חברת ההשקעות FWD יוצאת לדרך

חברת ההשקעות החדשה, FWD, פותחת את שעריה, ותעזור ליזמים לייצר הכנסות במיזם החדש שלהם תוך 90 ימים.

מקור: יח"צ

ערוץ הסטארטאפים בניוזגיק מפורסם בחסות תוכנית Microsoft Bizspark, המשתפת פעולה עם ניוזגיק במסגרת תוכנית Geekspark. רוצים לחשוף גם את הסטארטאפ שלכם בניוזגיק ולהיכנס לתוכנית Bizspark של מיקרוסופט? הכנסו לכאן לפרטים נוספים.


חברת השקעות חדשה פותחת את שעריה, ותפעל במודל ייחודי של בוטיק השקעות ומאיץ סטארטאפים, המתמחה במודלים עסקיים מניבים, המסוגלים לייצר הכנסות בתוך שלושה חודשים מהקמת החברה.

לעבוד על הכנסות כבר מהיום הראשון

FWDFund היא חברת השקעות שמזהה יזמים ביצועיסטים עם מודל עסקי טוב ועוזרת להם לקצר תהליכים ולהאיץ את זמני הפיתוח, על מנת להרים עסק על הרגליים ולהתחיל לייצר כסף בתוך 90 ימים.

בשונה מקרנות הון סיכון המחפשות את האינסטגרם הבא, חממות טכנולוגיות המתמקדות בפיתוח טכנולוגיה עמוקה לשם בניית נכס אינטלקטואלי, ו-Startup Accelerators למיניהם ,אשר בונים הכל סביב המשקיע הבא שיבוא וייקח את החברה לשלב הבא, FWDFund פועלת אחרת. החברה עוזרת ליזמים להתמקד על מודל עיסקי נכון, להאיץ תהליכי פיתוח ולייצר תנועה איכותית לאתר שתתורגם להכנסות כבר במהלך שלושת החודשים הראשונים לפעילות.

אל מול המודל הרגיל של הקמת חברה ואקזיט כמה שיותר מהר עליו חולמים מרבית היזמים, אל מול סיפורי הצלחה יחידניים כמו אינסטגרם (חברה בת שנתיים, שנמכרה לפייסבוק לאחרונה תמורת 1 מיליארד דולר. החברה עדיין לא ייצרה הכנסות, עד היום), קיים מודל אלטרנטיבי של ייצור הצלחה כבר מהשלבים הראשוניים של חיי החברה. למעשה, גם אם המקטרגים יאמרו שלוקח יותר שנים להבשיל חברה שכזו, עדין מדובר במודל הבשלה מנצח, והוא נפוץ יותר ממה שאנשים נוטים לחשוב.

בעקבות IBM, Oracle, Microsoft וענקיות נוספות

בבדיקה לעומק של רוב חברות הטכנולוגיה הענקיות שפועלות היום, ניתן לראות בבירור איך כל אחת ואחת מהן היו מפוקסות על ייצור הכנסות בשלב מוקדם ככל האפשר. Oracle הגדולה, התחילה כחברת פרוייקטים בתחום מסדי הנתונים. Amazon התחילה כאתר פשוט המוכר ספרים באינטרנט. Microsoft נהנתה מעמלות על קוד שפותח בהזמנה עבור לקוח בשם IBM. חברת Dell התחילה ממעונות הסטודנטים של Michael Dell אשר היה מוכר “מחשבים בהזמנה” שקינפג בעצמו, דרך האינטרנט, והרשימה עוד ארוכה.

מאחורי חברת ההשקעות החדשה עומד מייק פיטרס, יזם סדרתי, מולטי מיליונר ובעלים של מספר חברות אינטרנט שהחל את דרכו בגיל 13 כמתכנת מחשבים. בהמשך נשר מלימודיו בתיכון, החל לעבוד במשרה מלאה כראש צוות פיתוח בגיל 16 ונשלח לארצות הברית ע”י שי אגסי לפרוייקט אסטרטגי. מאוחר יותר, לאחר שסיים את שירותו הצבאי, גייס 6 מיליון דולרים ופתח דרך רצופה בנצחונות וכשלונות כיזם אינטרנט סדרתי. מייק מחלק את זמנו בין ישראל לארצות הברית, מדלג בקלילות בין יבשות ומנהל מספר חברות אינטרנט בו זמנית.

בריאיון לניוזגיק סיפר פיטרס, כי חברת ההשקעות החדשה תציע ליזמים שייבחרו לתוכנית הכוונה עיסקית והאצה טכנולוגית. “אנחנו לא משקיעים הרבה כסף (בד”כ 20 אלף דולרים לחברה), אנחנו לא נותנים משרדים ואנחנו לא מאמינים בלבזבז משאבים. אני מאוד מתחבר למחקר שפירסמה מורגן סטנלי לאחר התפוצצות הבועה בשנות ה-2000, שמצא שסיכויי חברה צעירה להצליח עומדים ביחס הפוך לכמות הכסף שהחברה גייסה”.

מנותקים ושיכורים מהסביבה

על השאלה עד כמה זה באמת ריאלי להקים חברה שתייצר הכנסה תוך 90 ימים השיב פיטרס, כי “השאלה מראה כמה הצעירים של היום מנותקים מהמציאות וכמה אנחנו “שיכורים” מהמאמרים והסביבה בה אנו חיים”.

“יותר מדי אנשים מרגישים שבגלל שיש להם חשבון Facebook, הם נכנסים ל-Techcrunch כמה פעמים ביום, מתעדכנים בכל החידושיים הטכנולוגיים ועובדים במשרד ממוזג על “הדבר הבא” שהולך “לכבוש את העולם”, הם פשוט לא צריכים להטריד את מוחם בדברים שוליים כמו לייצר כסף בתוך 3 חודשים. האמת שזה פשוט עצוב”.

“יזם שהולך להקים מסעדה, חברת הסעות, קו הלבשה או חנות מכולת – נראה לך שאותו יזם לא מוטרד מאיך לייצר הכנסות כבר בשבועות הראשונים של הפעילות? מדהים אותי כל פעם מחדש לראות איך איבדנו כל אחיזה במציאות ואנחנו דוחפים יזמים להקים עסקים אינטרנטים מבוססים על מזל, במקום לבנות חברות אמיתיות, המייצרות ערך אמיתי ללקוחות אמיתיים המשלמים בכסף אמיתי”.

“ב-FWD, אנחנו עובדים צמוד מאוד עם החברות בהן אנו משקיעים, עוזרים להתפקס על מודל עסקי מנצח, מספקים גב טכנולוגי מלא של שירותי תכנות – עיצוב – בדיקות על מנת להאיץ תהליכי פיתוח וממוקדים ביצירת הכנסות לעסק החדש בתוך 90 יום. אני ושאר השותפים במיזם, כולנו שועלים ותיקים שבנינו מספר חברות טכנולוגיה מצליחות. הרעיון מאחורי FWDFund הוא לייצר עסקים אינטרנטים מניבי הכנסה. לייצר ערך אמיתי למשתמשים, לקוחות ובעלי המניות. את החלום הרטוב של אקזיט אנחנו משאירים לאחרים. ב-FWDFund מאמינים בלייצר ערך ‘כאן ועכשיו'”.

“התחלנו את הפעילות רק לפני חודשיים. אני נפגש עם המון יזמים מוכשרים ובקרוב מאוד נפרסם את החברות הראשונות שבחרו ללכת איתנו. אני נהנה כמו שלא נהניתי הרבה זמן ושלם במאה אחוז עם הכיוון שאנחנו הולכים אליו. זאת נוסחה פשוטה לכאורה – “לייצר ערך כאן ועכשיו, לקבל כסף ולהגדיל את הפעילות”. נוסחה עתיקה בת אלפי שנים שמנסיוני האישי, עובדת יפה מאוד”. ניתן לפנות אל FWDFund כאן.


בחסות תוכנית Bizspark


Microsoft Bizspark היא תוכנית גלובלית שפותחה במטרה לסייע להצלחת סטארטאפים בשלבים המוקדמים על-ידי אספקת מספר משאבי מפתח, בזמן שהכי צריך אותם:

תוכנה – במסגרת התוכנית, תקבלו גישה מלאה למגוון הרחב של כלי הפיתוח, הפלטפורמות השונות ורשיונות לכל מוצרי מיקרוסופט לשימוש מיידי למשך 3 שנים, לצורך פיתוח וחדירה לשוק של פתרונות וטכנולוגיות חדשות. כל אלו, יחד עם כל ההטבות האחרות בתוכנית, מגיעות ללא תשלום.

תמיכה – התחברו לשותפים נוספים בתוכנית מרחבי העולם – חממות, משקיעים, יועצים, משרדי ממשלה וספקי הוסטינג – כולם מעורבים ומושקעים באופן שווה בתחומי החדשנות והיזמות בתחום התוכנה והאינטרנט ומציעים מגוון רחב של פתרונות שיוכלו לסייע לכם בפתרון בעיות טכנולוגיות ועסקיות.

חשיפה – מעבר לשיתוף הפעולה עם ניוזגיק, תוכנית Bizspark חושפת את הסטארטפים החברים בה לקהל רחב של משקיעים, לקוחות ושותפים פוטנציאליים. כחברים בתוכנית Bizspark של מיקרוסופט, תזכו לגישה לאקו-סיסטם עשיר של עמיתים למקצוע, שותפים ומגבים משאבי תמיכה מכל העולם, אשר יסייעו לכם לגדול ולהצליח. Microsoft Bizspark זו הדרך המהירה ביותר להזניק את הסטארטאפ שלכם קדימה.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

1 תגובה על "חברת ההשקעות FWD יוצאת לדרך"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
פבל
Guest

איפה ניתן לרכוש אופציות PUT על החברה הזאת?

wpDiscuz

תגיות לכתבה: