9 דברים שאתם צריכים לדעת כדי להוציא את המקסימום מכנסים

עוד פחות מחודש צפוי להתקיים כנס המפתחים הגדול בישראל ורגע לפני שזה קורה – הדוברים בכנס מציגים כל אחד את הטיפים שלו לאיך תפיקו את המירב מכנסים ומועידות שאתם מבקרים בהם

conference getty images

קרדיט צלם\תמונה: Klaus Vedfelt, Getty Images Israel

מאת עדי פוקשניאנו גוב, מנהלת קשרי תעשייה ושיווק, אלביישן אקדמי

אם אתם אחד מאלף האנשים שכבר רכשו כרטיס לכנס הראשון של גיקטיים בשיתוף עם אלביישן אקדמי לפיתוח ומפתחים, אספנו לכם כמה טיפים מהמומחים בתעשייה כדי להפיק מהועידה הזאת את המיטב ולחזור חזרה לעבודה עם ידע, קשרים, עובדים פוטנציאלים או ראיון באופק.

בחרנו כמה זוויות נפוצות למבקרי ועידות, במיוחד ועידת תכנות כמו ה-DevFest שנראה לנו שרובכם חווים, מעוניינים לשפר, או צריכים להוסיף למטרה.

למחפשי המתכנתים

המחסור במתכנתים אמיתי, וחברות לא יחמיצו הזדמנות להכיר עוד מתכנת פוטציאלי במרחב שכולו מתכנתים שבאו ללמוד, לספוג, להחכים או במקרה של נותני הטיפים שלנו, להרצות.

איך מוצאים מתכנת בקהל של יותר מ-1,000 מתכנתים?

dean shub

בתמונה: דין שוב

1. דין שוב מ-Sisense אשר מרצה במסלול Beyond Your Fingertips ב-DevFest משתף:

״ההמלצה הכי טובה שאני יכול לתת היא, לדעת מה את/ה מחפש, זה כמובן תקף לשני הצדדים.
למצוא עבודה או עובד בכנס זה כמו למצוא בן זוג בערב פנויים פנויות – יש הרבה אפשרויות ובטוח שחלקם לא רלוונטיות, ובגלל שקשה לדעת מראש מה הן, אז הכי טוב זה לקבוע את הסטנדרטים לעצמך.
שזה בעצם, על מה אני לא מוכן להתפשר ואיפה יש מקום לגמישות וכמובן מה סדר החשיבות.
ברגע שקובעים לעצמך את הנקודות החשובות, הבחירה נעשית קלה בהרבה.״

2. ליוני צפריר מ-JoyTunes שירצה במסלול Tiny Screens ב-DevFest יש כמה המלצות אחרות:

״בהרבה כנסים יש לוח משרות. אם יש כזה – מצויין, דאגו לפרסם שם את המשרה, עדיף בצורה מושכת / הומוריסטית. אם אין – אולי כדאי להרים את הכפפה מול המארגנים. חובה כמובן לבוא עם חולצה שמציגה את לוגו החברה, אפשר גם להדפיס We're hiring מאחורה. כדאי גם להיות עם כרטיסי ביקור מוכנים בשלוף כדי לחלק למועמדים פוטנציאליים.״

לאלו מכם שמחפשים עבודה חדשה

בשוק קטן כמו ישראל עם תחרות גוברת על משרות טובות, מאתגרות, בחברות שיתנו לכם מקום להתפתח, ללמוד, ולהנות למרות המחסור במתכנתים, יותר ויותר אנשים מתחרים על אותן משרות. ב-DevFest תוכלו להצטרף ל-Startup Hiring Avenue ולגשת לחברות שנרשמו כמגייסות לועידה – אך אנחנו ממליצים להסתכל על התמונה הגדולה ולחפש הזדמנויות ליצור קשרים נכונים בכנס באופן כללי. כדי להבטיח הזדמנויות כאלו בכנס, הדוברים שלנו מציעים כמה טיפים:

gil fink

בתמונה: גיל פינק

3. נדב לשם מ-Jolt מציע שלפני שאתם מסתערים בכנס על המגייסים, קחו רגע צעד אחורה ״אם אתם מחפשים עבודה – תחשבו לאן אתם רוצים שהקריירה שלכם תתקדם, ואילו תכונות אופי תרצו לחזק כדי להגיע לשם. מקום העבודה הבא שלכם, יכול לבנות או להרוס אותכם. תדאגו שהחברה מבינה שצריך להשקיע כדי לבנות אתכם באופן אישי.״

4. גיל פינק מ-sparXys ממליץ ״לבחון את העובדים שאיתם הם יבואו במגע, את התרבות הארגונית ואת הטכנולוגיות שהחברה משתמשת בהן.״

איך מייצרים קשרים בועידה

כולנו היינו שם. נכנסו לחדר עם מאות אנשים, לא לגמרי מכירים את כולם, אז מתחילים לענות למיילים, הכל נראה פתאום דחוף, אולי אפילו מוציאים לפטופ ומתיישבים לעבוד באיזה פינה כי חבל לבזבז יום עבודה. מה שאתם באמת מבזבזים זה את האינטרקציה עם אנשים מהתחום שלכם, חברות שמחפשות אולי בדיוק מישהו כמוכם, עוד מתכנתים שיכולים להיות נהדרים בצוות שלכם ואתם הרי מחפשים כבר חצי שנה מישהו, שותף עסקי פוטנציאלי, חבר לבירה או לצהריים המעולים שיש בכנס, או בכלל משהו להתייעץ איתו על פרויקט הצד שאתם כבר שנה מתכננים בשקט.

נטוורקינג זה שם המשחק. זה לא קל, אבל זו אומנות שאפשר ללמוד כל עוד מנסים ומתנסים.

הדוברים שלנו, מעבר לזה שמזמינים אותכם לבוא לדבר איתם בכל הזדמנות במיוחד אחרי ההרצאות שלהם, מציעים כמה טיפים כדי לנסות ליצור ולייצר קשרים בכנס:

nadav leshem

בתמונה: נדב לשם

5. נדב לשם מ-Jolt מציג כמה עצות חשובות:

״העצה הראשונה – ואולי הכי חשובה – תהיו נחמדים. זה מוזר שזה בכלל צריך להאמר, אבל אם תשימו בצד את הצורך להרשים את השותף שלכם לשיחה, ותתרכזו בפשוט לגרום לו להרגיש נעים לדבר איתכם, אני בטוח שתגלו שהם ישמחו לדבר איתכם יותר.

שנית – כמטרה, נסו למצוא 3 אנשים שכיף לכם לדבר איתם, ושהמטרות שלכם משתלבות יפה זו זו, וצרו שם קשר אמיתי. עדיף לצאת מהועידה עם 3 קשרים אמיתיים, מאשר לתת את כרטיס הביקור שלכם ל-50 אנשים שלא יתקשרו לעולם.

וטיפ אחרון – תכינו מראש את הדרך בה תרצו להציג את עצמכם, ואל תתבישו. אפשר להציג את הצדדים החיוביים בעצמנו גם ללא מבוכה ובלי להרגיש יומרניים. דברו על הצוות שלכם, על התחושות שלכם במהלך העבודה, על הקשיים ועל ההצלחות שלכם (בתמצתיות). הרבה יותר קל להתחבר לפן האנושי, ורק אחר כך למקצועי.״

6. דין שוב מ-Sisense חושב מחוץ לקופסא (או יותר נכון לקוד) ומרחיב:

״מבחינתי נטוורקינג זה סוג של UX (אפיון חווית משתמש), שמעתי את טל פלורנטין פעם מרצה על זה שכדי לאפיין חווית משתמש טובה,  צריך לפתור שלוש שאלות:

למי המוצר מיועד? = מי סוג האנשים שאתה הולך לפגוש?

מה אנחנו רוצים להשיג/ מהי המטרה העסקית? = מה הם היעדים האולטימטיביים שלנו?

מה המוצר עושה? = הכי קרוב שאני יכול למצוא לזה, זה, למה דווקא אתה?

ברגע שאנחנו יודעים עם איזה סוג אנשים אנחנו הולכים לפגוש, מה אנחנו רוצים מהם ולמה דווקא איתנו שווה להם לשמור על קשר, אז השיחה נהיית טבעית, אמיתית וקולחת וזה יעזור לשמור על הקשר בעתיד ולפתח אותו.

לדוגמא, אני יודע שהולכים להיות מרצים בכנס של גיקטיים, אני רוצה להשיג יועץ מומחה בתחום ה-machine learning וכדאי להם לייעץ לי כי החברה שלי גמישה ובעלת ראש פתוח לרעיונות חדשים.

eyal yavor

בתמונה: איל יבור

7. איל יבור מ-Meekan מפרט:

  • כרטיסי ביקור הם לא פוקימונים, לא צריך לאסוף את כולם. גם לחלק את הכרטיס שלך לעשרות אנשים שונים לא יוביל להרבה. עדיף להשקיע בשיחת עומק עם מעט אנשים מאשר סמול טוק עם הרבה.
  • נסו להבין מאנשים מה הבעיות שלהם, וכיצד תוכלו לעזור להם שלא כחלק מהעסק שלכם. פתיחת דלתות, התייעצות חינמית עם מומחה בנושא ספציפי – כל הבטחה לעזרה אחרי הכנס תגרום לאדם לזכור אתכם וליצור קשר אח״כ. הכרת התודה על העזרה תביא לידים חמים בהמשך.
  • אנשים שעומדים לבד ובודקים את הטלפון לא באו לועידה בשביל לעמוד לבד ולבדוק את הטלפון. הם אולי לא מכירים אנשים במקום, אולי קצת ביישנים. צרו שיחה, ותנעימו להם את השהות (בדגש על טיפים 1+2). יותר קל ונראה יותר אפקטיבי להצטרף לקבוצת אנשים שמחה, אבל לקבוצה כזו יותר קל לדחות זרים ואנשי מכירות בוטים.

עם פחות מחודש עד הכנס הגדול, איך תתכוננו כדי להפיק את המיטב בשבילכם ובשביל החברה שלכם? כמו לכל דבר בחיים כשמגיעים מוכנים, בפוקוס, עם כוונה התוצאה מדוייקת יותר עבורכם וכמובן גם עבור החברה שלכם.

אנחנו מאמינים גדולים שלבוא לכנס עם מחשבה תחילה, הבנה של המטרות שלכם, ואפילו אחרי שקראתם את כל הכתבות, ובדקת את כל המרצים יוביל לתוצאות אמיתיות שיהפכו את ההוצאה על הכנס למשתלמת מכל הבחינות.

8. יוני צפריר מ-JoyTunes ממליץ:

״ענו לעצמכם על כמה שאלות:

– מה המטרה שלי בהשתתפות? האם ללמוד משהו? להכיר מישהו? להינות?

– מטעם מי אתם מגיעים? עצמכם? הצוות? המנכ״ל?

– מה ייחשב הצלחה של ההשתתפות שלכם? מה אפשר לעשות כדי לא לבזבז את הזמן?

– האם מצפים מכם לסיכום ולשיתוף ידע? (אם כן כדאי לרשום…)״

9. איל יבור מ-Meekan מפרט:

עוברים על האג׳נדה. אחרי שמסמנים כמה ״אולי״ על סשנים – מחפשים קצת מידע על המרצים עצמם. לפעמים מרצה מצוין עם נושא לא רלוונטי יהיה בחירה טובה יותר. במהלך הועידה סוגרים את הטלפון למיילים נכנסים והודעות סלאק, ומנסים להתנתק מהיום-יום לטובת העשרה והיכרות עם אנשים.

בואו לפסטיבל כדי לשמוע עוד!

אם עוד לא נרשמתם זה הזמן עוד פחות מחודש, ב-20 בנובמבר ניפגש כדי ללמוד מהטובים בשוק, להכיר, לפגוש, ולהנות ביחד בכנס הראשון מסוגו המוקדש לעולם התכנות.

DEVFEST

תודה לשותפים שלנו

תודה רבה לספונסרים ולשותפים שלנו שמלווים אותנו ומהווים חלק בלתי נפרד מכנס המפתחים הגדול ביותר בישראל ה-Geektime DevFest 2016!

Leumi Tech, LeumiIBM IsraelElevation Academy, Sela, Oracle, Amdocs, CiscoCodeValueWebpalsWalkMe, FeedvisorRedis Labs, JFrog.

כתב אורח

אנחנו מארחים מפעם לפעם כותבים טכנולוגים אורחים, המפרסמים כתבות בתחומי התמחות שלהם. במידה ואתם מעוניינים לפרסם פוסט בשמכם, פנו אלינו באמצעות טופס יצירת קשר באתר.

הגב

2 תגובות על "9 דברים שאתם צריכים לדעת כדי להוציא את המקסימום מכנסים"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
רון
Guest

הטיפ הכי טוב לכנסים: אל תלכו אליהם. זה בזבוז זמן, משחקיית פוזה של היי טקיסטים חסרי נסיון ובעלי התלהבות שרק רוצים איזה ואוצ'ר לארוחה טובה וצחוקים עם החבר'ה מהמילואים. אין בכנסים שום חידוש טכנולוגי אמיתי (אלא אם כן אתם קוראים לספריית JS חידוש טכנולוגי).

Shalini
Guest

Thanks for the informative article. For MBA related information do visit – https://www.mbarendezvous.com

wpDiscuz

תגיות לכתבה: