ג’ימייל משתדרגת: כתיבת אימיילים בצורה קלה מבעבר

גוגל משדרגת את ג’ימייל ומציעה למשתמשים חלון כתיבת אימייל חדש, המיועד להקל על תהליך הכתיבה והשליחה של הודעות

מקור: יח”צ

גוגל משדרגת את ממשק הג’ימייל שלה ובמטרה לעזור למשתמשים לחסוך זמן בביצוע אחת המטלות הנפוצות ביותר, מציגה את ממשק כתיבת המייל החדש שלה, נוח ואינטואיטיבי מבעבר.

על החתום, גוגל

למרות שכל העולם עסוק בשיחות על אנדרואיד מול iOS, גוגל מול אפל ומי היא החברה ששולטת בשוק, גוגל עצמה לא שכחה את אחד האלמנטים החשובים והשימושיים ביותר שמציעה למשתמשים – ממשק הג’ימייל שלה. מאז שהושק לראשונה ב-1 באפריל 2004 ועד היום, הצליחה גוגל לכבוש את שוק הדואר האלקטרוני וכיום מציעה שירות לכ-425 מיליון משתמשים פעילים ברחבי העולם, הבודקים, קוראים וכותבים אימיילים על בסיס יומי ואפילו שעתי.

לכן, החליטה החברה להציע שיפור משמעותי עבור כל אותם מיליוני משתמשים, ומציגה דרך חדשה ופשוטה יותר מבעבר לכתיבת ושליחת אימיילים. בבלוג הרשמי של החברה, כתב פיל שארפ, מנהל המוצר כי עד היום במידה ובאמצע כתיבת אימייל רציתם להתייחס לנתון מאימייל אחר, היה עליכם לשמור את ההודעה כ-Draft, לחזור למסך הראשי, להכנס להודעה המתאימה, להעתיק את המידע ולחזור ל-Draft ולהמשיך אותו – ואין ספק שמדובר בתהליך מסורבל ומאוד לא נוח עבור המשתמשים.

כתוצאה מכך החליטו לשנות את צורת יצירת ההודעה, המופיעה כעת כחלונית פופאפ המרחפת מעל תיבת האימייל המקורית, ומאפשרת גישה מהירה לדף הראשי של תיבת ג’ימייל. כך תוכלו לגשת בקלות להודעות קודמות, להעתיק את המידע ואפילו לחפש בתיבת הג’ימייל הודעות ישנות לצורך התייחסות, ללא איבוד ההודעה הנוכחית וללא סגירתה.

חלונית הפופאפ החדשה מתפקדת למעשה בצורה דומה לצ’אט, ומאפשרת כתיבת מספר אימיילים בו זמנית, הקטנת החלונית במידה ואתם מעוניינים לסיים את ההודעה במועד מאוחר יותר והצגת אנשי הקשר בתוספת תמונה, כך שתוכלו להיות בטוחים למי אתם עומדים לשלוח את האימייל, ולמנוע מקרים מביכים בהם ה”דן” לו שלחתם את ההודעה אינו ה”דן” אליו התכוונתם.

לצד חלונית הכתיבה החדשה, ג’ימייל מסדרת גם את שרשורי התגובה של אימיילים קיימים ומציעה פורמט שמיועד לתפוס פחות מקום מבחינה אנכית, מאפשרת לגרור אימיילים מתיבת ה-To ל-CC ואפילו BCC ללא הצורך להקליד אותם מחדש ומקטינה אוטומטית את שדה הכתובת לאחר שהמשתמש מתחיל לכתוב את ההודעה שלו.

עדיין בבטא

גוגל רק החלה בהפצת הכלי החדש, כך שעדיין אינו זמין לכל משתמשיה. במידה וזכיתם להיות בין המשתמשים המוקדמים המקבלים גישה לשירות, תוכלו לראות קישור לחיץ המציג את הטקסט “new compose experience” לצד כפתור ה-Labels, לאחר שלחצתם על יצירת הודעה חדשה. בעוד שגוגל “תכפה” את העדכון על כלל משתמשיה, נכון לעכשיו עדיין מאפשרת מעבר בין הגרסה הישנה והחדשה, כך שסביר להניח שתהליך ההסתגלות של המשתמשים יהיה, גם הפעם, איטי.

מקור: יח”צ

חן אידן

אוהבת גאדג’טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

4 Comments on "ג’ימייל משתדרגת: כתיבת אימיילים בצורה קלה מבעבר"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
miky computers
Guest

תודה על העדכון,

זה נוח, אבל זה נועד למי שרק כותב ולא משנה עיצובים, לא משנה כיוון כתיבה, לא מחזיק כמה כתובות מיילים על אותו חשבון וכו’.

כלומר נוח למשתמש שרק מקליד טקסט וזהו, אבל מעבר לזה, זה מוגבל ומסורבל.

יהודה
Guest

נכון רק הלשלוח אימייל ממספר חשבונות,
העצובים והכל:
תראה:
comment image

עם תלחץ על המודגש באדום יפתח לך החלון המודגש בצהוב
ויש שם את כל העצובים..

בקיצור די נוח..

יהודה
Guest

לדעתי די נוח

יוגי
Guest

בעדכון הבא – textarea וכפתור submit

wpDiscuz

תגיות לכתבה: