6 חברות סטארטאפ ישראליות חדשות נחשפו הבוקר ב-Techono.me 2012

6 חברות סטארטאפ ישראליות חדשות עלו היום על הבמה באירוע Techono.me וחשפו את מרכולתן בפעם הראשונה. מרשת חברתית להורים ועד אפליקציה שרוצה לשפר את האינטרנט, הכירו את הסטאראטפים של Techono.me 2012.

מוקדם יותר היום התאספו מאות אנשים במרכז נא לגעת בנמל תל אביב, כדי לראות בפעם הראשונה את ששת החברות שנחשפו באירוע Techono.me השנתי. האירוע, שנערך בפעם הרביעית, נתן בעבר במה לחברות ישראליות כגון Face.com (שנמכרה לאחרונה ל-Facebook), חברת Interlude.fm של יוני בלוך והסטארטאפ הישראלי Magisto, שזכה במקום הראשון באירוע האחרון.

Geonuts

אם זה קרה לכם אחרי סרט של ג'יימס בונד, או אחרי שקראתם על עוד פרשייה של המוסד בעיתון, כמעט לכל אחד מאיתנו יצא מתישהו לתהות האם יש לנו את מה שצריך בשביל להיות סוכן חשאי אמיתי. Geonuts, סטודיו משחקים ישראלי מזמין אתחם לבדוק את הכישורים שלכם באמצעות משחק חדש שנקרא "המוסד", בו תוכלו להשתמש בכל היכולות שמציע הסמארטפון שלכם כדי לבצע משימות ברחבי העיר\מדינה\עולם.

המשחק, שהושק היום בגרסת בטא ל-iOS בלבד, משלב אלמנטים של מציאות רבודה עם משחק סלולרי מבוסס מיקום, בו השחקנים מקבלים את התפקיד של סוכן מוסד ומקבלים משימות כגון לחפש פריטים מסוימים במיקום מסוים (באמצעות רכיב המצלמה המובנה בסמארטפון וטכנולוגית מציאות רבודה), לשתף פעולה עם סוכנים אחרים ואפילו לחסל סוכנים אחרים. כל המשימות הניתנות במשחק מתייחסות למיקומים פיזיים הקיימים במציאות, אך כהן מסביר כי גם שחקנים שאין להם את היכולת להתנייד יכולים להנות מאלמנטים שונים במשחק.

בנוסף לגרסת הבטא, פתחה היום החברה קמפיין בקיקסטארטר, שאמור לסייע להם להמשיך את הפיתוח של המשחק והתוכן הנלווה ולהוציא גרסה נוספת של המשחק גם לאנדרואיד.

Learni

אין ספק שבית ספר הוא משעמם, בייחוד לאלו שלומדים בו וכבר למעלה מ-100 שנה אף אחד לא עשה משהו בנידון. השנה ספרים דיגיטלים עברו את המכירות של הספרים הרגילים, אבל בבתי ספר 99.9% מהילדים הולכים לבית ספר עם ספרים רגילים, שכבדים למי שסוחבים אותם.

הרעיון שעומד מאחורי Learni הוא להעביר את תחום החינוך לעולם הדיגיטלי, על-ידי הפיכת ספרי הלימוד הרגילים לספרים דיגיטליים והוספת שכבות נוספות של מידע על-גבי הספרים הללו. המערכת שפיתחה החברה, מאפשרת לתלמידים לבצע אינטראקציה מלאה עם התוכן של הספר, כולל אפשרות להוסיף הערות, לראות הערות של תלמידים אחרים או של המורה וכמובן לתרגם, להקריא בקול, לבדוק פירושים במילון ולחפש באינטרנט, כל אחת מהמילים המופיעות בטקסט.

מצד המורה, מאפשרת המערכת לנהל מעקב אחרי נוכחות התלמידים ואחרי ההתקדמות שלהם בחומר הלימוד. בגרסה זו של לרני, המורה יכול לצפות בלוח בקרה המציג את כל התלמידים בכיתה ואת המסך שבו הם נמצאים באותו רגע. בנוסף, הוא יכול להוסיף הערות על-גבי חומר הלימוד ואלו יופיעו באופן אוטומטי, על-גבי העותקים הדיגיטליים של כל אחד מהתלמידים.

רני כהן, מנכ"ל החברה ואחד המייסדים סיפר באירוע כי כבר בשנת הלימודים הנוכחית, ישנם מעל ל-2,000 תלמידים בחטיבות ביניים בבת ים, לוד, באר-יעקב הרצליה ורעננה המשתמשים במערכת ועד לסוף השנה צפויה המערכת להיכנס לשימוש באזור הדרום ולשמש מעל ל-4,000 תלמידים.

Rompr

אם אתם הורים לילדים, סביר להניח שרציתם לקחת את הילדים לבילוי או סתם לצאת איתם מהבית ולא ממש ידעתם לאן ללכת ומה לעשות. עידן האינטרנט אמנם הביא כמות עצומה של מידע המספקת להורים מגוון אדיר של אפשרויות, אבל השאלה האמיתית היא איך עושים סדר בכל המידע הזה? איך יודעים מה קרוב אליכם ומה רלוונטי לילדים שלכם?

לנישה הזאת נכנסת Rompr, סוג של רשת חברתית חדשה להורים, המיועדת לשיתוף רעיונות לפעילויות וחוויות של הורים אחרים במטרה להקל על ההורים לפחות את החלק הראשון של התהליך.

"Rompr מורכבת מניוזפיד שבו כל אייטם נקרא Romp. כל Romp הוא בעצם פיסת מידע שמשתמשים שיתפו על דברים שהם עשו עם הילדים שלהם, מקומות שבהם הם ביקרו, פעילויות מיוחדות בהם נהנו מהם וכל זאת במטרה לשמש השארה ורעיונות לבילויים עבור הורים אחרים" הסבירה נועה לוי, מנכ"ל החברה ואחת ממייסדייה. בכל הקשור להגדרות פרטיות, מסבירה לוי, המערכת מאפשרת להחליט מראש עם מי אתם מעוניינים לחלוק את המידע שלכם ובכך מאפשרת למי שאינו מעוניין לתרום את חוויותיו לעולם הפתוח, לחלוק זאת רק עם רשת ההורים הקרובים אליו.

בנוסף, מאפשרת Rompr לגשת ל-Romps לפי מיקום באמצעות מסך מפה ייעודי, כך שמשתמשים יוכלו לראות את כל ההמלצות שהשאירו משתמשים אחרים בסביבה שלהם, או לחילופין לצפות בניוזפיד סטנדרטי שמכיל את כל ה-Romps של החברים שלכם על-בסיס הקשרים שבניתם באפליקציה. החברה השיקה היום את גרסת ה-Web של המוצר בבטא וצפויה להשיק אפליקציה לאייפון כבר בתחילת נובמבר.

Better Internet

אין ספק שיש באינטרנט כמה וכמה אתרים שאם רק היו קצת משקיעים יותר באיך שהם נראים, הם היו יכולים להיות הרבה יותר יעילים לשימוש ונוחים לקריאה. הסטאטרפ הישראלי Better Internet יאפשר לכם, הגולשים, לייצר גרסה משלכם לאתר באמצעות היכולת להוסיף סוגים שונים של תוספות ושינויים ולאחר מכן, לשמור את השינויים ולגשת לאתר המדובר באמצעות כתובת URL ייחודית תחת הדומיין של בטר אינטרנט.

החברה השיקה היום גרסת בטא של המוצר וכבר כיום ניתן למצוא באתר החברה בדוגמאות לשינויים שהוכנסו באתרים כגון Craigslist, וויקיפדיה וטקראנץ'. בשלב הנוכחי, על-מנת לבצע שינויים ושיפורים משתמשים עדיין צריכים להכיר ולדעת להשתמש ב-Javascript  וב-CSS אך לדברי אורן ברזילי, מנכ"ל החברה ואחד המייסדים, בשבועות הקרובים מתכננת החברה להשיק גרסה חדשה שלא תדרוש שום ידע טכני מהמשתמשים ותאפשר לכל גולש לייצר "אתרים מותאמים אישית" ביתר קלות.

24ME

מתי בפעם האחרונה מצאתם את עצמכם מנסים לעשות סדר בכל המשימות שיש לכם לעשות? לא מדובר דווקא במשימות בעבודה אלא יותר במשימות של היומיום כמו לשלם חשבונות, לעשות כביסה, לקחת את הילדים מחוגים וכדומה. ישנן לא מעט אפליקציות שמאפשרות לכם לייצר רשימת משימות, אבל 24me של בני הזוג הרצנו מנסה לעזור לכם לעשות קצת יותר מאשר סתם לסמן עוד "וי" על עוד משימה.

האפליקציה של 24me מחברת את רשימת המשימות הסטנדרטית שאנחנו מכירים מלא מעט מתחרות אחרות בתחום, לשירותים אחרים כגון TaskRabbit המאפשרים לכם "להזמין ביצוע" של חלק מהמשימות ברשימה שלכם באמצעות השירות שמספקת השותפה האמריקאית.

בנוסף, האפליקציה יודעת לתזכר את בעליה על מועדי תשלום חשבונות ואף לבצע את התשלום ישירות מתוך האפליקציה במספר קליקים פשוטים. לדברי הרצנו, מספר חברות כבלים, מוסדות פיננסיים וחברות תקשורת בארצות הברית כבר חתמו על הסכמים לשיתוף פעולה עם החברה ובשלב זה מציעה האפליקציה את השירות  המדובר בארצות הברית ובישראל, ניתן כרגע להשתמש ביכולות של ניהול המשימות בלבד.

בנוסף ליכולות המיוחדות, תוכלו כמובן לנהל את רשימת המשימות הסטנדרטית שלכם בתוספת אפשרות להוסיף תמונות ומסרים קוליים ישירות לתוך הרשימה.

האפליקציה של 24me כבר זמינה להורדה בחנות האפליקציות של אפל והחברה מתכננת לשחרר בעתיד גרסאות גם עבור פלטפורמות אחרות דוגמת אנדרואיד ו-Windows Phone.

והזוכה הגדולה: Heystack

החברה האחרונה וגם הזוכה הגדולה של Techono.me 2012 היא Heystack. החברה הישראלית החליטה לנסות ולמצוא פתרון קצת שונה לבעיית הדייטינג וההכרויות באינטרנט בצורת אפליקציית פייסבוק, המציגה למשתמשים רשימה רלוונטית של אנשים להכרות באמצעות שימוש במעגל החברים הראשון או השני, כפי שקיים בפייסבוק.

האפליקציה מספקת לכל אחד מהמועמדים ציון המתבסס על המיקום של המועמד, הקשר שלו אליכם (כמות חברים משותפים), תחומי עניין משותפים (לפי אלו המוגדרים בפרופיל המשתמש שלכם בפייסבוק) ועוד. לאחר שמצאתם את המועמד המתאים, תוכלו לבקש מאחד החברים המשותפים שלכם שיבצע את ההכרות, בין אם באמצעות האפליקציה (במידה והוא גם משתמש בה) ובין אם ישירות באמצעות הודעה רגילה בפייסבוק או אפילו בטלפון.

שי וולקומיר, מנכ"ל החברה ואחד המייסדים, הסביר כי הרעיון שמאחורי האפליקציה היה לאפשר דווקא לנשים, קהל הנחשב לחשדן יותר בכל הקשור לאתרי הכרויות, להתנהל ולהכיר בצורה שתהיה בטוח יותר. זוהי הסיבה שהחברה בחרה בפלטפורמה של פייסבוק המאפשרת לכל בן-אדם להשתמש באפליקציה בלי שהפרופיל שלו יהיה מתויג כמישהו שרשום לאתר הכרויות.

הגרסה הראשונה של הייסטאק מיועדת דווקא למובייל וכוללת כלים לניהול הודעות ואפשרות לשיחקות קוליות על-גבי האינטרנט ללא צורך לחשוף את מספר הטלפון האמיתי שלכם.

יניב פלדמן

לשעבר העורך הראשי של גיקטיים ומייסד שותף של האתר. יזם, טכנולוג, כלכלן בהשכלה והיסטוריון חובב. התחביב האהוב עליו הוא מציאת פתרונות מסובכים לבעיות פשוטות במיוחד.

הגב

4 תגובות על "6 חברות סטארטאפ ישראליות חדשות נחשפו הבוקר ב-Techono.me 2012"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Oded Golan
Guest

I'm really happy that Yaniv Feldman not only wrote this post but also used our platform to create a modification for Newsgeek shortly after :)

http://www.newsgeek.co.il/6-new-startups-at-techonome-2012/

Liat
Guest

שמחנו לקחת חלק בטקונומי. תודה לכל אלפי המשתמשים שהורידו את האפליקצייה והתחילו לעבוד איתה, ותודה על כל הפידבקים שאנחנו מקבלים לתיבת הדואר שלנו.
וכמובן – תודה ענקית לניוזגיק על האזכור בכתבה.

רון
Guest

רציתי להתקין וויתרתי עקב בקשה מופרזת של הרשאות

רון
Guest

חבל ש-Heystack מבקשים מלאה רשאות

wpDiscuz

תגיות לכתבה: