הלהיטים שבדרך: הצצה לגאדג’טים הבולטים של השנה הקרובה

שישה גאדג’טים שנחשפו לאחרונה כוללים שינוי תפיסה וחדשנות אמיתית. לביא שיפמן מתייחס למכשירים הקטנים שלא זכו לכותרות הגדולות של תערוכת CES 2013

אחדים מבין שלל המוצרים שהוצגו לראשונה בתערוכת CES 2013, משכו את תשומת ליבי באופן מיוחד והחלטתי להקדיש להם סקירות קצרות.

שליטה מרחוק על סוללות

TetherCellTethercell הוא בקר סוללות מהפכני המאפשר להתחבר ולשלוט, באמצעות טלפון חכם, בהתקנים המופעלים באמצעות סוללות AA סטנדרטיות. השימוש בבקר הוא מאוד פשוט – מוציאים סוללה אחת ממכשיר המופעל על ידי סוללות AA ומחליפים אותה בבקר Tethercell בו כבר מותקנת סוללת AAA. אח”כ, מתקינים בטלפון החכם תוכנת חינמית ובאמצעות ממשק Bluetooth שולטים על הבקר.

באמצעות התוכנה ניתן לשלוט על מספר רב של בקרים ובאמצעותה אפשר להדליק ולכבות את המכשירים, לקבל התראות כאשר הסוללה חלשה ולקבוע זמנים להדלקה וכיבוי של המכשירים. בשלב זה המוצר עדיין אינו זמין אך ניתן לרכוש יחידות שלו במכירה מוקדמת במסגרת פרויקט “מימון המונים” (fundsourcing). העלות של בקר אחד היא $35 ושל שני בקרים $63. למחירים אלה יש להוסיף עלויות של $11 עד $15 עבור משלוח לישראל.

התראות בחיבור USB

Sonic-Connect-2ה-Sonic-connect 2 הוא אביזר USB המתחבר ישירות אל המחשב ומתריע על הודעות נכנסות מסוגים שונים – שיחות סקייפ, הודעות דואר אלקטרוני, מסרים ב-Messenger או ב-ICQ וכיוב’.

המוצר פותח על ידי חברה המתמחה באביזרים למוגבלי שמיעה, אך הוא יכול להתאים לכל מי שמעוניין לקבל התראה קולית וויזואלית על הודעות חדשות. העוצמה הקולית של המוצר הזה מרשימה ביותר וניתן לשמוע אותו ממרחק גדול גם בסביבה רועשת. גם מההתראה הויזואלית של ה-Sonic-connect- 2 קשה להתעלם – הלדים, באדום ולבן, מאירים ומהבהבים באופן בהיר וחזק.

מי שההתראות הקולית והויזואלית אינן מספיקה לו, ישמח לגלות שבעת קבלת ההודעה המוצר רוטט בצורה בולטת, כך שקשה מאוד לפספס אותו. את המוצר האליפטי, בגודל 8 ס”מ על 6 ס”מ, ניתן להניח על השולחן או לתלות על הקיר, ובאמצעות התוכנה הפשוטה המגיעה עימו ניתן להגדיר את התכונות שלו ואת ההעדפות האישיות של המשתמש.

עלותו של המוצר היא $50 והוא זמין לרכישה באופן מיידי מאתר החברה בארה”ב או מ-EBAY. בקרוב ניתן יהיה להשיגו גם בישראל אצל חברת “מהלב” העוסקת בשיווק ואספקת מוצרים לכבדי שמיעה.

אנטי וירוס מבוסס חומרה

AhnLab_V3_Clickעוד מוצר התראה מעניין שהוצג ב-CES 2013, אשר פועל באמצעות חיבור USB, הוא ה-AhnLab V3 Click. חברת AhnLab הדרום-קוריאנית מפתחת שורה של פתרונות אבטחת מידע, הן בתוכנה והן בחומרה, המיועדים הן ללקוחות פרטיים והן ארגונים.

ה-V3 Click הוא מנגנון אנטי-וירוס, מבוסס חומרה, המתחבר ישירות אל המחשב ומתריע באופן קולי וויזואלי על ניסיונות חדירה של וירוסים ונוזקות מחשב אחרות. באמצעות מינוי שנתי, אותו יש לרכוש מאתר החברה, מנוע האנטי-וירוס של המוצר מתעדכן באופן שוטף ולומד לטפל באיומים חדשים.

ההתקנה של המוצר פשוטה ביותר – מחברים אותו לאחת מיציאות ה-USB של המחשב וממתינים עד שהחלק העליון שלו יאיר בירוק, מצב המעיד על פעולה תקינה. במידה ומתגלה וירוס או פעילות חשודה במחשב, החלק העליון של ה-V3 Click מאיר באדום והודעה על כך מוצגת על מסך המחשב.

אישור ההודעה גורם לטיפול אוטומטי בבעיה ותוך מספר שניות התאורה מתחלפת מאדום לירוק. במידה ומעונינים בסריקה של הקבצים על המחשב, יש ללחוץ על החלק העליון של המוצר. בזמן הבדיקה התאורה מתחלפת לכחול והיא תהבהב בצבע זה עד לסיומה. במידה והתאורה הופכת לכתום, קיימת תקלה במוצר או שהמינוי לתוכנה עומד לפוג.

ל-V3 Click יש שתי כניסות USB, כך שהוא יכול לשמש HUB קטן. בנוסף, כל Disk-on-Key המחובר למחשב דרכו, עובר באופן אוטמטי סריקה לגילוי וירוסים. עלותו הרשמית של המוצר היא $50 אך ניתן להשיגו ברחבי הרשת במחירים נמוכים בהרבה. עלות המנוי השנתי היא $20 ויש לרכוש אותה ישירות מהאתר של AhnLab.

תאי דלק לסמארטפונים

Powertrekkבעוד שהטלפונים שלנו הופכים חכמים יותר, טכנולוגית הסוללות המפעילה אותם עדיין נמצאת בפיגור. כתוצאה מכך יש לטעון אותם לפחות פעם ביום ולעיתים קרובות אפילו פעמיים ביום. המרדף אחרי שקע החשמל, שאינו תמיד זמין, הביא ליצירת שוק עצום של פתרונות כמו כיסויים נטענים, סוללות חיצוניות, מטענים סולריים וכיוב’.

ה-PowerTrekk הוא פתרון ייחודי לבעיה המתבסס על הרעיון העומד מאחורי תאי הדלק המימניים – טכנולגיה המייצרת זרם חשמל על ידי ראקציה כימית של מימן וחמצן, המתחוללת בסביבה מבוקרת. הוא מבוסס על מארז בגודל של כ-13 ס”מ על 7 ס”מ, המגיע בצבע ירוק-שחור, אשר כולל 3 מרכיבים – מיכל מים זעיר, תא דלק חד פעמי וסוללה נטענת.

בכדי להתחיל את הראקציה הכימית יש להכניס למארז את תא הדלק, אותו מכנה החברה Puck, וכמות קטנה של נוזל המכיל מים ( H2O). לדברי החברה כל נוזל המבוסס על מים יתאים למשימה ובכלל זה משקאות מוגזים, בירה, מים שאינם ראויים לשתיה וכדומה. ה-PowerTrekk מתחיל ליצר חשמל תוך מספר דקות וטוען את הסוללה המובנית. ה-PowerTrekk כולל גם יציאת USB סטנדרטית אליה ניתן לחבר טלפון חכם לטעינה ישירה. באמצעות תא הדלק החד פעמי (Puck), ניתן לבצע כשני מחזורי טעינה של טלפון חכם סטנדרטי שבסיומם, יש לטעון ל-PowerTrekk תא חדש. עלותו של ה-PowerTrekk היא $229 ומארז של שלושה תאי דלק (Puck) עולה $12.

תחנת חיזוי מזג אוויר אישית

NetAtmo

לחצו להגדלה

NetAtmo היא תחנת חיזוי מזג אוויר אישית וחברתית המופעלת באמצעות מכשירים ניידים מבוססי iOS או אנדרויד. כפי שניתן לראות בתמונה משמאל, התחנה מורכבת משתי יחידות גליליות מבוססות אלומיניום – הנמוכה ממוקמת מחוץ לבית והגבוהה בתוך הבית. היחידה החיצונית מופעלת על ידי 4 סוללות AAA שאורך חייהן הוא כ-6 חודשים והיחידה הפנימית על ידי מתאם חשמל בחיבור USB.

שתי היחידות מתקשרות אחת עם השניה באופן אלחוטי, כאשר זו הממוקמת בתוך הבית מכילה כרטיס WiFi המשדר את נתוני מזג האוויר אל הנתב הבייתי. שתי היחידות יודעות למדוד טמפרטורה, רמת לחות, לחץ אוויר ורמת רעש, כאשר היחידה הפנימית יודעת גם למדוד רמת CO2 ולהתריע על רמות גבוהות.

את תוכנת ה-NetAtmo יש להוריד מהאפסטור או מה-Play ולהתקין על המכשיר הנייד המתאים. התוכנה מתחברת באופן אלחוטי לנתב ובאמצעותה ניתן לקבל מידע על הפרמטרים הנמדדים על ידי היחידות, ניתוח היסטורי שלהם ותחזית לשבוע הקרוב. בנוסף, ניתן לפרסם את חלק מהנתונים הנמדדים למפה ציבורית המבוססת על Google Maps ולבחון את נתוני מזג האוויר וזיהום האוויר בסביבה הקרובה.

עלותו של ה-Netatmo היא $179 והוא זמין לרכישה באופן מיידי.

מחולל סיסמאות עצמאי

YubikeyYubikey הוא מחולל סיסמאות עצמאי, מבוסס ממשק USB, המתחזה למקלדת סטנדרטית ולפיכך אינו דורש חומרה או תוכנה מיוחדת לאינטראקציה עימו. הוא תומך בארבעה סוגים של סיסמאות ובין השאר בסיסמאות חד פעמית או קבועות הנשלחות בכל פעם שכפתור הזהוב הנמצא על המפתח, נלחץ.

כאשר נעשה שימוש בסיסמא חד פעמית, היא נבדקת אל מול השרתים של Yubikey ותאושר רק במידה והיא תואמת לנתונים המוצפנים המצויים על המפתח. במידה ונעשה שימוש בסיסמא סטטית, אורכה יכול להגיע עד ל-64 תווים והיא “תוקלד” בכל פעם שהכפתור על המפתח ילחץ. כל מפתח יכול לאכסן שני סוגים של סיסמאות וכך ניתן להשתמש בו באופנים שונים על פי הצורך.

למערכת הניהול של המפתחות יש ממשק פיתוח (API) אותו ניתן לשלב באפליקציות ובאתרי אינטרנט שונים. על בסיס API זה פותחו עבור ה-Yubikey תוספים (plugin) למערכות ניהול תוכן כמו WordPress ו-Goomla המאפשרים כניסה לסביבת הניהול רק באמצעותו.

בנוסף, קיימת אינטגרציה בין ה-Yubikey למערכת ניהול הסיסמאות LastPass בגרסת ה-Premium שלה. אינטגרציה זו יוצרת שכבת הגנה נוספת לכספת הסיסמאות המאוכסנת ב-LastPass ומבטיחה שהכניסה לאתרים המוגנים בסיסמא תתאפשר רק בנוכחות ה-Ubikey.

עלותו של ה-Ubikey היא $25 והשימוש בשרתים אינו דורש מנוי שנתי או תשלום נוסף כלשהו. ל-Ubikey יש גרסא מתקדמת יותר המכונה YubiKey NEO הכוללת גם רכיב NFC המשדר את הסיסמא המוצפנת באופן אלחוטי, כך שאפילו הלחיצה על הכפתור אינה נדרשת.

הפוסט פורסם לראשונה בבלוג NetCHEIF.

 

 

לביא שיפמן

לביא הוא המייסד והבעלים של "NetCHEIF Articles" – אתר תוכן הכולל עשרות מדריכים וסקירות על נתבים, חיבורים אלחוטיים ורשתות ביתיות. החיבה לטכנולוגיה וגאדג'טים מלווה אותו מאז היה ילד, ובשנים האחרונות הוא מנסה להדביק בה גם אחרים. לביא הוא בוגר הטכניון בהנדסת מחשבים וממקימי הסניף הישראלי של מיקרוסופט

הגב

4 תגובות על "הלהיטים שבדרך: הצצה לגאדג’טים הבולטים של השנה הקרובה"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Ronen Teva
Guest

תיקון קטן: Joomlaולא Goomla

TZahi Ar.
Guest

התראות בחיבור USB כבר קיים מזמן (לפחות שנה).

ניב
Guest

אתם תמיד מעדכנים באיחור אני קראתי על האנטי וירוס באתר http://www.anti-virus4u.com
חוץ מזה לא מדובר בחברה גדולה בתחום אני לא מאמין שזה יתפוס יש היום אנטרנטיבות טובות וזולות יותר מחברות מוכרות ומצליחות יותר

יניב פלדמן
Member

הי ניב, שים לב שהכתבה פורסמה לפני יותר משבועיים.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: