שעות של הנאה: Borderlands: The Handsome Collection [סקירת גיימינג]

גירבוס Gearbox לא קופאים על השמרים ומסרבים לתת לכם לשכוח את ׳׳ג׳ק היפה׳׳. השאלה היא – האם זה משתלם לכם?

borderlandsthegame

המעבר לקונסולות הדור החדש לא רק שיפר עבור השחקנים את חווית המשחק, הגרפיקה והמכאניקה הכללית, אלא גם הביא איתו טרנד חדש שנדמה שרק הולך ותופס תאוצה בשנה האחרונה. עם הכרזת הקונסלות החדשות סיפרו לנו שהמשחקים ׳הישנים׳ לא יהיו שמישים על המכשיר החדש. ההודעה כמובן גרמה לאכזבה רבה בקהילת הגיימרים אבל גם יצרה הזדמנות חדשה עבור חברות המשחקים – חידוש הכותרים האהובים והוצאת גרסה משופרת המתאימה למכונות הדור החדש. מה שאנו מכירים כ-Remaster. אהבתם את המשחק ״הישן״ והטוב? חברת המשחקים כבר תארוז אותו יפה עם גרפיקה משופרת ותגיש לכם לקניה מחודשת על קונסולת הדור הבא (דוגמאות בולטות: GTA 5, THE LAST OF US, TOMB RAIDER, HALO והרשימה עוד ארוכה ומפותלת).

זוכרים אותו? Handsome Jack

זוכרים אותו? Handsome Jack

יכול להיות שתקבלו גם תוספת תוכן קטנטנה שתעזור לכם להחליט. לטרנד הזה נכנסה עכשיו גירבוקס Gearbox עם הוצאת Borderlands:The Handsome Collection. ולכל מי שלא מכיר/זוכר, ה-Handsome מתייחס לרשע הכי מפורסם של הסדרה הזאת. ג׳ק. נגיע אליו.

אז מה אתם מקבלים כאן? מארז מיוחד של שני המשחקים האחרונים בסדרה Borderlands2 וThe Pre-Sequel. אבל בשונה מחידושים אחרים שלא ממש מציעים לנו הרבה חוץ מחידוש גרפי בולט לאותו המשחק בודד בלבד, האוסף הזה עמוס בכל הטוב שיש לסדרה להציע. נכון לא כל הסדרה לגמרי, אין זכר כאן ל-Borderlands הראשון, אבל יש כאן את כל התוכן המקורי וחבילות ההרחבה שיצאו עד היום מ-Borderlands2 ו-The Pre-Sequel גם יחד, וזה הרבה.

התחרות מול Destiny

בספטמבר שנה שעברה Activison ו-Bungie השיקו את המשחק היקר ביותר בהסטוריה, Destiny, וזה כנראה היה גם אחד האירועים המרכזיים שהחישו את היציאה של האוסף הזה. נדמה שב-Gearbox לא רצו לתת לשחקנים להבלע בעולמות של דסטני ולשכוח את הסדרה שלהם. לפחות עד שיצא המשחק הבא.

כן, קשה לסקר את Borderlands מבלי להזכיר את המתחרה ״היבשה״ יותר מבית באנגי. ובכלל מדובר ב-2 משחקים מאוד דומים, ובעת ובעונה אחת מאוד שונים. כל מי שמכיר את Borderlands כבר מצפה לרמת ההומור העצמי הנהדר שהסדרה הזאת הציעה. המשחק לוקח את הסיפור של עצמו בקלות ומגיש לנו המון רגעים משעשעים וקלילים בדרך לחיסול היצור הבא. לכולם יש חוש הומור, לכל יצור, לכל רובוט ולכל מפלצת משונה. בדסטני לעומת זאת כל קשר להומור וקלילות מקרי בהחלט. הסיפור (אחד הנקודות הכי חלשות של המשחק כפי שסיקרתי בעבר) רציני ותהומי מדי וכל האווירה מאוד נאמנה לתפאורה האפית שנבנתה מסביב. הומור לא תמצאו פה. ובעוד ש-Borderlands הציגה לנו את הקונספט הזה של יריות+יצורי חלל+תיבות האוצר ראשונה מבין השניים, עדיין קשה להשוות אותו לפרויקט עתיר המימון של באנג׳י. מאכניקת היריות של דסטני טובה בהרבה וגם כך הגרפיקה הכללית ואפשרויות האונליין. ולמרות שגם מבחינת יוקרתיות ותקציב אין בכלל תחרות בין השניים, ייתכן מאוד והרבה שחקנים ימצאו דווקא את האוסף הזה מספק, משתלם ומהנה יותר מאשר החוויה שבאנג׳י הציעה לנו עד כה.

Tiny Tina’s Assault On Dragon’s Keep - כל התוכן במארז אחד

Tiny Tina’s Assault On Dragon’s Keep – כל התוכן במארז אחד

מה אתם מקבלים?

האוסף אורז לנו את שלל התוספות של 2 המשחקים, ומגיש אותן ברזולוציה של 1080p ב-60 פריים לשניה. אלו מכם שבילו שעות מהנות עם אחד ממשחקי הסדרה יבחינו במהירות בשינוי הגרפי המהוקצע. הפרטים חדים וברורים יותר והטקסטורה מסביב השתפרה פלאים. עם זאת פה ושם ניתן להבחין בקושי להשלים מלאכה זו באופן מושלם (במיוחד בקו אופ ובחבילות של The Pre-Sequel). אבל לא משהו רציני שבאמת מעיב על החידוש.

מבחינת סדרת המשחקים הזו, הביקורות בעולם די זהות. המשחק הראשון היה משחק טוב ומהנה אבל גולת הכותרת של הסדרה היא ללא ספק Borderlands 2. המשחק לא ניסה להמציא את עצמו מחדש בגרסה השנייה, אלא לקח את כל האלמנטים החזקים של המשחק ופשוט שיפר אותם. אתם נכנסים לתפקיד צייד/ת הכספות, מתחילים לעבוד אצל ג׳ק, מחפשים תיבות כל הזמן, קופצים ממפה למפה ומחיסול יצור כזה לאחר. וכל הזמן הזה – יורים.

מבחינת מכירות וקהל השחקנים המשחק השני נחשב ללא ספק לכותר הטוב בסדרה. הוא גם המשחק הראשון ששם במרכז את הרשע התורן הידוע כ-Handsome Jack. ומכאן גם ההשראה לשם הנוכחי. ואמרנו, אבל שווה להזכיר שוב, הנה החלק הכי טוב של האוסף הזה – הוא כולל את כל חבילות ההרחבה (DLC) של Borderlands2 כן את כולם. וחייב לציין שחלק מהם לא פחות משמעותיים מהסיפור והמשחק הראשי. אז מבחינת כמות של תוכן, אין ממש מה לדאוג. גם אם שיחקתם ב-Borderlands 2 אבל לא הורדתם את כל ה-DLC הקיים אז בוודאי שתהנו מאוד מהחוויה השלמה והמשופרת גרפית. במיוחד מ-Tiny Tina’s Assault On Dragon’s Keep. אבל גם לאלו מכן שכן חוו אבל לא עשו זאת עם The Pre-Sequel שיצא בשנה שעברה אז אל דאגה. המשחק כולל גם את כל ה-DLC שלו ובקיצור האוסף הזה אורז בתוכו את כל חבילות ההרחבה ש-2 המשחקים האלו הציעו לנו עד היום. והיה מהם הרבה. מרשים למדי.

The Pre-Sequel לא נחל הצלחה גדולה כמו Borderlands 2 והוא גם המשחק היחידי ש-Gearbox לא הובילה בו את הפיתוח (2K Australia). האמת, קשה להתבלבל. המבטא האוסטרלי בולט בכל סצנה והאזכורים ליבשת הרחוקה ולכינוי aussie חוזרים על עצמם. הנתונים בשטח הוכיחו שהוא פחות טוב משמעותית מקודמו וללא ספק היה אכזבה מבחינת אוהדי הסדרה.

The Pre-Sequel סממנים אוסטרליים בכל מקום

The Pre-Sequel סממנים אוסטרליים בכל מקום

לעומת זאת הוא הביא איתו המון חידושים חשובים ומרעננים, כמו התפאורה של הירח (Moon of Elpis), הוספת 4 דמויות משחק חדשות, כוח הכבידה והשימוש בחליפות הרחיפה שמאז, הפכו לאלמנט מאוד חשוב ופופלארי בעולם המשחקים. וכן, גם את האפשרות הדי מציקה למלא מחדש כל פעם את מלאי החמצן שלך שתמיד הולך ואוזל. בהתחלה זה הרגיש כמו תוספת נחמדה אבל לאורך זמן היא יכולה להציק ולהפריע לחוויה הכללית יותר מאשר לתרום לה. אז גם אם לא ממש התחברתם ל-Pre-Sequel עדיין האוסף הזה יביא לכם הרבה ממה שלסדרה הזו יש להציע. ואם במקרה לא שיחקתם את אחד המשחקים (או לא הורדתם אחת מחבילות ההרחבה) אז בוודאי תמצאו כאן הרבה שטחים חדשים ומהנים לכסות.

שיחקתם כבר בעבר באחד המשחקים ואתם רוצים ״לגרור״ את הדמות שלכם? ניתן לייבא את הדמות הפרטית מאחד מ-2 המשחקים ששיחתקם ב-XBOX/PS3 וכך לא תהיו חייבים לעשות משימות שכבר עשיתם או לחכות עם שדרוגים בסיסיים לדמות האהובה שלכם. תוספת מבורכת וחשובה במיוחד לכל מי שכבר שיחק ומכיר את הסדרה. קחו בחשבון שניתן לעשות זאת רק אם שידרגתם לאותה חברת קונסולה (ps/xbox) ושתהיו חייבים קודם לסנכרן את הדמות הישנה שלכם בענן כדי למשוך ולהשתמש בה במשחק החדש (אופציה אחרונה בתפריט הראשי).

אז מה בכל זאת חדש מעבר לגרפיקה? תוספת חדשה ומאוד מענינת היא הרחבת אפשרות הקו אופ (משחק משותף עם חברים) עד 4 שחקנים – זה אומר מסך מפוצל שיכול להכיל עד 4 דמויות. בעבר היתה אפשרות עד 2 בלבד ואין ספק שהיום האופציה הזו היא אחת החשובות בכל משחק. בכלל, Borderlands זה משחק שכדאי לשחק אותו עם חברים. אפילו חובה. אז למרות שבקו אופ תאלצו אמנם למדרג את הגרפיקה במעט, להסתפק ב-30 פריים בשניה ולעיתים רחוקות אף לחוות גליצ׳ים גרפיים קלים, התוספת הזו מבטיחה הנאה כפולה לכם וחברים שלכם.

אולי ״האכזבה״ היחידה על החידוש המשולב הזה היא שלא ראינו את המשחק הראשון של הסדרה בתוך האוסף הזה. למרות שמבחינת טכנית אני מניח שפשוט היה מסובך (השינויים הגרפיים גדולים) מדי לעשות, אחרת זה הגיוני לחשוב שלא היו מוותרים עליו. ואם נקח בחשבון שהמשחק השני בסדרה היה פשוט גרסה משופרת וטובה יותר של המשחק הראשון (מבלי לעשות שינויים מרכזיים בקונספט המשחק), אז יש אפילו הגיון מסוים בחסרונו. בקיצור, למעריצים המושבעים של הסדרה יכול להיות שהוא יחסר.

Sir Hammerlock- Borderlands 2

Sir Hammerlock- Borderlands 2

אז האוסף כדאי?

האוסף הזה הוא אחד המשחקים הכי עמוסי תוכן שיצאו עד היום. עד כדי כך. עם זאת זה לא צריך בהכרח להיות השיקול המכריע. הגרפיקה שופרה בצורה משמעותית והאוסף אורז בתוכו את כל חבילות ההרחבה של 2 המשחקי האחרונים. וכפי שצוין כאן. זה אומר המון זמן משחק.

אם אתם נמנים עם אוהדי הסדרה ובמקרה פיספסתם תוכן כזה או אחר בדרך, האוסף הזה יחזיר אתכם לכל המסכים האהובים בהנאה רבה ואין ספק שכדאי לכם. התגעגעתם לסגנון החללי-מצויר של בורדרלנדס? זאת החבילה בשבילכם.

אם אתם לא ממש מכירים את הסדרה אבל בהחלט אוהבים משחקי יריות זה עדיין משחק שיש לו המון מה להציע. תוכלו למצוא כאן מגוון נשקים עצום, ולהתנסות בחווית ירייה עמוסה בכל טוב. מדובר באחד המשחקים שמשלב מוזיקת רקע מתאימה, בצורה הטובה ביותר עד כה בעולם המשחקים. כזו שמשפרת משמעותית את החוויה הכללית. הסדרה מלאה בהומור נפלא שעתיד להפתיע אתכם כל פעם מחדש. וכן, תתכוננו להפסל המון אבל תראו שמשום מה, זה לא ממש מפריע לכם. אנחנו כבר עוד מעט באמצע השנה ולא ראינו עדיין משחק יוצא דופן שממש גנב את ההצגה, וזוהי רק עוד סיבה לכך שהאוסף הזה הוא קניה מאוד משתלמת, מצחיקה ומהנה.

שי בן שושן

שי בן שושן, מנכ״ל ומייסד SBS שיווק דיגיטלי, מומחה מדיה חברתית, מדריך ומרצה וגיימר בנשמתו

הגב

1 תגובה על "שעות של הנאה: Borderlands: The Handsome Collection [סקירת גיימינג]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דביר
Guest
ביקורת חמודה, אך עמוסה בשטויות. Destiny מציג מכניקת משחק טובה משל Borderlands? אלו שטויות. Borderlands מציג את מערכת השלל (Loot) אולי הטובה ביותר בעולם הגיימינג לאחר Diablo, בעוד שדסטיני מבייש את ז'אנר הלוט-אנד-שוט, שבורדרלנדס יצר אגב. Destiny זה משחק בלי טעם ובלי ריח. משחק ללא סוף, ללא סיפור ולא רקע. הוא מרגיש כמו Halo שפשוט נכנס לז'אנר ה-MMO ובזה זה נגמר. נכון, יש בקונספט המון פוטנציאל, אך נראה כאילו המשחק הזה הוא רק בטא למה שבת'כלס הוא צריך להיות. הדבר היחידי שאני יכול לחשוב עליו כיתרון ל-Destiny מול Borderlands זה הרייד בוסים, שפה באמת מגיע להם שאפו – אבל חוץ… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: