אתם לא בנויים לקשר טרנס-אטלנטי: 5 סיבות לא לפתח במזרח

רציתם פעם לפתח אפליקציה? בטח האפשרות לפתח באאוטסורסינג במזרח אסיה עברה לכם בראש. דן אורן מפציר בכם שתחשבו על זה שוב

Funnybusinessyoga

קרדיט: Dollar photo club

הפוסט נכתב על ידי דן אורן, VP R&D ב-Hippotec המתמחה בפיתוח אפליקציות מובייל

איפשהו בתחילת הדרך של כל רעיון לאפליקציה, יועץ סתרים ישאל אתכם: “רגע, למה שלא תפתחו את זה בהודו/סין/לאוס/ויאטנם/טאיוואן? שמעתי שזה עולה חצי!”. בדקות הקרובות תקראו כאן כמה סיבות שינסו לשכנע אתכם שלא לעשות את הטעות הזו. אל תעבדו עם מפתחים מהמזרח. מלבד ניסיון מר עם מפתחים מהמזרח, יש סיבה אחת שעומדת מעל כולן. התעשייה בארץ בתקופה מצוינת. יש מספר חברות בארץ שנחשבות למצוינות גם ברמה הבינלאומית. רגע לפני שאתם שולחים את הבייבי שלכם מאות קילומטרים מכאן, שווה לבדוק מה הולך כאן בארץ.

אז רגע לפני שנתחיל עם 5 סיבות (וסיבת הבונוס), חשוב לי להדגיש שישנם אנשים שמפתחים במזרח ועושים את זה בהצלחה. כמו הרבה החלטות לאורך הדרך בפיתוח אפליקציה או תוכנה, אין נכון או לא נכון. יש נכון לכם או לא נכון לכם. אחרי שהבהרנו את זה, בואו נראה אם פיתוח במזרח מתאים לכם:

סיבה 1: הכן שלהם זה לא. או, מחסום השפה

אחרי שנשלים עם העובדה שאת הפרויקט נצטרך לנהל באנגלית, הגיע הזמן להתמודד עם האמת המרה, הצד השני לא דובר אנגלית מושלמת. החל ממסמך האפיון שלכם שלא יובן כהלכה, דרך הערות שתעבירו על גרסת הבטה ועד פיצ’רים שלמים שייכתבו הפוך ממה שהתכוונתם, קשה להבין אנשים שלא דוברים אנגלית באופן שוטף ולהם קשה להבין אותנו. יותר מכך, כל אחד שביקר במזרח מכיר את התחושה שמלווה שם כל שיחה, הצדדים מבינים אחד את השני רק בערך. ובכן, בעולם של 0 ו-1, UI ואלגוריתמים, בערך לא ממש מספיק.

איך לבדוק? קבעו שיחת סקייפ עם אחת החברות שמתעסקות בפיתוח בהודו (לדוגמא) ובסיומה תשאלו את עצמכם, הבנתי אותו? הוא הבין אותי?

סיבה 2: אתם לא בנויים לקשר טרנס-אטלנטי. או, המרחק

לא פעם, אני מסיים שיחת טלפון עם לקוח במילים: “אולי תקפוץ אלינו השבוע ונסגור את הכל?”. לפעמים פגישה של 10 דקות פנים מול פנים, שווה 10 שיחות טלפון. מה גם שהפרשי השעות עם מדינות המזרח יוצרות שעות עבודה קצת הפוכות. מתי תרגישו את זה הכי חזק? כשתוציאו בטה או כשתרצו לשחרר גרסה לפני גיוס ממשקיעים. תיקון קטן, שלוקח שעה ייקח יומיים. עד שהמתכנת יקבל את המייל או את רשימת הבאגים, הלך חצי יום. כשהוא יסיים את התיקון אתם ישנים ואת האישור שהתיקון בוצע הוא שוב מקבל בחצי יום איחור. זמן, נוהגים להגיד שווה כסף.

תבדקו אותי: מה השעה כרגע בסין?

סיבה 3: אתה עוד תשלם על זה ביוקר. או, המחיר

הפיתוי הגדול ביותר הוא המחיר. המחירים במזרח יכולים להגיע לרבע מהמחיר שמקובל בארץ. עוד רגע ניגע באיכות, רגע לפני הרשו לי להסביר למה המחיר כאן הוא קצת שיקרי. לפני מספר חודשים, פנה אלי יזם ישראלי שנמצא בשיא תהליך הפיתוח. יש כבר אתר, אפליקציית אנדרואיד כמעט מוכנה ואפיון סגור לאפליקציית iPhone. איתי בחדר ישבו מנהל מחלקת המוצר ומנהל המכירות של החברה.
שאלתי: “תגיד, מה חסר באנדרואיד כדי לסיים?”
היזם: “יש בעיה עם התקשורת של השרת והאפליקציה תומכת רק ברזולוציה אחת של אנדרואיד”
אני: “מה זה אומר בעיה עם התקשורת מול השרת?”
היזם: “אה, גם צריך שזה יעבוד על גרסאות אנדרואיד ישנות יותר. כל מה שקשור בשרת לא עובד כרגע, צריך לסדר את זה. גם באתר בעצם צריך לסדר את זה.
אני: “אז אתה אומר ש…”
היזם: “ויש גם כמה שינויי UI שצריך לעשות”
מנהל מחלקת המוצר: “תגיד, מותר לשאול כמה שעות תכנות היו עד עכשיו על האפליקציה?”
היזם: “בטח, 1,100.”
אני, מנהל המכירות ומנהל מחלקת מוצר: “מה?!?”
היזם: (בפליאה על השאלה שלנו) “כן, אבל בכלום כסף. 60 לשעה”
אני לא יודע מה המוצר שאתם מצפים לקבל אחרי 1,100 שעות עבודה או 66,000 ₪, אני הייתי מצפה לקבל מוצר עובד. מי בנה את השרת? איך? הוא נבדק אי פעם? השיחה עוד המשיכה. סה”כ, ישבנו בחדר שעתיים וחצי ובסופן החלטנו שלא לקחת את הפרויקט.

מה הן 1,100 שעות? כמעט 6 חודשי עבודה. 1,100 שעות הן נצח. אדם שעבדתי אתו בעבר נהג להגיד שהיקר הוא זול והזול הוא יקר. היום, בדיעבד, אני מבין כמה הוא צודק.

מה עם היזם ההוא והפרויקט שלו? נתקלתי בו לא מזמן והוא סיפר לי בגאווה שהם סיימו את התיקונים שקשורים בתקשורת עם השרת. כל מה שהיה צריך לעשות היה לבנות את השרת מחדש. פשוט ממש.

סיבה 4: קורס תכנות ב-150 ₪. או, הטכנולוגיה

באחת מנסיעותיי למזרח (כתייר) נתקלתי בשלט לקורס לימוד תכנות. באופן ספציפי יותר, זה היה קורס תכנות לאפליקציות iOS. מחיר הקורס היה 2500 רופי (המטבע בהודו). אחרי חישוב זריז, הבנתי שהסכום הזה בשקלים הוא 150 ₪. הלם. אבל מה ההלם בעצם? הכל זול במזרח לא?

אז זהו שלא. יש במזרח המון מתכנתים טובים. הבעיה (המרחק, כבר כתבנו?), היא שאתם לא תקבלו אותם. היתרון הגדול בפיתוח בחברה רצינית (וקרובה) היא להכיר את האיש שמאחורי הטכנולוגיה/קוד שלכם. אחד הדברים האהובים עלי הוא איפשהו באמצע הדרך להפגיש את המתכנת ואת הלקוח. זה רגע אדיר שאשכרה משפיע על הפרויקט.

מעבר לזה, במזרח פשוט עובדים אחרת. המערב ושיטות העבודה שלו כל הזמן מתפתח והמזרח פשוט קצת נשאר מאחור. מה החוכמה בפיתוח של אפליקציה במשך כמה חודשים (ובזול) כשכמה חודשים בודדים אחרי שהיא יוצאת היא כבר לא רלוונטית או גרוע מזה, לא עובדת על מערכת ההפעלה החדשה של אפל או גוגל (יסלחו לי במייקרוסופט שאני לא מזכיר גם אותם…)

סיבה 5: תחזוקה והמשכיות

כשקונים רכב, בודקים כמה יעלה ביטוח וכמה עולה טיפול במוסך, כשפותחים חשבון בנק בודקים מה גובה העמלות שהבנק גובה ולאחרונה, כשרוכשים מכשיר חשמלי בודקים כמה צריכת החשמל שלו תעלה לנו. אותו הדבר בפיתוח. אם תרצו לעשות שינויים במוצר או להוסיף לו פיצ’רים מנצחים וכמובן (והכי חשוב) מה יקרה כששינויים ועדכונים במערכות הפעלה או רזולוציות מסך יכריחו אתכם לבצע התאמות באפליקציה? כאן, ההבדל בזמינות ובשקיפות שתקבלו מחברה בארץ ממש בא לידי ביטוי. מלבד זה, התעשייה בארץ מקפידה להישאר מעודכנת מאוד ולהיות ערוכה לשינויים שנובעים מהתקדמות טכנולוגית של אפל, גוגל וכו’.
אם אתם חושבים כרגע על הפתרון המושלם (פיתוח במזרח ואח”כ תחזוקת האפליקציה פה בארץ), הרשו לי לבאס אתכם לחלוטין, זה בסוף יצא לכם יותר יקר. מכירים את המשחק ג’נגה ג’נגה שבו כל נגיעה קטנה יכולה למוטט את כל המגדל? אז קוד של הודים.

סיבת הבונוס: תוצרת הארץ

מתוך ציונות או לא, קשה לי לשלם לאדם שגר בחו”ל על עבודה שניתן לעשות בארץ. עשייה ישראלית היא דבר חשוב והכרחי. מלבד כל הסיבות שציינתי, אני פשוט מאמין במשפט “עניי עירך קודם”. נכון, לפעמים המחיר שמוצמד מרגיש טיפה יקר. אבל האם יש מחיר לכנות, מקצועיות, זמינות ורמה טכנולוגית גבוהה? אה, טוב, אם עקבתם, אתם מבינים שכן. ישנם תחומים שבהם אתם רוצים שהאנשים הטובים ביותר יעשו אתכם את הדרך. פיתוח הוא אחד כזה.

התחלתי ואסיים באותו הדבר, תחום הפיתוח בארץ בתקופת שיא, נצלו את זה. זה הזמן להרים טלפון לאחת החברות ופשוט לקבוע פגישה ראשונה.

הכתבה בחסות HIPPOTEC

היפוטק הינה חברת בוטיק לאפיון, עיצוב ופיתוח בתחום המובייל והווב. החברה שמה לה למטרה להיות מובילה טכנולוגית ומקצועית בתחום פיתוח האפליקציות ומערכות לסמארטפונים וטאבלטים, ולתת מענה מקצה לקצה ללקוחות המעוניינים בפתרונות תוכנה איכותיים וחדשנים, תוך שימת דגש על חווית משתמש אופטימלית ומוצרים ברמה הגבוהה ביותר. החברה עובדת בסטנדרטים גבוהים ומתודולוגיות פיתוח מתקדמות המותאמות לעולם הדיגיטלי בתפיסת "Mobile First", ומעניקה ללקוחותיה שירות מלא באמצעות צוות מומחי חווית משתמש ואפיון, מעצבים וואנשי תוכנה מיומנים ומובילים בתחומם.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

19 תגובות על "אתם לא בנויים לקשר טרנס-אטלנטי: 5 סיבות לא לפתח במזרח"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
סיון
Guest

אחת הכתבות אם לא ה… :)

מוטי אלבאום
Guest

מאמר מעולה, כל סיבה מדוייקת ונכונה.

התאכזבתי מסיבת הבונוס. אין שום קשר בין ציונות לבין קניה תוצרת כחול-לבן.
זה טיעון דמגוגי של קבוצות לחץ שמעוניינות לייקר תוצרת חוץ באמצעות מכסי מגן.
האם הכותב בעצמו טורח לקנות מוצרים ישראלים כשיש חלופה ישראלית קיימת? ביגוד, תמרוקים, אוכל, הנעלה, רכב, ריהוט, חומרי בנייה וכמעט כל התצרוכת של האדם הממוצעת מיובאת וטוב שכך – זה מאפשר לישראלים להתמקד במה שהם מצויינים בו: מחשבה יצירתית ופיתוח טכנולוגי.

צריך לקנות תוכנה בישראל כי הישראלים הם המובילים בעולם בתחום והמחיר שלהם שווה את זה, לא בגלל שום סיבה אחרת.

אלון
Guest

אני דוקא מבין את הטיעון ומשתדל בעצמי להעדיף יצור מקומי. ברור שיש לבחור חברה טובה ומחיר סביר אבל לי זה עושה הרגשה טובה לדעת שגרמתי למישהו בקהילה שלי להכמסה ולא למישהו בויאטנם למשל. גם תרמתי להפתחות מקצועית של מישהו שגר לידי והנסיון שצבר אולי יעזור לו לפתח משהו בעתיד שיגרום להגדלת היצוא או להעסיק עוד עובדים. חבל רק שהמדינה מוסיפה 17 אחוז מע”מ אם אני מזמין פיתוח בארץ, ולא אם אזמין פיתוח בחו”ל.

אורח
Guest
הטיעונים שלך היו מקובלים במידה ועלות הפיתוח לא היתה יקרה פי-10 (!) מאשר במדינות המזרח. 1. לצערי הרב נתקלתי ביותר מדי חברות ישראליות שמנפחות מחירים בצורה לא פרופורציונלית (זה לא שונה, אגב, מכל תחום אחר בישראל, שמנציח את יוקר המחיה הבלתי אפשרי בארץ), עד שזה הגיע למצב שבו קשה לי לסמוך על חברות ישראליות (הכלל את “כל” המזרח בתוך סטראוטיפ אחד, אז הרשה לי להחזיר באותו המטבע) להעניק לי מחיר הוגן בפיתוח, ולספק לי שירות מקצועי ואמין. (אגב אני לא מכיר אותך או את החברה שאתה מנהל, ולכן כמובן אין במה שאני כותב שום התייחסות לגבי מחיר או איכות השירות… Read more »
משה
Guest

אז שים לב מה כתבת.
בסעיף א’ הלנת על שהמחירים יקרים מדי, ובסעיף ב’ על כך שחברות נותנות מחירים זולים מדי, ואז מבקשים עוד כסף, כי ההצעה המקורית אינה ריאלית.

תרשה לי לנחש שהסיבה להצעות הלא ריאליות הם כי הישראלים יודעים שאם יבקשו מה שמגיע להם, הלקוחות יפזלו מזרחה.

בקיצור, ישראלים רוצים לרקוד על כל החתונות. גם מחירים זולים, גם תמורה איכותית, וגם הזכות להתלונן על זה אחר כך.

אורן
Guest
אבל אבל אבל, מחירי הפיתוח בארץ הם מהגבוהים בעולם, וזה מבדיקה ולא רק במזרח אלא גם באירופה ובארה”ב. יש אנשים שיכולים לרכוש פורשה במיליון ש”ח, ויש אנשים שיכולים סובארו ב-150,000. כל אחד והיכולות שלו, לכן כל ההשוואה שעשית כאן לא רלוונטית, מלבד אחת – מחסום השפה, ואת זה פותרים באמת שיחת סקייפ, חוזה ברור ואיפיון ברור ומפורט עוד יותר. גם בארץ יש מתכנתים וחברות שלא עושות את העבודה כמו שצריך, וכן, דורשות המון כסף על דברים קטנים, עושות לך את המוות ומנצלות את תלותך בידע המקצועי שלהן. התחלת לפתח עם חברה בארץ? אתה תקוע איתה להרבה זמן. הפיתרון הוא לבקש… Read more »
בושה ענקית
Guest

איך זה ייתכן שאתם נותנים לחברה שעוסקת בפיתוח לכתוב מאמר כזה? שלמעשה אומר אל תפתחו שם – אלא תפתחו כאן ? אינטרסים כלכליים עוסקים כתבות רעות …מאוד. מנסיון אישי שלנו – עבדנו עם צוות הודי מדהים וקיבלנו 2 אפליקציות ברבע מחיר ובאיכות מדהימה.

מבוכה שזה איכות התוכן

עודד
Guest

לצערי אני יכול להעיד מנסיון שאפילו HTML כמו שצריך לא ניתן לקבל מהמזרח (ההודים בפרט).

השימוש בחברת ״פיתוח״ מהודו עלתה לחברה במאות שעות של מחיקת כל הקוד שקיבלנו ופיתוח מוצר איכותי מחדש.

asd
Guest
מנסיוני האישי: רציתי לפתח אפליקציה. קודם הלכתי כחול לבן וביקשתי הצעת מחיר מישראלים – עלה לי 12 שקלים. הלכתי לחו”ל, קיבלתי ב-1500 שקלים (או משהו כזה. היה מזמן, לא זוכר בדיוק). האפליקציה חיה ובועטת בחנות האפליקציות של אפל וגוגל. ————- פיתוח שכזה לא מתאים אחד. הוא לא פשוט כמו שנראה וצריך להתייחס לצד השנ יכמו אל רובוט. להגיד במדוייק מדוייק מדוייק סופר מדוייק מה רוצים ומתי ולא להשאיר ש-ום פתח להבנה והחלטות אישיות. שום פתח. היתרון בישראלים הוא שהם מביני עניין ויש להם ראש מספיק גדול ופתוח כדי למלא חוסרים לבד. הבעיה היא שהמחירים גבוהים בעשרות מונים ומתסכל כמה שיהיה… Read more »
איק מרקר
Guest

יש לי מספר לא קטן של אתרים, אני מוכר בהם מוצרי מידע,
הכל באאוט סורסינג
הכל במזרח

יש לי מוצרים הכוללים תכנות ואלגוריתמים, איסוף מידע, סקרייפינג ועוד
הכל באאוט סורסינג
הכל במזרח

יש לי איש תמיכה שמטפל בלקוחות שלי – לפחות ברמות הראשונות
הכל באאוט סורסינג
הכל במזרח

כן
יש עקומת למידה ל”איך לעבוד עם פרילנסרים מרחוק”, אבל זה לא בשמיים

תחכמוני
Guest

הכתבה הבאה בסידרה:

״למה כדאי לכם לעבוד עם חברת פיתוח מהודו״ מאת דיפק צ׳פורי – VP R&D ב ElephanTech חברה הודית המתמחה בפיתוח אפליקציות……..

מביך!
Guest
איך אתם נותנים במה לאוסף השטויות האלה???? אני מבין שהכתבה שיווקית אבל אין לכם מישהו שעובר על הטקסט ומוודא שהוא לפחות סביר? בתור מנהל פיתוח שעבד גם עם חברות מהמזרח הרחוק וגם ממזרח אירופה – יש ויש , יש גרועים , יש גרועים עוד יותר אבל יש גם אחלה צוותים שעושים את העבודה. מה אף אחד לא עבד עם מפתחים ישראלים גרועים אף פעם??? יש משימות שמתאים לייצא החוצה מפאת עלות תועלת ויש כאלה שלא , פיתוח אפליקציות מובייל (שזה מה שהחברה המשווקת עושה) במיוחד לא מסובכות מדי זה קלאסי למזרח! זה עשירית מהמחיר במיוחד עם רוצים משהו ראשוני MVP… Read more »
איל
Guest

כבעל ניסיון. אני חולק עליך.
אומנם לי מקרים שבהם זרקתי אלפי שקלים על מתכנת זול.
אבל היו גם מקרים מאוד מוצלחים
ואחרי שמבינים איך לעבוד איתם (במנות קטנות והגדרות מאוד מדויקות) זה יכול לחסוך המון.

היום אני במצב שאת כל עבודות הפרונט (עיצוב,html css) אני מעביר להודו ובנגלדש.
את התיכנות והשרתים אני עדין עושה בארץ אבל נעזר גם באוקראינים, פולנים הודים ופקיסטנים.
זה אכן שונה מעבודה מול ישראלים , אבל מתרגלים.

Mich
Guest
מכיר את שני צידי המטבע: 1. לפני שלוש שנים פיתחתי אפליקציה עם חברה ישראלית, עברתי 22 (!) חברות, פרינלסרים כדי לקבל הצעuת מחיר. כמובן שהמורכבות הטכנלוגית של האפליקציה מקפיצה את המחיר בהתאם. בחרתי בחברה “רצינית” עם רקורד מרשים, אנשים איכותיים אבל אין מה לעשות, כולם בראיונות מעולים ועושים רושם טוב ושמתחילים לעבוד כל הרפש יוצא. עיצוב + תכנות = 15,000$ (כן כן דולר! ) והלכתי על הבחירה היקרה בכוונה (וידעתי שאני משלם מעל הממוצע). האפליקציה נבנתה לא כל כך לשביעות רצוני, הרבה באגים, בעיות עיצוב ו UI (דברים בסיסיים) הכל תוקן אבלההתנהלות היתה בעצבים רק במטרה שהפרוייקט ייגמר. היום האפליקציה… Read more »
מרטין מובילאק, ברנו, מורביה, הרפובליקה הצ'כית
Guest
מרטין מובילאק, ברנו, מורביה, הרפובליקה הצ'כית
כמה תגובות – א. ראשית סגנון הכתיבה – 1. “גנגה גנגה”, ו”אשכרה” – ככה כותב VP R&D של חברה? לא מכובד בעליל ואתה פוגע לטעמי בחברה שלך 2. כשאני קראתי המזרח, בתור צ’כי, חשבתי שאולי אתה מתכוון לשכנים שלי במזרח אירופה, המזרח הוא לא רק “המזרח הרחוק” (שוב, שפת תרמילאים שאני לא בטוח שמנכ”ל צריך להשתמש בה”. יש גם מזרח אירופה. ובוא אני אספר לך קצת על ברנו, בירת חבל מורביה ברפובליקה הצ’כית – בברנו יש אוניברסיטה טכנית מעולה (האונ’ הטכנית על שם תומאס מסריק), וסביבה, בדומה למת”מ בחיפה פתחו חברות בינ”ל קמפוסים ומרכזי פיתוח. חלק מהקולגות שלי הם מפתחים… Read more »
מרטין מובילאק, ברנו, מורביה, הרפובליקה הצ'כית
Guest
מרטין מובילאק, ברנו, מורביה, הרפובליקה הצ'כית

שכחתי להוסיף משהו –
1. בגלל המיקום הגיאוגרפי של ברנו ביחס למדינות אחרות במזרח ומרכז אירופה, היא “אבן שואבת” למפתחים מעולים ממספר ארצות.
2. אני ממליץ ליזמים לא טכניים לנסות לחבור ליזם טכני ומשם להחליט על הדרך שבה המוצר יפותח. יזם עם נסיון טכני (בהחלט רצוי שילוב של נסיון פיתוח מובהק + נסיון ניהולי) יוכל לעלות על מתי חברות אאוט סורס מוכרות לו לוקשים יותר בקלות וגם לבחור את חברת האאוט סורס בצורה חכמה יותר מאשר יזם או קבוצה של יזמים לא טכניים.

אסף
Guest
נראה לי שקהל היעד לכתבה הזאת הם לא מנהלי פיתוח בחברות תוכנה או יזמים סידרתיים שיש מאחוריהם כבר מספר סטארטאפים. היא מיועדת בעיקר ליזם הממוצע שרוצה לפתח אפליקציה בפעם הראשונה ומשקיע שם את מיטב כספו (או כספם של משקיעים). כל מי שפיתח בהודו יודע שהפעם הראשונה היא הכי קשה, אמרו פה נכון שיש עקומת למידה ושרוב הדברים נופלים על ניהול, אבל מי שיש לו רק מיזם אחד ורוצה להצליח בו, לא יכול להרשות לעצמו את תהליך הלמידה הזה. בקיצור, בדיוק כמו שכתוב, יש כאלה שזה מתאים להם ויש כאלה שזה לא. אגב, חד משמעית, מי שאין לא נסיון בתכנות, לא… Read more »
מרטין מובילאק, ברנו, מורביה, הרפובליקה הצ'כית
Guest
מרטין מובילאק, ברנו, מורביה, הרפובליקה הצ'כית

כמו שהצעתי, ליזם לא טכני, שווה לחבור ליזם טכני.
מי אמר שהחברת הפרוייקטים הישראלית (ושוב, בלי קשר לכותבי הכתבה שאני בטוח שעושים את עבודתם נאמנה) לא מורחת אותו?
איך הוא יידע שהוא לא נתקל ב”זול עולה ביוקר” (ויתר הסיסמאות פה) גם ברמה הישראלית הלוקאלית?

מיכל
Guest

וואו גיק טיים הגיע הזמן לבדוק מי המומחים שלכם. דן אורן?? הבן אדם לא כתב שורת קוד מימיו. הוא ועוד כמה חברים מתלהבים השקיעו את כל הונם בפיתוח משחק כושל שאף אחד לא הוריד. מי שפיתח להם את המשחק בצורה הכי מחורבנת שיכולה להיות ושרפו להם 100,000 שקלים היו היפוטק שכפיצוי מעסיקים את דן אורן בפרוטות ונותנים לו לקרוא לעצמו vp of r&d.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: