המעבד החדש של AMD מגיע למהירות 7Ghz

מגזין המחשבים האמריקני Computer world דיווח אתמול כי חברת AMD הודיעה על כך שהיא הצליחה לגרום למעבד החדש ביותר שלה, ה-Phenom II X4 995 להגיע למהירות שעון של 7Ghz. מהירות השעון הסטנדרטית של המעבד החדש היא 3.2Ghz והיא זהה למעבד המהיר ביותר שמציעה המתחרה הגדולה של AMD, חברת Intel.

amd_phenom_ii_x4_955_be_01-300x271מגזין המחשבים האמריקני Computer world דיווח אתמול כי חברת AMD הודיעה על הצלחתה בניסוי הגורם למעבד החדש ביותר שלה, ה-Phenom II X4 995 להגיע למהירות שעון של 7Ghz. מהירות השעון הסטנדרטית של המעבד החדש היא 3.2Ghz והיא זהה למעבד המהיר ביותר שמציעה המתחרה הגדולה של AMD, חברת Intel. מוקדם יותר השנה, הציגה AMD בתערוכת CES את גרסת ה-X4 950 שהגיעו עד למהירות שעון של 6.5Ghz.

לפי דבריו של ברנט בארי, מנהל מוצר, הצליחה החברה להגיע למהירות יותר מכפולה ממהירות השעון הרגילה של המעבד תוך שימוש באמצעי קירור תעשייתיים כגון חנקן והליום נוזלי אשר מביאים את המערכת לטמפרטורות קיצוניות של עד מינוס 240 מעלות צלזיוס. בניגוד לחנקן נוזלי, השימוש בהליום נוזלי הוא מאוד מסוכן והוא אינו נפוץ בקרב אמצעי הקירור הביתיים, אך הוא זה שעזר להגיע לטמפרטורה כה נמוכה שסייעה למעבד להגיע למהירות של 7Ghz. לצורך הניסוי, השתמשו במעבדה של AMD ב-250 ליטר של הליום נוזלי שהספיקו על-מנת לקרר את המחשב במשך 90 דקות.

בהנחה ואין בידכם גישה להליום נוזלי או שפשוט אין לכם רצון מוגזם לגרום לעצמכם נזקים בניסיון לגרום למחשב שלכם לעבוד קצת יותר מהר, אתר האינטרנט Ripping.org דיווח כי משתמשים ביתיים הצליחו להביא את מעבד ה-X4 955 עד למהירות שעון של עד 6.7Ghz תוך שימוש באמצעי קירור הנמכרים בשוק.

חשוב לציין כי גם Intel וגם AMD אינן מכניסת בטווח האחריות שהם מספקים על המעבדים שלהם נזקים הנובעים כתוצאה משינוי מהירות השעון של המעבד, אך חברת AMD מציעה תוכנה משלה אשר מאפשרת לשחק עם מהירות השעון של המעבד בטווח הנחשב “בטוח”. לפי הבדיקות שנעשו במעבדת AMD, מעבד מסוג X4 955 במהירות של 3.2Ghz יכול להגיע עד ל-3.8Ghz תוך שימוש במאוורר רגיל וללא צורך בציוד קירור נוסף.

לפי מספר אתרי חומרה שונים , המעבד Phenom II X4 945 יימכר בתג מחיר של של 225$ ולעומתו , המעבד Phenom II X4 955 Black Edition יימכר בתג מחיר מפתיע של 245$. שני המעבדים יהיו זולים ב-10% עד 15% מהמעבדים המקבילים של המתחרה Intel.

יניב פלדמן

צ’יף-גיק ועורך ראשי. יזם, סטטיסטיקאי חובב, טכנולוג בדם, בעל תואר ראשון במנהל עסקים ו-Microsoft MVP בתחום אבטחת מידע. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

2 Comments on "המעבד החדש של AMD מגיע למהירות 7Ghz"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
Sort by:   newest | oldest | most voted
zedprime
Guest

גם במהירויות שעון כאלו, לעומת מעבד i7 תחת Overclocking סביר – אני בספק שידה של AMD על העליונה.

בהנתן פוסט כזה, רצוי לציין שני דברים:
* מהירות שעון אינה מקבילה באופן מוחלט לביצועים (בטח שמעתם על כמות פקודות פר מגה-הרץ ולא חסרים פרמטרים נוספים בימינו – מבקר הזכרון , כמות ומהירות הזכרון המובנה, יכולות וירטואליזציה (נעשה חשוב בימינו) ועוד).
* יש לאזכר את השיאים מבית אינטל.

נועם orange techblog
Guest

נראה טוב!
לפני כמה חודשים משתמש (עובד של סמסונג) הצליח ליצר מעין מחשב-על, בעל שני מעבדים ו- 24 ראשי זכרון – שיצרו יחד זכרון של שישה טרהבייט – והתוצאות היו מדהימות.
http://www.youtube.com/watch?v=96dWOEa4Djs

wpDiscuz

תגיות לכתבה: