כך תעלימו את האפליקציות המובנות של אפל ב-iOS

טריק פשוט למדי מנצל פירצה במערכת ההפעלה iOS 9 ומאפשר להסתיר את האפליקציות המובנות של אפל בהן אתם לא משתמשים

מקור: צילום מסך, videosdebarraquito

מקור: צילום מסך, videosdebarraquito

בעוד שטים קוק הבטיח כי אפל עוד ׳תמצא את הדרך׳ שתאפשר למשתמשי אייפון ואייפד להסיר יישומי ברירת מחדל מסוימים מהמכשיר, משתמש יוטיוב בשם Videosdebarraquito מאס בהמתנה הארוכה, ושיתף בסרטון שיצר טריק המאפשר לעשות בדיוק את זה.

אז מה שקרה הוא שאמנם עדיין לא הוצגה דרך רשמית להסיר יישומי ברירת מחדל ב-iOS 9, אבל בשל תקלה בפלטפורמה (ב-iOS 9.1 ו-iOS 9.2) משתמשים יכולים לנצל את הפרצה כדי להיפטר גם אם באופן זמני מאותן אפליקציות שמפריעות להם בעין.

פתרון זמני אך יעיל

ההליך מאוד פשוט. ראשית, יש לרכז את כל היישומים בהם אתם לא מעוניינים ולאגד אותם בתוך תיקייה אחת. לאחר מכן, ׳תפסו׳ את האפליקציה הראשונה בתיקיה ממנה אתם רוצים להיפטר, ומקמו אותה בקצה הימני הקיצוני ביותר של אותה התיקיה, כאשר במקביל שאר האפליקציות ׳רועדות מפחד׳. ברגע שהתיקייה תכיל רק את האפליקציה אותה אתם מעוניינים להסיר (כלומר – עברתם לדף חדש), משכו אותה דף נוסף תוך כדי לחיצה עליה והקישו במקביל על לחצן הבית. תוך רגע האפליקציה צריכה להיעלם לכם מהמסך. כדי להמשיך ולהסיר את האפליקציות המיותרות הבאות, חיזרו לתיקייה הראשית ובצעו בדיוק את אותה הפעולה.

שימו לב כי האפליקציות לא באמת נעלמות באופן קבוע בעזרת הטריק הזה, שכן הוא רק מסתיר אותן ממסך הבית. אותן אפליקציות יחזרו לחיים ברגע שתאתחלו את האייפד או האייפון. אם בשלב מסוים תחושו געגוע לאותם יישומים שהסרתם, תמיד תוכלו למצוא אותם באמצעות חיפוש ב-Spotlight.

דיסקליימר: מכיוון שמדובר בטריק לא רשמי של אפל, אנחנו לא יכולים להבטיח ששיטה זו לא תגרום לבעיות ׳בלתי צפויות׳ באייפון או האייפד שלכם, אז איך אומרים? על אחריותכם.

כי סרטון שווה אלף מילים

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

להגיב

3 תגובות

 1. חיימקה הגיב:

  קישקוש בלבוש!! העלמתי אותם ופיתאום חזרו בין לילה כאילו לא עשיתי דבר!!!

  • אנונימי הגיב:

   שימו לב כי האפליקציות לא באמת נעלמות באופן קבוע בעזרת הטריק הזה, שכן הוא רק מסתיר אותן ממסך הבית. אותן אפליקציות יחזרו לחיים ברגע שתאתחלו את האייפד או האייפון.

 2. Andrey Stepko הגיב:

  ולמה אי אפשר פשוט לשים את כל האפליקציות שאתה לא רוצה בתיקיה נפרדת במסך נפרד ולשכוח מהם?

תגיות לכתבה: