אפל בגל הכרזות: דגם חדש לאייפד ואייפד מיני לצד רענון של סדרת המחשבים [לייב בלוגינג]

באירוע שחתמה לפני דקות אחדות (ג') אפל, חשפה ענקית הטכנולוגיה את האייפד מיני לצד רענון מאסיבי לסדרות המחשבים שלה ועדכון גם לאייפד המקורי שדגם חדש שלו חשפה רק לפני חצי שנה

תמונה: יח"צ

המקום מעט לא שגרתי, אבל הזירה בהחלט מוכרת. היום בשעה 10:00 שעון פסיפיק (19:00 שעון ישראל) צפויה אפל לקיים אירוע הכרזה משמעותי במהלכו תחשוף שורה של מוצרים חדשים לקראת תקופת החגים המתקרבת. המקום: תאטרון קליפורניה בסאן חוזה, מרכז כנסים מעט פחות פופולארי על ידי החברה, על אף שבעבר כבר שכרה את שירותיו לשם השקת ליין האייפודים בתקופת הזוהר של נגני המדיה הניידים של אפל.

אפל מחבבת את קליפורניה, מטה החברה יושב בקופרטינו שבסנטה קלרה ונוטה להעדיף מרכזי תרבות על פני אולמות המשמעים אירועים עסקיים במטרה לחשוף את מוצריה. מדובר בחזון שקידם מנכ"ל החברה המיתולוגי, ג'ובס העדיף להתייחס למוצרי החברה כמוצרי אומנות של ממש וקליפורניה זכתה עם השנים למיתוגה כמדינה בה מתגוררים לא מעט אומנים ואנשי תרבות.

גל הכרזות, במוקד: דגם קטן וזול לאייפד ו-iBooks 3.0

על אף שהשמועות מתייחסות ברובן להכרזתו של דגם קטן וזול יותר לאייפד הפופולארי, האירוע הנוכחי של אפל צפוי לשמש את החברה על מנת לחשוף מגוון מוצרים שנועדו להציב את קולקציית החורף שלה על המדפים לקראת בהלת הקניות של תקופת החגים המתקרבת. אורח הכבוד יהיה ככל הנראה ליין האייפדים שצפוי לזכות לעדכון גם בדגם המקורי שלו בתצורת ה-"9.7 שיאמץ את חיבור ה-lightning ואולי אף יכלול שיפור בנתוני החומרה של המכשיר כולל מצלמת ה-FaceTime הקדמית שתשודרג לאיכות HD. רבים מעריכים כי אפל תמתג את האייפד מיני כאידיאלי בתחום החינוך ותחשוף לצידו גרסה חדשה לשירות iBooks שיזכה לגרסתו השלישית.

מוצרים אחרים שעשויים לזכות לרענון במהלך האירוע הם ליין האיימקים והמק מיני לצד השקתו של מקבוק פרו רטינה בתצורת "13.

הצטרפו אלינו לסיקור האירוע בזמן אמת החל מהשעה 18:45.

18:58 החנות של אפל ירדה מהאוויר לפני שעתיים, האירוע יתחיל עוד מספר דקות.

19:00 מחיאות כפיים, מנכ"ל החברה טים קוק עולה על הבמה: "בוקר טוב. תודה רבה שהצטרפתם אלינו היום, זה כיף גדול לחזור לתאטרון כאן שיש לנו זכרונות טובים ממנו. נתחיל מהאייפון. אייפון 5 הוא הצלחה אדירה. הלקוחות אוהבים מאוד את המסך המדהים ואת העיצוב המרשים. מכרנו למעלה מ-5 מיליון מכשירי אייפון בסוף השבוע הראשון. שברנו את השיא של עצמנו ומדובר באייפון הנמכר במהירות הרבה ביותר.

קוק מציג כעת סרטון תדמית מהשקת האייפון 5 ברחבי העולם.

19:05 לצד השקת האייפון 5 השקנו מאוחר יותר גם אייפודים חדשים, אייפוד טאצ' דק להפליא עם מסך הרטינה שנמצא כבר באייפון 5. קוק מצטט משפטים נבחרים מאתרי הטכנולוגיה והביקורות המשבחות. "מכרנו למעלה מ-3 מיליון מכשירי אייפוד חדשים והם הולכים להיות מתנה מדהימה לחגים". השקנו גם את iOS 6 ועבדנו קשה מאוד כדי שכמה שיותר מכשירים שלנו יוכלו להתעדכן למערכת ההפעלה החדשה שכבר רצה על למעלה מ-200 מיליון מכשירים. זה מדהים, מדובר בשדרוג המדהים ביותר שזכור לנו מאז ומעולם.

 19:10 הגענו לאבן דרך נוספת. משתמשים הורידו מעל ל-35 מילארד אפליקציות לאחרונה. שילמנו מעל ל-6.5 מילארד דולרים למפתחים וכיף לנו לחלק את הכסף למי שחולק איתנו את התשוקה. אחת האפליקציות המצויינות שלנו היא iBooks. היא מאפשר לכם לקרוא ספרים בכל אחד מהמכשירים שלכם באופן פשוט ונוח. יש לנו למעלה מ-1.5 מיליון ספרים בחנות שלנו ומעל ל-400 מיליון הורדות נרשמו.

19:14 היום אנחנו מציגים גרסה חדשה ל-iBooks, הגרסה החדשה עושה שימוש רחב יותר בענן, אתם יכולים לשתף ברשתות החברתיות את מה שאתם קוראים. ואנחנו תומכים ביותר שפות. מדובר בהורדה חינם ואתם יכולים להוריד אותה כבר היום.

19:15 כעת אני רוצה לדבר על המק. המחשבים שלנו מצליחים להוביל מכירות חסרות תקדים. הוא המחשב השולחני והנייד הפופולארי ביותר בארה"ב. יש לנו חידושים מרשימים להציג לכם הבוקר בגזרה הזו ואני רוצה להזמין את פיל שילר להציג אותה.

פיל שילר עולה לבמה.

19:18 פילר שילר: מצטט אתרי טכנולוגיה שמשבחים את המקבוק פרו החדש שחשפה החברה עם מסך הרטינה. טוען שמדוב במחשב המרשים ביותר שהחברה יצרה עד כה. היום נעשה משהו טיפוסי וניקח מוצר מדהים שלנו ונהפוך אותו לאפילו יותר מדהים. אנחנו חושפים היום מקבוק רטינה בגרסת "13. הוא דק להפליא, רזה בשליש מקודמו והוא מחשב המקבוק פרו הקל ביותר שייצרנו איי פעם. הכל נראה בו פשוט נפלא. יש בו פי 4 פיקסלים ממחשב המקבוק פרו הקודם.

 19:22 מעולם לא היה מחשב נישא שכלל צג חד כל כך. הוא כולל מצלמה קדמית באיכות HD. מקלדת מוארת והוא עשוי בקפידה. עיצבנו את המכשיר לחלוטין מחדש. הוא מגיע עם מערכת ההפעלה OS X Mountain Lion, שילר מתייחס לחידושים המרכזיים של מערכת ההפעלה האחרונה של אפל. "הוא כולל גם פיצ'ר חדש שכבר חשפנו ומגיע גם אליו, הוא מתעדכן גם כשהוא לא פעיל". המחיר: 1,699 דולרים והוא זמין לרכישה החל מהיום.

שילר מציג סרטון פירסומת עבור המקבוק פרו בתצורת "13 רטינה החדש.

19:26 הבא בתור: מק מיני (שילר צוחק וטוען: "ידעתם כבר שהמילה מיני תופיע במצגת בשלב כלשהו לא?" – הקהל צוחק). מדובר במק מיני המוכר של אפל בעיצוב הקודם עם חומרה משודרגת. הדגם הזול מתומחר תמורת 599 דולרים וכולל מעבד 2.5GHz ודיסק קשיח בנפח 500GB. הדגם זמין לרכישה החל מהיום.

19:28 כעת אני רוצה לעבור למק אחד נוסף: האיימק (iMac), מדובר במחשב הדגל שלנו שהתעדכן כל הזמן בהתאם למה שהטכנולוגיה איפשרה. יש לנו כבר שבעה דורות של מחשב האיימק ואתם הולכים להיות הראשונים שיראו את הדור החדש של מחשב האיימק.

שילר מציג דגם חדש ודק להפליא. "הוא פשוט יפיפה. מעוניינים לראות אחד בעצמכם? יש לנו אחד כאן להציג בפניכם. אני רוצה לראות לכם עד כמה העיצוב דק. יש כאן מחשב שלם וקשה להאמין שהצליחו לדחוס בעובי הזה אפילו מסך. מדובר בעובי של 5 מילמטר, או במילים אחרות דק יותר ב-80% מהדגם הקודם.

19:35 כיצד עשינו אותו דק כל כך? ובכן צריך להביט בדגם הקודם על מנת להבין. שילר מתייחס לכך שנפרדו מהכונן האופטי ועשו שימוש במסך מעט שונה. האיימק מגיע בשתי תצורות: "21.5 או "27. המסך בנוי על טכנולוגיה שונה וכלל 75% פחות השתקפות מהמסך של הדגם הקודם. המחשב כולל מצלמה קדמית באיכות HD ורמקולים באיכות טובה יותר משל הדגם הקודם על אף שהוא דק יותר. למרות שהוא דק כל כך, מדובר במחשב עוצמתי שמתחבא שם בפנים. מהיר יותר פי שניים מקודמו. "אני רוצה לדבר קצת על אחסון. חלק מעוניינים ביתרונות של HDD וחלק מעדיפים Flash. פה יש לנו אופציה שלישית שאנחנו חושפים כעת: פיוז'ן דרייב, הוא מגיע בנפחים שבין 1 ל-3 טרה. הוא למעשה כולל את היתרונות של כונן ה-HDD ושל הפלאש". שילר מתייחס לביצועים המרשימים של כונן הפיוז'ן החדש.

19:40 הדגם הזול ביותר בתצורת ה-"21.5 מגיע במחיר של 1,299 דולרים, ויהיה זמין לרכישה החל מנובמבר. דגם ה-"27 תמורת 1799 דולרים ויהיה זמין לרכישה החל מחודש דצמבר הקרוב. מדובר בעיצוב המדהים ביותר שיצרנו לאיימק עד כה. שילר יורד מהבמה, טים קוק חוזר.

19:42 טים קוק: "כעת אני מעוניין לדבר על האייפד. זה נראה כי כל פעם שאנחנו נפגשים יש סטטיסטיקות חדשות שמראות עד כמה המכשיר הזה פופולארי. אני גאה להכריז כי ממש לאחרונה חצינו את רף 100 מיליון המכשירים שמכרנו. זה מוצר שקיים בשוק רק שנתיים וחצי. מכרנו יותר אייפדים בחודש יוני מאשר כל יצרנית PC מכרה את כל ליין המחשבים שלה באותו חודש. 91% מתעבורת הרשת בטאבלטים שייכת לאייפד. הלקוחות שלנו ממש אוהבים את האייפד. הסוללה החזקה, האפליקציות המותאמות עבורו שמאפשרות לו לעבוד וליצור דברים. אחד הדברים הכי משמעותיים עבורנו הוא עד כמה מהר הוא חדש למערכות החינוך. תלמידים ומורים מרחבי העולם גילו את האייפד ככלי מדהים ללימודים.

19:48 קוק מתייחס לחשיבות של האייפד במערכת החינוך ולשימוש הנרחב במכשיר בתחום ומציין את ההזדמנות שהוענקה גם למו"לים קטנים להציג את הספרים שלהם ולא רק לחברות גדולות. בנוסף לחינוך האייפד משמעותי מאוד גם בתחום העסקי. למעשה, כמעט כל חברה (94%) מחברות הפורצ'ן 500 עושות שימוש באייפד. אבל רק התחלנו. מוקדם יותר השנה חשפנו דגם חדש לאייפד עם מסך רטינה מדהים שהפך לאייפד שמכרנו הכי מהר. אני רוצה לקרוא לפיל שילר לחזור לבמה.

19:50 רק לפני חצי שנה חשפנו דגם חדש לאייפד ואנחנו רוצים היום להציג בפניכם את הדגם הרביעי. הוא כולל מעבד מהיר במיוחד בשם A6X (מעבד חדש לחלוטין של אפל). אנחנו כוללים גם מצלמה קדמית באיכות HD ומרחיבים את קישוריות ה-LTE לעולמית. גם יכולות ה-WiFi משופרים והם מהירים יותר פי שניים, הוא כולל גם את חיבור ה-Lightning החדש ושני כבלים חדשים לחיבור למכשיר. הוא מגיע בצבעים שחור ולבן ומגיע באותם מחירים ובאותם נפחים מוכרים.

מה עוד אנחנו יכולים לעשות כדי להפוך אותו לאפילו יותר נוח לשימוש?

שילר מציג דגם קטן יותר לאייפד שמתחבא מאחורי האייפד המקורי והקהל מריע.

19:55 זהו ה-iPad mini. מה אפשר לעשות איתו שאי אפשר לעשות עם הדגם המקורי? אפשר לאחוז אותו ביד אחת. הוא עשוי עד לפרטים הקטנים. הוא דק להפליא ויפה מכל זוית, קל ואני רוצה להראות לכם אחד. הוא בעובי של 7.3 מ"מ. הוא שוקל 53% פחות מהאייפד המקורי. הוא קל יותר מספר. מגיע בשחור או בלבן. הלבן עם גב אלומיניום, השחור עם גב מושחר.

19:58 המסך של האייפד מיני כולל יחס זהה לאייפד המקורי ועל כן כל האפליקציות הקיימות לאייפד יתאימו לו. שילר מציג את הנקסוס 7 של גוגל ומשווה לאייפד מיני:

באייפד מיני מדובר במסגרת אלומיניום וניתן להחזיק אותו ביד אחת, של גוגל עשוי פלסטיק.

באייפד מיני זוית הצפייה רחבה יותר בקרוב ל-10% משל הנקסוס 7.

שילר מתייחס לתצורה הנוחה יותר של האייפד מיני לגלישה ברשת ולצפייה באתרים.

יש לנו 275,000 אפליקציות המותאמות במיוחד לאייפד, לנקסוס רובם לא מותאמים והם נראים הרבה פחות טוב על גבי הנקסוס.

20:00 הטכנולוגיה שמוטמעת באייפד מיני טובה יותר מזו של האייפד 2. הוא כולל מעבד A5, מצלמה אחורית באיכות 5 מגה פיקסל ומצלמה קדמית באיכות HD, קישוריות LTE, קישוריות WiFi מהירה יותר. הוא כולל את חיבור ה-Lightning. זמן הסוללה: עד 10 שעות עבודה, כמו האייפד המקורי והגדול יותר. אנחנו רוצים להראות לכם וידאו שמציג את האייפד מיני החדש.

20:05 "התאמנו גם שורה של כיסויי SmartCover המותאמים לאייפד מיני החדש. הוא מגיע בתצורה התחלתית של 16GB ומחירו ההתחלתי 329 דולרים". שאר הנפחים זהים לדגם האייפד הרגיל (32 או 64GB ומגיעים עם או ללא קישוריות LTE) "נמשיך למכור את האייפד 2 וכמובן את האייפד החדש שחשפנו זה עתה. המכירה המוקדמת של האייפד מיני תתחיל ב-26 לחודש וגרסת ה-LTE בתחילת החודש הבא".

כעת אני רוצה להציג בפניכם את סרטון הפרסומת שהכנו לאייפד מיני החדש.

(בסרטון מציגים את האייפד המקורי עם אפליקציית פסנתר שמנגנת ברקע ועוברים לאייפד מיני)

20:12 שילר יורד מהבמה וטים קוק חוזר. "אמרנו לך מוקדם יותר השנה שתראו חדשנות של ממש שנוביל ואני חושב שזה בדיוק מה שעשינו. הצגנו גרסה חדשה ל-OS X ול-iOS, השקנו ליין חדש של אייפודים, השקנו את האייפון 5 הבלתי יאמן, עם עיצוב דקיק ומסך מדהים, רעננו את ליין המחשבים הניידים שלנו מקצה לקצה וחשפנו היום את האיימק החדש והמהפכני. מוקדם יותר השנה חשפנו אייפד חדש והיום חידשנו גם אותו והוספנו לו דגם חדש לחלוטין. כן, זו היתה שנה מדהימה של חדשנות עבור אפל. אנחנו מקווים שאתם אוהבים את המוצרים האלו כמו שאנחנו אהבנו ליצור אותם. אני רוצה להודות באופן אישי לצוות של אפל שיצר את מה שראיתם היום ומוקדם יותר השנה. הם מקדישים את חייהם במטרה לייצר את המוצרים הטובים ביותר בעולם". קוק נפרד מהקהל והאירוע מסתיים.

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

1 תגובה על "אפל בגל הכרזות: דגם חדש לאייפד ואייפד מיני לצד רענון של סדרת המחשבים [לייב בלוגינג]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
yanivf
Guest

שקט… מתחילים. http://t.co/xXivd1Eq

wpDiscuz

תגיות לכתבה: