Keymonk: להקליד במהירות האנדרואיד

נמאס לכם מכל המקלדות המסורבלות שיש לכם במכשיר האנדרואיד שלכם? הכירו את קימונק, שמעוניינת לשנות את כל חווית ההקלדה עבור המשתמשים

מקור: יח”צ

אחד האלמנטים החיוביים ביותר במערכת האנדרואיד, הוא האפשרות לחקור ולהוריד מגוון תוספות ושינויים למערכת ההפעלה המקורית אותה קיבלנו עם המכשיר. מבין שלל האפליקציות הקיימות כיום בשוק, אין ספק שאחד מהנושאים הפופולאריים ביותר הוא מקלדות, שכן המשתמשים מחפשים את האחת האולטימטיבית שלא רק תתמוך בשפות המועדפות עליהם, אלא גם תציע תהליך שימוש נוח, קל ואידיאלי – שיאפשר להם הקלדה מהירה בחצי מהזמן.

בתוך שוק אפליקציות המקלדת הרחב, ניתן למצוא מגוון רחב של מפתחי אפליקציות ישראלים שרוצים להפוך את החוויה אידיאלית גם עבורנו, קהל הישראלים הכותב מימין לשמאל – הכירו את קימונק (Keymonk), שכבר הצליחה לקרוא תיגר על שיא גינס בהקלדה המהירה ביותר, ומציעה מגוון רחב של אפשרויות ואופציות למקלידן הממוצע.

ימין, שמאל, ימין

לאחר הורדה, התקנה והגדרה של מקלדת קימונק במכשיר הסמארטפון או הטאבלט שלנו, לא נראה עיצוב או אלמנטים שונים לעומת מקלדות אחרות הקיימות כיום בשוק – שכן רוב החידושים כאן קיימים דווקא מתחת “למכסה המנוע”. מייד לאחר ההקלדה הראשונה, נוכל לשים לב לאלמנט הראשון – נקודות צבע המעידות על אילו מקשים לחצנו במהלך המילה האחרונה. נקודות הצבע הללו הן לא רק ליופי אלא למעקב, אלא מתבררות כמעניינות הרבה יותר ככל שאנו מתעמקים במקלדת עצמה.

לדוגמה, אחד הפיצ’רים הראשוניים והעיקריים שמציעה המקלדת היא הזיהוי של מגע האצבעות על גבי המסך. כלומר, כל עוד אנו שומרים על מגע במסך עם אחת מהאצבעות, אנו יכולים להשתמש בשניה לצורך הקשה או החלקה נוספת כחלק מאותה המילה שאנו רוצים לכתוב, או אפילו על מנת למנוע התנגשות בין האצבעות במהלך ההקלדה. מדובר על קונספט דומה הקיים במקלדת Swype, רק שכאן היישום הרבה יותר רחב ומאפשר שימוש בשתי הידיים במקביל. כתוצאה מכך, המקלדת מאפשר לנו להקליד הרבה יותר מהר ועם פחות טעויות מבדרך כלל, בזכות התיקון האוטומטי המובנה.

לדוגמה, אנו יכולים להתחיל להחליק מילה באמצעות אצבע ימין, אך במקום למשוך אותה על גבי כל המסך אל עבר הצד השני של המקלדת, פשוט להעזר באצבע שמאל על מנת להמשיך את המילה מאותה הנקודה. כן, אנחנו יודעים שזה נשמע מעט מבלבל בהתחלה, אבל הופתענו לגלות עד כמה “הטריק” הזה הפך לשימושי לאורך זמן השימוש.

וידאו: Keymonk keyboard demo

במידה ואתם לא מתלהבים מקונספט הגרירה, או קונספט ה-Swipe כפי שידוע ברחבי העולם, אתם לא חייבים להשתמש בו. המקלדת נוחה גם עבור הקלקות בודדות, ומציעה גישה נוחה יותר לסימני פיסוק, סמיילים וכדומה – על מנת לעזור לכם להפוך גם את ההקלקה למהירה ונוחה הרבה יותר מבעבר.

בעוד שהמקלדת מגיעה עם עברית מובנת, ומציעה מילון לא רע בכלל המשלים אוטומטית גם מילים בעייתיות, החלקה בשתי אצבעות היא אפקטיבית יותר בשפה האנגלית בזכות המילון העשיר, המסוגל לזהות הרבה יותר צירופים ומילים תוך כדי “החלקה”. בגדול, המקלדת מסוגלת לזהות את סגנון הכתיבה שלכם – תקתוק, הקלקה או אפילו “מריחה”, מתכווננת לגובה המתאים לכם ואף מגיבה למחוות, שכן באמצעות החלקה למעלה או למטה באפשרותכם להסתיר אותה לחלוטין, והחלקה שמאלה מוחקת את כל המילה האחרונה שהקלדתם, לצד אפשרויות נוספות שאנו בטוחים שתאהבו לגלות בעצמכם.

כאן, אגב, מופיע מבחינתנו החסרון העיקרי של המקלדת – תהליך הלמידה וההתרגלות. בעוד שאתם יכולים להשתמש במקלדת כבכל מקלדת אחרת בצורה בסיסית ביותר, בזכות כל הפיצ’רים והאפשרויות הטמונים בה מדובר על פספוס אדיר, כך שיהיה עליכם להשקיע את היום-יומיים ולהבין בדיוק כיצד תוכלו לגרום לה לעבוד עבורכם. כך לדוגמה, בוודאי תשמחו לגלות כי החלקה עם אצבע שמאל ממקש 123 אל מקש ALT והחזקה תאפשר לכם להשתמש בחיצים, עליהם ניתן ללחוץ באמצעות אצבע ימין, אך על מנת לעלות על “טריק” זה לבד, היה עליכם להשקיע במקלדת יותר זמן ממה שתכננתם.

לא רק מקלדת, אלא קונספט שלם

להורדת המקלדת, סרקו את הקוד

מאחורי מקלדת קימונק עומד ניר אָיידס, שעד 2004 עבד כמהנדס תוכנה באינטל ובמיקרוסופט, ובמהלך השנים האחרונות התעניין בעיקר בטכנולוגיות של קוד פתוח, ובין היתר תרם תיקונים לאינטרפרטר של שפת פייתון, כאשר בין התוכנות שפיתח ניתן למצוא את הדיבאגר המקצועי והידוע בשם winpdb, כמו גם תוכנה חדשנית בשם camtrack, המאפשרת למצלמות PC לעקוב אוטומטית אחר פניו של המשוחח, ולהגדיל אותם בצורה דיגיטלית. כיום, ניר הינו מפתח תוכנה עצמאי וכמובן האדם העומד מאחורי מקלדת קימונק.

בראיון לניוזגיק הסביר ניר כי הרעיון מאחורי קימונק הוא להמציא מחדש את המקלדת הווירטואלית ולהציג אותה ככלי נקי, פשוט ונעים להפעלה –  לכן לדוגמה, העיצוב שלה אינו כולל ציורי מקשים, מתוך המחשבה כי ניתן להפסיק לחקות את המקלדות הסטנדרטיות, כאשר העיצוב הנקי תורם לחווית שימוש נעימה יותר ופחות עמוסה עבור המשתמש.

ניר מסביר כי בעוד שצעירים הם אלה התופסים בצורה מהירה וקלה את הקונספט של שימוש בשתי אצבעות, מדובר במקלדת המיועדת לכלל האוכלוסיה ובכזאת שאינה מכריחה את המשתמשים להקליד רק בצורה אחת ויחידה. לכן, בפועל עקומת למידה אינה נכפית על המשתמשים וכל אחד יכול להשתמש במקלדת בצורה הנוחה לו.

נקודה נוספת אותה ניר מעלה, ומדובר באחת מהנקודות האהובות עלינו ביותר במקלדת הנוכחית, היא שמדובר באחת התוכנות הפחות פולשניות בחנות Google Play. בעוד שרוב התוכנות דורשות שלל הרשאות כגון גישה לאינטרנט, גישה לפרטי זיהוי של המשתמש, ספר הטלפונים וכדומה, קימונק מבקשת הרשאה אל מילון המשתמש בלבד, והיא אינה מכילה ספריות DRM, ההכרחיות מבחינת טכנית עבור מקלדות הכופות תקופות ניסיון מוגבלת.

ניר מבהיר כי עשה מאמץ על מנת לייצר גרסה חינמית ופונקציונלית לחלוטין מתוך כבוד לקהל המקלידים, אך עדיין מציע גם גרסה בתשלום שמצליחה לא פחות, ובעלת ציון ממוצע של 4.75 בחנות האפליקציות של גוגל. עוד הוסיף ניר כי הגרסה העברית של המקלדת מנוסחת בלשון נקבה, ומדובר בתרומתו הצנועה לאיזון היקום בכלל, והחנות של גוגל בפרט.

בעוד שגוגל הציגה בגרסת אנדרואיד החדשה שהשיקה, ג’לי בין, מקלדת Swype מובנת המאפשרת כתיבה באמצעות החלקת האצבעות על גבי המסך, מבחינת ניר עדיין מוקדם להגיד כיצד, אם בכלל, ישפיע מהלך זה על המקלדת שלו. הוא מאמין כי בפועל גוגל תגביר את המודעות לשיטה החדשה ומשתמשים רבים ונוספים יגלו אותה, וכך בעצם יזכו להתוודע גם אל קימונק עצמה.

תהליך הקלדה אולטימטיבי

ניר סיפר כי הרעיון למקלדת התחיל כמו כל המצאה מאז הנורה – עם נורה שנדלקה מעל הראש. הקוסנפט של המקלדת תפס אותו מייד ראה כי מדובר בפרוייקט מאתגר מאוד ובעל ערך רב – מבחינה טכנולוגית. עבורו, קימונק היא הכללה אולטימטיבת על מושג ההקלדה במקלדות וירטואליות, כאשר מאפשרת שילוב חופשי בין הקשות והחלקות, בצורה הנוחה ביותר עבור המשתמש הספציפי המתנסה בה.

בשנת 2010 הצליחה צעירה בשם מליסה תומפסון לשבור שיא גינס בהקלדת הודעת SMS באורך 160 תווים, כאשר עשתה זאת באמצעות מקלדת Swype תוך 26 שניות בלבד. ניר יצר סרטון משלו, בו מדגים את מהירות ההקלדה של קימונק ואף מצליח לשבור את השיא של מליסה – כאשר מסיים להקליד את אותה ההודעה בתוך 18 שניות בלבד.

את מקלדת קימונק תוכלו למצוא בשתי תצורות שונות בחנות Google Play: הגרסה החינמית, וגרסה בתשלום המתומחרת ב-14.99 שקלים, כאשר שתי המקלדות תומכות בשש שפות: אנגלית, עברית, ספרדית, איטלקית, צרפתית וגרמנית.

לא היחידה, אבל בהחלט בפסגה

בשורה התחתונה אתם בוודאי שואלים את עצמכם את השאלה הבלתי נמנעת: במה, אם בכלל, קימונק טובה יותר ממקלדת הסטוק שיש לי, או מכל מקלדת אקראית שהורדתם למכשיר הטלפון שלכם, המכילה גם את השפה העברית? אם לא השתכנעתם מהסקירה ועדיין אינכם בטוחים שמדובר בחידוש – אנו ממליצים לכם קודם כל להוריד ולהתנסות במקלדת, ורק לאחר מכן לדבר. שכן, גם אנחנו הרמנו גבות בהתחלה ותהינו מה יכול להיות כל כך מיוחד בעוד מקלדת לאנדרואיד, אך כעת אנחנו מעדיפים אותה על פני כל מקלדת אחרת שהשתמשנו בה עד היום, בזכות האפשרויות הרחבות והממשק הנוח.

וידאו: Keymonk keyboard – World record for fastest SMS

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

5 תגובות על "Keymonk: להקליד במהירות האנדרואיד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Ofer Hopstone Groman
Guest

"נמאס לכם מכל המקלדות המסורבלות שיש לכם במכשיר האנדרואיד שלכם?".. לא, פשוט נמאס לי מאנדרואיד.

מיקי מחשבים
Guest

תודה על הכתבה !

ללא ספק אפליקציה מצויינת, עובדת, מדייקת, נוחה. משפרת את מהירות ההקלדה בהמון וכיפית לשימוש. מומלץ!

גיא
Guest

התרשמות ראשונה שלי מהמקלדת היא שהיא באמת נחמדה, אבל זה לא שכל הפונקציונליות נמצאת בגירסא החינמית – למשל אי אפשר להוסיף מילים למילון. גם כאשר מזינים מילה שלא מוכרת על ידי הגרירה של האותיות הוא לא מכיר אותה וכותב “Please try again”, אבל יכול להיות שזה קשור לכך שאי אפשר להוסיף מילים למילון.

אני רק רוצה לציין שבמקלדת אחרת (Smart Keyboard) ההרשאות הנוספות הן קטנות מאוד, והגישה לאנשי הקשר היא רק לצורך שימוש בשמות שלהם בשביל השלמה אוטומטית, ואין לה הרשאה לאינטרנט.

מומי
Guest

עוד נודניקים שממציאים את הגלגל. לא חבל על זמנם?

שניר
Guest

מקלדת טובה ומהירה, אני לא באמת משתמש באפשרות של הקלדה עם שתי אצבעות, חסרות במילון הרבה מילים אפילו מילים נפוצות וזה ממש מציק בהקלדה. יש לאן להשתפר

wpDiscuz

תגיות לכתבה: