Dell Latitude e6520: עסקי עם מסך מגע [סקירה]

מחשב חדש לעסק הוא בחירה קשה, במיוחד אם יש לכם דרישות רבות מהנייד שלכם. אחד המחשבים שכנראה יענה על כל הדרישות שלכם, וישאר מודולרי הוא ה-e6520.

מקור: יח"צ

סדרת ה-Latitude של דל היא אחת מהסדרות היקרות יותר של המחשבים הניידים מתוצרתה. אלה לרוב מחשבים אשר מצטיינים בתוספת תוכנות שאין לסדרות הרגילות, רכיבים מיוחדים, ההופכים אותם לייחודיים יותר, או לסוסי עבודה לעת מצוא. מתוך סדרת הלטיטוד המעודכנת שיצאה לאחרונה, בחרנו לסקור את הגדול מביניהם, ה-e6520.

חזק ועוצמתי באריזה מעוצבת

הדגם שבחרנו, המצויד במעבד i7 של אינטל, הוא סוס עבודה מרשים, לצד עיצוב וחומרה שעוזרים להפוך אותו לאחד הלפטופים הטובים הנמכרים היום בשוק. מי שירצה להשוות אותו אל מול המקבוק פרו, או המקבוק אייר, יראה כי ל-e6520 יש הרבה מה להציע למשתמש המחפש מחשב בעל כוח חישובי ושרידות לאורך יום עבודה עמוס, יותר מהמתחרים. החסרון שלו הוא אולי המשקל (עד 3.2 ק"ג) אם אתם משווים אותו לאולטרא-ניידים, אך יתרונותיו הופכים את החסרון הזה לשולי לכל היותר. בנוסף, הדגם עצמו מודולרי, ומתאים את עצמו לתקציב שלכם ולצרכי המיחשוב שלכם.

עיצוב

אחד הדברים הראשונים הניכרים מייד לאחר הוצאת הנייד מהקופסא בפעם הראשונה הוא גודלו המרשים. המסך הרחב, בקוטר 15.6 אינץ', מאפשר למחשב הזה לדחוס כל כך הרבה מתחת למכסה המנוע, וקשה שלא להתרשם. המבנה עצמו כולל מסגרת מתכתית, אשר הופכת את המחשב לקשיח ועמיד. חיבורי המסך למחשב מאסיביים (ראו תמונה), ומתג שחרור נעילת המסך גדול גם כן, כך שיפתח רק כאשר אתם רוצים, ועד אז הוא יוכל להחזיק את המסך במקומו הסגור בקלות.

מעצבי דל בחרו לחלק את החיבורים השונים של המחשב בצורה מעניינת, ויעילה. מלפנים ממתין לכם קורא כרטיסי ה-SD, בדופן הימנית קיימים כונן ה-ExpressCard, מתג הפעלה וכיבוי ל-WiFi, פיירווייר, שקע USB, שקע eSATA שהוא גם שקע USB וחיבור HDMI. בדופן האחורי נמצא חיבור ה-ethernet, חיבור מתח, שקע USB נוסף. בדופן השמאלית קיים חיבור VGA, שקע USB וחיבור משולב מיקרופון ואוזניות. אין במחשב חיבור נפרד למיקרופון, כך שניתן להשתמש במיקרופון המובנה, או באוזניות המשולבות.

בשונה מהעיצוב של לפטופים שאתם אולי רגילים אליהם, העיצוב עם המעטפת המתכתית גורם לתחושה יציבה הרבה יותר של המכשיר. זאת, כמובן, מעבר לתחושה הכללית שהוא יציב ועמיד יותר ממחשבים ניידים אחרים.

וידאו: הכירו את ה-e6520

חוויית שימוש

מייד עם תחילת השימוש במחשב, ניכר התכנון החכם של מיקום החיבורים השונים. חיבור החשמל מתחבר מאחורי המסך כשהמחשב בפעולה, כך שאינו מפריע. לצידו, מיקמו עבורכם בדל חיבור USB, אליו תוכלו לחבר את העכבר או הנטסטיק, מבלי שמה שחיברתם יפריע לכם באחד מצידי המחשב. מי שעובד בדרכים רבות יודע כי השטח שמסביב למחשב הוא לעיתים קרובות כמעט שאינו קיים, והרעיון לשים את אחד מחיבורי ה-USB מאחור בהחלט מוצלח.

הדבר הבא ששמים לב אליו הוא כמובן, מסך המגע (מולטי-טאץ'). לכאורה, זה נשמע כמו אחת מאותן תכונות שאתם בטח אומרים לעצמכם שלא תשתמשו בהן אף פעם. בפועל, כשהראתי את המחשב לאדם אחר, נטרלי, להתרשמות, הדבר הראשון שהוא שם לך אליו, וממש התלהב מהמסך – תארו לכם באיזו קלילות אפשר לגלול איתו דפי אינטרנט בדפדפן שלכם, מסמכי וורד, וכו'. זה כמובן לא בא להחליף את השימוש במקלדת או בעכבר, אלא פשוט אמצעי קלט ייחודי נוסף.

מעבר להיותו מסך מגע, המסך הרגיש ממש טוב כמסך של לפטופ, ועוד יותר כסוס עבודה. שולחן העבודה רחב מספיק כדי להפעיל מספר יישומים במקביל, ולמקם אותם כך שיהיה נוח על שטחו המלא של המסך. לשם הבהרה, בהיותו מסך LED הוא בהחלט מרגיש טוב יותר ממסכי LCD אחרים הנפוצים היום במחשבים נישאים אחרים. המסך עבר בהצלחה עבודה הן בתנאי תאורה נמוכה והן בתנאי תאורה חזקה.

וידאו: להחליף את הכונן הקשיח ב-SSD ב-e6520

מקלדת נוחה

מקלדת נוחה עם תאורה אחורית, מקור: יח"צ, עיבוד תמונה

המקלדת עצמה נוחה מאוד להקלדה. יש אנשים שאוהבים מקלדת קשה, ויש פחות. המקלדת הזאת פונה לחיקם של האחרונים, ואלה ימצאו מקלדת עם מקשים רכים, המגיבים לכל הקלדה. צורת המקשים עצמם, כזאת היוצרת מעין ריבוע פנימי של כל מקש, ומסביבו שטח ריק המקיף את הריבוע עד לקצה המקש, מייצר הבדלי גובה שתרגישו אם בטעות אצבעות ההקלדה שלכם ייסטו לאות הסמוכה. רעיון עיצובי נחמד זה עובד לא רע, ואינו מפריע כלל, או מרגיש שונה כאשר משתמשים במקלדת.

אחד היתרונות העצומים במקלדת היא ההארה האחורית. זאת מגיעה ב-4 דרגות שונות, בהן אתם שולטים בכל רגע נתון, באמצעות שילוב מקשים. בעת הקלדה בתנאי תאורה חלשים, התאורה האחורית מקלה משמעותית על מלאכת הכתיבה. למעשה, גם בתאורת חדר רגילה יש יתרון לתאורה האחורית (שכאמור ניתן לבטל או להפעיל בכל שלב למי שרוצה). בנוסף, לאחר שימוש ממושך וחזרה לאחר מכן למקלדת רגילה, אנחנו יכולים לספר לכם שמרגישים את ההבדל בצורה משמעותית. רק כשאין יותר את התאורה האחורית על המקשים מבינים כמה בעצם היא עזרה לנו.

תחליפי עכבר לשיקולכם, מקור: יח"צ

תחליפי העכבר ב-e6520 מרעננים. ראשית, יש לכם אפשרות לבחור בין TouchPad רגיל, כפי שאתם בוודאי מכירים ממחשבים נישאים אחרים, לבין אצבעון (Pointing Stick), המזכיר משהו את האצבעון האדום של IBM המופיע מזה שנים במחשבים הניידים שלה (היום של לנובו). שנית, אם אתם רוצים לחבר עכבר חיצוני, אתם יכולים דרך ההתקן של דל פשוט לנטרל את שניהם. מי שמקליד הרבה יודע שלפעמים, במחשבים אחרים קורה שה-TouchPad רגיש מידי ומפריע להקלדה, ואם היתה לנו אפשרות, כפי שיש במחשב הזה, לנטרל אותו לכמה דקות, זה היה יכול לשפר פלאים את הקלדה. בפועל, אתם כנראה תבחרו במה שיהיה לכם הכי נוח והכי טבעי, מבין ה-TouchPad או האצבעון, ובכל מקרה, תוכלו לשנות ולהחליף את הבחירה שלכם בכל עת.

ניידות ומשקל

סוגיית המשקל עשויה להתגלות כמשמעותית עבור חלק מהאנשים. ישנם כאלו המעדיפים את המחשב הנישא שלהם כמחשב שניתן להכניס לתיק בקלות ולשלוף בקלות, וללא כל מאמץ. עבורם אולי מתאים אולטראבוק או נטבוק, המצטיינים בסוגיית המשקל. ה-e6520 זה אינו כזה. הוא פונה לקהל יעד אחר לגמרי, קהל יעד המחפש ביצועים, קשיחות ועמידות, כשהלפטופ אמור להיות עם בעליו לאורך יום שלם של עבודה ולספק את כל צרכיו, כאילו היה מחשב שולחני רגיל.

על כן, עליו לוודא שיש לו בתוך המארז כוח חישובי, סוללה שתחזיק עד הפעם הבאה שנמצא שקע פנוי (ועובד), ולא יגביל אותנו בשום צורה תוך כדי השימוש שלנו בו. ככזה, ה-e6520 הוא מחשב מנצח. מי שיתגבר על משקל המחשב, יגלה מחשב בעל ביצועים שלא נופלים ממחשבים שולחניים רבים, שמוכן ללכת אתכם בדרך טרשים, ולספק את צרכי המחשוב שלכם.

בהערת אגב נוסיף, כי בעוד שהוא אכן שוקל מעט יותר מאחיו הקטנים יותר, כגון ממשפחת ה-Vostro, בפועל, ההבדל במשקל היה פחות משמעותי מהיתרונות הרבים שהוא מביא עימו, ועל כן, מי שרגיל לקחת איתו לפטופ בדרכים, ישמח לשאת עימו מעט משקל נוסף, בתמורה לפונקציונליות הרבה שהוא טומן בחובו.

תחנת עגינה ייעודית

מקור: יח"צ

אחד היתרונות של ה-e6520 היא התמיכה שלו בתחנת עגינה של דל, ה-E-Port. התחנה נמכרת בנפרד, אך מציעה לכם להפוך בלחיצת כפתור אחת את המחשב הנישא לתחנת עבודה או מחשב שולחני לכל דבר.

תחנת עגינה, למי שלא מכיר, היא רכיב חומרה המתחבר למחשב מחוץ, ומקשר בין המחשב לרכיבי חומרה נוספים. למשל, במקרה שלנו, תחנת העגינה חוברה למסך חיצוני, מקלדת, עכבר, וכמה מוצרים בשקעי ה-USB של תחנת העגינה. לאחר שמניחים את המחשב בתחנת העגינה, אפשר לבחור האם להשתמש במחשב כשהוא מחובר (והמסך החיצוני משמש כמסך משני), להפוך את המחשב הנישא למסך משני, או להתעלם ממנו לחלוטין ולהשתמש בציוד החיצוני שלנו.

היתרון המשמעותי בתחנת העבודה, היא שאיך שאתם שבים למשרד, או לבית, ומתחברים לתחנת העגינה, הכל כבר מחובר אליה ואתם ישר מוכנים לעבודה. איך כבלים לחבר ולהחליף, ואין צורך לעשות דבר כלשהו, פרט למחשב, שאותו אתם מניחים בתחנת העגינה. הנחתם? מצוין, אתם מוכנים לעבודה. השילוב של תחנת העגינה עם ה-e6520 הוא שילוב אידיאלי, ומי שמרבה לעבוד מהנייד שלו, ונמצא בדרכים לא מעט, יהנה מתחנת עגינה שכזו, המשלימה את המחשב מחדש בכל פעם שהוא מתחבר אליה.

סיכום

יכולת התאמה לכל צורך היא דבר חשוב, במיוחד במחשבים נישאים. במקרה של ה-e6520, אחד היתרונות הבולטים שלו היא העובדה שאתם יכולים מראש להחליט על התצורה של החומרה שמתאימה לכם, ולהתאים כל רכיב בה לצרכים שלכם ולתקציב שלכם. אפשר לשנות ולהחליף את המעבד המרכזי, כרטיס המסך, זכרון ה-RAM, כונן קשיח אחד באחר, עם או בלי כונן אופטי, עם תוספת סוללה פנימית, עם תוספת של כונן קשיח נוסף בפנים, ועוד. מבחינת התאמה לצרכים שלכם, בדגם הזה דל מתאמצים להתאים אותו לצרכים שלכם, בדיוק כפי שאתם תגדירו אותם (פרטים מלאים על אפשרויות ההתאמה תוכלו לקרוא באתר היצרן).

על הדרך, אם תבחרו במחשב הזה, אתם מרוויחים מחשב נישא עמיד ויציב, שיעמוד איתן לצידכם בדרכים ובמשימות המחשוב השונות.

מפרט טכני

מעבד מרכזי : i7-2620M 2.7Ghz, 4MB cache.
מסך: גודל 15.6 אינץ', HD, מסוג Anti-Glare LED-backlit MULTI-Touch LCD.
מצלמת רשת מובנית: מצלמת HD כולל מיקרופון.
חיבור אזניות: משולב מיקרופון (3.5 מ"מ).
זיכרון פנימי: 4GB.
דיסק קשיח: 320GB.
כונן דיסקים: צורב DVD.
סוללה: סוללה ראשית 4-Cell, עם אפשרות להוסיף סוללות נוספות.
קישוריות: אנטנת Wi-Fi פנימית, בלוטות', כונן לכרטיס SIM.
הרחבות: קורא כרטיסי SD, חיבור eSATA, שלושה חיבורי 2.0 USB (הרביעי הוא ה-eSATA),  חיבור ethernet, ואפשרות להחליף את הכוננים בסוללות נוספות, או מודולים אחרים, בהתאם לצורך ולתקציב שלכם, כונן ExpressCard.
הצפנה: קורא טביעת אצבע מובנה.
מקלדת: מקלדת מלאה בעלת תאורה אחורית (Back-Lit).
תחליפי עכבר: בנוסף לסט כפתורים עם TouchPad יש לכם Pointing Stick, עם סט כפתורים משלו. ניתן להגדיר באמצעות דרייבר האם שניהם מופעלים, או רק אחד מהם.
משקל: בין 2.2 ק"ג ל-3.2 ק"ג, תלוי בקונפיגורציה שבחרתם.
מחיר: תלוי בקונפיגורציה שתבחרו. הדגם הספציפי הזה נמכר ב-1600 דולרים לפני מע"מ.

מידע נוסף באתר היצרן.

נדב דופמן-גור

עו"ד העוסק בתחומי דיני הטכנולוגיה, דיני פרטיות וקניין רוחני. מרצה ומנטור לסטארטאפים, ובעל ניסיון רב-שנים בפיתוח ווב (http://about.me/nadavdg).

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: