להתקין מחשב לאמא, ולשרוד

אולי אמא שלכם היא גאון טכנולוגי וכל מה שנכתב פה מיותר לחלוטין עבורה. אולי היא נכונה ללמוד דברים חדשים. אולי אתם רוצים לנצל את ההזדמנות בשביל להעביר אותה בכלל למק. אבל אם אמא שלכם דומה במשהו לאמא שלי, כדאי שתקראו את הפוסט הבא.

Frustrated_womanזה מתחיל בשיחת טלפון תמימה. אתם יושבים במשרד, סטטיסטית, זהו סוף היום, באופן פלאי, יש סיכוי שתצליחו לצאת בזמן הביתה, אולי אפילו לראות את הסרט הזה שאתם לא מצליחים להגיע אליו כבר חודש, ואז, הטלפון מצלצל, על הקו, אמא. ההתחלה מבשרת רעות "אה.. הי מתוק/ה שלי, אתה עסוק?" כבר מנקודה זו, בעלי הנסיון שביננו ידעו להניח את ראשם בין ידיהם, ולהתחיל למלמל בלי קול תפילה חרישית לאלוהי המחשבים,אבל בכל זאת מדובר באמא, ולכן תענו "תלוי, מה הבעיה?", ואז, למרות תחינותיכם האילמות יפול עליכם שק הלבנים "אני לא יודעת, משהו נתקע במחשב שלי, אולי את/ה יכול/ה לעזור לי?". שלום לך סרט, להתראות ערב פנוי, גם היום, נוסעים לאמא על מנת לראות למה האנטיוירוס נותן הוראות אזהרה. בכל זאת, מדובר באישה שעמוק בליבה משוכנעת שהמחשב הוא מכשיר אפל, בעל כוונות נסתרות למחוק לה את כל המסמכים. עמוק בתוך קרביו, היא יודעת מעל ומעבר לכל ספק שטמונה לבנת חבלה, ושכל צפצוף בלתי צפוי מרמז על פיצוץ קרב. כל המתחכמים למיניהם, שניסו כבר בעבר להפעיל רימוט אדמין על המחשב של אמא, יודעים בוודאי את חדוות הנפש הכרוכה בשיחת הטלפון ההיסטרית "הלך לי המחשב!! מה עשית??" שנענית בעייפות המונוטונית של "אמא, בסך הכל עשיתי ריסטרט". סופו של ערב תמיכה שכזה, בין אם נעשה ברימוט ובין אם נעשה תוך כדי אמא הכוססת ציפורניים לצידך, ומביאה באותה הזדמנות עוגיות, וארוחת ערב, ומספרת לך על דודה מיכל ומה שלומה, מוצא לרוב את תומך המחשבים מרוט עצבים, על סף התמוטטות, וכל זאת בשל אקספלורר 6 שמעולם לא שודרג.

אבל אז, יום אחד, לרוב לאחר מספר אינסידנטים דו ספרתי שבהם אמא מתקשר ואומרת "ממי, המחשב שוב נתקע לי",  באירוע נדיר כליקוי חמה, הטלפון הזה שמקבלים מאמא אומר "מותק, תקשיב, אולי אני אקנה מחשב חדש?" אפשר ממש לשמוע את קהילת המלאכים מלמעלה, דמעות של אושר עולות בלי שליטה, בגרון חנוק כל שאתם יכולים לענות הוא "כן, אמא, בוודאי, אמא, אל תדאגי, אני אעשה את הכל". אין הרבה רגעים שמסוגלים לספק כזה אושר צרוף. לא עוד מחשב עם תוכנת אנטיוירוס מימי תרפפ"ו! לא עוד אלפי מסמכים על הדסקטופ! לא עוד אקספלורר 6! חדורי מוטיבציה אתם פונים אל חנות המחשבים הקרובה לליבכם ורוכשים עבור אמא מחשב חדש.

וכאן, אתם מגיעים לחלק החשוב ביותר, לשלב הלוחמה הפסיכולוגית – איתור התוכנות שהתקנתן תביא לירידה משמעותית בשיחות הטלפון, חיסול ממוקד של בעיות עתידיות, ובאופן כללי, הדרך להביא לכך שהארץ תשקוט 40 שנה, או לפחות, עד השדרוג הבא של המחשב.

שלב זה, של בחירת התוכנות להתקנה על המחשב החדש של אמא, הוא שלב שבו נזקק כל גיק, אלפא יוזר, מעריץ Common Creative, ומק-יסט להתכחש לכל דבר שהוא מאמין בו. הפגנת האיפוק הנדרשת על מנת לבחור את התוכנה שמתאימה לאמא, ולא התוכנה שמותקנת אצלך במחשב, זהה לאיפוק שמפגינים הכלבים הללו:

brave_cat

בראש ובראשונה אמא זקוקה לתוכנות אמינות. המשמעות של תוכנות אמינות – היא תוכנות שלא קורסות. עוד דרך לפרש "תוכנות אמינות" היא להגדיר אותן כתוכנות שלא תמיד ממציאות את הגלגל מחדש. אמא זקוקה גם לדברים שהיא מכירה. היא זקוקה לתוכנות שיאפשרו לה, באינטואיציה מועטה, ועל אף חשדותיה הכבדים לעבוד בצורה חלקה, מהירה, ועם כמה שפחות דברים חדשים ללמוד. אין אני באה לזלזל באמא. להיפך. אמא היא אדם מופלא. אבל ככל שמערך התוכנות שמותקן אצלה על המחשב יהיה פשוט ואמין יותר, כך גם היא תרגיש יותר ויותר בנוח איתו, ואולי בפעם הבאה תוכלו לשדרג לה את התוכנות, ללמד אותה מספר דברים חדשים, ובעיקר, לא תצטרכו למצוא את עצמכם לוקחים וואליום בכל פעם שהיא לוחצת על Delete.

ועכשיו, להמלצות:

מערכת הפעלה:

אתם לא תתקינו לאמא Ubuntu. לא, גם לא זה שנראה כמו חלונות. ואני גם אסביר לכם למה. בגלל שיום אחד אתם תהיו בחו"ל, או חולים, או מאוהבים ואמא שלכם תרחם עליכם, תתקשר לטכנאי מחשבים והוא יחרבש לכם את ה-Ubuntu המהמם שלכם בצורה שתגרום לכם לבכות ובנוסף גם יתקין עליו XP.
אז אתם תתקינו לאמא windows 7: מערכת הפעלה יפה, אמינה, ובעיקר, נוחה ואינטואיטיבית. אפילו אמא שלכם תלמד להתמצא בה במהירות מפתיעה. מרבית התהליכים בה הם אוטומטיים ואין לגביהם התראות, האייקונים יפים, הכל מעוגל וצבעוני, ולמרות שאתם אוהבים לעבוד עם קומנד ליין, דעו לכם שעבור אמא שלכם, דברים יפים ומבריקים הם טובים, בעוד שכל דבר שדומה לשורת פקודה שחורה הוא מרושע.

עיבוד תמלילים, מסמכים וכו'

ההמלצה הגורפת שלי, היא להתקין אופיס 2007. קפיצת המדרגה שעשו אפליקציות אופיס בין 2003 ל 2007 ראויה להערכה. גם אם אתם אוהבים את Open Office, אני רוצה להזכיר לכם שעדיין, מדובר על תוכנות עם ממשק שונה, ובעיקר, אני רוצה להזכיר לכם שאמא שלכם הולכת להשתמש במסמכים האלה בשיתוף עם אנשים אחרים עליהם אין לכם שליטה – היא תשלח את זה לחברים, היא תקבל מצגות של פרחים וחתולים מהחברות שלה, ומה שהיא צריכה זה דברים שהיא מכירה והם אמינים. חבילת התוכנות של אופיס 2007 היא טובה, אמינה, ונעשו בה מספר שיפורים, בעיקר בסרגלי הכלים, שעושים הבדל של ממש בהנגשת הפונקציות השונות של העבודה.

דואר אלקטרוני

אם אמא שלכם עובדת מהבית, בלעו את הרוק, והפעילו את אאוטלוק כתוכנת הדואר העיקרית. היא אמורה להיות זמינה לכם מתוך האופיס 2007 והיא כל מה שאמא שלכם צריכה. אם אתם רחבי לב במיוחד, אתם גם תקחו את הזמן ותלמדו את הטלפון שלה להסתנכרן איתו אוטומטית. חכו עד השלב שבו היא שולחת לכם זימונים לארוחת ערב של יום שישי, "טנטטיב" מעולם לא נראה אטרקטיבי יותר.
אם אמא לא עובדת מהבית, והמחשב לא אמור לשמש לעבודה של ממש, קחו כמה דקות, ופתחו לה חשבון ג'ימייל. הפשטות הגאונית של ממשק המשתמש תסייע אפילו לאמא להבין היטב מה קורה שם.

אנטי וירוס

חלק נכבד מהתוכנות שהמלצתי עליהן כאן הן תוכנות שעולות כסף, ולכן, כאשר אפשר, צריך לתת את הכבוד לתוכנות החינם. האנטי וירוס מספק הזדמנות להתקין תוכנות חינם מעולות. ראשית, במידה ועשיתם כעצתי והתקנתם חלונות 7, נקו את עצמכם מדיעות קדומות, ותנו צ'אנס לSecurity Essentials של מייקרוסופט. כן של מייקרוסופט. אני יודעת שאתם מזדעקים בקריאות "AVG!" ו/או "AVAST!" אבל, לאחר התנסות אישית של מספר חודשים עם האנטיוירוס הזה, אני חייבת להמליץ עליו בלב שלם ומלא – פשוט תענוג. פשוט, אוטומטי, ובעיקר – אמין מאוד. למרות נאמנותי ההיסטורית ל-Kaspersky , אני חייבת באמת לתת פה מילה טובה על האנטי וירוס הזה.

דפדפן

אתם יודעים מה? דילמה. פיירפוקס מדהים, אבל עשוי להיות מורכב מידי, כבד מידי, ולזרוק יותר מידי התראות, שלא לדבר על בעיות התאימות שיש לו מידי פעם עם פלאש. כרום, עשוי להיות פשוט מידי, וגם הוא נתקל מידי פעם עם בעיות תאימות. שוב, אני מוצאת את עצמי ממליצה לכם ללכת על הסטנדרט – אקספלורר 8. YNET יעלה בו, סרטי פלאש ינגנו בו, אולי אין לו אד בלוק, אבל אני לא בטוחה שזה מפריע לאמא שלכם. אבל אתם יודעים מה? לכו על מה שבא לכם פה. גיק בדפדפנו יחייה.

נגן מדיה

ללא שמץ של ספק, בלי לחשוב פעמיים, תתקינו VLC. אין כמעט קבצים שהנגן המדהים הזה לא מוכן להפעיל. לא עוד בעיות עם קודקים, לא עוד לנסות להסביר לאמא שלכם מה זה בעיות עם קודקים, אם אפשר לנגן את זה, הוא ינגן את זה וגם ישים כתוביות. קצת אימון גם ילמד את אמא שלכם איך מגדילים את הכתוביות. ללא שמץ של ספק – תענוג.

תמונות

אני חיבת להודות שמדובר בעיני בהתקנת רשות. מערכת ההפעלה מספקת פתרונות טובים מספיק. יחד עם זאת, במידה ולא מדובר בהתקנת רשות מבחינתכם לכו על פיקאסה. פשוט, אינטואיטיבי, קל ויפה. מה עוד ביקשנו בשביל תמונות מהפיקניק של שבת?

פינישים אחרונים

אל תעזבו את המחשב מבלי להתקין Adobe Reader, פן יתקבל קובץ כזה ואמא תאלץ לנסות להוריד את ההתקנה לבד. אם אמא אוהבת לדבר בטלפון עם חו"ל, סקייפ יכול לשמש פתרון נהדר. יחד עם מצלמת אינטרנט קטנה ומיקרופון ובכלל היא תהיה בעננים. ועצה אחת אחרונה: תתקינו תוכנת ניהול סיסמאות, אני עובדת עם password safe אבל תרגישו חופשי להתפרע עם כל אופציה שמשאירה לאמא שלכם לזכור אך ורק סיסמא אחת. הכניסו לשם את כל שמות המשתמש והסיסמאות שנעשים בהם שימוש במחשב. החל בסקייפ וכלה בחשבון הבנק (וכמובן הסיסמא לראוטר). אף פורץ נוצץ לא הולך לשבת בחדר העבודה של ההורים שלכם באישון לילה במטרה לנסות לפצח את הג'ימייל שלהם, אבל אמא שלכם כן עשויה למצוא את עצמה חצי שעה בהמתנה טלפונית לנציג תמיכה כי נמחקה לה הסיסמא לאינטרנט. חראם. אתם פה בשביל לסייע לה. יש לה מספיק על הראש גם בלעדיכם.

אולי אמא שלכם היא גאון טכנולוגי וכל מה שנכתב פה מיותר לחלוטין עבורה. אולי היא נכונה ללמוד דברים חדשים. אולי אתם רוצים לנצל את ההזדמנות בשביל להעביר אותה בכלל למק. אבל אם אמא שלכם דומה במשהו לאמא שלי, אני רואה בפוסט הנ"ל סוג של מצווה, סגולה לשלום בית, והדרך שלי לעזור לכם להנות מימים בהם אתם מצליחים לצאת מוקדם מהמשרד בשביל ללכת לסרט.

אילאיל בן-שלום

בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה והיסטוריה (BA) ותואר שני בהיסטוריה (MA), בימים אלו לומדת ל -MBA. עובדת בתחום השיווק הדיגיטלי, גיימרית, תולעת ספרים, אוהדת הפועל, שחקנית פוקר מבטיחה, רוקמת ופורמת, מכינה ריבות ובאופן כללי מרוצה מהחיים.

הגב

26 תגובות על "להתקין מחשב לאמא, ולשרוד"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Eran Kampf
Guest

אני כבר אמרתי לאמא שהמחשב הבא שהיא מקבלת זה מק מיני (או iMac)
הוא בא מוכן עם כל מה שהיא צריכה (שזה בערך דפדפן וזהו) ואני לא צריך להתקין כלום…

amir.e
Guest

טוב נניח שחלונות במקרה זה, אבל אם כבר אז להתקין TeamViewer ע"מ שלא צריך לנסוע אליה כל יום. חשבון gmail מספיק אפילו לאמהות סדרתיות. וברור שפיירפוקס, מניסיון עם אנשים מבוגרים שלא מכירים כלום, הם מתרגלים לזה בשניות, גם האפשרות להתקין פיירפוקס בשפתם כלומר פולנית רוסית צרפתית וכ"ו עוזרת בבחירה בפיירפוקס.

בלונדיני ומאמם
Guest
בלונדיני ומאמם

מסכים עם אמיר מעלי, אם כבר טרחת להתקין מחשב חדש – הדבר השני להתקין עליו (הראשון הוא כמובן אנטיוירוס) הוא תוכנה לשליטה מרחוק.
TeamViewer היא אופציה נחמדה, אני אישית ממליץ על LogMeIn. התקנתי אותה אצל הורי, אצל חברים שלי, אצל אחותי הקטנה. בכל פעם שיש למישהו בעיה כל שאני צריך הוא אקספלורר כדי לפתור אותה ולחזור לעיסוקי.

אורי
Guest

לא התנסתי כלל עם המקמיני החדשים,
אבל לפי המפרטים הם נראים כמו מחשבים שאף אמא (או אבא) לא יצטרכו לדאוג ולהטריד את הילדים הגיקים שלהם. מסכים עם ערן לגמרי.

Likush
Guest

תסלחי לי, כן?
אני לא מבינה מאיפה כל הדיעות הקדמות האלה!
אמא שלי לא מקבלת או שולחת שום מצגות עם פרחים וחתולים!
(לעומת זאת, היא כן מצליחה איכשהו לקבל ולפרוורד כל מייל שאי פעם עבר תחת עינו הבוחנת של חנן כהן, אבל זה כבר עניין אחר).

אמא של הזוגי, לעומת זאת, זה סיפור אחר ולא, אני מעדיפה שלא להכנס אליו.
לא, גם לא מחר ולא אחר כך.
אני פשוט מאוד מחשבת את קיצי לאחור לקראת סוף העולם הקרב ובא, מפני שהמדפסת לא עובדת, או מפני שהחתימה נמחקה מהמייל. או משהו.

אורי
Guest
אילאיל, אני מסכים איתך לגמרי בנושא העלות, ואני מכיר את הנושא מקרוב. לעניין הDVI, יש מתאמים לVGA, אז ככה שלא צריך לקנות מסך חדש לגמרי. אבל לפי דעתי, הנושא שעומד כאן לדיון, איננו כלל טכנולוגי, אלא הקשר בין הורים וילדים, ולא משנה באיזה גיל. ההורים שלנו מוצאים את עצמם במצב לא פשוט – פעם הם היו אלו שסיפקו עבורנו את כל הפתרונות וענו על כל הצרכים והמצבים, במיוחד אלו שנראו כמקרבים את סוף העולם. העולם השתנה וככה גם התפקידים – משימות שעברנו הן פשוטות וטריויאליות הן אתגר שאפילו מביך את הורינו. אולי לחלק מאיתנו זה נראה כי ידם קלה על… Read more »
קפיטן עופר
Guest

מוסיף את תרומתי הצנועה: איך לקנות לסבתא מחשב? – 15 טיפים והנחיות להתקנת מחשבים לגיל הזהב
http://mila-mila.com/?p=292

לגבי האופיס – לעניות דעתי, 2007 יכול להיות טוב, בתנאי אחד: שיודעים איך לשמור באופן קבוע כקובץ DOC ולא DOCX. הסיבה? לאמא/אבא/סבא/סבתא יש לא מעט חברים שקבצי docx לא ייפתחו…

דוא"ל – לא רק שאאוטלוק, אני בכלל ממליץ על אאוטלוק אקספרס (במקרה שאין חלונות 7). הוא פשוט ובסיסי, לא צריך יותר ממנו.

קבצי PDF – להתקין FOXIT ולא את האקרובט הכבד במיוחד.

חיבור מרחוק – logmein המצויין, שמאפשר פתרון בעיות מנוחות הכורסא בבית.

בהצלחה לאמא :-)

יוני
Guest

כמי שמכיר את הרקע לפוסט ההכרחי הזה מכל צד אפשרי. שיחקת אותה. כרגיל – בגדול
תודה!

מיצי
Guest

אחח, אילאילוש, גזור ושמור!
ולא נעים לי להגיד את זה בקול רם ליד כל המבינים והמלומדים שהגיבו על כאן על הפוסט שלך, אבל אולי חוץ מנושא החתולים והמפלים המפכים, אני מאוד מזדהה עם אימא שלך, ויש לי דרישות מאוד דומות מהמחשב שלי. ואני עוד עובדת בזה!

זהר
Guest

אילאיל, פוסט פשוט מצויין! משעשע כמה שזה נכון.
עד שהעברתי את ההורים למק מיני גם אני סבלתי מהרעות החולות הללו. מאז המק מיני יש לי שקט (כבר כמעט שנתיים) ואני גם נהנה לעבוד על המחשב כשאני מבקר. בנוסף, היתרון של המיני הוא שאפשר למחזר אותו כערכת מדיה סלונית כשמשדרגים וחשוב לשכלל את זה במחיר :)

תגובתה של אימי למק מיני היתה "או, סוף סוף מחשב שלא עושה רעש, לא תופס מקום ואפשר לנקות בקלות". זו בערך כל האינטראקציה שאי פעם היתה לה עם המחשב הביתי.

יואב
Guest

פוסט מצוין. באופן אישי, לאמא שלי יש learning curve לא רע בכלל, ובכל זאת, אני מסכים עם רוב הבחירות שלך כאן. כשזה מגיע לאדם הממוצע, לרוב התוכנה הנפוצה היא גם הנכונה ביותר.

יוני
Guest

כן והגיע הזמן להמציא סלולר לאנשים פשוטים.

מיכאל ג
Guest

כדאי לשקול לתת לאמא חשבון יוזר ולא חשבון אדימיניסטרייטור. זה ימנע ממנה להתקין כל מיני מזיקין בטעות.
מאותה סיבה עדיף פיירפוקס – הרבה פחות רוגלות ומזיקים. כבד? מסובך? חוסר תאימות עם פלאש? קשקוש.
קליינט אימייל? להשאר עם אאוטלוק אקספרס. למה לסבך עם אאוטלוק המלא?
לבסוף הייתי הולך על אופיס 2003 ולא 2007, פשוט כי סביר שאמא כבר מכירה את הממשק הישן של וורד, שלא ממש השתנה כבר 15 שנה.

ישראל סלע
Guest
שלום רב אילאיל כמי שתומך במשתמשים מגיל שנתיים [שלהם:)] ועד מעל לגיל 80 כבר מעל 25 שנה, שמתי לב שבעצם כבר בהתחלה רמזת על אפשרות שאח"כ ננטשה בעליל – למרות שזוהר חזר אליה – יש לך חברים אינטליגנטים!! :) כוונתי כמובן למק _כלשהו_! בשנתיים האחרונות "העברתי" כמה וכמה "שפוטי-וינדוס" קשי-יום-ולילה-במשך-שנים… שסכום תקלותיהם\ן התחיל לעצבן _אותם_ ואותי בגין שכיחות, רווחי הזמן בין תיקון לקלקול, וחוסר יציבות כמעט תמידי, ברמה שבאמת "המליצה" טיפול יסודי… לאיי-מק, מק-מיני ואפילו מק-בוק. … וההפתעה הגדולה ביותר, אחרי שעזרתי להם מעט בהתגברות על "חרדת החידוש" הטבעית למדי, הייתה שמתלול-הלימוד שלהם נראה להם, אחרי זמן קצר כבין 3-5%!… Read more »
גלי  (אמא של..}
Guest
היה לי קשה וכל זאת הגעתי לפוסט. אם כי נדמה לי שביקשתי עזרה מאחת מבנותי.קודם כל צחקתי אחר כך בכיתי,אחר כך נאנחתי ואמרתי בפולנית מדוברת – טוב לא צריך אני אסתדר לבד! בחושך! כבר אמר מישהו לפני, שערוץ התקשורת בנושא המחשב הוא רק דוגמית למערכת היחסים והלוואי והיו לנו לזו כמה תוכנות קטנות או חומרה מקית כזו, שהיו פותרים בהינף את התסבוכת הזו שקוראים לה יחסי אמא -בת/בקשת עזרה . הכי חשוב שכתבת ושלחת לי ילדה את הכתובים כי זה אפשר לשתינו לצחוק על עצמנו { בעיקר עלי ואני לבד בחושך….)מבטיחה לכתוב לך פוסט על הצד השני. ובכלל הכל זה… Read more »
אפרת
Guest

פשוט פוסט מצויין ,קליק ומשעשע! כבר אמרתי גיא פינס…;-)

גדי
Guest

הייתי מוסיף גיבוי אוטומטי דרך האינטרנט, למשל http://www.mesh.com

מעיין
Guest

פוסט מהמם!

עומר לוי
Guest

אילאיל יקירתי, עם תום הקריאה נעמדתי מכיסאי ופצחתי בסשן מחיאות כפיים לוהט – a standaing ovation!

הייתי מוסיף remote access עם LogMeIn.com.

יניב
Guest

פשוט ענק!! כל כך נכון, כל כך עצוב ומצחיק (אם אמא שלי תקרא את זה היא בטח תכחיש כל מילהתוך כדי שליחה של המצגת האחרונה שהיא קיבלה, נכון עם פרחים פרפרים והתחייבות לגורל אכזר אם אני לא מפיץ את השטויות האלה בין 148 חברים).
לקחתי לפחות את ההמלצה על ה-LogMeIn, יותקן בשבת.

עירא
Guest
גיבוי: הMESH שהומלץ פה הוא שירות של מיקרוסופט ואני נוטה להתרחק ממוצרים קנייניים מחברות ענק, ולאחרונה ספציפית שירותי "ענן" (אבל לי יש מידע יותר רגיש מלרוב האמהות המתחילות). אני כרגע בודק כמה מוצרים חופשיים, ואם אתייאש שם אלך על מוצרים חינמיים (למשל Cobian Backup נראה מבטיח). מערכת הפעלה: אין לי מושג איך לתמוך בWin7 אז כרגע המלצתי על XP, במיוחד כשאין לי הרבה בעיות לשלוט בו מרחוק בצורה מוצפנת ומסודרת מהלינוקס שלי :-) דואל: איכס אאוטלוק. ג'ימייל כרגע האופציה הכי מומלצת בעיני (למרות שלא מושלמת, לכן אמרתי _כרגע_) בכלל, למי שאין בעיה עם מידע ב"ענן", אני חושב ש-ChromeOS תהיה אופציה… Read more »
עירא
Guest

אה כן, לגבי חוסמי פרסומות לאקספלונטר – יש תוספים שעושים את זה, יותר טוב ופחות טוב, אבל לא ניסיתי אותם מעולם אז אני לא יכול להעיד אם הם עובדים טוב או שולחים את הסיסמאות שלך לממשלת סין. אתם מוזמנים לשאול את דוד גוגל לגבי:
Crazy Browser
Maxthon
ie7pro

בהצלחה לנו

רותם
Guest

אחרי כל ההתקנות הייתי שומר קובץ IMAGE שיצרתי עם ACRONIS TRUE IMAGE לכל מקרה שלא יהיה ושומר אותו אצלי.

תהני אמא.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: