כנס המפתחים של אפל WWDC 2012 [לייב בלוגינג]

הצטרפו אלינו לאירוע הפתיחה של כנס המפתחים השנתי של אפל שיפתח בשעה 20:00 שעון ישראל במרכז מוסקוני בסן פרנסיסקו

תמונה: יח"צ, wwdc2012

היום בשעה 20:00 בערב שעון ישראל (10:00 שעון פסיפיק) תפתח אפל את כנס המפתחים השנתי שלה במרכז מוסקוני ווסט בסן פרנסיסקו. האירוע המתקיים מידי שנה בחודשי הקיץ עבר אינספור תהפוכות לאורך השנים ושימש כבמה המרכזית לחשיפת מוצרים חדשים על ידי מנכ"ל החברה המנוח סטיב ג'ובס. השנה תקיים אפל את כנס המפתחים שלה לראשונה מאז מותו של ג'ובס ורף הציפיות מהמנכ"ל החדש גבוהות במיוחד.

כנס המפתחים של אפל יפתח היום, ימשך חמישה ימים ויתמקד ברובו במערכת ההפעלה הבאה של החברה: OS X Mountain Lion הצפויה לצאת אל השוק באופן רשמי במהלך הקיץ הקרוב. מלבד OS X תקדיש אפל תשומת לב גם ל-iOS 6 שתושק ככל הנראה במהלך הסתיו הקרוב לצד מכשיר אייפון חדש.

לקראת האירוע אותו נסקר בזמן אמת, הנה מספר נתונים מעניינים על כנסי ה-WWDC לאורך השנים:

מכירת הכרטיסים לכנס המפתחים הנערך השנה החלה בשעה 8:30 בבוקר יום ה-25 באפריל והסתיימה שעתיים לאחר מכן כשהכרטיסים אזלו לחלוטין. מחיר כרטיס: 1,599 דולרים.

הפעם הראשונה שבה הצליחה אפל למכור את מלאי הכרטיסים כולו לכנס המפתחים שלה היה בשנת 2008, שנה לאחר מכן, ב-2009 שיחזרה החברה את ההצלחה אך מכירת הכרטיסים נמשכה מספר שבועות. בשנת 2010 אזלו הכרטיסים תוך 8 ימים בלבד, שנה שעברה תוך 12 שעות והשנה, כאמור, אזלו הכרטיסים תוך שעתיים, מספר המשתתפים אגב, 5,000 איש.

כנס המפתחים הראשון של אפל התקיים בשנת 1983 בעיר קטנה בשם מונטריי השוכנת בקליפורניה וידועה בזכות האמנים הרבים שבחרו בה כבית. עם השנים העבירה אפל את האירוע למרכז מוסקוני השוכן בסן פרנסיסקו ונחשב למרכז הכנסים הגדול ביותר בעיר, שם תקיים החברה את הכנס גם השנה.

החל משנת 1998 נפתח הכנס באירוע הכרזה אותו נהג להעביר לאורך השנים סטיב ג'ובס וכלל לא מעט הפתעות והכרזה על מוצרים חדשים. שנה שעברה הופיע ג'ובס בפעם האחרונה בכנס המפתחים חודשים ספורים לפני שנפטר ממחלת הסרטן. השנה צפוי להחליף אותו המנכ"ל המכהן, טים קוק.

אפל אוסרת לצלם או ללכוד קטעי וידאו במהלך כנס המפתחים באופן גורף. בשנים קודמות הוצאו מהאולם משתתפים שהחליטו להעביר וידאו בהזרמה ישירה מאירוע הפתיחה במסגרת תנאי בסיסי עליו חתומים המשתתפים באירוע. על סיקור האירוע מופקדת אפל עצמה שמצלמת, עורכת ומעלה את הסיקור המלא שעות ספורות לאחר סיומו לאתר הרשמי שלה.

< < < לריכוז שמועות לקראת האירוע

הצטרפו אלינו בשעה 19:45 לסיקור בזמן אמת לאירוע הפתיחה הרשמי של כנס המפתחים.

אירוע הפתיחה של כנס המפתחים של אפל WWDC 2012 – לייב בלוגינג

[20:00] ‫"גברותי ורבותי, אנא העבירו מכשירים אלקטרונים למצב שקט. אנחנו מתחילים".

[20:01] ‫האורות נכבים והאירוע נפתח בסרטון של סירי שמברכת את כלל הנוכחים‬. ‫"ביקשו ממני לחמם את הקהל"‬, מודיעה סירי בקול המתכתי שלה. ‫"אם אתם (המפתחים), זקוקים דרך לממן את האפליקציות שלכם מצאתי 392 ויסיז קרובים אליכם"‬ מודיעה סירי לקהל. בנוסף מודיעה סירי כי היא מתרגשת מאוד מהסמסונג החדש. "לא הטלפון, המקרר". סירי ממשיכה "אני אוהבת אתכם, קשה לי להיות רגשית, כי הרגשות שלי עדיין לא קודדו".

[20:03] טים קוק עולה על הבמה. "בוקר טוב, תודה רבה לכם שהגעתם לכאן. יש לנו שבוע מדהים לפנינו עם מאוד הרצאות ומשתתפים עם מעל ל-60 מדינות. זהו כנס המפתחים ה-23 שלנו, כנראה שהכנס יותר מבוגר מחלק גדול מהמשתתפים כאן. שברנו שיא חדש במכירת הכרטיסים לאירוע, שנגמרו תוך שעה ו-43 מפתיחת ההרשמה".

[20:04] "יש כאן למעלה מ-1000 מהנדסים של אפל, סגרנו את אפל לשבוע" מוסיף קוק בצחוק. קוק מתחיל כרגיל בסטטיסטיקות ומדבר על חנות האפליקציות של אפל. "‫יש לנו למעלה מ-400 מיליון משתמשים רשומים לחנות האפליקציות‬, זוהי עם מספר הרשומים באמצעות כרטיסי האשראי הגדולה ביותר‬, ‫מספר האפליקציות בחנות הוא מעל ל-600,000 מתוכן 225,000 לאייפאד בלבד. ‫30 מילארד אפליקציות הורדו עד כה‬, ‫שיא חדש מבחינתנו‬. כמו כן, רשמנו שיקים למפתחים בסכום כולל המגיע ל-5 מילארד דולר עד היום. ‫מדובר בתעשיה בפני עצמה, הפועלת ב-120 מדינות מרחבי העולם‬ ‫ואני שמח להודיע שאנחנו נוסיף בקרוב 32 מדינות נוספות‬"

[20:08] כעת מוצג סרטון קצר בו נראה אדם עיוור מדבר על היכולת שלו להשתמש במכשיר האייפון באמצעות אפליקציה מבוססת מיקום שמוליכה אותו ביער. ‫"רציתי לפתח אפליקציה לעזור לעיוורים לסייר ולטייל בעולם"‬.
[20:10] הסרטון עובר להודו‬, ‫שם מציגים מפתח ממומבאי‬ ‫שמציג אפליקציה שפיתח עבור לימוד אנטומיה בבית הספר‬. ‫"ללמד ילדים אנטומיה, בזמן שהם לא מבינים אנגלית היתה בעבר אתגר. מה שמפתיע אותנו הוא שהאפליקציה שלנו יכולה להתאים לבית הספר היסודי אבל גם ללימודים אקדמיים. כשהאייפד הושק הכל השתנה, באמצעות כוח המחשוב הזמין הזה יכולנו לדחוף את הגבולות".

[20:14] ‫עכשיו עוברים לפתרון של Airbnb‬. ‫המייסד של Airbnb מתייחס לאפליקציה שפותחה עבור השירות‬: ‫"אפל איפשרה לנו באמצעות סביבת הפיתוח שלה למתוח את היצירתיות שלנו לקצה"‬.

[20:15] ‫כעת עוברים לאפליקציה שמאפשרת לילדה לדבר באמצעות האייפד‬. האימא מסבירה: "זה צעצוע עבורה, אבל כלי חיוני עבורי"‬. ‫המפתח שמאחורי האפליקציה: "חיפשנו פלטפורמה נכונה לעבוד איתה והבחירה הברורה היתה לפתח ל-iOS"‬. ‫הסרטון לקראת סיום, מסתיים בתודות של משתמשים למפתחים שהקלו עליהם את החיים‬.

[20:16]הסרטון מסתיים. טים קוק חזר לבמה ומודה לכולם. "אנחנו אוהבים להעניק לכם פלטפורמה וחנות להגשים את החלומות שלכם. ‫אפל עבדה קשה על מנת לקחת את הרעיונות שלכם קדימה‬ ‫יחד עם עדכונים של OS X ו-iOS‬". קוק מפנה את מקומו לפיל שילר.

מתחילים עם ה-Macbook

[20:19]"‫יש לנו לא מעט חידושים להציג לכם‬ ו‫היום נדבר על ליין המקבוק‬. ‫‫בוא נתחיל עם המקבוק אייר‬. ‫ליין המקבוק אייר שינה לחלוטין את התעשיה הקיימת בקרב המחשבים הנישאים‬. ‫כולם מנסים לחקות אותנו‬ ‫וכולם גם הבינו שזה לא פשוט‬. ‫הלקוחות שלנו אוהבים אותם‬ מאוד" פותח שילר במחמאות. "‫אנחנו הולכים לעדכן את ליין המקבוק עם המון פיצ'רים חדשים ועדכונים בינהם הטמעה של מעבד ה-Ivy Bridge של אינטל‬ ב‫מהירות של 3.2GHz‬, ‫זיכרון פנימי של 8GB ‫ותמיכה בתקן ה-USB 3‬ ‫המהיר פי 10 מקודמו. ‫אחרים ביצעו הטמעות שאיפשרו את אחד התקנים אחד מול השני, אצלנו הם משולבים יחד‬".

[20:22] "המחשבים החדשים יכללו כוננים קשיחים בטכנולוגית SSD בגודל של עד 512GB, עם מהירות קריאה של עד 500MB בשנייה. ‫אנחנו מעדכנים את מצלמת ה-FaceTime‬ ‫לרזולוציה של 720p‬ והמסך יתמוך ברזולוציה של 1366×768. ‫המקבוק אייר החדש יגיע בתצורה של 11 או 13 אינץ'‬ במחירים של החל מ-999 דולרים לדגם ה-11 אינץ'‬ ו‫החל מ-1199 דולרים לדגם ה-13 אינץ'‬. ‫ליין המקבוק אייר עודכן כבר היום באתר של אפל וזמין לרכישה כבר כעת‬".

[20:25] "זה לא הכל". עכשיו עובר שילר לדבר על העדכון של של ליין ה-Macbook Pro. "‫אנחנו מעדכנים את המעבדים ל-Ivy Bridge, 2.7GHz‬ של אינטל, עם דור חדש של מעבדי nVidia מדגם GeForce 650m graphics. ‫גם פה יגיעו המחשבים עם תמיכה מובנת ב-USB 3‬ ו‫המחירים נותרו כפי שהיו‬. המחשבים החדשים עדיין יספקו לכם עד 7 שעות של עבודה רציפה למרות הביצועים המשודרגים וגם הם יהיו זמינים למכירה, באותם המחירים של הדגמים הקודמים, החל מהיום".

[20:28] "ומה הלאה?" שואל שילר את הקהל. "‫שאלנו את המהנדסים שלנו על המוצר העתידני, על איך נוכל להשתפר אפילו יותר‬. ‫הם הזכירו המון‬ ‫דברים‬ וכתוצאה מהרבה רעיונות שעלו, ‫אני רוצה לראות לכם את הדור הבא של מחשבי המקבוק פרו‬. ‫זה המחשב היפה ביותר שייצרנו עד היום‬. ‫הוא ממש ממש דק‬, ‫הוא מעוצב בקפידה‬ והוא ‫כמעט ונטול חיבורים‬. ‫הוא דק יותר מהאצבע שלי‬, ‫0.71 מילימטרים בלבד‬. ‫מדובר במחשב המקבוק פרו הדק והקל ביותר שייצרנו עד היום".

[20:30] "‫אחד הדברים הכי מדהימים במחשב הזה הוא המסך‬. ‫מדובר במסך רטינה‬ ברזולוציה של 2880×1800 ו-220 Pixels per square inch (או PPI בקיצור). מדובר במחשב הנישא בעל הרזולוציה החדה בעולם. והורדנו את תופעת החזרת האור מהמסך ב-75 אחוזים‬ והוספנו אפשרות לזווית צפייה רחבה יותר, ושחור עמוק וחד יותר‬. ‫אתם הולכים לראות חדות ובהירות שמעולם לא נתקלתם בה‬.

[20:32] "‫מערכת ההפעלה עודכנה אף היא עבור המקבוק החדש‬ ו‫כל התוכנות שלנו כבר עודכנו על מנת לעמוד ברזולוציה החדה שהוא מציע‬. תוכנות כגון Final Cut Pro ו-Aperture יתמכו ברזולוציה החדשה". שילר מדגים את השימוש ב-Final Cut Pro בו אפילו התצוגה המקדימה היא ברזולוצית Full HD 1080p מכיוון שהרזולוציה הכולל של המסך היא כל-כך גבוהה.

[20:35] "‫אנחנו עובדים בשיתוף עם מפתחים מובילים בתעשיה על מנת לעדכן גם את האפליקציות התומכות‬. ‫בינהם כבר התחלנו בשיתוף פעולה עם אדובי, אוטודסק‬ ‫ואפילו חברות משחקים. לדוגמה, דיאבלו 3 מתאים לעבודה עם המסך החד החדש‬. ‫המסך הזה הוא פריצת דרך ‬‫אבל גם מה שקורה מתחת למכסה המנוע‬. ‫כל החומרה המאפשרת את יכולות המסך החדש פשוט נבנתה מחדש מאפס". ‫

[20:36] שילר חושף את הקרביים של המחשב החדש‬. ‫ובתוכו ניתן לראות בעיקר סוללה גדולה יותר שנועדה לעמוד ברף הביצועים הגבוהה. "‫עדכנו את הזיכרון הפנימי, הכרטיס הגרפי‬ ‫ואחסון הפלאש שמגיע עד 768GB‬. הסוללה תמשיך לעבוד 7 שעות בעבודה רציפה ועד 30 ימים במצב המתנה". מוסיף שילר.

[20:40] ‫בוא נציץ בחיבורים‬. הפרו החדש יגיע עם חיבורי HDMI, SD slot, Thunderbolt, USB 2 ו-USB 3' ‫חיבור לאוזניות ומיקרופון, Firewire 800 וחיבור Ethernet Gigabit בגודל מלא. ‫‫המחשב החדש יכלול שני מיקרופונים וכמובן קישוריות בלוטות' 4 ו-WiFi לצד מקלדת מוארת‬. ‫כמו כן, הפרו החדש יצויד במצלמת FaceTime באיכות HD‬ וב‫"רמקולים הטובים ביותר ששילבנו מאז ומעולם במחשב נייד"‬, אומר שילר. כעת מציגים וידאו‬ המתייחס לפיתוח של מחשב המקבוק פרו החדש‬.
[20:42] ‫כעת מציגים וידאו‬ ‫שמתייחס לפיתוח של מחשב המקבוק פרו החדש‬. ‫"הוא כל כך עוצמתי ובכל זאת נייד כל כך. "שינינו את התפיסה שלנו ביחס לעיצוב המסך, הסרנו את הצורך בכיסוי זכוכית נוסף על המסך"‬ ‫(הקהל ממש נלהב מהמקבוק החדש)‬. ‫הסרטון מסתיים ופיל שילר חוזר לבמה‬. ‫המחיר של הצעצוע החדש יהיה לא פחות מ-2,199 דולרים‬. ‫(כאן כבר מתלהבים הרבה פחות)‬. ‫זה אגב מחיר התחלתי לתצורת בגודל "15‬. ‫המחשב יושק באופן רשמי היום‬. "‫זהו למעשה המחשב הטוב ביותר שייצרנו איי פעם" טוען שילר‬.

עוברים ל-Mountain Lion

[20:44] "כעת נעבור למערכת ההפעלה OS X‬". ‫קרייג פדריגי עולה לבמה‬ ומציג את הסטטיסטיקות של OS X. "‫מערכת ההפעלה Lion היתה המערכת הנמכרת ביותר שלנו מאז ומעולם ולמעלה מ-40 אחוזים ממשתמי המק כבר משתמשים בה נכון להיום‬. ‫כל זה בתוך תשעה חודשים בלבד‬." אומר פדריגי.

[20:45] ‫"כעת אנחנו כאן על מנת להכריז על Mountain Lion‬. ‫מערכת ההפעלה הבאה למק היא עדכון משמעותי עם מאות פיצ'רים חדשים‬ ו‫אני אתייחס רק לשמונה מהם‬. נתחיל עם iCloud‬. ‫עם מערכת ההפעלה הבאה הטמענו את שירות הענן שלנו כמובנה בתוך המערכת‬. ‫ברגע שתזינו את הנתונים שלכם המחשב יסתנכרן באופן אוטומטי עם שירות iCloud‬ ‫ומשם עם יתר המכשירים שברשותכם‬. ‫אנחנו מוסיפים מספר אפליקציות נוספות לשירות: הודעות, תזכורות ופתקים‬ ואנחנו מצרפים שירות נוסף עבור מסמכים‬.

[20:47] ‫כשתעשו שימוש ב-Pages מעתה, תוכלו לצפות בכל המסמכים הקיימים בענן, אותם מסמכים שיוצגו ביתר המכשירים שלכם במקביל‬. ‫כלל האפליקציות המקצועיות שלנו: pages, numbers, keynote, preview ו-TextEdit תומכים ב"שירות הענן למסמכים"‬ ‫מה שיאפשר לכם לגשת אליהם מכל מקום בכל רגע נתון‬". ‫עוברים לדמו‬.

[20:50] ‫בדמו מוצגות האפליקציות החדשות התומכות בשירות הענן של אפל. כעת מציגים את notes‬. ‫אם אתה יושבים מול המחשב בבית אתם יכולים להשיב להודעות באמצעות שירות imessage ישירות ממנו‬ ‫(לבנתיים אפל מציגה דברים שכבר נחשפנו אליהם בעבר כמו שירות ההודעות למשל)‬. ‫החידוש השני במערכת ההפעלה הוא מרכז ההתראות‬. ‫"לפעמים כשאתם משתמשים במחשב שלכם, הוא זקוק לתשומת הלב שלכם. ‫שירות ההתרעות החדש בדומה ל-iOS יעשה בדיוק את זה‬".

[20:53] ‫הבא בתור, שלישי במספר הוא יכולת הכתבה קולית‬. ‫"מעתה תוכלו להכתיב כל שתרצו למחשב שלכם בכל מקום, אפילו בוורד של מיקרוסופט"‬

[20:54]‫הבא בתור הוא "שיתוף"‬. ‫עם Lion Mountain אתם יכולים לשתף כל דבר החל מתמונות ועד לינקים או קטעי וידאו באמצעות כפתור Share בדומה לזה המוכר מ-iOS‬. ‫ניתן לשתף כל דבר באופן ישיר לכל שירות שאתם משתמשים בו‬.

[20:56] ‫הבא בתור: גרסה חדשה לספארי‬. ‫מעתה ספארי יציג תיבת חיפוש מאוחדת (כמו בכרום)‬ ‫ושירות לשוניות (tabs) שיסתנכרן בענן‬ ‫כך שתוכלו להשאר מעודכנים ומסונכרנים מכל מקום בכל רגע‬. "‫יש לנו פיצ'ר נוסף אותו אנחנו מכנים Tabview‬" אומר פדריגי ועובר לדמו של הפיצ'ר החדש של ספארי‬. "‫אתם יכולים לעשות זום אין או אאוט, אבל אם תעשו זום אאוט ארוך יותר תגיעו ל-Tabview‬". ‫קרייג עובר על יתר הדברים שהציג‬, ‫מציג את מרכז ההתרעות, את ההכתבה הקולית‬ ואת כפתור השיתוף החדש‬.

[20:58] ‫הדבר הבא הוא Power Nap‬. ‫"טכנולוגיה חדשה שהטמענו ב-OS X"‬.  ‫השירות בקצרה מאפשר לשמור על המחשב שלכם מעודכן גם בזמן שהוא ישן‬ . ‫"נכון שזה יהיה נפלא אם המחשבים שלנו ימשיכו לעבוד עבורנו בזמן שהם לא עובדים למעשה? עכשיו זה אפשרי"‬. ‫הפיצ'ר החדש יאפשר למק שלכם להשאר מעודכן, בזמן שהוא ישן, יעדכן את הנתונים, יוותר חסכוני וישאיר אתכם מעודכנים‬.

[21:00] ‫הפיצ'ר הבא: AirPlay mirroring‬ ‫(פיצ'ר מוכר מה-Apple Tv שעושה עליה למחשבי המק). כעת מתבצעת הדגמה כיצד ניתן להפוך כל מחשב שמריץ Mac ל-AppleTV והקהל מריע בשמחה.

[21:03] הפיצ'ר הבא: מרכז המשחקים‬ ‫(מיובא מ-iOS)‬. ‫הרעיון הוא להפוך את המשחקים לחוצי פלטפורמות ובין משתתפים‬. ‫כעת מתבצעת הדגמה של Game Center‬.  ‫קרייג משחק מול שחקן נוסף "אייפד נגד מק" במירוץ מכוניות‬. "‫מדובר ב-200 פיצ'רים חדשים מלבד אלו שהצגתי‬ כאן" מוסיף קרייג ועובר לדבר על כמה חידושים לשוק הסיני.
[21:07] "‫אנחנו משפרים את היכולות שלנו עבור השוק הזה‬. ‫הוספנו מילון סיני ומעתה ספארי יתמוך גם ב-Baidu, מנוע החיפוש הסיני הפופולארי‬ ועוד מגוון רחב של שירותים פופולאריים בסין כגון SINA (שירות הטוויטר הסיני) ואתרי שיתוף הוידאו הסינים Yoku ו-Todo. ‫מלבד זאת יש לנו לא מעט חידושים ספציפיים עבור מדינות מסויימות ודוברי שפות שונות‬ ו‫ההשקה הרשמית צפויה כבר בחודש הבא". ‫המחיר: 19.99 דולרים בלבד עבור מעדכנים‬ ולכל אלו שיקנו מק חדש החל מהיום, העדכון ינתן בחינם‬.

[21:09] "היום נשחרר גם את גרסת המפתחים האחרונה לקראת שחרור הגרסה הסופית בחודש הבא‬".

ונעבור לקינוח: iOS 6

[21:12]‫ והנה עולה על הבמה סקוט פורסטל‬ ‫(מי שטענו רבים שהוא המחליף הטבעי ביותר לג'ובס)‬. "‫מכרנו למעלה מ-365 מיליון מכשירים מבוססי iOS‬ ‫עד לחודש מרץ‬ האחרון ו‫כמעט כלל המשתמשים שלנו כבר עברו למערכת ההפעלה iOS 5‬". ‫סקוט משווה את המעבר לגרסה המעודכנת ביותר של iOS למעבר לגרסה האחרונה לאנרואיד ומראה שהאימוץ שם איטי וקטן הרבה יותר‬. ‫מעל ל-140 מיליון משתמשים עושים שימוש בשירות iMessage ולמעלה מ-150 מילארד הודעות נשלחו מאז הושק‬. פורסטל מסביר כי לאחר ההטמעה של טוויטר ב-iOS5, קפץ השימוש בטוויטר בקרב משתמשי המכשיר מעל לפי שלוש. פורסטל ממשיך ומציין כי מרכז המשחקים (Game Center) כולל כבר למעלה מ-130 מיליון משתמשים ומעל ל-75% ממשתמשי iOS סימנו את שביעות הרצון שלהם ממערכת ההפעלה כגבוהה ביותר.

[21:15] "ועכשיו, נעבור לרגע שכולכם חיכיתם לו. iOS 6". ‫עדכון המערכת הבא כולל למעלה מ-200 פיצ'רים חדשים‬. "‫נתחיל בסירי‬. ‫סירי בת שמונה חודשים בלבד וכבר יכולה לעשות עבורכם כל כך הרבה, אבל היא ממשיכה ללמוד. ‫מעתה סירי יודעת לענות על שאלות גם בנוגע למשחקי ספורט, תוצאות ונתונים של שחקנים. "אתם יכולים לשאול אותה כל דבר, אפילו מה הגובה של שחקן ספציפי‬".

[21:17] "סירי גם יודעת יותר על מסעדות. "סירי יודעת לזהות את המסעדות שקרובות אליך ולמיין אותם לפי ביקורות. ‫פתחנו בשיתוף פעולה עם OpenTable, שירות הזמנת מקום במסעדות, פופולארי בארה"ב‬ שמאפשר לסירי גם להזמין לכם ישר מקום במסעדה ללא צורך בהתערבות נוספת. ‫סירי יודעת גם יותר על סרטים מעתה ‫תוכלו לשאול אותה כל דבר, על שחקן, מפיק, במאי והיא תדע לענות‬. ‫דבר נוסף שסירי למדה הוא לפתוח אפליקציות‬ ו‫מעתה אפילו תוכלו לצייץ באמצעות סירי.

[21:20] פורסטל מציג שיתוף פעולה עם יצרניות רכב שהטמיעו כפתור בהגה שמאפשר להפעיל את סירי ישירות ממנו, לדבר איתה וכך להמשיך ולנסוע מבלי להוריד את העיניים מההגה‬. ‫שיתוף הפעולה הזה יראה אור בחודשים הקרובים ולוקחות בו חלק מהיצרניות הגדולות בשוק‬. ‫כמו כן סירי תזכה למספר שפות חדשות‬ ‫(הרבה דגלים מופיעים, ישראל לא נמצאת ביניהן, למרות השמועות שהסתובבו ברשת בחודשים האחרונים)‬ כגון איטלקית, קוריאנית, טיוואנית, צרפתית, ספרדית, יפנית, סינית ועוד.

[21:22] הפיצ'ר הבא: אינטגרציה עם פייסבוק. ‫"עבדנו קשה על מנת לייצר את החוויה המושלמת עבור פייסבוק במכשיר נייד, אינטגרציה דומה לזו של טוויטר ב-iOS. אחרי שתעדכנו את הגדרות המשתמש שלכם במכשיר, תוכלו לשתף מכל מקום ומכל אפליקציה כל דבר שתרצו ישירות לחשבון הפייסבוק שלכם"‬.

[21:25] "‫פייסבוק הצטרף לצד טוויטר למרכז ההתרעות‬, ‫אבל לא עצרנו שם‬. ‫הטמענו את האינטגרציה של פייסבוק גם אל תוך חנות האפסטור‬ ‫כך שמעתה תוכלו לשתף אפליקציות או לראות לאיזה אפליקציות חברים שלכם עשו לייק‬".

[21:27] "כעת נעבור לעדכונים באפליקציית הטלפון של האייפון". "‫בוודאי הייתם פעם באמצע ישיבה בזמן שהתקבלה שיחה שלא יכולתם להשיב לה באותו רגע. כעת תוכלו לשלוח הודעת טקסט או לקבוע לקבל תזכורת להתקשר מאוחר יותר בזמן קבלת השיחה‬" (מישהו אמר Any.do?). ‫אם תחליטו לבחור באפשרות "להשיב בהודעה", תקבלו מספר אופציות לשלוח לצד השני‬.

[21:29] "‫הדבר הבא שאני רוצה לדבר עליו הוא פיצ'ר בשם "נא לא להפריע"‬. ‫אני בטוח שחלקכם התעוררתם במהלך הלילה לשיחות או הודעות שקיבלתם‬. ‫פיצ'ר חדש יאפשר לכם לקבל את כל הנתונים הללו אך לא לקבל אף התראה עליהם בזמן שתגדירו‬ כל שהמסך לא יפעל וגם לא ישמיע צליל". ‫מעבר לזה, תוכלו לבחור איזה מספרים לסנן באופן אוטומטי ואלו כן יעברו את החסימה וכן יעירו אתכם‬. כמו כן, תוכלו ‫אפילו להגדיר שאם מדובר במישהו שהתקשר יותר מפעם אחת, בפעם השנייה זה כן יגיע אליכם‬.

[21:31] ‫"הדבר הבא עליו נדבר הוא Facetime‬. ‫עד עתה שירות הוידאו שלנו עבד רק במידה והייתם מחוברים עם WiFi מעתה הוא זמין גם לשימוש על חשבון חבילת הגלישה הסלולרית שלכם‬" (מזל טוב. ברוכים הבאים למאה ה-21). "‫מעבר לזה, אנחנו נשלב בין מספר הטלפון לחשבון שלכם באפל, כך שאם תתקבל שיחת וידאו תוכלו להשיב לה ישירות מהאייפד או המק במקום האייפון‬".

[21:32] הבא בתור הוא ספארי. "ספארי הוא היום דפדפן המובייל הפופולארי ביותר בעולם. ‫כשני שליש מתעבורת הגלישה במובייל בעולם מגיעה ממשתמשי ספארי".

[21:33] "בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, אנחנו מוסיפים תמיכה בלשוניות מבוססות ענן וקריאה של כתבות במצב אופליין באמצעות רשימות הקריאה שלכם. ‫כמו כן תוכלו גם לעלות תמונות מעתה ישירות מספארי לאתרים המועדפים שלכם‬".

[21:35] הבא בתור הוא שירות התמונות בענן. "‫שירות התמונות המקוון Photo Steam יהפוך מעתה לשיתופי. תוכלו לבחור תמונות שאתם רוצים לשתף, לבחור את החברים הרצויים ולאחר האישור שלהם, הם יופיעו באופן אוטומטי גם על המכשיר שלהם‬ בלי שתצטרכו לעשות שום דבר."

[21:38] ‫הבאה בתור היא אפליקציית המייל ב-iOS‬. ‫פיצ'ר חדש יאפשר לכם לתייג אנשים מסויימים כ"אח"מים" וככאלה תקבלו התרעה בולטת על מייל שיגיע אליכם מהם‬. ‫מלבד הסימון בכוכבים, תהיה להם גם תיקייה מיוחדת וכל מייל מהם יופיעה ישירות בה‬. בנוסף, החל מהגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, הוספת תמונות או קטעי וידאו תהיה פשוטה יותר וניתן יהה לבצע אותה ישירות מהמייל עצמו, ללא כל צורך ללכת מראש לאפליקציית התמונות‬.

[21:40] ‫הבאה בתור היא אפליקציה חדשה לחלוטין בשם Passbook‬. ‫מדובר באפליקציה שבאמצעותה תוכלו לאסוף כרטיסים שונים ולשמור אותם באופן דיגיטלי‬. ‫שדה תעופה, סרט, הכל ישמר במקום אחד ואנחנו נאפשר למפתחים לעשות באפליקציה שימוש עבור אפליקציות שיפתחו‬. ‫פורסטל מבצע הדגמה של passbook. "‫האפליקציה מבוססת מיקום כך שכשתגיעו פיזית למקום מסויים היא תדע להציג את הכרטיסים הרלוונטים‬" הוא מסביר. "מעבר לזה, מדובר בכרטיסים דינאמיים" מוסיף פורסטל. "‫אם תזינו את כרטיס הטיסה שלכם אבל תהיה דחייה או השער ישתנה, הכרטיס יעודכן ויציג את הנתונים הנכונים בזמן אמת‬".

[21:43] ‫הבא בתור הוא guided access‬. ‫מדובר בהטמעה רחבה יותר של נגישות עבור בעלי מוגבליות ל-iOS‬.

[21:44] והנה הגענו לאחד מהפיצ'רים המרכזיים במערכת ההפעלה החדשה: שירות המפות החדש של iOS6. "שירות המפות החדש יהיה דינאמי ויתעדכן בזמן עמת בהתאם למצב הכביש, לתאונות, לעומסי תנועה וכדומה. השירות החדש יאפשר להעביר דיווחים וכמובן שמדובר גם בשירות מיפוי הכולל ניווט קולי באופן מובנה (והינה ירינו גם ב-Waze)". ‫שירות המיפוי החדש זכה לאינטגרציה עם סירי כמובן‬, כך שבמהלך הנסיעה תוכלו לשאול אותה על תחנת הדלק הקרובה, ולאחר מכן גם לזכות להכוונה ישירות אליה‬.

[21:45] פורסטל משתעשע עם השאלה: "האם הגענו כבר?" וסירי משיבה עם הזמן המוערך‬ להמשך הנסיעה.

[21:47] פיצ'ר נוסף שאפל הוסיפה לשירות המפות בגרסה החדשה של מערכת ההפעלה הוא Flycover. ‫מדובר למעשה בשירות מיפוי מבוסס תלת מימד שמעניק נקודת מבט של מטוס מלמעלה, מעיין תמונות לווין תלת מימדיות של מבנים‬. ‫(מבחינה ויזואלית מדובר בפיצ'ר שנראה מאוד טוב ועובד מאוד מהר)‬. ה-Flycover מרנדר תמונות בזמן אמת ומציג את הנתונים בתלת-ממד מלא.

[21:50] ‫הפיצ'ר האחרון לשירות המיפוי הוא turn by turn navigation. ‫למעשה, אפל הופכת את אפליקציית המפות לאפליקציית ניווט מובנת לכל דבר‬.

[21:51] הבטא הרשמית של iOS6 תושק היום ותושק לקהל הרחב במהלך הסתיו הקרוב (סביר להניח במקביל להשקת מכשיר האייפון הבא). ‫מערכת ההפעלה החדשה תתמוך גם במכשיר האייפון 3GS וכמובן בדגמים החדשים יותר, אך תתמוך בדגם האייפד 2 ואילך בלבד‬. ‫האייפד הראשון מסיים את תקופת עדכוני התוכנה שלו היום באופן רשמי‬.

[21:53] טים קוק חוזר לבמה. "אז מה אתם חושבים?". הקהל מריע בצעקות. קוק ממשיך ועורך סיכום של כלל החידושים שחשפה אפל במהלך האירוע. ‫"רק אפל יכולה לייצר חומרה, תוכנה ושירותים כל כך מדהימים. אנחנו מאוד גאים במוצרים הללו, הם דוגמא מצויינת למה שאפל יודעת לעשות באופן הטוב ביותר"‬

[21:55] ‫"אני לא יכול לחשוב על סיבה טובה יותר לקום עבורה בבוקר. מקווה שהיה לכם שבוע מוצלח, תודה רבה שהצטרפתם אלינו"‬. טים קוק יורד מהבמה ואירוע הפתיחה של ה-WWDC לשנת 2012 מסתיים.

יניב פלדמן ורועי לטקה

הגב

2 תגובות על "כנס המפתחים של אפל WWDC 2012 [לייב בלוגינג]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
אלון
Guest

תודה על העדכונים!

גולש
Guest

הרבה מהומה על לא מאומה

wpDiscuz

תגיות לכתבה: