הפיקסל החדש של גוגל: אתם שאלתם, אנחנו בדקנו

מכשיר הפיקסל החדש והמסקרן של גוגל נחת אצלנו. עד שנפרסם את הסקירה המקיפה, שאלנו אתכם מה מעניין אתכם לדעת ומה תרצו שנבדוק. עכשיו אנחנו חוזרים עם תשובות ל(כמעט) כל השאלות

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

מכשיר הפיקסל החדש של גוגל עורר לא מעט סקרנות בקרב מעריצי גוגל ואנדרואיד בעולם. אחרי הכל, זהו הטלפון הראשון שגוגל ממתגת כ'נוצר על ידי גוגל'. אבל האם ההייפ מוצדק? שלשום פרסמנו את ההתרשמות הראשונה שלנו אחרי יממה עם המכשיר והזמנו אתכם לשאול את השאלות שלכם. אז קדימה, הנה מה שעניין אתכם.

מיצי מר חתול: איך הפיקסל מבחינת ביצועים בשטח, עד כמה הממשק רץ חלק ומגיב למגע?
יצא לכם להיתקל בתופעת ה-lens flare שמופיעה בתמונות כשמצלמים תמונה עם מקור אור חזק?
האם המסך בהיר מספיק לשימוש בחוץ בשמש הישראלית?

הממשק טס. עם זאת חשוב לזכור שמדובר במכשיר חדש, וכמעט כל מכשיר שבדקנו, נהנה מביצועים חלקים בימים הראשונים. למרות זאת, ההערכה שלנו, בהתבסס על כך שמדובר בגרסת האנדרואיד הנקיה, ומהניסיון שלנו עם מכשירי נקסוס, שהמצב לא ישתנה מהותית גם אחרי שימוש ממושך. בכל מקרה, הממשק חלק, מגיב בזמן אמת והכל 'פשוט מתחבר'.

לגבי המצלמה. כזכור, מספר משתמשים התלוננו שכאשר הם מצלמים עם הפיקסל בקרבה של מקור אור חזק, הם מקבלים 'אפקט הילה' חזק. אנחנו עוד לא נתקלנו באפקט הבעייתי, אבל גם אם כן, גוגל מודעת לבעיה, והחדשות הטובות הן שלא מדובר בכשל חומרתי אלא תוכנתי. על פי דובר של החברה, הסוגיה תטופל במסגרת מצב ה-+HDR באחד מעדכוני התוכנה הקרובים.

לגבי הבהירות – המכשיר מצוייד במסך AMOLED, שלפחות מההתרשמות הראשונית שלנו, מייצר תצוגה טובה, גם באור שמש ישיר.

ה-S7 של סמסונג והפיקסל. צילום: גיקטיים

ה-S7 של סמסונג והפיקסל. צילום: גיקטיים

Yakobi Ofer: האם אתם יכולים לעשות השוואה בין המצלמה שלו למצלמה של ה-galaxy s7? בהיבטים הבאים: איכות וידאו, איכות תמונות סטילס, זמני תגובה בהפעלת המצלמה וצילום תמונה, זמני תגובה בביצוע הפוקוס, השוואת איכות בצילום עם המצלמה הקדמית, איכות צילום בלילה ותנאי תאורה ירודים, איכות פרטים בתמונה בהגדלות תמונה, איכות פרטים בצילום עצמים רחוקים.

בשלב זה, לא נוכל לצערנו להיכנס להשוואות מקיפות של יכולות הצילום שלו מול מכשירים אחרים. מבדיקה ראשונית שערכנו, עם זאת, ניתן להתרשם שהפוקוס האוטומטי של הפיקסל מהיר מאוד, אם כי, עדיין לא מהיר כמו זה של ה-S7. זמן פתיחת אפליקציות הצילום דומה למדי.

Dor Dobry: מעניין אותי לדעת תקלות אופייניות בו והאם אחרי חצי שנה-שנה המכשיר מתפקד כרגיל או יש לו ירידה משמעותית בביצועים? כמו נגיד גלקסי s7

זו סוגייה מעניינת, אבל את זה לא ניתן לבדוק אחרי מספר ימים של שימוש.

גיא, Lior Menashe: איפה רכשתם אותו?

המכשיר הגיע מארצות הברית. אתה יכול פשוט להיכנס לרשת דוגמת BestBuy ולצאת עם מכשיר Unlocked.

נופר, Dror Attias, תמר, Iddo Sheinfeld, Dans41 ועוד: מתי הוא יגיע לארץ וכמה הוא יעלה?

קשה להגיד. מטאץ' גרופ, יבואנית HTC בישראל, שאחראית על יבוא המכשיר, נמסר לנו שהמכשיר אכן יגיע, אך עוד לא ידוע מתי.

העוזרת האישית של גוגל. צילום: גיקטיים

העוזרת האישית של גוגל. צילום: גיקטיים

Iddo Sheinfeld: מה יוצא לי מלרכוש את גרסת ה-XL?

המפרט של המכשירים זהה כמעט לגמרי. ההבדלים היחידים הם בגודל המסך – 5.5 אינץ' מול 5 אינץ' וברזולוציה שלו QHD לדגם ה-XL ורזולוציית 1080p לפיקסל. הבדל נוסף, שנובע כמובן מהגודל הוא קיבולת הסוללה: 3450mAh לדגם ה-XL ו-2770mAh לדגם הפיקסל.

עידו: איך להוסיף את העוזרת אישית ל-6P?

ה-Google Assistant לא תגיע בקרוב בצורה רשמית לנקסוסים. אבל למרבה המזל, משתמש XDA בשם brianelv, יצר מדריך מפורט כיצד לעשות זאת.

Nimrod Iny: האם זהו מכשיר האנדרואיד אשר יגרום סוף סוף למשתמשי אייפון להמיר את דתם? ;)

זה בהחלט אחד המכשירים שהכי יגרמו להם 'להרגיש בבית'. למרות זאת, עם כל הכבוד למפרטים ולכתבות, לא יהיה כאן תחליף להתנסות אישית.

אבא ובן: הנקסוס 6P והפיקסל - לבקשת אלכס. צילום: גיקטיים

אבא ובן: הנקסוס 6P והפיקסל – לבקשת אלכס. צילום: גיקטיים

Alex Davidov: האם יש הבדל מהותי מנקסוס 6p?

שאלה מעניינת. יש כמובן את עניין העיצוב והתחושה שהם סובייקטיביים לגמרי. אנחנו פחות התחברנו לעיצוב של הפיקסל, אבל מצד שני הוא מרגיש הרבה יותר איכותי ופרימיום ביד מאשר הנקסוס 6P.

ברמת החומרה, אמנם אנחנו תקופה קצרה איתו, אבל ההרגשה שלנו היא שאין עדיין קילר פיצ'ר בדמות מצלמה, חיי סוללה, טעינה מהירה, שעונה על ההגדרה 'הבדל מהותי'. ברמת התוכנה, יש את עניין הלונצ'ר, הממשק ובעיקר Assistant, העוזרת של גוגל, שמייחדים את הפיקסל – וימשיכו לבדל אותו מול מכשירי הנקסוס. אתה יכול לקרוא עליהם יותר פירוט פה. ולשורה התחתונה האם שווה לשדרג מהנקסוס 6P? לדעתנו, לא.

Yoni Lipman: יש מגרעות לפיקסל של verizon?

למעט המחירים ותנאי הרכישה, מדובר באותו מכשיר. כשאפילו המכשיר שתרכשו דרך Verizon הוא פתוח – Unlocked, וההבדל הוא ב-3 אפליקציות מותקנות מראש – שניתן להסיר בקלות. Verizon אף התחייבה להעביר ללקוחותיה עדכוני תוכנה ללא עיכובים מצידה.

יהב: איך איכות הרמקולים? והאם יש אפשרות לטעינה אלחוטית?

אנחנו ממש, אבל ממש לא התלהבנו מאיכות הרמקולים. הבסים כמעט שלא קיימים, הגבוהים סבירים – ויותר מדי פעמים זכינו לדיסטורשן. בנוסף, בניגוד לנקסוס 6P משנה שעברה, הצליל אינו סטריאופוני. המיקום של הרמקול בתחתית המכשיר, ליד חיבור ה-USB גם גורם לכך שברגע שתחזיקו את המכשיר כדי לשחק או לצפות בסרט, יש סיכוי לא רע שתאטמו את הרמקול ולא תוכלו לשמוע את הסאונד כמו שצריך.

הפיקסל לא תומך בטעינה אלחוטית. אבל בניגוד לאייפון 7 למשל, הוא כן תומך בטעינה מהירה, אם כי לא מהירה כמו זו של הגלאקסי S7 למשל.

Matan Plattner: השאלה הכי חשובה, תכל'ס, בלי פלצנות והתלהבות יתר… שווה את המחיר?

כמובן שמדובר בעניין סובייקטיבי לחלוטין. אם בעבר סדרת הנקסוס הצליחה לדחוס חומרה טובה עם תוכנה טובה ומעודכנת ותג מחיר אטרקטיבי, הרי שכאן נעלם המשתנה האחרון. עם זאת, אם לאפל מותר לגבות מחיר כזה על האייפון, למה לא לגוגל?

אם בכל זאת אתם לוחצים עלינו, ובהתחשב בעובדה שאנחנו עם המכשיר זמן קצר בלבד, הרי שהתחושה שלנו היא שעם תג המחיר הגבוה הזה הפיקסל יהיה רלוונטי יותר למאמצים מוקדמים, לאנשים שפחות לחוצים על מזומנים, ובעיקר בשווקים דוברי אנגלית, שם יוכלו ליהנות למשל מהעוזרת האישית – ופחות בישראל.

Shmuel Kali: יש מצב לעוד משחק מילים על השם של המכשיר?

מצטערים, גמרנו הכל.

Adi Berko: הייתי שמח מאוד שתבדקו איך הוא אצלי ?

בטוחים שהוא היה מתפקד נפלא.

צילום: גיקטיים

צילום: גיקטיים

שגיא מימון: כמה נוחה באמת האפשרות לנייד את כל המידע האישי מהאייפון אליו בעזרת הפיצ'ר החדש, והאם האסיסטנטית שלו תומכת בעברית?

האפשרות נוחה. ממש נוחה. כל שעליכם לעשות הוא לחבר את מתאם ה-USB ל-USB-C שמגיע עם הפיקסל ואחר-כך לחבר אליו את כבל הלייטנינג מהאייפון. כאשר תדליקו את הפיקסל בפעם הראשונה הוא ישאל אתכם האם להעתיק את המידע ולאחר שתאשרו תוכלו לבחור את מה אתם רוצים להעתיק: אנשי קשר, הודעות או מוסיקה.

screenshot_1

העתקת התוכן מהאייפון לפיקסל החדש. צילום מסך

פיצ'ר ה-Assistant לא תומך כרגע בעברית.

Liran Tadmor: החזקתי אותו והוא כמעט פי 2 בעובי מהאייפון 7, קטע לא ברור.

עוביו של האייפון 7 פלוס הוא 7.3 מ"מ, כשעוביו של הפיקסל XL לא אחיד והוא נע בין 7.3 בחלקו התחתון ל-8.5 מ"מ באיזור המצלמה. שמנמן יותר, אבל מצד שני, אין בו בליטה של מצלמה כמו באייפון למשל והסוללה שלו גדולה יותר: 3,450mAh מול 2900mAh של האייפון 7 פלוס.

 

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

12 תגובות על "הפיקסל החדש של גוגל: אתם שאלתם, אנחנו בדקנו"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Zach
Guest

היי,
שתי שאלות:
1. אם רוכשים את הפיקסל Unlocked בארה"ב האם מדובר בדגם שמשדר LTE ו GSM בתדרים של הספקיות בארץ? האם קיימים בכלל דגמים שונים לאיזורים גיאוגרפים שונים? (כמו שיש למשל ל One Plus 3)

2. האם מהתרשמות שלכם, ובהתבסס על ההפרשי מחירים המשמעותיים, האם הפיקסל מתעלה על הOne Plus 3 מבחינת חומרה ותוכנה?

מישהו.
Guest

מניסיון שלי, טלפונים שנקנו בארצות הברית עובדים עם הסטנדרט של ה-LTE בארץ. (אני כותב את התגובה הזו מהנקסוס שלי שהגיע משם)

דרור
Guest

באתר של גוגל מוגדרים במפורש דגמים שונים לארה"ב ולשאר העולם. הבעיה שחיפוש קצר באמזון מגלה שהדגם הבינלאומי יקר בהרבה.

איש אחד
Guest

היי, רציתי לשאול למה הפיקסל נחשב ליותר מתאים לאייפוניסטים?

סטיב
Guest

מעבר לזה שהוא מאוד דומה לו חיצונית, גוגל סופסוף יישרו קו עם אפל והמוצר הזה הוא חומרה ותוכנה שמגיעים מאותו יצרן ומתוכננים לעבוד בתאימות מושלמת. מנסיון עם הפיקסל, האייפון והספרפס פרו 4 של מיקרוסופט (שגם שם החומרה והתוכנה הם של מיקרוסופט), יש לזה יתרון ענק מבחינת היציבות וחווית המשתמש.

מתן
Guest

גרסאת verizon היא Unlocked? איזה מבאס, הבנתי אחרת ממוכרים ביום ההשקה בניו יורק, מחכה שיגיע לארץ..

אחד
Guest

באתר של bestbuy הם כותבים שזה לא unlocked…. (עיין בfeatures של המוצר).
זו הטעיה

מתן
Guest

פיו..

דור
Guest
אחת השאלות שמשהו שאל זה לגבי המחיר, למה גוגל גובים כזה מחיר יקר וגם התשובה היתה "אם אפל יכולה להרשות לעצמה אז גוגל לא יכולה?" להזכירכם שנקסוס הושק אי שם בשנת 2010 עם המכשיר הראשון שלהם נקסוס וואן במחיר אטרקטיבי של 530$, לא זכור לי שאייפון פעם עלה כזה מחיר. חוץ מזה שלאפל יש מערכת שמתאימה כמו כפפה ליד, מה שלגוגל אין, כל האנדרואיד כבר נמצא בכל מכשיר נייד שמייצרים, אפל גרמה למערכת שלה להיות מיוחדת רק למכשירים שלה וככה היא גם שומרת על המחיר שלה והאיכות בניה שלה. גוגל לא תוכל לעשות את זהו ולדרוש כזה דבר כל עוד… Read more »
עידו
Guest

אני ניסיתי כבר הרבה דברים אבל אין לי הסבר ברור על אך להפוך את ה6p לתומך באסיסטנט אני לא יודע איזה שורות פקודה לשנות או איך … אם מישהו יודע בבקשה לעזור … 0543131617

אלון
Guest

לפי הפורום של גוגל יש לפיקסל בעיות קשות בכמה תחומים כמו gps וגם Bluetooth בעיקר התחברות לכלי רכב.

אלון
Guest

נראה שהפיקסל סובל ממחלות ילדות . נראה שכדאי לחכות עד שגוגל ילמדו ויתקנו ואולי לחכות למכשיר חדש שלהם.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: