אירוע ההכרזה של אפל – פוסט מתעדכן

פוסט מתעדכן מאירוע ההכרזה שמקיימת אפל ברגעים אלה במרכז לאומניות ע"ש ירבא בואנה בסן פרנסיסקו.

19:55 אירוע ההכרזה של אפל יוצא לדרך ואנחנו נעביר סדרה של דיווחים מתעדכנים שנלקט מכל פינה ברשת. החנות המקוונת של אפל הורדה לצורך עדכונים, הליך שמעניק תמיכה בדיווחים הקודמים המתייחסים להשקה של דגם האייפד החדש כבר במעמד ההכרזה.

19:57 המוזמנים נכנסים אל אולם ירבא בואנה בסן פרנסיסקו לצלילי מוזיקה של הביטלס

20:00 אנחנו מתחילים. בשלב זה אין כל זכר לסטיב ג'ובס באולם, הבמה מצויידת בספה, בדומה לכנס הקודם בו נחשף מכשיר האייפד לראשונה.

20:02 מפתיע כבר בהתחלה, סטיב ג'ובס, על הבמה, זוכה למחיאות כפיים.

20:04 אנחנו כבר עובדים תקופה ארוכה על מה שנציג היום ולא יכולתי לפספס את המעמד. אבל קודם כל בוא ניגע ב-iBooks.

20:05 משתמשים הורידו למעלה מ-100 מיליון ספרים אלקטרונים בפחות משנה מאייטונז. היום מצטרפת אלינו ההוצאה לאור Random House.

20:07 התחלנו עם האייפוד, המשכנו לאייפון (ממנו מכרנו כבר למעלה מ-100 מיליון מכשירים) ואז הצטרף אלינו האייפד.

20:08 כשטענו שהאייפד הוא מוצר קסום אנשים צחקו עלינו, אבל בהמשך התברר שהוא באמת הצליח לייצר קסם.

20:09 מכרנו עד עתה יותר מ-15 מיליון אייפדים שזה הרבה יותר ממה שמחשבי לוח מבוססי PC הצליחו למכור מאז ומעולם. האייפד שולט ב-90 אחוזים משוק מחשבי הלוח בעולם כרגע.

20:10 סטיב מתחיל להתנגח במתחרות: כרגע יש כ-65 אלף אפליקציות עבור האייפד, לאנדרואיד HoneyComb יש בשלב זה 100 בלבד.

20:12 וידאו: סוקר את שנת 2010 והצלחתו של האייפד. "לא הערכנו שההצלחה תהיה כה רבה". אפל מציגה את כל תחומי החיים אליהם חדר האייפד, מביה"ס, לעסקים, לבתי החולים ועד לטיפול בילדים אוטיסטים.

20:15 שוב עוקץ את המתחרות: "שנת 2010 היתה שנת האייפד" – "שנת 2011: שנת החיקויים שלו?"

20:18 היום אנחנו הולכים להציג את אייפד 2: עיצוב חדש לחלוטין, מעבד A5 כפול ליבה, ביצועים גרפיים הגבוהים פי 9 מהאייפד הנוכחי, שתי מצלמות וידאו: קדמית ואחורית, צריכת סלולה זהה לזו המוכרת למרות המעבד החדש ומהיר יותר.

דק ב-33% מהדור הקודם. אפילו יותר דק מהאייפון 4. קרדיט: אתר אפל

20:19 העובי של מכשיר האייפד החדש דק משמעותית משל הדגם הראשון, 8.8 מ"מ בלבד (33% דק יותר מהדגם הנוכחי), שוקל פחות: 1.3 פאונד מול 1.5 פאונד של הדגם הנוכחי. (האייפד מופיע בשני צבעים: לבן ושחור).

20:22 על אף הביצועים המהירים של הדגם החדש, מצאנו דרך לשמור על זמן הסוללה כפי שהוא. הדגם יושק עם קישוריות סלולרית שתתמוך ברשתות ה-GSM וה-CDMA, כלומר המכשיר יהיה זמין עבור ורייזון ו-AT&T.

20:24 המחיר נותר אותו דבר (499 דולרים לדגם ה-WiFi), שישה דגמים, שש תצורות, בדיוק כמו עם הדגם הקודם: 16,32,64 ג'יגה.

20:25 מתי נשיק את המכשיר? במאי? ביוני? לא, כבר ב-11 למרץ, 26 מדינות יצטרפו בשלב מאוחר יותר (ישראל לא מופיעה כלל ברשימה).

20:28 עוד כמה פיצ'רים נוספים בדגם החדש: חיבור HDMI, נרתיק חדש שנועד להציג גם עיצוב מרשים וגם טכניקה לתצורות שונות עבור המכשיר.

הכיסוי החדש של האייפאד 2. קרדיט: אפל

20:30: דבר חדש שאפל משיקה היום הוא נרתיק חדש למכשירי האייפאד. ג'ובס מציין כי למרות שהכיסוי הקודם שאפל שחררה לגרסה הראשונה של האייפאד היה מוצלח, זה פשוט "נורא" לכסות עיצוב יפה שכזה ולכן אפל משיקה יחד עם הגרסה השנייה של מכשיר האייפאד נרתיק חדש בשם Smart Cover. הנרתיק החדש תוכנן במקביל לפיתוח המכשיר עצמו ובעצם הוא לא ממש נרתיק, הוא בעצם סוג של כיסוי המכסה את חלקו הקדמי של המכשיר.

20:32: הכיסוי החדש עובד בתיאום עם האייפאד 2, כך שברגע שאתם מסירים את הכיסוי, האייפאד מתעורר באופן אוטומטי וכאשר תכסו את המכשיר חזרה, המסך יכבה באופן מיידי. הכיסוי לא מקיף את כל המכשיר, אלא רק את חלקו הקדמי ועל מנת להחזיק אותו על-גבי המכשיר השתמשה אפל במגנטים מיוחדים.

20:34 הכיסויים החדשים ימכרו בשתי גרסאות: האחת עשויים מפוליאסטר במחיר של 39 דולרים והשנייה אשר עשוייה מעור במחיר של 69 דולרים.

20:36 ועכשיו עוברים לתוכנה. יחד עם השקת האייפאד 2 משיקה אפל את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה iOS, גרסה 4.3. סקוט פורסטל, אחד המנהלים הבכירים באפל האחראי על פיתוח מערכת ההפעלה iOS עולה לבמה.
אחד החידושים המשמעותיים ביותר בגרסה 4.3 הוא שיפור הביצועים של דפדפן הספארי המובנה במכשיר על-ידי אופטימזציה של מנוע ה-Nitro Javascript של הדפדפן.

20:38 תוספת נוספת בגרסה החדשה היא ה-iTunes Home Sharing. באמצעות הפיצ'ר החדש הזה, נוכל לשתף את כל השירים הנמצאים על-גבי המחשב שלנו אל מכשירי iOS באמצעות WiFi.

20:40 גרסה 4.3 כוללת בתוכה גם שיפורים למנגנון ה-AirPlay, המאפשר למשתמשים לשתף תכנים עם מכשיר ה-AppleTV במידה ויש ברשותם אחד. בגרסה החדשה, אין צורך יותר להגדיר את החיבור מראש ובעת הכניסה לאפליקציה, היא תזהה באופן אוטומטי את המכשיר (במידה וזה מחובר לרשת האלחוטית בבית יחד עם המכשיר בו אתם משתמשים).

20:42: בגרסה החדשה נוכל להגדיר את הכפתור המשמש כיום לצורך מעבר למצב שקט במכשירי iOS לשימוש נוסף בתור כפתור נעילה Rotation (כך שמצב המסך ישאר קבוע גם כשנסובב את המכשיר). אפשרות הבחירה של הפונקציה של הכפתור עכשיו נמצאת בידי המשתמש.

20:43: גרסה 4.3 תוסיף למכשירי האייפון 4 את האפשרות להשתמש באייפון כנקודת גישה אלחוטית (Mobile Hotspot), בדומה לאפשרות הקיימת בדגמי האייפון הנמכרים ברשת Verizon.

Facetime מגיע לאייפאד. קרדיט: אפל

20:45 מכיוון שהאייפאד החדש מגיע עם תוספת של מצלמות, הגרסה החדשה של iOS תכלול בתוכה כמה תוספות שיהפכו את השימוש במצלמות להרבה יותר מעניין. אחד מאותן התוספות תהיה תוכנה בשם Photobooth, אשר תאפשר לכם לבצע מגוון רחב של אפקטים שונים על התמונות שצילמתם כמו משחק עם הצבעים, עיוות התמונה ועוד.

20:46 כמובן שיחד עם המצלמות, גם ה-Facetime מגיע לאייפאד וכעת נוכל לבצע שיחות וידאו גם באמצעות המכשיר החדש. כמובן שניתן יהיה לבצע שיחות וידאו בין מכשירי אייפאד, מכשירי אייפון וכמובן מחשבי Mac.

20:48 הגרסה החדשה של iOS 4.3 תושק ב-11 במרץ ותהיה זמינה עבור מכשירי אייפון (3G וצפונה), משתמשי אייפוד טאץ' (דור שלישי וצפונה) וכמובן, עבור מכשירי האייפאד.

iMovie for iPad. קרדיט: אפל

20:49 יחד עם הגרסה החדשה, אפל משיקה אפליקציה נפרדת  בשם iMovie for iPad, אשר תאפשר למשתמשים לערוך סרטי וידאו על-גבי מכשיר האייפאד עצמו. לפי הדמו שמציג רנדי אובילוס, האפליקציה נראית אינטואטיבית למדי והמסך הגדול של האייפאד בהחלט הופך את העבודה לקלה ונוחה יחסית. האפליקציה תושק ב-Appstore ב-11 במרץ ותעלה 4.99 דולרים.

20:50 אפליקציה נוספת שתשיק אפל בגל הקרוב נקראת GarageBand. האפליקציה החדשה תאפשר למשתמשים (בעיקר מוזיקאים) לדמות 8 כלים מוזיקליים שונים באמצעות ממשק המגע של המכשיר (פסנתר, אורגן, גיטרות שונות, טופים ובס) כולל אפשרויות משחק עם אפקטים שונים, מגברים, הקלטה ב-8 ערוצים וכמובן, האפשרות להקליט את עצמכם מנגנים ולהעביר את ההקלטה ישירות ב-Email לעצמכם או לכל אחד אחר. האפליקציה תואמת את גרסת ה-Mac שקיימת והיא תאפשר להעביר פרויקטים בין ה-Mac לאייפאד.

20:52 דמו: זאנדר סורן מדגים את השימוש ב-Garageband על-גבי האייפאד 2.

20:59 סורן מסביר כי כשהביטלס הקליטו את סרג'נט פפר, הם השתמשו ב-4 ערוצים והמכשיר שבו השתמשו כדי להקליט היה בגודל של מכונת כביסה. היום, ניתן לבצע את אותה הקלטה ב-8 ערוצים, באמצעות מכשיר האייפאד.

21:04 גם אפליקצית ה-Garageband תהיה זמינה ב-11 במרץ עבור מכשירי האייפאד במחיר של 4.99 דולרים.

21:05 לסיכום, האייפאד 2, מהיר יותר, קל יותר ודק יותר. כולל מצלמות וחיישן ג'ירוסקופי עם אותה בטריה שמחזיקה 10 שעות ובאותם מחירים,  יהיו זמינים גם ברשת AT&T וגם ב-Verizon כבר ב-11 במרץ. מערכת ההפעלה iOS 4.3 ו-FaceTime, יחד עם האפליקציות החדשות, יצטרפו לאייפאד 2 וישוחררו לקהל הרחב גם כן ב-11 במרץ.

21:07 אפל מציגה סרטון וידאו קצר על האייפאד 2. רוצים לראות? לפני מספר דקות הסרטון עלה לאתר הרשמי של אפל.

21:11 ג'ובס חוזר לבמה לסיכום. ג'ובס מסביר שהמתחרים של אפל בעולם הטאבלטים מסתכלים על השוק בתור שוק ה-PC הבא וזאת לא הגישה הנכונה. לפי ג'ובס, המכשירי הללו צריכים להיות פשוטים יותר ואינטואטיביים יותר מאשר מחשבי PC רגילים ולדעת לעשות הרבה יותר ממה שמשתמשים מצפים ממחשב PC.

21:14 ג'ובס מכריז על סיום האירוע ומבקש להודות לצוותי הפיתוח שעבדו קשה על המכשיר בשנה האחרונה.

סיכום האירוע (י.פ)

כמו שעשתה עד היום, גם הפעם הצליחה אפל לייצר הצגה שהצליחה לרגש גם אנשים שאינם חובבי אפל. אין ספק שלשובו של ג'ובס לבמה (למרות שכנראה מדובר בהופעה חד-פעמית והוא אינו מתכנן לחזור לפעילות השוטפת בזמן הקרוב) יש חלק גדול בהצגה, אך גם בתור איש טכנולוגיה שאינו מעריץ את אפל בצורה עיוורת, קשה שלא לחלק מחמאות על כך שהחברה פשוט יודעת להבין את השוק ולחזות את מה שיקרה כמה צעדים קדימה.

אין ספק שהשנה תהיה לאפל תחרות קצת יותר מעניינת בעולם הטאבלטים, אך לפי הצורה שג'ובס הציג את הדברים בכנס, לא נראה שאפל באמת מתרגשת. עם 65,000 אפליקציות ומעל ל-10 מיליון מכשירים שנמכרו ברחבי העולם, אין ספק שלמתחרים יהיה קשה להדביק את הפער. האם הגרסה החדשה של אנדרואיד (Honeycomb) תצליח להביא את התחרות גם לעולם הטאבלטים בדומה למה שעשו גרסאותיה הקודמות עם מכשירי הסלולר החכמים? נצטרך לחכות ולראות. בינתים לפחות, אני הולך לקנות אייפאד, 2, לבן.

יניב פלדמן ורועי לטקה

הגב

3 תגובות על "אירוע ההכרזה של אפל – פוסט מתעדכן"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
מורד שטרן
Guest

רק שיגיד שזה בא בצבע לבן. אני מתעלף

השועל אש
Guest

האמת ציפיתי ליותר
הם כבר לא מצליחים לחשוב מחוץ לקופסה כמו שרק הם יודעים

יובל
Guest

אני לא מבין את התגובה האדישה של כולם , חברה המצלמת וידאו מאד איכותית יחסית למכשיר כל כך דק וקטן , בחיים שלי לא ראיתי מסך גדול כשאני מצלם בסטרים , אולי במצלמות הוידאו הדיגטליות ראינו דברים דומים אבל 3 אינץ' ובטח לא כזה גודל איזה מגניייייייייב !

wpDiscuz

תגיות לכתבה: