היכרות מבוססת מיקום / ריאיון עם מנכ"ל ומייסד גריינדר

יואל שמחאי, בחור יהודי אמריקאי, הוא מי שעומד מאחורי אפליקציית ההכרויות לגייז הפופולארית בעולם. בביקור בתל אביב הוא מספר לנו על הגרסה לכולם שבדרך ועל איך נולדה גריינדר

grindr

היא נחשבת לאפליקציית ההכרויות המצליחה ביותר בעולם עבור הקהילה הגאה, כוללת למעלה מ-2 מיליון משתמשים ובשנייה שבה אתם קוראים את השורות הללו מעל ל-50,000 איש מחוברים אליה ומשוחחים זה עם זה על בסיס המיקום הגאוגרפי שלהם.

גריינדר היא אפליקציה מבוססת מיקום שנולדה לפני כשנתיים וחצי על ידי יהודי אמריקאי, יליד תל אביב שמשפחתו נטשה לניו יורק כשהיה בן 3. בביקור מולדת קצר שערך בעיר הולדתו בשבועיים האחרונים מספר לנו יואל שמחאי (Joel Simkhai), מנכ"ל גריינדר: "המנטאליות הישראלית איתה גדלתי בבית היא זו שהביאה לפיתוחה של גריינדר. העובדה שאם משהו מציק לך אתה צריך ללכת ולשנות, לא להתלונן ולהמתין שמישהו יעשה לך את העבודה. גיליתי צורך אישי, מצאתי פיתרון ומשם זה היסטוריה".

עכשיו, אחרי שכבש את הסצנה הגאה ויצר פלטפורמה חדשה המשמשת מיליוני בני אדם ב-192 מדינות שונות מרחבי העולם, הוא מתפנה לפרוייקט הבא שלו שנועד לעזור לכולם להכיר את אלו שנמצאים מטר מהם ויש להם כל כך הרבה במשותף.

"נעים מאוד, אני זה שיושב ממש מולך בבית הקפה"

מייסד גריינדר, יהודי אמריקאי בשם יואל שמחאי

מייסד גריינדר, יהודי אמריקאי בשם יואל שמחאי

פלטפורמת ההכרויות של גריינדר מאפשרת למשתמשים להכיר את אלו הנמצאים ממש לידם. האפליקציה פשוטה מאוד להפעלה ומציגה את תמונותיהם של כלל המשתמשים המחוברים ונמצאים קרוב אל מכשיר הסמארטפון שלכם כשהיא עושה שימוש מושכל ביכולות ה-GPS של המכשיר.

התמונות הקרובות ביותר לתמונת הפרופיל שלכם מייצגות את האנשים הקרובים אליכם גאוגרפית. נגיעה קלה על התמונה שמסקרנת אתכם תחשוף נתונים נוספים הנוגעים לאותו משתמש ובראש ובראשונה את המרחק המדוייק שלו ממכם באותו רגע נתון.

"היתרון הגדול של גריינדר הוא שאתם לא מחוייבים להזין שום נתון בהליך ההרשמה ושאתם יכולים להפעיל אותה בכל מקום בעולם ולקבל תמונת מצב מעודכנת לגבי כל האנשים שנמצאים סביבכם מבלי לבצע אף התאמה מיוחדת. האפליקציה מזהה את המיקום שלכם באמצעות שבב ה-GPS ומראה בדיוק מי נמצא סמוך" מסביר שמחאי. "בתור בחור הומו שחי בארה"ב התהייה הזו בכל מקום אם מישהו שמוצא חן בעינך הוא הומו או לא, הובילה לצורך בפתרון וכך נולד גריינדר. בחנתי כל מיני אפשרויות לפני פיתוחה של האפליקציה, חשבתי על ממשק מבוסס SMS, אבל אז אפל השיקה את חנות האפליקציות שלה וראיתי בכך הזדמנות מצויינת לפתח משהו מתוחכם יותר".

שמחאי צירף לפרוייקט בראשית דרכו שני חברים: מפתח ומעצב גרפי ושלושתם החלו לעבוד יחד על האפליקציה. כששאלתי אותו מה תרם להצלחה הוא ענה בפשטות: "אין לי מושג, זה פשוט נפוץ במהירות ופתאום כולם התחילו לדבר על זה. כתבו על זה בניו יורק טיימס, בטק קראנצ', הזמינו אותי להתראיין במספר מקומות ובאנגליה סטפן פריי (Stephen Fry) התייחס לאפליקציה בתוכנית Top Gear הפופולארית ושלושה ימים לאחר מכן מספר המשתמשים הוכפל".

וידאו: סטפן פריי חושף את גריינדר בפריים טיים

עירום מחוץ לתחום, ולא רק בגלל אפל

גריינדר מעסיקה כ-60 עובדים, מתוכם קרוב לחצי מופקדים על סינון תמונות המשתמשים ונועדו לקבוע אילו תמונות כשירות להופיע באפליקציה ואילו נוגדות את הקווים המנחים של החברה והמדיניות של אפל.

לטענתו של שמחאי, גריינדר מעולם לא נתקלה במחלוקת מול אפל בהיבט המיני מאחר והם חולקים בדיוק את אותה המדיניות: "המרחב של גריינדר הוא ציבורי, בדיוק כמו בית קפה או מסעדה. אנשים לא נכנסים למקומות ציבוריים כשהם עירומים והדבר נכון גם לגריינדר. מה שמשתמשים משתפים בינהם באופן פרטי זה כבר סיפור אחר, אבל התמונות הגלויות לכולם עוברות סינון ואנו מאשרים רק תמונות שהולמות את המרחב הציבורי".

מאחר וגריינדר משמשת קהל משתמשים מכל רחבי העולם, מעסיקה החברה קרוב ל-25 בני אדם ממדינות שונות בכדי להעניק מענה שוטף של 24/7 שכל ייעודו סינון תכנים בזמן אמת בכדי לשמור על האפליקציה נקייה מפורנוגרפיה גלוייה.

כסף מפרסומות וממנויי פירמיום

את הרווח של גריינדר גוזרת החברה מפרסומות המוצגות בתחתית העמוד למשתמשים בגרסה החינמית של האפליקציה ובאמצעות קהל משתמשים המנויי לשירות Grindr Extra המעניק למנויים פיצ'רים מתקדמים תמורת 3 דולרים לחודש. מנויי הפירמיום זוכים לתצוגת מסך הכוללת 200 משתמשים (בניגוד ל-100 המוצעים בגרסה החינמית), הם יכולים לקבל התראות בכל פעם שיקבלו הודעה ממשתמשים הפונים אליהם ויכולים לשמור ביטויים או תמונות שונות המשמשות אותם באופן קבוע. בנוסף, האפליקציה המוצעת בתשלום נטולת פרסומות בניגוד למקבילתה המוצעת חינם.

בקרוב: גם לסטרייטים

צילום: צילומסך, המענה לסטרייטים – השקה במהלך הקיץ הנוכחי

במהלך הקיץ תשיק החברה אפליקציה חברתית מבוססת מיקום העונה לשם הקוד: "Amicus" שתזכה לשם אחר במעמד ההשקה. האפליקציה החדשה איננה מיועדת רק להכרויות אלא תשמש כרשת חברתית מבוססת מיקום: "רוב מערכות היחסים שלנו כאינדבידואלים מבוססות דווקא על קשר אפלטוני – לא מיני. אמיקוס תאפשר לנו לגלות אנשים שנמצאים סביבנו ותהפוך אותם מזרים גמורים לכאלו שאולי נגלה בהם עניין"

כשהזכרנו לו את פייסבוק או גוגל פלוס השיב שמחאי: "פייסבוק עוזרת לך לשמור על קשר עם אנשים שאתה כבר מכיר, אמיקוס תעזור לך להכיר אנשים זרים ולהרחיב את מעגל החברים שלך".

האפליקציה החדשה שתושק בחודשים הקרובים תוצע אף היא חינם – בשלב הראשוני עבור משתמשי האייפון בלבד אך תתרחב בשלב מאוחר יותר גם ליתר הפלטפורמות המוכרות. גריינדר אגב, החלה את דרכה באייפון אך מוצעת כעת גם למשתמשי האייפד, האנדרואיד והבלקברי. לטענתו של שמחאי, התרחבותה של אמיקוס צפויה להיות דומה.

learn-more-hand"אתם חיים במדינה מאוד מתקדמת, אני לא בטוח שאתם מבינים את זה"

חלקו האחרון של הריאיון היה אישי מעט יותר ובו סיפר יואל כי כשהיה בן 3 החליט אביו, יהלומן במקצועו, לנטוש לניו יורק שם היו הזדמנויות רבות יותר לעבודה בתחום. כיום חיה המשפחה בארה"ב אם כי אחד מאחיו של יואל נותר בתל אביב יחד עם המשפחה המורחבת.

את תהליך היציאה מהארון תיאר כמסובך אך לא "מסובך מידי": "החלק הקשה ביותר בלצאת מהארון עבורי היה קשור לבדידות שהרגשתי. המקום היחיד שבו הצלחתי להפיג מעט מההרגשה הזו היתה האינטרנט ואני חושב שהיום גריינדר לוקח את זה צעד אחד קדימה כשהוא מאפשר לאנשים לייצר סביבה וירטואלית גם במדינות בהן אין אופציה פיזית למפגש כמו בית קפה או בר".

 

 

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

1 תגובה על "היכרות מבוססת מיקום / ריאיון עם מנכ"ל ומייסד גריינדר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
ניר
Guest

שאפו ענק ליואל עם גריינדר, כאחד מאבני היסוד בתחום ההכירויות לסלולר
אפליקצית 4singles נוצרה עבור משתמשים סטרייטים באפשרויות פעולה דומות, בעלת ריבוי שפות ופיצ'רים מדליקים נוספים.

אתם מוזמנים לנסות, אפליקציה ישראלית חינמית.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: