אנדרואיד זה לא אייפון

במילה אחת, אכזבה. אחרי חודשיים של שימוש מאסיבי והמון רצון טוב להוציא את המיטב מהאנדרואיד של גוגל, אני שוקלת לכבות את הסאמסונג גלאקסי, ולא חסרות סיבות.

samsung-galaxy-i7500

לא חשבתי שכל כך מהר יסתיים הרומן שלי עם סאמסונג והאנדרואיד. הייתי בטוחה שאחרי שעברתי מנוקיה והסימביאן הכבד שלה לקלילות של גוגל והאנדרואיד, החיים יראו לי קלים יותר. ניסיתי להתעלם מהביקורות הנוקבות והפוסטים הקוטלים, ולתת הזדמנות אמיתית למכשיר שעל פניו, היה אמור להקל על החיים הדיגיטאליים שלי. הסיבות לנטישת המכשיר נעוצות במספר סיבות עיקריות, ולצערי גם לא במעט סיבות משניות. אני מצטערת לומר שלתומי, חשבתי שהנה אני ,שלא נמנית על העדר של מעריצי האייפון, מצאתי את המכשיר האולטימטיבי.

המקלדת – המקלדת הוירטואלית המגיעה עם תמיכה מובנית בעברית ואנגלית, אמנם שימחה את ליבי במבט ראשון, אך תוך כדי עבודה, הסתבר לי שהיא אינה נוחה כלל. האצבעות הממוצעות שלי לא מצליחות עד היום להסתגל אליה ואני מוצאת את עצמי כותבת סמסים באיטיות רבה תוך מחיקות רבות. גם במעבר אל המקלדת המאורכת כשמטים את המכשיר על צידו, עדיין הכתיבה היא מאמץ לא סביר. הציפיות שלי מהמכשיר מלכתחילה היו שאוכל לכתוב איתו מיילים, כיאות למכשיר עם מערכת הפעלה של אנדרואיד שמחובר ביעילות כל כך טובה לג’ימייל. בנוסף, אם רציתי למחוק אות באמצע משפט, אחרי שסיימתי לכתוב את ההודעה, עלי היה לנסות למצוא בניחוש את המיקום שעליו יש להניח את האצבע על מנת שאוכל לבצע את הפעולה. מייאש זו המילה הנכונה בשלב הזה.בפעל, התרגלתי למחוק הכל אחורה עד האות הסוררת ולהתחיל את הכתיבה מחדש. חסרון נוסף שהתגלה בשימוש במקלדת הוא התגובה האיטית שלה להקלדה. אי אפשר להקליד עליה מהר בעצם משתי סיבות : הראשונה היא כמות השגיאות שיתגלו בדרך בגלל חוסר הדיוק של המקלדת שפרטתי קודם, והשניה היא שהתגובה של המכשיר פשוט איטית ופעמים רבות מצאתי את עצמי מחכה לא מעט שניות אחרי ההקלדה עד שהתוים יופיעו על המסך.

הכפתורים – אז עשיתם מכשיר שהוא Touch screen, והוספתם כפתורים תומכים, אז לפחות שאני אצליח לפענח מה המטרה שלהם! בהתחלה זה עוד היה מין משחק כזה. למצוא איזה כפתור אחראי לאיזו פעולה. אחר כך זה כבר הפך למטרד, כשלא הבנתי איך אני סוגרת אפליקציות וחוזרת חזרה לשולחן העבודה. אז זהו. שלא. כדי לסגור אפליקציות הייתי צריכה להוריד אפליקציה נוספת, הנקראת terminator ולכסח את ה-process שאחראי על האפליקציה. לדוגמא, אם הדפדפן פתוח, הייתי צריכה להגיע חזרה למסך הראשי, להפעיל את הterminator ולסגור אותה. כל זה היה טוב ויפה אילו הייתי מזהה את הכפתור הבולט אך לא נגיש (מין בליטה שלא ברור שהיא כפתור עד שלא לוחצים עליו בטעות בין שני המקשים הימניים במכשיר) החושף את שולחן העבודה מחדש. כפתורים נוספים הם הכפתור של הצילום שעובד בעיקר כשנוח לו וכפתור הווליום שנמצא בצד שמאל של המכשיר. קיים כפתור נוסף, עליו אני רוצה להרחיב את קצת את הדברים  :כפתור נעילת המכשיר. המכשיר ננעל אוטומטית והמסך שלו נכבה במידה ואין בו שימוש לאחר זמן מוקדם. אם תגדירו אחרת, לדוגמא שהמסך ישאר דלוק עד שתכבו אותו בצורה יזומה, המכשיר (או המפתח שאחראי על זה) לא מספיק אינטיליגנט כדי להכבות לאחר קבלת שיחה שלא נענתה/ השארת המסך דלוק לזמן ארוך תקצר את זמן הסוללה בצורה משמעותית (לסוללה עוד נגיע, אל תדאגו). הכפתור הממזרי של הנעילה דורש לחיצה ארוכה ומשונה על מנת להפעיל את המכשיר. אם פספסתי בלחיצה, או בטעות לחצתי פעמיים, המסך ייכבה מחדש. הכפתור הזה הוא בין המעצבנים ביותר שנתקלתי בהם, אפילו אולי יותר מה-Menu שדנתי בו כבר בפוסט הקודם והאופטימי שלי.

Samsung-i5700-Galaxy-Spicaהאנדרואיד – כשקיבלתי את המכשיר והצלחתי בקלילות לחבר את המייל שלי , היומן פגישות וה-Gtalk למכשיר, חיוך גדול נפרש על פני שלא אצטרך שוב להתקין תוכנות צד שלישי, הכל זמין, ברור ועובד. ושוב, לאחר בירור הצרכים האמיתיים שלי, עם חלוף הימים, התבדתי. האנדרואיד מגיע עירום למעט התוכנות הרלוונטיות לאפליקציות של גוגל. כל דבר פעוט, אפילו העברת קבצים בין מכשירים – מצריכה הורדת תוכנה. הבעיה העיקרית בשוק התוכנות של אנדרואיד, היא שלמרות השפע (לא תמיד שפע, אם כבר פתחנו את הנושא), האפליקציות לא מאומתות או נבדקות ולכן מספר פעמים הורדתי אפליקציות לא טובות, לא עובדות, לא מתאימות.ולא בזה מסתיימים הדברים, כיוון שיש כמה בעיות מהותיות בגרסת מערכת ההפעלה, אנדרואיד 1.5. לאחרונה גיליתי כי היא לא מאפשרת לי להתחבר באמצעות Blue -Tooth למחשב ולשמש לו כמודם 3G וכבר שבוע אני מנסה להאבק כדי להפעיל את האופציה באמצעות כבל ה-USB המצורף. בנוסף, אפילו העברת קבצים ממכשיר למכשיר באמצעות Bluetooth לא עובדת. בינתיים הצלחתי לחבר לעשות Pair בין המכשירים אך לא הצלחתי לחבר ביניהם או להעביר קבצים, גם לא כשהורדתי תוכנה מתאימה.

הבטריה – הגענו כעת לנקודת החולשה האמיתית של המכשיר, אך לא רק שלו. מסתבר כי רוב הסמארטפונים לא בנויים להחזיק יום עבודה שלם. במכשירים הישנים יכלתי להסתובב במשך 3-4 ימים ללא הטענה, אך מאז שיש לי את הגלאקסי, אני בעיקר עסוקה בלחפש נקודות לחיבור. לזכותו של המכשיר, יאמר כי הוא מגיע מהספק עם 3 אופציות להטענה : הראשונה באמצעות כבל חשמל, השניה באמצעות כבל USB שמשמש גם להטענה ממחשבים וגם להעברת מידע, והשלישית באמצעות כבל המתחבר למצת הרכב. עם הזמן סיגלתי לעצמי דרך נוחה לשמור על הבטריה : עם מטען החשמל בבית, מטען ה-USB בעבודה, והחיבור למצת אצלי בתיק לכל מקרה שלא יבוא. הבעיה העיקרית נעוצה בעובדה שלא תמיד אני ברכב, מכיוון שאני נוסעת ברכבות, או עם הלפטופ או במשרד, וכמובן שלא בבית. וכך יוצא שאחרי יום ממוצע של שימוש באפליקציות טוויטר, קצת RSS, כמות שיחות ממוצעת וגלישה למייל, הבטריה ממצה את עצמה בשעה 14:00. עלוב, עלוב, עלוב!

אלו ארבעת הסיבות העיקריות שהחלטתי לנטוש את המכשיר בהקדם האפשרי (מישהו אמר אייפון?). סיבות נוספות, פחות בולטות לעין, אך מציקות , הן רבות גם כן, ובין השאר כוללות את הדרך המסובכת לכוון שעון למוזיקה מסויימת, מציאת אפליקציות מתאימות ועובדות, משחקים ברמה עלובה, מסך לא מדייק והמצלמה שאין לה זום. למעשה, כל נסיון לספק צורך נוסף שלי מהמכשיר, גורר חפירה מאסיבית בתוכן באינטרנט והגדרה מאוד לא אינטואיטיבית, שלא תמיד עובדת. אז אנדרואיד זה לגמרי לא אייפון. אבל מי אמר בעצם שאייפון טוב יותר, אולי הדבר האמיתי הבא הוא בכלל הדרואיד, או הבלאקברי החדש?

מורן בר

מייסדת ומנהלת החברה, יזמית בעלת נסיון רב שנים בתעשיית ההיי-טק עם רקע נרחב בתחום האחסון והתקשורת ובעולם המדיה החברתית. היתה שותפה למיזמי אינטרנט גדולים וביניהם אתר 2eat הישראלי. בוגרת ממר"מ ועו"ד העוסקת בתחום דיני הפרטיות וטכנולוגיה.

הגב

13 תגובות על "אנדרואיד זה לא אייפון"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
יוסי
Guest

אויי נו באמת..
מכל מכשירי האנדרואיד שיש בחרתם לסקר דווקא את הסאמסונג ? תוצאות צפויות מראש..!!
אני בטוח שתיווכחו אחרת כשתראו את הגירסה החדשה רצה על HTC HD2 לדוגמה

טל
Guest

HTC HD2 מריץ windows mobile ולא אנדרואיד

את כוחו האמיתי של האנדרואיד (גרסה 2) אפשר לראות היום רק ב droid / milestone

שושו השועל
Guest

סליחה, אבל אני לא מסכים… זה לא תלוי בגירסאת התוכנה או בחומרה, נסי את ה HTC Hero מכשיר שמריץ אנדרואיד ונותן ממשק שהוא לא רק יפה אלא גם שימושי בטירוף.
הגדולה של האנדוראיד היא שהיא ניתנת להתאמה אישית… מכיוון שבגלאקסי לא בחרו להתאים אישית את הממשק זאת התוצאה.

Ohad
Guest

מסכיםעם כולם, היית צכירה לחות ל-droid

אלירן
Guest

כשתנסי עוד מכשירי אנדראיד ותגיעי לאותם מסקנות נשמח לשמוע.
אגב הבטריה של ה -איי – פון – לא חזקה יותר ממשהו אחר, אהה וגם להחליף בדרך אי אפשר… לא שיש סמרטפון אחר שמחזיק מעמד אבל זה המצב של כולם.

בכל מקרה תעדכני אותנו איך הלך עם האיפון ועם כל הדולרים שצריך כדי להפעיל אפליקציות חנמיות שיש באנדרואיד.

Uzi
Guest

this is a very unprofessional post

Comparing software to hardware is kinda weird.
Samsung is not Google, This model is not Android.

Im not sure how old Android 1.5 is, but 1.6 is out for a long time, and 2.0 is here with droid

ליאור גונן
Guest
הי מורן, אנחנו לא מכירים, אולם הרושם שקיבלתי מקריאת הפוסט לא מסתדר לי עם הרזומה המרשים שלך, ונשמע בעיקר כהוצאת קיטור שהיתה מתאימה למישהו חסר אוריינטציה טכנית לחלוטין. אתייחס למספר נקודות: 1. המקלדת: מקלדת וירטואלית היא דבר שצריך להתרגל אליו. אם את חושבת שאחרי שבוע אחד עם אייפון היית יכולה לכתוב בלי שגיאות את טועה. היתרון במקלדת הוירטואלית, כרכיב תוכנתי, הוא שהיא ניתנת להחלפה. אנדרואיד מאפשר לך להוריד תחליפי מקלדת ככל העולה על רוחך. אני משתמש במקלדת וירטואלית שהורדתי בחינם מהאנדרואיד מרקט שפותחה ע”י תכנת ישראלי והיא מצויינת. אני בהחלט מקליד הרבה יותר מהר ממה שהקלדתי על הנוקיה שלי, אפילו… Read more »
trackback
[…] אני מניח שיש כללים מסוימים להכרזות הללו לעיתונות, וכנראה שצ'ון וחבר מרעיו הולכים לפיהם.  אחריו עלה לדוכן הנואמים משה גוב, מנכ"ל סמיקום, המשווקים של מצלמות הסטילס של סמסונג בארץ. מסתבר שלא כל מוצרי סמסונג משווקים בארץ ע"י אותו היבואן, וכנראה שיש בזה הגיון מסוים. אחרי הכל, סמסונג מייצרים גם מקררים, טלויזיות, ועוד מכשירים אלקטרונים. גוב ציין שסמסונג משקיעים המון בפיתוח, וכמו כל חברה, גם סמסונג מקפידה לעדכן את הפיצ'רים ולפתח טכנולוגיה. נתח השוק של מצלמות סמסונג בישראל הוא 3% וסמיקו שואפים להגיע ל15%. כיצד הם רוצים לעשות זאת? לא משהו יוצא דופן. גוב מאמין במותג, בעיקר בגלל הסלולרים של… Read more »
גבי
Guest
שלום לכולם, ראיתי ושמעתי את כל הסיקורים שיש על הגלאקסי בזאפ ובאתרים השונים, כמו זה. אני מגיע משימוש בנוקיה עם סימיביאן 9.3 פתוח. קודם כל ,אין מה להשוות בכלל. אמנם פחדתי בהתחלה לקנות את הגלאקסי, אבל אחרי שראיתי סיקורים של אתרים מקצועיים בארץ ובעולם שמשבחים את הטלפון הזה ,אמרתי WHY NOT ? יש לי נגישות לאייפון ולHTC HD2 , וידע בתפעול שניהם על בוריים. הסמסונג גלאקסי פשוט הרבה יותר ידידותי מהם (לפי טעמי), יותר פרקטי ולמי שלומד אותו נוח לשימוש בצורה בלתי רגילה. אני לא בא להשוות איזו מערכת הפעלה נוחה יותר, כי זה בלתי אפשרי,אבל מבחינתי הטלפון הזה הוא… Read more »
כותב
Guest

שמעו עם כל הכבוד לאייפון ולנוקיה על האנדרויד כבר אפחד לא יכול לגבור…יש לי סאמסונג גאלקסי SI9000 והחלפתי לו רומ (אותה מערכת הפעלה של הטלפון שאם קונים את המכשיר מאחת המפעילות הוא באמת קצת עילג ) אבל שמחליפים לו את הרומ-פלא פלאים כאילו עשו שדרוג מסאמסונג גאלקסי לסופר גאלקסי …אני אישית מאוד מרוצה מהמכשיר וכבר החלטתי שבאנדרויד אבלה עוד כמה שנים בחיי….עד שיצא איזה טלפון מחשב שככל הנראה יצא עוד איזה 50 שנה…בכל מקרה…אם המכשירים של אנדרויד לא מוצא חן בעיני אנשים זה רק אומר שעוד לא ניסיתם את כול המכשירים…

נתן
Guest
יש לי HTC Sensation ואני עדיין מזדהה עם כל מה שאמרת . רק עכשיו החלפתי גם את החייגן לחייגן יותר הגיוני שגם תומך בעיברית (dialer one ) אני ממש מסכים איתך שבאנדרואיד המיקום והתמונה של האייקונים לא אינטואיטיבית וכל הזמן אני מוצא את עצמי עושה בדיקה נוספת בראש מה הסדר הנכון של כפתורים שצריך ללחוץ עליהם כדי להגיע לאן שאני רוצה למה למשל לא כל אפליקציה חדשה שאני מוריד מגיעה למסך הבית כמו באייפון ובמקום זה אני צריך להגיע למסך הבית ללחוץ על כפתור קטן שמוביל לרשימת אפליקציות ארוכה ואז לחפש שם את האפליקציה ( ורוב הזמן לא למצוא ישר… Read more »
wpDiscuz

תגיות לכתבה: