טיפולי הקרנה אפקטיביים יותר: BioProtect הישראלית מגייסת 3.5 מיליון דולר

החברה פיתחה שתל בצורת בלון אשר מאפשר להפחית באופן משמעותי את הנזק המצטבר בטיפולי הקרנה לסרטן הערמונית

מקור: BioProtect

חברת המכשור הרפואי הישראלית BioProtect (ביופרוטקט), המפתחת בלון מתכלה לטיפול בסרטן הערמונית, הודיעה על השלמת גיוס בהיקף של 3.5 מיליון דולר. ההשקעה הגיעה מ-BKP Med-Invest, חברת השקעות ישראלית המייצגת קבוצת משקיעים פרטיים מרוסיה שמשקיעים בחברות ישראליות בתחומי מדעי החיים.

אפשרויות השימוש בטכנולוגיה רבות ומגוונות

BioProtect, חברת פורטפוליו של קסניה ונצ׳ר קפיטל המחזיקה ב-22.85% מהון המניות שלה, פיתחה בלון מתכלה המוחדר לגוף בצורה זעיר-פולשנית. המוצר הראשון של החברה מיועד להפרדה בין רקמות בטיפולי סרטן הערמונית. הבלון מאפשר להרחיק באופן פיזי את הרקמות המוקרנות והרקמות הבריאות, וכך מונע את פגיעת הקרינה ברקמות הבריאות. בצורה זו ניתן לקצר את הטיפול ולשפר את יעילותו באמצעות שימוש בעוצמת הקרנה גבוהה יותר, כאמור מבלי לפגוע ברקמות הבריאות. ל-BioProtect אישור למכירת מוצריה באירופה ועם הגיוס האחרון תוכל להתפנות החברה כדי לקדם את קבלת האישור הרגולטורי גם בצפון אמריקה.

מייסד החברה שאול שוחט התייחס לגיוס האחרון ואמר כי ״הפלטפורמה הטכנולוגית שלנו גמישה מאוד, ובכך מאפשרת התאמה ליישומים והליכים רפואיים נוספים, וייצור ערך מהיר נוסף לחברה כיוון שאין צורך בהוצאות פיתוח נוספות. כמו כן, במוצרים מבוססי הבלון שפיתחנו נעשו מאות פרוצדורות מוצלחות בבני אדם כך שמוכח מעבר לכל ספק שהמוצר בטוח ומספק יעילות בטיפול בבעיות רפואיות שונות״.

גם אבישי נועם, מנכ”ל קסניה, בחר להתייחס להשקעה האחרונה ואמר: ״אנו שמחים על השלמת גיוס משמעותי ב-BioProtect. מידי שנה מבוצעים בארה”ב ובאירופה כ-250,000 הליכים אונקולוגיים רלוונטיים המהווים את השוק המיידי עבור המוצרים של החברה. הטכנולוגיה של החברה מוגנת פטנט וניתן לעשות בה שימוש גם לאפליקציות רפואיות נוספות בשווקים שונים. אנו משוכנעים כי הגיוס יסייע לקדם אישור רגולטורי גם בארה”ב תוך יצירת ערך לבעלי המניות של החברה״.

BioProtect הוקמה על ידי שאול שוחט בשנת 2005 ומועסקים בה כיום כ-5 עובדים במשרדים בכפר סבא.

הילה חיימוביץ׳

גיקית, Deal With It

הגב

הגב ראשון!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* שימו לב: תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, לרבות דברי הסתה, הוצאת דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב ו/או בניגוד לדין ימחקו. Geektime מחויבת לחופש הביטוי, אך לא פחות מכך לכללי דיון הולם, אתיקה, כבוד האדם והדין הישראלי.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: