EZ View: הזרמה אלחוטית אל מסך הטלוויזיה [סקירה]

אם אתם מתלבטים בין סטרימר לבין קניית מחשב סלוני, מוצר ישראלי מציע לכם את הפשרה האולטימטיבית – הקרנה של תכני המחשב ישירות אל מסך הטלוויזיה

מקור: יח"צ

אם אתם מתלבטים בין קניית סטרימר לסלון הביתי לבית קניית מחשב סלוני, ייתכן כי יש לנו את התשובה בשבילכם. מכשיר ה-EZ View הוא ההכלאה המושלמת עבור אותם משתמשים שמאחסנים את כל המידע על גבי המחשב ורוצים גישה מעבר לתכנים המוגבלים שחלק מהסטרימרים מציעים. האם הוא מצליח לעשות את העבודה והאם הוא מהווה תחלופה הולמת לסטרימר ממוצע?

מחשב בתוך טלוויזיה

מכשיר ה-EZ View מאפשר למשתמשים לצפות ולשתף באופן אלחוטי כל תוכן מהמחשב, אם מדובר בתמונות, סרטים, מצגות או כל תוכן שהוא מרשת האינטרנט – ישירות על מסך הטלוויזיה, מקרן או צג. למעשה, הוא עושה בדיוק את מה שהוא מבטיח על הקופסה – Laptop to HDTV.

מעבר לסרטים וסדרות מדובר בכלי שימושי בעיקר במשרדים, המאפשר לחבר כל מחשב נייד בעל מערכת הפעלה מבית Windows אל מקרן ולהציג מצגות ומסמכים – ללא צורך להתקין תוכנות מיוחדות, להעביר תכנים על גבי דיסקים או דיסק און קי. ממשק ההפעלה הוא למעשה המחשב האישי שלכם אותו למדתם להכיר ולאהוב.

את השידור ניתן לבצע בשתי צורות – הראשונה היא תצוגת מראה, שפשוט משקפת את מסך המחשב ישירות על מסך הטלויזיה או המקרן והשניה היא תצוגה "מאורכת" המאפשרת לנו להנות משני מסכים, כשבאחד אנו יכולים להציג את התוכן הרצוי ובשני להמשיך לגלוש באינטרנט, לענות למיילים או אפילו לצפות בתוכן מקוון אחר.

קטן וקומפקטי

הערכה מגיעה עם מתאם PC ומתאם AV – המגיע עם בסיס AV ומתאם בסיס, המציג חיבור HDMI שקיים בכלל הטלוויזיות החדשות הנמכרות כיום, כמו גם חיבור VGA המצוי במקרנים וצגי מחשב. במידה ובחרתם לחבר את המתאם עם כבל ה-HDMI, תוכל להנות גם מאיכות השמע הנלוות, לחילופין – קיים חיבור 3.5 מ"מ לרמקולים, במידה ובחרתם להשתמש במקרן ואתם מעוניינים בחווית צפייה מלאה.

Plug and Watch

בעוד שהמכשיר פועל בצורה אלחוטית, עדיין אנו צריכים לחבר אותו לשקע החשמל בנוסף לטלויזיה – אך מכיוון שבמרבית הבתים החיבור נמצא גם ככה באיזור האחורי של הטלויזיה, לא מדובר על כבלים בהם תוכלו להתקל או למשוך בטעות. לאחר החיבור, יהיה עליכם להעביר לערוץ המתאים (ערוץ HDMI בטלוויזיה) ולחבר את המחשב.

חיבור המחשב נעשה בקלות, באמצעות רכיב USB יחיד, שמתחבר אך ורק למחשב. החברה מבהירה כי על מנת לקבל שידור תקין, על שני המשדרים להיות בקו ראייה אחד מהשני – אחרת צפויות להיות הפרעות. מנסיוננו, חסימת קו הראייה בין שני המתאמים כמו גם הזזה תכופה של המחשב הנייד פוגמת בשידור הרציף ואף גורמת לו להקטע מפעם לפעם. מצד שני, אם שמנו סרט או תוכן לצפייה, הסבירות שנתחיל להתרוצץ ברחבי הבית היא אפסית, כך שמדובר בבעיה שולית למדיי.

מקור: יח"צ

EZ View מבוסס על טכנולוגיית Ultra-Wideband, טכנולוגיית שידור אלחוטי המשמשת למרחב האישי – Personal Area Network ומתוכננת לכיסוי בטווחים קצרים של עד 10 מטרים. כלומר, המוצר מיועד לשימוש בתוך החדר ומאפשר כיסוי מלא שלו, אך במידה ונרחיק את הרכיבים כך שיצאו מטווח הראייה אחד של השני, השידור ייפסק. לדוגמא, במידה והמחשב נמצא בחדר אחד והטלוויזיה בחדר אחר, המתאמים לא יצליחו ליצור קשר אחד עם השני ואנו לא נוכל לשדר או לקלוט את התכנים המבוקשים.

ואיך זה עובד?

EZ View תומך במערכת ההפעלה Windows, אם מדובר ב-XP, ויסטה או 7. לצערנו, המוצר נכון להיום אינו תומך במשתמשי Mac OS. לפני ההפעלה הראשונית, יהיה עליכם להתקין את הדרייברים המגיעים בדיסק ההתקנה. כשאנחנו ניסינו לחבר את המתאמים למחשב ולטלוויזיה – Windows לא הצליחה למצוא את הדרייברים המתאימים בעצמה, כך שמדובר בצעד הכרחי על מנת להתחיל להשתמש במוצר.

במידה ואתם רוצים לצפות בסרטים הנמצאים על גבי המחשב שלכם, EZ View עובד בצורה מצויינת. בעת חיבור המתאמים ישירות אל הטלוויזיה בעזרת כבל ה-HDMI ואל המחשב הנייד דרך USB, הצלחנו לראות סרטים באיכות המקורית שלהם עם סאונד מושלם המגיע ישירות מהטלוויזיה עצמה. אם אתם חובבי Blu Ray, תתאכזבו לשמוע כי המוצר אינו תומך בניגון דיסק מהמחשב – אך במידה ויש לכם סרט באיכות זהה כקובץ על המחשב, תוכלו להנות מאיכות מדהימה וסאונד תואם.

במידה ואתם נוהגים לראות את רוב התכנים שלכם בצורה מקוונת, בין אם מדובר ביוטיוב, צפייה ישירה או כל דבר המערב סטרימינג, תהיו מופתעים מאיכות הצפייה באמצעות ה-EZ View. מכיוון שאין לנו מנוי לכבלים או ללווין בבית, אנו נוהגים לראות את החדשות, כמו גם מגוון סדרות ישירות דרך אתרי תוכן ישראלים – הופתענו לגלות שהמכשיר מסוגל להתמודד עם השידור בקלות, ללא קפיצות או בעיות משום סוג שהוא.

כפי שציינו קודם – המכשיר עובד בצורה האופטימלית רק כשלשני המתאמים יש קו ראייה ישיר אחד לשני. סרטים באיכות HD ניתנים לצפייה בטווח מקסימלי של 5-7 מטרים עם קו ראייה פתוח בעוד שתמונות, מסמכים ומצגות ניתנים לצפייה במרחק מקסימלי של 10-13 מטרים עם קו ראייה. מכיוון שסביר להניח שהסלון או חדר הישיבות שלכם לא עד כדי כך גדול, לא צפויה להיות לכם בעיה בעת הצפייה.

לגלוש ולראות – פיצול מסך

אחד היתרונות המשמעותיים של המוצר הוא האפשרות למסך מפוצל, כך אנו יכולים לצפות בסרט דרך נגן המדיה המועדף עלינו – VLC או Windows Media Player במקרה שלנו, בזמן שאנו גולשים באינטרנט ומחפשים מידע נוסף על הסדרה בה אנו צופים. במידה ויש לכם ילדים, תוכלו להציג להם את הסדרות האהובות עליהם במסך הטלוויזיה, בזמן שתמשיכו לעבוד כרגיל במסך המחשב שלכם.

אם אתם מתכננים לרכוש את המוצר בעיקר עבור משחקים – יש לנו חדשות רעות. EZ View אינו מציע תמיכה אידיאלית במשחקים, במיוחד לא במשחקים כבדים בעלי גרפיקה מתקדמת. כך שאם אתם מעוניינים לשחק על גבי המסך הרחב, ייתכן שעדיף לכם לשקול לרכוש מחשב אידיאלי בעל כרטיס גרפי מתקדם.

חשוב לציין כי גם במידה וקו הראייה נקטע מסיבה מסויימת – EZ View יודע לחדש את הקשר בעצמו ולהמשיך לשדר את התכנים בצורה שנבחרה. אם הייתם באמצע סרט שנקטע מדובר בתופעה מציקה, אך אם אתם בסך הכל צופים בתמונות או במצגת – ייתכן כי התמונה תחזור להופיע על המסך עוד לפני שתספיקו להבין מה בדיוק קרה.

[flagallery gid=1 name="Gallery"]

אז מה החלטנו?

בניגוד לסטרימרים, שלעיתים מגיעים חסומים לתכנים ספציפיים ומאפשרים לצפות רק במגוון מצומצם של אתרים בנוסף לתכנים המצויים בכונן הקשיח, EZ View מאפשר למשתמשים לצפות ולשתף כל סוג של תוכן הנתמך על ידי המחשב האישי שלהם ישירות על מסך הטלוויזיה בזמן אמת.

בנוסף, ה-EZ View אינו דורש שום ידע טכני נוסף מהמשתמש. במידה ואנו יודעים להפעיל את המחשב האישי שלנו וניתן להניח שאנו יודעים, כל מה שנצטרך לעשות הוא פשוט לבחור את התוכן אותו נרצה להציג. בסופו של דבר מדובר במוצר Plug and Play, שפותח בישראל והוא עושה את העבודה שלו בצורה האידיאלית והטובה ביותר.

לסיכום, אם אתם אוהבים את המחשב הנייד שברשותכם וכבר משתמשים בו על מנת להוריד ולצפות בתכנים – מדוע שלא תעשו זאת על מסך טלוויזיה רחב? אבל אם אתם מחפשים מוצר שיציע לכם קצת יותר, או לחילופין שלא יערב את המחשב האישי שלכם, כנראה שהתשובה המתאימה עבורכם תהיה לרכוש סטרימר.

EZ View מגיע בשתי גרסאות, אחת תומכת ב-HD Ready ונמכרת בעלות של 399 שקלים + 29 שקלים דמי משלוח. הגרסה השניה תומכת ב-Full HD ונמכרת בעלות 499 שקלים + 29 שקלים דמי משלוח. את שתי הגרסאות ניתן לרכוש באתר הרשמי. החבילה כוללת בתוכה כבל HDMI, מתאם לטלוויזיה ומתאם USB למחשב.

וידאו: EZ View

 

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

17 תגובות על "EZ View: הזרמה אלחוטית אל מסך הטלוויזיה [סקירה]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דוגי
Guest

Full HD = 1080P ?

מאיר
Guest

שמעתי שיש בעיות עם צפיה באתר היו טיוב האם זה נכון ? והאם באמת יש הבדל בין שני הדגמים או שזה סתם אחיזת עיניים ?(FULL HD- READY HD

ישראל
Guest

שאלות לחן –
איזה בעיות יש לצפות בימוש? איזה מסכים לא מתאימים? האם צריכים להקצות ערוץ נפרד לצפייה?

ומלבד זאת – כתבה מצויינת וברורה לגמרי, גם להדיוטות כמוני…
הבברכה,
ישראל

ישראל
Guest

שאלות לחן –
איזה בעיות יש לצפות בימוש? איזה מסכים לא מתאימים? האם צריכים להקצות ערוץ נפרד לצפייה?

ומלבד זאת – כתבה מצויינת וברורה לגמרי, גם להדיוטות כמוני…
הבברכה,
ישראל

ישראל
Guest

ועוד לחן –
במימוש ולא בימוש, וסליחה.
ועוד שאלה – מי המפיץ? כתובתו? טלפון?

ישראל
Guest

לחן, תודה על המענה המהיר.
אין אפשרות למצוא "דף בית" של היבואן/מפיץ, הכתובת הזו מובילה לוואלה שופס. וחבל.
חן חן לך.

מצאתי את ההתקנה הטובה !
Guest

מצאתי את ההתקנה הטובה מאחר ואתר החברה בארץ נסגר:
תתקינו את swp100-100a-14.2.122.3
בקישור הבא:
http://www.warpia.com/support/drivers

or
Guest

יפה מאוד

צחי סבח
Guest

אני מעוניין לקנות את המוצר אבל אין עם מי לדבר האתר לא עובד או מפנה לאתר בחול חבל לזרוק כסף על מוצר יקר שאין לו שרות או לפחות מענה שיוכל לתת עזרה במידה ויש איזו תקלה

דוד
Guest

רכשתי את המוצר דרך וואלה שופ מז3 חודשים אני מנסה בכל דרך ליצור קשר עם נציג החברה וללא הצלחה סתם הלכו לי 420 ש"ח אני מטפל דרך משרד המסחר והתעשיה על הונאת הציבור

מצאתי את ההתקנה הטובה !
Guest

מצאתי את ההתקנה הטובה מאחר ואתר החברה בארץ נסגר:
תתקינו את swp100-100a-14.2.122.3
בקישור הבא:
http://www.warpia.com/support/drivers

צפייה נעימה

מצאתי את ההתקנה הטובה !
Guest

http://www.warpia.com/support/drivers
תתקינו את :
swp100-100a-14.2.122.3

צפייה נעימה !

יואל
Guest

מחפשים פתרון טוב לחדר ישיבות חדש להצגה ממחשב למסך טלוייזיה או מקרן

רפאל גז
Guest

יש למישהו מושג מאיפה להתקין דרייבר שיתמוך ב windows 10?
תודה לעונים
054-686-90-31

wpDiscuz

תגיות לכתבה: