצמם – מה ניתן לומר על יתר הביצועים והאם מדובר בגימיק שנועד למשוך לקוחות?

מקור: יח"צ

מכשיר ה-Optimus 3D מציע למשתמשים טלפון סלולרי מתקדם המעניק תמיכה בצפייה וצילום 3D. בדקנו אם מדובר בגימיק, או שיש סיבה נוספת לרכישת הסלולרי מלבד טכנולוגיית התלת המימד.

תפעול ועיצוב

הדבר הראשון שמבחינים בו יחד עם השימוש במכשיר ה-3D הוא המשקל שלו. מדובר במכשיר כבד במיוחד (168 גרם) – לשם השוואה, מכשיר הגלקסי SII שוקל 116 גרם ומכשיר האייפון 4 שוקל 137 גרם. המשקל בא לידי ביטוי בכל פעולה שתרצו לעשות, בין אם שליחת הודעה, שימוש במצלמה או סתם צפייה בסרטי יוטיוב, תרגישו משקל כבד בידכם. כמובן שלאחר שימוש ממושך מתרגלים לבעיית המשקל, אך זה יפתיע אתכם בכל פעם מחדש כשתרימו מכשיר אחר.

גם נפח המכשיר (11.9 מילימטר) מהווה מכשול וכנראה תעדיפו לא לשים אותו בכיס המכנס – שכן זה יהיה מורגש יותר מכל צרור מפתחות או ארנק שמן שאתם סוחבים בדרך כלל. מצד שני, במידה ואתם מעדיפים מכשיר מאסיבי שנותן לכם הרגשה של חומרה רצינית כשאתם אוחזים בו, ייתכן כי המבנה של המכשיר יהווה יתרון עבורכם.

מעבר לכך, המכשיר בעל קצוות מעוגלים, מסך גדול (4.3 אינץ’) המציג תכנים בצורה טובה וחלקה, כפתור הפעלה בחלקו העליון, שני כפתורי שמע בצידו וכפתור בעל הכיתוב “3D” בצידו השני. בתחתית המסך ממוקמים ארבעת הכפתורים הפיזיים המוכרים למשתמשי אנדרואיד, שכן ניתן למצוא אותם במגוון המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה. העיצוב הכולל של המכשיר קלאסי ואלגנטי ואכן מצליח להרשים במבט ראשון.

לחיצה ממושכת על כפתור 3D תפתח את “עולם התכנים התלת מימדיים” ש-LG מציגה, ביניהם ניתן למצוא מדריך למשתמש, סרטונים, משחקים וגלריה המציגה את כל תכני תלת המימד הנמצאים על גבי המכשיר. בנוסף, בעת צפייה בתמונות שצילמתם בעצמכם, לחיצה על הכפתור תשנה את אופן הצגת התמונה – תלת מימד או דו מימד.

המכשיר מגיע עם חיבור microHDMI המאפשר לחבר אותו ישירות לטלוויזיה או למסך גדול ולהציג סרטים ותכנים בצורה נוחה יותר. למעשה, החיבור מאפשר לשקף את מסך הסלולר ואין ספק שמדובר באפשרות מעניינת למדיי, במידה והטלפון אכן יכול להתמודד עם הצגת סרט באורך מלא מבלי להתקע או להתחמם יתר על המידה.

הטלפון משווק עם גרסת אנדרואיד 2.2 – אותה ניתן לשדרג ל- 2.3 ובסך הכל, מדובר במכשיר אנדרואיד שאינו מציג תוספת מיוחדת או ייחודית למשתמש הממוצע, מלבד אפשרות תלת המימד כמובן. אחד הדברים הראויים לציון הוא המעבד המהיר, שגרם לטלפון להתמודד עם פתיחת מספר אפליקציות כבדות מיוחד – נתון הגיוני כשמדובר במכשיר שצריך לתמוך בתכני תלת מימד.

מקור: יח"צ

ניתוק בעייתי

אפשר לתת כאן כותרות שונות, אבל הן כולן ינסו לתאר בעיה קריטית עם המכשיר, ועיקרה מה קורה כאשר רוצים לנתק שיחה. לכאורה, מדובר בפעולה פשוטה ובסיסית שאמורה להיות ברורה מאליה בכל מכשיר טלפון, נייד, אלחוטי או קווי. אבל, הפעם ה-3D החליט לאתגר. אחרי מספר פעמים שבהן נתקלנו בתופעה, ניסינו לאבחן מה בדיוק לא עובד. להלן הממצאים.

כאשר אתם מדברים ונמצאים באמצע שיחה, המסך של המכשיר נכבה, בהתאם לטיימר הפנימי שלו. כך יוצא שבשניות הראשונות שלאחר החיוג, כאשר המכשיר מוצמד לאוזן שלכם, המסך עדיין דולק ונכבה רק לאחר חלוף חלון הזמן המוגדר בהגדרות המכשיר. הבעיה מתחילה מייד לאחר שהמסך כבה, שנועד במקור למנוע בזבוז סוללה וככזה הוא יעיל ביותר.

בסמארטפונים אחרים המכשיר חש כי השיחה לקראת סיום והגיע הזמן להדליק את המסך באמצעות חיישן קירבה בחזית המסך, כדי שהמשתמש יוכל ללחוץ על כפתור ניתוק השיחה. אבל, במכשיר הזה, לא איתרנו זיהוי של שלב סיום השיחה, או בעת ההרחקה מהאוזן, והמסך הכבוי נשאר כבוי. רוצים לנתק את השיחה? תצטרכו ללחוץ על הכפתור כיבוי לחיצה קצרה, כדי שהוא ידליק את המסך ויאפשר לנו לשחרר את המקשים, ולאחר מכן אפשר יהיה ללחוץ על כפתור הניתוק. נשמע קצת מסובך בשביל פעולה כל כך קצרה, וזה מעט לא הגיוני שניתוק שיחה עשוי לקחת לנו כ-5 שניות, במקום לחיצה קצרה ומיידית.

תלת מימד ומצלמה

כפי ששמו מעיד עליו, המכשיר תומך בטכנולוגיה תלת-ממדית במספר אופנים, בה ניתן לצפות ללא כל עזרים חיצוניים כגון משקפיים מיוחדות. הוא בעל מצלמה סטריאוסקופית, אשר מצלמת במקביל מ-2 עיניות הממוקמות בגב המכשיר. בזכות העיינית הכפולה, המכשיר מסוגל לצלם עבורכם תמונות סטילס תלת-ממדיות, ולפי נתוני החברה גם סרטי וידאו בתלת-מימד ברזולוצית HD 720p. כמו כן, המכשיר מגיע עם מצלמה קדמית באיכות 1.3 מגה פיקסל, שאמנם אינה מציעה צילום תלת מימדי, אך מציעה איכות תמונה טובה יחסית הבאה לידי ביטוי בעיקר בעת ביצוע שיחות וידאו.

מקור: יח"צ

בנוסף לאלו, המכשיר מגיע עם מספר תכנים תלת-ממדיים אליהם ניתן להגיע דרך לחיצה על כפתור ה-3D. אחד הדברים הנחמדים בצפייה בתכנים התלת-מימדיים על-גבי המכשיר היא היכולת שלכם לתקן ולהתאים את הסטייה שבין התמונה של כל עין, כך שתתאים יותר לכם, אישית. יש אנשים שרואים יותר טוב או נוח כאשר הפרדה גדולה יותר, ואחרים ירגישו יותר נוח אם תהיה הפרדה נמוכה יותר.

תמונות הסטילס התלת מימדיות שאתם מצלמים נשמרות על המכשיר בפורמט כפול מיוחד, כך ששתי התמונות נשמרות בנפרד ואתם יכולים בכל רגע נתון, וגם בשלב מאוחר יותר, לתקן את מידת ההפרדה בין התמונה של כל עיינית, כך שיהיה לכם יותר נוח לצפות בהן.

זה המקום להתייחס לסוגיה כאובה, שעולה בכל פעם שמשהו בשנה האחרונה מזכיר את עולם התלת-מימד, והיא תופעת הסחרחורות וכאבי הראש. את המכשיר העברנו בין כמה אנשים. מהניסיון שלנו, אנשים שיש להם נטייה לסבול מכאבי ראש או סחרחורות כתוצאה מצפייה בתכנים תלת-ממדיים עשויים לסבול גם בעת שימוש במכשיר. אלה שאינם סובלים מנטייה זו כנראה לא ישימו לב לשינויים מיוחדים. אנו ממליצים ללכת ולהתנסות במכשיר וספציפית בתכני התלת מימד שלו, על מנת לבדוק אם אכן תוכלו להנות מתוספת זו או לא.

הצגת תמונה תלת מימדית

בסופו של דבר

מכשיר ה-Optimus 3D מציע אמנם חידוש בצורת תצוגת תכני תלת מימד ישירות על המסך הסלולרי, אך מלבד זאת מתפקד ככל מכשיר אנדרואידי אחר. אם אתם מחפשים סצפציפית מכשיר התומך בטכנולוגית תלת מימד, נדמה כי מכשיר זה הוא האפשרות היחידה הקיימת בשבילכם, לפחות כיום. אם אתם מחפשים מכשיר אנדרואיד חדש ומלהיב, ההמלצה שלנו היא להמשיך לחפש.

מפרט

תצורת מכשיר: Candybar
מסך: מגע 4.3 אינץ’ 3D LCD capacitive
רזולוציה: 800×480
מעבד: Dual-core 1GHz
זיכרון: 512MB RAM
אחסון: Up to 32GB
חריץ הרחבה: microSD
מצלמה: Dual 5 MP, צילום וידאו 1080p@30fps (2D), 720p@30fps -3D
רשתות: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 ,HSDPA 900 / 1900 / 2100 / 1700 / 2100 / 850
קישוריות: Bluetooth 2.1 ,WiFi b/g/n, GPS
חיבורים: יציאת אוזניות 3.5 מ”מ, microUSB, microHDMI
סוללה: 1500mAh

וידאו: הצגת המכשיר לראשונה בכנס MWC 2011


באדיבות 


את המכשיר קיבלנו לבדיקה באדיבות מעבדת החדשנות של IMA, איגוד המובייל הישראלי. מעבדת הבדיקות מיועדת לעזור לסטרטאפים המפתחים למובייל, ומכילה מעל ל-1800 דגמים שונים של טלפונים

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

2 תגובות על "LG Optimus 3D: סמארטפון עם תצוגת תלת מימד [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
בר
Guest

יש גם את ה HTC EVO 3D שלפי המסורת של HTC אמור להיות טלפון מעולה, יהיה נחמד אם תהיה גם סקירה עליו

גיל
Guest

תודה על הסקירה הממצה .
לצערי , יותר משנתיים אחרי אני עדין לא מתחבר לגימיק המיותר בעיני שנקרא תלת מימד. אבל אולי אני זה שמיושן.
רק נקודה שלא ברורה לי.
מן הסתם מה זה חיישן קרבה כולם יודעים, שהמכשיר מתקרב אל הפנים המסך נכבה לפי חיישן שלרוב מותקן ליד הרמקול. ככה גם להפך (המסך נדלק שוב שהחיישן מזהה שהמכשיר הורחק מהפנים)
אז מה זה “זיהוי שלב סיום השיחה” ?? המכשיר מקשיב לשיחה ? מזהה את הדובר משתמש במונח “אז טוב אחי…” איך הוא חש בדיוק?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: