HTIA 2011: המנוע הסמנטי החדש של CTROO

הכירו את CTROO, הסטראטאפ הישראלי המפתח מנוע סמנטי חדש המסוגל לבצע ניתוח מעמיק של טקסטים.

מקור: יח"צ

פוסט זה מפורסם במסגרת תחרות הסטארטאפים של ארגון ההייטק הישראלי (HTIA) וניוזגיק.

במסגרת התחרות יפורסמו פוסטים על מספר חברות סטארטאפ. הסטארטאפ שיזכה במספר התגובות הגדול ביותר, המסבירות מדוע דווקא הוא צריך להיות זה שיזכה בתחרות, יבחר כמנצח ויזכה בפרס הגדול של ביתן תצוגה בכנס HTIA 2011.

תגובות זבל ותגובות שאינן מסבירות בצורה הגיונית מדוע דווקא החברה המדוברת צריכה לזכות בתחרות לא יחשבו בספירה. ניתן למצוא את כללי התחרות ופרטים נוספים בפוסט המקורי.

הפוסט הנוכחי נכתב על-ידי נעם כהן-ברנר, מנכ”ל Catroo.

Ctroo  הוא מיזם משותף של דורון שמיע, איליה שיינין, דן רם ונעם כהן-ברנר. נכון להיום לא נעשתה כל השקעה כספית במיזם, פרט להשקעות המייסדים.

ב-Ctroo פיתחנו מנוע ניתוח סמנטי חדשני, המסוגל לבצע ניתוח מעמיק של טקסטים בשפות טבעיות. על אף שכיום המנוע תומך אך ורק באנגלית, ניתן ליישמו על שפות בעלות מבנה לשוני דומה במהירות רבה. המנוע קורא טקסטים בדומה לבני-אדם, ומוציא מהם נושאים מרכזיים ורעיונות מפתח בכל נקודה ונקודה בטקסט. המנוע מנתח את התוצאות שצויינו ומזהה ישויות-שם כגון אנשים, מקומות, מטבעות וכן הלאה, לצד ישויות סבוכות יותר כגון שמות ספרים וסרטים. בסיום הניתוח כל הפרטים מקבלים ציון וכך מורכבת מפה המבוססת על חשיבותם בטקסט. ניתן להשתמש במידע זה לייצר שאילתות למנועי חיפוש, בנקודות מרכזיות בטקסט.

Beeline

תוצאות החיפוש המתקבלות עוברות סינון באמצעות המנוע, על מנת להציג למשתמש את תוצאות החיפוש העדכניות והרלוונטיות ביותר. תהליך זה מוצג ב-beeline תוסף לדפדפני אינטרנט של firefox ו-chrome, אשר ניתנים להורדה ב: http://www.ctroo.com

היכולת להבין “רעיונות מרכזיים בטקסט” מהווה נדבך מרכזי בפיתוח כלים סמנטיים נוספים כגון ניתוח שיחות/צ’אטים בזמן אמת, סיכום טקסטים ועוד.

פיתוח המנוע הושלם לפני מספר חודשים. כעת אנו עמלים בפיתוח מוצרים המתבססים על המנוע והפצתם על מנת לייצר מונטיזציה ולהציג את יכולותיו לכמות גדולה של משתמשים.

המוצרים

תוסף לדפדפני אינטרנט – Beeline

אפליקציית  דפדפן לטלפונים חכמים – ע”י שימוש הטכנולוגיה שלנו, נוכל “לחזות” מהם השאילתות שמשתמש יכניס למנוע חיפוש בעת גלישה באינטרנט

ממשק למפתחים (API) – ממשק זה יאפשר למתכנתים חיצוניים להשתמש במנוע שלנו, ולשלבו בפיתוחים שלהם.

חושבים ש-Ctroo צריכה לזכות בביתן תצוגה בכנס HTIA 2011? הגיבו כאן בפוסט והסבירו לנו מדוע. עשרת הגולשים הראשונים שיבחרו בחברה המנצחת בתחרות יזכו בכרטיס כניסה חינם (בשווי 350$) לכנס HTIA 2011 שיערך בסוף החודש. רשימת המתמודדים המלאה מפורסמת בדף התחרות.

מערכת גיקטיים

גיקטיים, אתר חדשות הטכנולוגיה הגדול בישראל, פועל משנת 2009, ומהווה הבית של קהילת ההייטק, הסטארטאפים והטכנולוגיה בישראל

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
משה
Guest

לטעמי מבין כל המוצרים שהוצגו בבמה זו בימים האחרונים, המוצר הזה הוא הראוי לזכיה.

זאת משום שפערי השפה אינם עומדים להסגר ולהיפתר בטווח הנראה לעין, ומוצר המגשר על פערי תרבויות ומאחד עמים הוא עצום וביכולתו לערוך שינוי עמוק ומשמעותי בעולם לקראת עתיד טוב יותר, ללא ציניות.

ביום שהעולם כולו יהיה שפה אחד ודברים אחדים, הוא יהיה עולם חדש ומופלא במובן החיובי של המונח.

צל”ש למפתחים!

[אגב, במידה מועטת גם רשתות הביטרונט ושאר הרשתות הדומות מאחדות בין עמים ולאומים, אירניים וישראליים וכל האזרחים מעבירים ומשתפים יחד].

סקפטי ולא קירח
Guest
סקפטי ולא קירח

נשמע כמו העתק מדוייק של סמנטינט.

הגר
Guest

אני תלמידת תיכון ובהרבה עבודות לבית ספר אני צריכה שעה לחפש בגוגל משהו מועיל, אבל אחרי שהורדתי את ביליין אני נכנסת לוויקיפדיה ומשם הוא פשוט מוביל אותי לכל המידע שאני צריכה ואפילו בלי לפתוח מיליון כרטיסיות, הכל בחלון אחד! אני חושבת שמגיע למוצר הזה לזכות!

דודו
Guest

אפליקציה נהדרת. מאפשרת מציאת המון מקורות רלוונטים לנושא מסוים, מורכב ככל שיהיה

גוני
Guest

רעיון נהדר!! במיוחד לאקדמאים שבנינו, יכול לחסוך הרבה זמן במציאת מאמרים ומחקרים. בנוסף אני חושבת שזה בהחלט יכול לעזור לאנשי העסקים אשר נמצאים בקשר מתמיד עם אנשים בכל רחבי העולם כאשר בעזרת פיתוח זה יש להם את האפשרות לנתח ולמפות את שיחתם ולשים אותה תחת קטגוריה מסוימת ובכך להקל על עצמם כאשר הם צריכים לחפש שיחה מסוימת. נראה לי שפיתוח זה בהחלט יחסוך זמן יקר לכל אחד אשר ישכיל להשתמש במוצר זה, בין אם הוא איש אקדמיה, איש עסקים או אדם מן השורה.

נגה
Guest

גאונות, סוף כל סוף אני באמת יכולה לקרוא ולהעשיר את עצמי ולא רק דרך גוגל. עכשיו בסוף כל מה שאני אקרא יש לי את האפשרות למצוא דברים זהים באותו נושא. אני כבר משתמשת בתוכנה והיא מעולה…. מעלה חיוך על הפנים.

איתי
Guest

מבריק ביותר! הופך את הקריאה באתרים שונים להרבה יותר קולחת. ובל נשכח את הדבורה החייכנית.

יורם
Guest

הרעיון הוא מצויין! למדתי עליו רק היום וכבר אני משתמש בו בחופשיות. הוא קל, מהיר, ועוזר לי הרבה בשיטוט באינטרנט במסגרת גלישות וחיפוש אחרי הסברים לערכים.
כל הכבוד, ראוי לקבל פרס.

אביבית
Guest
וואו, רעיון מדהים!!! התקנתי את התוסף והתנסיתי. אין סוף לאפשרויות. יש כמה דברים שאני חיפשתי בגוגל בזמן האחרון ובדרך כלל קיבלתי רק תוצאה אחת רלוונטית. ואז הייתי צריכה להבין מהם המילים שאני צריכה לכתוב בשאילתא של גוגל כדי שהם יתנו לי מה שאני באמת רוצה, ולא את כל אתרי הזבל שמשלמים למקדם אתרים. ופה מצאתי פתרון. אם זה בקריאה על מוצרים שונים לרכישה, בקריאת מאמרים שונים שקשורים למחקר שלי, חומר שיווקי שאני צריכה לכתוב באתר שלי. אפילו כשהגעתי לאתרי קופונים הוא הראה לי מה עוד אפשרי (וכך גיליתי שהמחיר בקופון ובחנות אינטרנט אחרת הוא אותו מחיר). גוגל היזהרו ;-) (או… Read more »
ניר
Guest

אנחנו קבוצת מפתחים שכרגע בוחנת את המנוע של סיטרו למטרות פנים שלנו.
בניכוד לכל השיטות המקובלות כיום לניתוח טקסט למקצוענים החברה האילו הם בעלי יכולת גדולה מאוד.
מבלי להיכנס לכל השיטות הטכניות כיום מדובר בפריצת דרך בעיקר בגמישות של המערכת ובתהליך העיבוד.
אין לנו ספק כי החברה האלה יגיעו רחוק.

יותם
Guest

אפליקציה מדהימה! עובדת נפלא – כל הכבוד למפתחים המוכשרים!

מרב
Guest

יצא לי לנסות, זה ממש נחמד.
זה כיוון אותי לטקסטים רלוונטים.
האינטרנט מוצף בידע וזה מאוד מסייע שיש כלי שעושה סדר.

שרה
Guest

אני ,כמורה לילדים עם לקויות למידה , רואה במנוע זה פריצת דרך – לילדים המתקשים בהבנת הנקרא , המתקשים בהסקת מסקנות , בעריכה מקוצרת ובסיכומים .
כל הכבוד !! ! אתם ראויים לזכייה .

אביטל
Guest

מנוע מבריק לדעתי, קולע בדיוק לנושאים הרלוונטיים בהקשר של מה שמחפשים, ומה שיותר טוב זה שמתקבלים לינקים מעמיקים יותר שהיה לוקח לי המון זמן לחשוב ולמצוא כמותם אחרת.
מומלץ בחום,נוח וקל לשימוש : )

יעל
Guest

המנוע ממש נפלא. עוזר גם לאנשים “פשוטים” כמוני שיכולות החיפוש שלהם אינם משובחות, בלשון המעטה, למצוא את מה שאני זקוקה לו ולדוג כל אינפורמציה שאני זקוקה לה בקלות ובמהירות מפליאה.

מורן
Guest

אפליקציה מדהימה. אפשר בקלות למצוא הרבה מקורות לנושאי החיפוש. בהחלט מגיע להם לזכות !!

סופר
Guest

עוזר גם למקצועני חיפוש כמוני!

דנה
Guest

אפליקציה מבורכת.
בתור מי שחיפוש באינטרנט מרתיע וכל השפע הזה שמתקבל וברוב המקרים לא רלוונטי ורק מעמיס. זה פתרון בהחלט נפלא.
בהצלחה בזכייה.

Ilanit
Guest

לא יודע איך הם עושים את זה אבל הם מצליחים להביא תוצאות חיפוש שבהרבה מקרים ממש קלעו למה שרציתי לדעת. הרבה יותר שווה מהתוספים שמביאים הגדרות וכל מיני וויקיפדיות על דברים שכולם מכירים ממילא ומפריעים לקריאה.

שלמה
Guest

אפליקציה נהדרת. מאד שימושית בהכנה להרצאה או כתיבת מאמר שיווקי. עזרה לי מאד לפני הכנת מצגת משקיעים חשובה

מייקל קופפרמן
Guest

אני מאמין שיש פה בוננזה
אין ספק שיש צורך חזק ביכולת סיכום ומיצוי פסקאות , החלטה על מילות מפתח ומשפטים משמעותיים וחיפוש הקשרים. פעולות שרב המשתמשים כיום מבצעים בצורה “ידנית” שדורשת זמן ונושאת טעויות ומוגבלת במספר המקורות ואמינותם, דורשת ריכוז ומעייפת.
הפלטפורמה חזקה מאוד למפרסמים וכן כמנוע לתמצות טקסטים בעתיד.

בהצלחה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: