לא רק רשת חברתית: משחקים מומלצים בפייסבוק

אם בא לכם לגוון קצת במשחקי הפייסבוק שלכם, בואו להתנסות בשישה משחקים שאולי לא יצא לכם להכיר

מקור: צילומסך

אם קצת נמאס לכם מפייסבוק ואתם מחפשים דרכים חדשות להתרגש מהרשת החברתית, תשמחו ודאי לגלות עולם שלם של משחקים שממתין שם עבורכם בכדי שתוכלו לשרוף עוד כמה שעות יקרות ערך בסביבה הוירטואלית. בעוד שכולם מכירים את המשחקים הפופולאריים ביותר כמו Zynga Poker או Farmville ישנן לא מעט חברות נוספות, מוכרות מעט פחות, שמציעות אלטרנטיבות ממכרות לרביצה מול מסך המחשב.

לרציניים – Civilization World

במקור, ציוויליזציה היא סדרת משחקי אסטרטגיה מבוססת תורים המיועדת למחשב האישי. לאחרונה החליטו מפתחי המשחק להתקדם צעד אחד קדימה ולשלב אותה במדיה החברתית, כשהם מעניקים למשתמשי הפייסבוק גם הם אפשרות להנות מהמשחק. הרעיון הכללי של המשחק הוא לבנות קהילה. אנו יכולים לבנות בתים, מקדשים ועוד מגוון רחב של בניינים, לתת עבודות לאנשים הגרים בכפרים שהקמנו ועוד. בניגוד למשחק המחשב, בגרסת הפייסבוק ישנן פעולות, משימות ואפילו פאזלים אותם עלינו להשלים על מנת להמשיך ולהתקדם בשלבי המשחק.

בנוסף לקהילה שלנו, בפייסבוק אנו יכולים להצטרף לקהילות נוספות שנבנו על ידי חברינו, או על ידי משתמשים שאיננו מכירים כלל. אחת האפשרויות היותר חברתיות במשחק היא צ'אט שמאחד את כל השחקנים הנמצאים באותו רגע בתוך האפליקציה, איתם אנו יכולים לדבר, להתייעץ, להחליף טיפים אודות המשחק או סתם להכיר. בפן החברתי, בכל פעם שאנו מתקדמים במשימות, עוברים שלב או מקבלים מתנה אנו יכולים לפרסם זאת על קיר הפייסבוק שלנו, וכך לעודד את חברינו להצטרף למשחק.

עד כמה שהמשחק מהנה וממכר כך הוא גם מאתגר ועלול להתגלות כקשה לחלק מהגולשים. למי שאינו מכיר את אופן המשחק, לוקח כמה דקות להבין מה בדיוק צריך לעשות על מנת להתקדם וגם לאחר שתצליחו להבין כיצד להתקדם, המשחק אינו מעניק מידע או פידבק על השלבים הבאים שתצטרכו לבצע. מידי פעם תקבלו הודעות שיציגו לכם אתגרים חדשים, אך באופן כללי תצטרכו להתמודד עם המשחק בעיקר לבד. מי ששיחק בעבר במשחקי סים סיטי או בציוויליזציה, יהנה מאוד מהמשחק.

קישור למשחק.

ללוחמים – Mercenaries Of War

מקור: Mercenaries of War

משחק תפקידים קלאסי, שהותאם באופן ייחודי לרשת החברתית. במשחק תיטלו את דמותו של חייל הנמצא בעולם אפוקליפטי בו מתחוללת מלחמה ויש להציל נסיכה מהאויבים שחטפו אותה. כמובן שאתם לא היחידים המעוניינים בנסיכה אך עליכם לחסל פלוגות של חיילים המנסים להפריע בדרך. אופן המשחק מזכיר את את סדרת משחקי Final Fantasy, המציגים הרפתקאות טקסט עם מעט מאוד לחימה מעשית מצד השחקן. בעוד שישנה מעט אנימציה של דמויות היורות בשומרים או חיילים אחרים, הקרבות עצמם מתבססים על סוג כלי הנשק שרכשנו, החיילים שאיישנו למשימה ובעצם ללא התערבות מצידנו במהלך הקרב.

אחד המקומות בהם נבלה הרבה מאוד זמן הוא בחנות, בה נרכוש נשקים משוכללים, אביזרים מגנים ולוחמים חזקים שיוכלו להגן עלינו. הבעיה העיקרית מתעוררת כשאנחנו מבינים שהמשחק הותאם לפייסבוק ואחרי מספר פעולות שאנו מבצעים, הכוח של הדמות "מתרוקן" ועלינו לחכות שיתמלא מחדש, או לשלם עבור כך. מצד שני, אם הצלחנו לרוקן את הכוח כל כך מהר, כנראה שיש סיבה לכך.

המשחק מתאים בעיקר לשחקנים החובבים את הז'אנר, כאלו שאוהבים משחקי מלחמה יותר מחשבתיים ופחות מעשיים. המשחק מעביר את הזמן בצורה מהנה ועלול לגרום לכם לא לקום מהמחשב במשך שעות, במידה ויש לכם מספיק אנרגיה לכך. מומלץ ביותר.

קישור למשחק.

לחכמים – Who has the biggest brain

מקור: Who Has The Biggest Brain

בדיוק כפי שהשם מרמז, מדובר בסדרת משחקי מחשבה שמטרתם לעזור לנו לפתח חושים שונים במוח, דרך מגוון משחקים שונים. ישנם 8 משחקונים קצרים ותלויים בזמן שמטרתם לבדוק את ארבעת האזורים שלנו במוח: חישוב, זכרון, ראייה ולוגיקה. אחד הפיצ'רים המהנים במשחק הוא שאנחנו אף פעם לא יודעים איזה משחקון יצא לנו לשחק וייתכן כי כל פעם נופתע על ידי סוג אחר של משחק, או בתצוגה שונה של משחק שלמדנו כבר להכיר.

לאחר שמסיימים את סבב המשחקונים שמוצג בפנינו, (שלעיתים עלולים להיות קשים ומאתגרים במיוחד), תוצג לנו טבלה שתורה על איזה איזור במוח יותר מפותח ומהו סוג המוח שלנו. מעבר לפריט הטריוויה הנחמד בפני עצמו, מדובר במיצג משעשע שיכול לגרום לכם לצחוק במיוחד אם המוח שלכם זהה לזה של שימפנזה. המשחק מציג עד 27 סוגים שונים של מוחות ומדרג אותנו בטבלה בהתאם לחברינו, במידה וגם הם נרשמו למשחק.

המשחק מיועד לכל המשפחה וגם הצעירים שאינם מבינים אנגלית כל כך טוב יכולים לשחק בו. לאורך זמן אנו מגלים כי המשחק גם עוזר לנו לפתח איזורים יותר בעייתים במוח ומאתגר אותנו כל פעם מחדש. חשוב לציין כי האתגרים אינם תלויי שפה וכל מה שצריך לדעת הוא כיצד להקליק על עכבר. מהנה במיוחד בימים החמים בהם לא כדאי לצאת מהבית ואנו מחפשים פעילות משפחתית מהנה. המשחק מצחיק, מעביר את הזמן ובעיקר לימודי, מבלי שאנו שמים לב לכך.

קישור למשחק.

לנוער – Hotel City

מקור: Hotel City

במסגרת המשחק תזכו לנהל בית מלון, אותו תתבקשו לתחזק ולהרחיב כראות עיניכם. המשחק מזכיר במעט את יתר משחקי ההרכבה הקיימים היום, אך מציג גרפיקה מיוחדת ומוזיקה קליטה שגרמה לנו להתלהב ממנו יותר ממקבליו בשוק. עיצובו הגרפי של המשחק מהווה תפקיד עיקרי, הוא משעשע במיוחד, גרם לנו לחייך לא מעט והוא ללא ספק נמנה על אחת הסיבות העיקריות שבגינה בחרנו לחזור ולשחק בו כל פעם מחדש.

האלמנט החברתי במשחק צץ במספר דרכים שונות, החל מאפשרות לשכור את חברינו כעובדי קבלה, ניקיון, הצלה או בישול ועד בקשת פרסים ספציפיים שישלחו לנו מידי יום. אנו יכולים לפתוח את המלון למשמרות קצובות מראש בהתאם לכמות הכסף שיש לנו, כשהמטרה היא לגרום ללקוחות לבוא, להנות ובכך להרוויח מהם יותר כסף.

בעוד שלא קיימת משחקיות של ממש והמלון מכלכל את עצמו בזמן שהוא פתוח, זה יכול להיות יתרון עבור חלק מהשחקנים. אחד הדברים הנחמדים במשחק הוא האפשרות לעצב את בית המלון. אנו יכולים להוסיף חדרים, לעצב כל אחד מהם בצורה שונה, לקנות בתי קולנוע, בריכות ואפילו מכבסות. ככל שנוסיף יותר עניין למלון, כך יגיעו יותר לקוחות ואנו נרוויח יותר כסף. מתאים במיוחד לשחקנים שאוהבים לעצב יותר מאשר לשחק.

קישור למשחק.

לאוהבי נינג'ות – Ninja Saga

מקור: Ninja Saga

מדובר במשחק תפקידים בו תתבקשו ליטול חלק פעיל בלחימה. במשחק אנו מגלמים נינג'ה צעיר שמטרתה לטפח את המיומנויות שלה על ידי סדרה של משימות, שעלולות להראות זהות לאחר זמן מה. בעוד שאנו יכולים לבחור באיזה דרך נתקיף את יריבנו, עדיין מדובר בסדרה חוזרת של קרבות זהים, בזמן שרק האויב משתנה.

מכיוון שהקרבות נראים זהים, המשחק נהיה משעמם לאחר זמן קצר. סיפור הרקע גם הוא לא משתנה וכל המשימות שאנו צריכים לעשות הן קרבות נגד אוייבים, במטרה לשפר את יכולת הלחימה וצבירת נקודות נסיון. קיימת במשחק אפשרות להלחם נגד שחקנים אחרים המחוברים כעת למשחק, אך גם במקרה זה – אופן הקרב זהה.

אחד היתרונות הבולטים של המשחק הוא הגרפיקה המרשימה למדיי ונדמה שהיא אחת הסיבות העיקריות בגללה המשכנו לשחק, גם לאחר שהבנו את הרעיון הכללי. מדובר באיורי מנגה יפנים מעוצבים, שמצליחים להעביר תחושה שאנו נינג'ות צעירות המסתובבות בכפר יפני. בשורה התחתונה: נחמד בהתחלה, אך נמאס דיי מהר ולמרות כל זה שווה בדיקה רק בגלל הגרפיקה המיוחדת.

קישור למשחק.

לבעלי זמן מוגבל – Car Chaos

מקור: Car Chaos

מדובר במשחק המוביל רעיון בסיסי וגרפיקה בסיסית עוד יותר. מסך המשחק הוא צומת בעל 4 כניסות ומכוניות המנסות לנסוע בנתיבים שלהן, כשהמטרה שלנו היא לדאוג שהן לא יתנגשו אחת בשניה. לחיצה על אחת המכוניות תגרום לה להאיץ ולעבור את הצומת במהרה, אך עלינו לשים לב שאין מכונית לפניה בה היא יכולה לפגוע.

ברגע ששתי מכוניות נתקעות אחת בשניה, נגמר המשחק. בדיוק מסיבה זאת המשכנו ושיחקנו שוב ושוב, כדי לנסות ולהגיע לניקוד גבוה יותר בכל נסיון. כמובן שאת הניקוד ניתן לפרסם על הקיר ובעצם להציב אתגר לחברינו, מי יקבל את הניקוד הגבוה ביותר?

לפעמים המשחקים הפשוטים ביותר הם המהנים ביותר וגם כאן מדובר במקרה כזה. מצויין בעיקר למי שאין לו יותר מידי זמן לבזבז, אבל מעוניין להנות במספר הדקות שיש לו. משחק חמוד, שמצליח להעביר הרבה מאוד זמן בצורה מהנה ואף מאתגרת.

קישור למשחק.

פורסם לראשונה במעריב עסקים (7.8.11)

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

1 תגובה על "לא רק רשת חברתית: משחקים מומלצים בפייסבוק"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
RJ
Guest

לאחרונה גם יצא סימס לפייסבוק, גם כן מומלץ לבדוק!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: