לעשות רווח מקליק: הכירו את Clk.im הישראלית

עם הפלטפורמה של Clk.im כל אחד יכול לעשות מונטיזציה לקליקים אותם הוא משתף. גופים מסחריים לעומת זאת, יכולים ליהנות משירות פרימיום, עם תג מחיר ידידותי

מקור: clkim

מקור: clkim

clk.im הישראלית מציעה פלטפורמה לקיצור לינקים, אשר מאפשרת למשתמשים לקבל סטטיסטיקות על הקליקים שלהם אך יתרה מזאת, להוסיף מוניטיזציה ללינק שקוצר כדי להרוויח על הדרך דמי כיס. ״לקחנו את מיטב הפיצ'רים של Bitly (המחזיקה ב-80% מהשוק) והוספנו למערכת שכבת מוניטיזציה בדמות מעברונים (בדומה ל-Adfly)״, הסביר לגיקטיים יואב שלו, מייסד החברה.

כל משתמש יכול לקבוע אם לעשות מוניטיזציה ללינק שקוצר (ביכולתו סתם לקצר לינק כדי לעקוב אחריו ולאמוד את מידת השפעתו), ואף לשלוט במודעות הפרסומת שמשתמשי הקצה יראו לאחר הקליק, בתוך המעברון עצמו. הפרסומות עצמן מגיעות משותפים הנמנים על השירות, מרשתות פרסום ומפרסמים ישירים. בסופו של דבר, ניתן להפוך כל לינק מקוצר לפרסומת על ידי אופטימיזיציה.

כלי מקצועי במחיר סביר

Clk.im רוצה לתת מענה לכל החברות, הסטארטאפים, האתרים והמשווקים אשר אין להם את היכולת הכספית או הרצון לשלם קרוב ל-1,000 דולר עבור שירות Pro, למרות שמוצאים בו עניין. קהל היעד אליו פונה החברה הוא סטארטאפים, מנהלי עמודים ברשתות החברתיות, אתרי תוכן, בלוגים ומשווקים למיניהם.

משתמשי ה-Pro של Clk.im יכולים גם לקבוע את תוכן הפרסומות, ואף לשייך אותה לדומיין משלהם (בדומה לשירות ש-Bitly Pro מציעה). על אף הפופולאריות של מקצר הלינקים של Bitly, עדיין קיים חסם כניסה כלכלי משמעותי במיוחד עבור אלה שרוצים לעשות שימוש בתכונת ה-Pro של החברה, שכן זו מתחילה מ-995 דולר לחודש, ולכן מוצר זה פונה בעיקר לחברות גדולות שיכולות להרשות לעצמן להשתמש בטכנולוגיה זו.

Clk.im ממש לא לבד בשוק. בנוסף ל-Bitly הפופולארית, המאפשרת למשתמשים חינמיים לקצר לינקים ולקבל סטטיסטות בסיסיות, קיים גם השירות של Snip.ly, אשר מאפשר למשתמשים לקצר לינקים ולהוסיף חלונית קטנה עם הנעה לפעולה, תמורת החל מ-29 דולר לחודש. גם Adfly מציעה פלפטורמה חינמית דומה, אשר מאפשרת למשתמשים לקצר לינקים ולעשות להם מוניטיזציה על בסיס מאגר המפרסמים שלה, אותו הדבר גם Goo.gl.

במה אתם שונים מהמתחרים?

לדברי שלו, הבידול והייחוד של Clk.im בא לידי ביטוי בכך שהם מאפשרים למשתמשים להשתמש בדומיין שלהם, לקבל סטטיסטיקות מתקדמות על הקליקים, וגם לשלוט בפרסומות או בתוכן שהם רוצים להציג למשתמשים בעודם עוברים אל היעד. כך לדוגמא, ״משתמשים אשר יש להם הרבה עוקבים ברשתות חברתיות יכולים לשתף תכנים מעניינים ״ועל הדרך״ להציג למשתמש הקצה פרסומת או חסות מטעמם. כך, גם משווקים אשר יש להם קהל משמעותי וידע טכנולוגי מועט יכולים להפיק יותר תועלת כלכלית מבסיס המשתמשים שלהם באופן אלגנטי ולא פולשני. למעשה הם יכולים לעשות אופטימיזציה ברמת כל לינק כך שהם יכולים להתאים פרסומת לעמוד היעד או המוצא (איפה שהם שיתפו את הלינק) באופן מדויק מאוד״, הוסיף.

מקור: Clkim

מקור: Clkim

מה המודל העסקי שלכם?

״אנו עובדים בשתי מתכונות; 1. מתכונת חינמית – בה כל משתמש יכול לקצר לינקים ולהחליט האם הוא רוצה שנעשה לו מוניטיזציה או לא. אם הוא בחר לעשות מוניטיזציה אנו נתאים פרסומות באופן חכם וקונטקסטואלי ונתחלק איתו ברווחים; כשאנו מספקים את המוניטיזציה, אנו מעבירים למשתמשים 70% מהרווחים 2. מתכונת PRO – המשתמשים שלנו יכולים לבחור בין מספר תוכניות המאפשרות להם להשתמש בתשתית הטכנולוגית שלנו לצורכיהם. אנו גובים מחירים חודשיים קבועים וידועים מראש עבור התוכניות השונות.

מבחינת עלויות, השירות מציע ארבע תוכניות; האופציה החינמית, אשר אידיאלית עבור כל משתמש פרטי שפשוט רוצה לנסות ולהרוויח כסף מפרסומות; חבילת ה-SSP אשר מאפשרת למשתמשים לשלוט במונטיזציה עצמה מוצעת תמורת 25 דולר בחודש; גרסת אנליטיקה בלבד, אשר מוצעת תמורת 50 דולר בחודש ומיועדת עבור מותגים אשר סה״כ רוצים לקבל אנליטיקות מתקדמות אודות הלינקים שלהם, כמו גם שיוך ישירות לדומיין שלהם; וחבילת ה-Full White Lablel המוצעת תמורת 65 דולר בחודש, מיועדת עבור משתמשים מקצועיים יותר אשר רוצים שליטה מלאה, אנליטיקה מתקדמת ושיוך לדומיין שלהם.

נכון לעכשיו החברה פועלת בעזרת מימון עצמי וצומחת על בסיס הכנסות מהשירות שהיא מציעה. האבטיפוס של המוצר הושק בסוף 2014 על ידי יואב שלו, כאשר בתחילת 2015 הצטרף למיזם גם ליאור ברושי בתור השותף הטכנולוגי.

מקור: צילום מסך, Clkim

מקור: צילום מסך, Clkim

יצאתי לבדוק

ממשק המשתמש בשירות תכליתי ופשוט למדי. ההרשמה מינימליסטית במיוחד, ותוך דקה אחת אפשר כבר להתחיל לקצר לינקים, לשתף אותם ברשתות החברתיות או באמצעות קוד QR, ולנסות ולהרוויח קצת כסף. כפי הנראה, הסטטיסטיקה שרלוונטית עבור המשתמשים החינמיים היא די מינימליסטית וכוללת אך ורק את כמות הקליקים על הלינק, ושום פרט מעבר. כלומר, לא ניתן לקבל למשל נתונים דמוגרפיים או כמה זמן ׳המקליק׳ בילה בלינק אליו קישרתם. כך שבסופו של דבר נראה שהאופציה החינמית רלוונטית בעיקר למשתמשים הפרטיים, משפיענים למיניהם, שרוצים לנסות ולתרגם את ההשפעה שלהם ברשת לכסף (וכאן כאמור – לא קיים שום הבדל בין הפלטפורמה הישראלית, לבין האחרות הזמינות בשוק).

עבור משתמשי פרימיום פתוחות יותר אופציות, בהן האפשרות לשנות את צבע הרקע או הטקסט של הפרסומת או להוסיף את הלוגו של החברה, גם במודעה שלא קשורה אליה. כמו כן, האנליטיקה הפתוחה בפני משתמשי פרו (שעולה כ-65 דולר בחודש) כוללת נתונים אודות סוג המכשיר ממנו בוצעה ההקלקה, דפדפן, שפה, מיקום גיאוגרפי, חלוקה לפי הקלקות שבוצעו על ידי בוטים וכאלו שבוצעו על ידי אנשים אמיתיים ועוד. בנוסף ניתן לצפות בדו״חות מפורטים המכילים נתונים אודות הרווחים, כמו גם eCPC, eCPM ועוד. יתרון משמעותי נוסף ממנו נהנים משתמשי הפרו הוא האופציה לערוך את הלינק המקוצר, כך שבמקום כתובת מקוצרת של clk.im, ניתן לבחור שתופיע הכתובת של האתר שלכם, אליו הלינק מוביל, כדי להגביר את הסיכויים להקלקה, וכך גם להגדלת הרווחים כמובן (כי כולנו למדנו להיות יותר זהירים כאשר שולחים לנו לינקים מקוצרים).

מה שכביכול נחמד בשירות הוא שגם אם אתם עושים שימוש בחוסם פרסומות כזה או אחר, לא תוכלו להתחמק מאותן הפניות למודעות. יתרה מכך, כדי להגיע לעמוד אליו הפנתם, החברים שלך או כל מי שהעברתם לו את הלינק יאלץ להמתין מספר שניות עד שיוכל להתקדם הלאה, קצת כמו מודל הפרסומות ביוטיוב, רק שנמשך יותר זמן.

באופן אישי אני לא חושבת שהייתי עושה שימוש בשירות בתור קיצור לינקים, בטח שלא אם אני רוצה לשתף חברים ומכרים בלינקים מסוימים, בקטע של ׳אל תעשה לחבריך מה ששנוא עליך׳, והצורך להמתין מספר שניות כדי לצפות בלינק המיוחל. יחד עם זאת, עבור ׳משפיעני רשת׳ ומנהלי שיווק ברשתות החברתיות יתכן וקיימת כאן אפשרות די משתלמת ופשוטה לתפעול. שווה לבדוק.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

6 תגובות על "לעשות רווח מקליק: הכירו את Clk.im הישראלית"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Daniel Katz
Guest

יאיי! עוד פרסומות….
כשבכל העולם מנסים מצוא דרכים מתחת לרצפה אין למעט מהרעש שהפרסום יוצר. בינתיים בישראל…

Hila_Haimovich
Guest

היי דניאל,
צר לי שאתה חושב שמדובר בפרסומת. כאשר אנחנו מעלים כתבות ממומנות לאתר, אנחנו מציינים זה בראש הכתבה.

שיהיה המשך יום מקסים,
הילה.

Daniel Katz
Guest

חלילה… אני קורא נאמן של האתר שלכם, אתם צדיקים בסדום בכל מה שנוגע לפרסום.
התגובה שלי היא לגוף הכתבה – על אופי הסטארטאפ המדובר.

Hila_Haimovich
Guest

אז אני מתנצלת, טעות שלי :))

חושם
Guest

הילה ודניאל שניכם צודקים. –לחצו כא—ן כדי להרוויח מלאנתאלאפים שקלים בחודש

יעקב
Guest

יש אחלה כלי שמאפשר המון פעולות נוספות מעבר לקיצור לינקים : https://urlshortner.org

wpDiscuz

תגיות לכתבה: