מוזילה מציגה כלי חדש לשיתוף קבצים פרטי, מוצפן ומוגבל בזמן

מוזילה מציגה כלי נסיוני וחינמי לשיתוף קבצים שיעלמו מהשרת לאחר הורדה אחת או 24 שעות

כלי חדש מבית מוזילה/פיירפוקס יאפשר לכם לשתף קבצים מוצפנים בגודל מירבי של עד 1 ג’יגה בייט. השירות פועל פחות או יותר כמו גוגל דרייב או דרופבוקס, אבל השוני והיתרונות שלו באים לידי ביטוי בכך שלא רק שלא צריך להירשם לשירות, אלא שגם הקבצים נמחקים אחרי הורדה אחת או לאחר 24 שעות לכל המאוחר. בקיצור, סוג של סנאפצ’ט לשליחת קבצים.

שיתוף קבצים לזמן מוגבל

כדי לשתף בקובץ כל שעליכם לעשות הוא להיכנס לאתר של השירות שנקרא “Send“, אתר תכליתי למדי שכולו מסתכם ב-Call to action בולט אחד שקורא לכם להעלות קובץ. במוזילה מבטיחים ומתגאים בכך ששליחת הקבצים מתבצעת דרך לינק ייעודי בטוח, פרטי ומוצפן, וברגע שהלינק יתיישן או שיעשה בו שימוש הוא יוסר מהשרת באופן אוטומטי. אגב, יש לציין שלמרות שמדובר בפרי פיתוח של מוזילה, שעומדת מאחורי דפדפן פיירפוקס, ניתן להשתמש בשירות מכל דפדפן.

כך זה עובד

עם כניסתכם לאתר תבחינו בכפתור שינחה אתכם להעלות קובץ מהמחשב. כעקרון, ניתן לעלות קבצים גדולים יותר מ-1GB, אבל ליתר בטחון וכדי שהכל “יפעל כשורה” מומלץ שלא לעשות זאת.

לאחר שהקובץ יעלה לשרת (הזמן משתנה כמובן בהתאם לגודלו) יווצר עבורכם לינק ייעודי שתוכלו לשתף במייל, בוואטסאפ או בכל אמצעי מדיה אחר. גם אם הנמען עדיין לא פתח את הקובץ או שלא עברה יממה, תוכלו לגשת אליו ולמחוק אותו בכל רגע נתון.

ברגע שהנמען יוריד את הקובץ הלינק יהפוך להיות חסר תועלת והקובץ ימחק (כלומר – לא מספיק שהנמען יכנס לקישור, אלא ממש יוריד את הקובץ, מכיוון שהקובץ לא נחשף בטרם ההורדה).

כך נראה הלינק אחרי שהקובץ הושמד

נכון לעכשיו אין מגבלה בכמות הקבצים שניתן לשלוח, אבל שימו לב שמדובר בניסוי של מוזילה, כך שלא בטוח שהשירות ישאר זמין לנצח.

Send: A Firefox Test Pilot Web Experiment

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה - היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

4 Comments on "מוזילה מציגה כלי חדש לשיתוף קבצים פרטי, מוצפן ומוגבל בזמן"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
מוזילה פיירפוקס
Guest
מוזילה פיירפוקס

תודה על הידיעה
ניסיתי, עובד

צחי
Guest

לא, לא תומך מכל דפדפן. לפחות לא באקספלורר.

DSED
Guest

אחי, אקספלורר כבר ייצא מהמשמעות של “כל דפדפן”.
הוא נכנס למשמעות חדשה: “כל דפדפן דפוק”.

f-f
Guest

לא יפה לצחוק על בני גיל הזהב

wpDiscuz

תגיות לכתבה: