24me: אפליקציית המטלות הנכתבות מעצמן [סטארטאפ]

דמיינו לרגע אפליקציה שיודעת למשוך את כל המטלות שלכם מכל השירותים שאתם מנויים אליהם למקום אחד וגם לבצע אותן ישירות מאותו מקום. 24me הוא פיתוח ישראלי שיערער את כל מה שידעתם עד היום באשר לאפליקציות To Do List.

תמונה: יח"צ

יש לכם חשבון חשמל על סך 245 ש"ח לשלם עד סוף החודש ואת הארנונה תוכלו לדחות ביומיים נוספים. ההתחייבות לסלקום אגב מסתיימת ממש עוד ארבעה ימים והיום בערב כדאי שתזכרו לאחל יום הולדת לאחיין בן ה-10. אין באמת צורך שתכנסו לאתר חברת החשמל, שתרימו טלפון למרפאה או שתכנסו לחשבון הפייסבוק לאחל מזל טוב לזאטוט, למעשה, קליק אחד מהסמארטפון והחשבון סגור וקליק אחד נוסף והודעה תשוגר ישירות לוול של האחיין בפייסבוק.

זהו למעשה הרעיון המאוד פשוט ומאוד מתבקש של אפליקציית 24me: ביטול אחת המטלות המתישות ביותר ברשימת המטלות – לנהל אותן. האפליקציה מחוברת לכל השירותים אליהם אתם מנויים ויודעת להזרים אליכם את המטלות בזמן אמת. כך למשל, במידה ויש חשבון חדש שצץ לפני שתי דקות הוא יגיע ישירות לאפליקציה ולא תצטרכו להזין אותו, אבל מעבר לזה, תוכלו גם לשלם את החשבון ישירות מהאפליקציה ולוותר על הזנת המטלה וחיפוש אחר דרך למלא אותה.

מטלות שנכתבות מעצמן

השירות שנמצא עדיין בראשית דרכו הולך ומתרחב, לומד להתממשק ליותר ויותר שירותים וחברות והופך אט אט למרכז ניהול מטלות שזקוק להתערבותכם רק בעבור קבלת ההחלטות הסופיות. חשבו לרגע על אפליקציה שזמינה מכל מקום וכשתכנסו אליה תקבלו תמונת מצב מעודכנת הנוגעת לכל החשבונות, המחוייבויות, התורים, הפגישות ויתר הדברים המצפים לכם שנמשכים באופן אוטומטי מהשירותים השונים ורק ממתינים שתכריעו מה לעשות איתם.

בנוסף לכל אלו, 24me יודעת גם לשתף מטלות, כך שכל בני הבית יכולים לנהל יחד רשימת קניות ואם יש מטלה רלוונטית שרוצים להעביר למישהו אחר ("תאסוף את הילד מהגן"), כל מה שצריך לעשות הוא רק לבחור את האדם הרצוי והמטלה תתווסף לאפליקציה שלו.

ומה באשר למטלות שאינן אוטומטיות המבוססות על שירותים מוכרים? ובכן, 24me מציעה גם רישום מסורתי יותר: הוספת מטלה באמצעות טקסט, הכתבה קולית או אפילו תמונה שתצלמו ישירות מהסמארטפון ("לרכוש את דגם המדפסת הספציפי הזה").

מאחורי הקלעים

24me, ממשק פשוט להפליא

ליאת מרדכי וגלעד הרצנו, זוג היזמים שעומד מאחורי אפליקציית 24me מסביר כי המיזם נולד מתוך צורך בסיסי שהיה חסר פתרון אמיתי. כיום מורכבת החברה מ-7 אנשים סך הכל והיא ממוקמת בגני תקווה, אך ביקשה לנצל במה זו על מנת לפנות למפתחים שבקהל המעוניינים להצטרף לשורותיה. 24me היא בוודאי לא אפליקציית המטלות היחידה שזמינה לסמארטפונים – למעשה, מדובר באחת הקטגוריות העשירות והמגוונות יותר בתחום, בתוכה ניתן לאתר גם את Any.DO הישראלית ורבות אחרות. עם זאת, הפתרון שמציעה היום 24me הוא בהחלט ייחודי וממשק המשתמש הפשוט לצד מספר פיצ'רים מובנים מעניקים לאפליקציה יתרון משמעותי על פני מתחרותיה.

את החשיפה הגדולה והמשמעותית קיבלה 24me במהלך חודש אוקטובר האחרון, במסגרת כנס Techono.me 2012, שם הציגה את המוצר הראשון שלה לשוק לצד חמש חברות סטארטאפ אחרות באירוע שהתקיים בנמל תל אביב יפו. מאז ועד היום זכתה החברה לסיקור רב מצד בלוגרים ועיתונאים מהארץ ומחו"ל, חלקם הציבו אותה בתחרות ראש בראש מול סירי של אפל ושיבחו אותה על היתרון היחסי שמעניקה למשתמשים.

עם זאת, כדאי אולי לציין כי בשלב זה מוצעת האפליקציה למשתמשי iOS בלבד (לינק להורדה) ואיננה רלוונטית לקהל הישראלי. הרוב המוחלט של השירותים המוטמעים ב-24me רלוונטים לקהל האמריקני אליו מכוונת החברה ואפליקציית אנדרואיד תושק רק בהמשך הדרך ואינה צפויה לראות אור בקרוב.

שיתוף פעולה עם TaskRabbit

לא בטוח שיש צורך להציג בפניכם את TaskRabbit, אבל למעטים מביניכם שעדיין לא שמעו על השירות המהפכני הזה, נאמר בקצרה כי מדובר בפלטפורמה שמאפשרת לייצא למיקור חוץ כמעט כל מטלה שעלתה לכם לראש. מעוניינים להפתיע את המשפחה בניו יורק לרגל יום ההולדת? פשוט חשבו על רעיון מקורי (רכישת עוגה ובלונים ממאפייה באזור) והציעו מחיר ומועד לביצוע. בתוך קהל המשתמשים של TaskRabbit יהיה מי שישמח לעשות זאת עבורכם.

TaskRabbit נולד לאוויר העולם על ידי יזמת צעירה בשם ליה בוסקיו (Leah Busque), שגם כאן, יחד עם בעלה פיתחה את הרעיון שנולד מתוך צורך אמיתי של השניים. הסטארטאפ הישראלי והסטארטאפ האמריקני, שנולדו כמעט באותו האופן, פתחו בשיתוף פעולה טבעי כל כך שרלוונטי לשני הצדדים. את המטלות המופיעות לכם ברשימה תוכלו לשתף בלחיצת כפתור באמצעות פלטפורמת TaskRabbit ולדאוג שמישהו אחר יבצע אותן עבורכם.

איך זה מרגיש?

אפליקציית 24me כוללת עיצוב מינימליסטי ופשוט, לעיתים פשוט מידי, שמעניק את הבמה המרכזית לשורות טקסט המציינות את המטלות השונות. יחד עם עלייתה של האפליקציה תבדוק 24me אילו מטלות ממתינות לכם בשירותים השונים אליהם אתם מנויים ותייבא אותם אל האפליקציה. צבע כתום יעיד על מטלה אוטומטית שנוצרה עבורכם, ואייקונים קטנים מימין יבהירו בצורה ויזואלית באיזו מטלה מדובר (הסימן $ למשל יציין חשבון שיש לשלם ותמונה של טלפון תתייחס לשיחה שצריך לקיים).

ימי הולדת של מכרים נמשכים באופן אוטומטי מחשבון הפייסבוק שלכם ובלחיצה אחת תוכלו לכתוב להם ברכה על הוול או לשלוח להם מתנה, אבל זו רק דוגמא אחת לדרך שבה 24me יודעת להפוך את הנתונים המקיפים אתכם למטלות ברורות שיש לבצע.

נציין לטובה את ממשק המשתמש וחווית המשתמש המלווים את האפליקציה. ממשק המשתמש ברור ומסודר, האפליקציה מגיבה מהר והשלבים לביצוע מטלות מקלים על התהליך. עם זאת, בחלק מהמקרים נראה כי האנימציה והשפה הגרפית עדיין לא חלקים מספיק וטעונים מעט שיפור, זניח בתחושה הכללית ועל כן לא בטוח ששווה להתעכב על זה.

24me יודעת להמיר מילים מרכזיות למשימות באופן אוטומטי, כך שאם לדוגמא תכתבו Call Gollum, תזכה המשימה ללוגו קטן של טלפון ולחיצה פשוטה אליו תתקשר לאדם המתאים על בסיס אנשי הקשר שלכם בסמארטפון. באופן דומה המילה Mail תפנה לשליחת דואר אלקטרוני והמילה Pick up תשייך, אם תרצו לשירות TaskRabbit.

נסכם בכך שהופתענו לטובה מיכולותיה של 24me, זאת ועוד שהרעיון המרכזי בו מטלות נוצרות מעצמן וניתנות למילוי במהירות דרך הסמארטפון מתבקש כל כך בעידן של היום. אם אלו יכולותיו של המוצר בשלב ראשוני כל כך 24me נמצאת בכיוון הנכון וכעת נותר רק לראות כיצד גם משתמשי אנדרואיד יכולים להנות ממנה גם הם.

וידאו: הצצה ל-24me

רועי לטקה

גיק טכנולוגי עם נגיעות של תפוח, עדיף שיגיע נגוס. חי נושם וצורך טכנולוגיה באופן אובססיבי אך מדוד. קרימינולוג בהשכלתו, לוחם בפשע ובממסד באופן סימולטני. חובב כתיבה וקריאה, ונהנה לבחון באופן מדוקדק כל דבר שניתן לפרק לגורמים, ממוצרי טכנולוגיה ועד נפש האדם.

הגב

12 תגובות על "24me: אפליקציית המטלות הנכתבות מעצמן [סטארטאפ]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Shlomi Or
Guest

רעיון נחמד… אבל אין סיכוי שאני נותן לאפליקציה (חברה) את הגישה לכל המקומות האלו!

TZahi Ar.
Guest

כך כך הרבה אפליקציות זהות. שיחדשו במשהו

Nir Yemini
Guest

ואוו. נראה מדהים

Hadas Yemini
Guest

הורדתי

Yaron Goikhman
Guest

its good for USA as far as i can see cant fined yes or hot or any other israeli company except banks

Yaron Goikhman
Guest

its good for USA as far as i can see cant fined yes or hot or any other israeli company except banks

Liat Mordechay Hertanu
Guest

תודה רבה לניוזגיק על הכתבה העמוקה והמפרגנת!

Yaron Cãrni
Guest

when it rains it pours.

TZahi Ar.
Guest

ליאת , יש לי שאלה . האם ההכתבה הנ"ל מוזמנת מטעם חברתך ?
אני שואל בכנות.

Liat Mordechay Hertanu
Guest

היי צחי ,הכתבה אינה מוזמנת מטעמנו, כמו גם שאר הכתבות שנכתבנו עד כה.

Guy Schlider
Guest

כל הקאצ' פה זה שהם מתממשקים לספקים חיצונים, וזה מעולה! אחלה רעיון וביצוע מעולה.

אבל חוץ מהעובדה שהחברה ישראלית, היא כרגע לא מתייחסת לשוק הישראלי, אז הכתבה לא כלכך מועילה לנו :(

בשביל tasklist יפה ובעיצוב מינימלי לי את Any do (ועוד כמה..)

Liat – בתוכניות שלכם להתחיל להתאים בקרוב את השירות שיתאים גם לישראלים?

Liat Mordechay Hertanu
Guest

היי גיא, תודה על הפידבק. מעבר לחבילה העשירה בפיצ'רים לניהול משימות בצורה פשוטה ונוחה, השרות לישראל ולשאר העולם מאפשר קבלת משימות ימי הולדת של חברים, ואפשרות לברך אותם מתוך האפליקציה. כמו כן ניתן לשתף במשימות אנשי קשר ולהשלים משימות משותפות יחד בצורה פשוטה. השוקהאמריקאי קיבל בונוס אדיר- משתמשים מקבלים משימות אוטומטיות על תשלומים שונים שעליהם לבצע מול נותני השירות שלהם. השוק הישראלי נמצא בתכנון העתידי שלנו.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: