לכתוב ל-Windows Phone [מדריך למתחילים]

מעוניינים להתחיל לפתח לפלטפורמת Windows Phone ולא יודעים היכן להתחיל? בדיוק עבורכם הכנו מדריך מפורט, שייקח אתכם צעד אחר צעד בתהליך פיתוח ושליחת האפליקציה. בהצלחה! זקוקים למכשיר לצורך פיתוח אפליקציה ל-WP? יש לנו הצעה עבורכם

מקור: יח"צ

מדריך זה מתפרסם כחלק מסדרת הפוסטים של Windows Phone App Challenge. יודעים לפתח אפליקציות למובייל? פתחו אפליקציה ל-Windows Phone, הגישו אותה לתחרות ואולי תזכו בפרסים שווים וסקירה של האפליקציה שלכם בניוזגיק. רוצים לשמוע עוד?


השעה היא 09:37 בבוקר. כמו בכל בוקר, המשאית נוסעת באיטיות במעלה הרחוב בו אתם גרים. בתוך המשאית שקים מלאים בכסף המיועדים לחלוקה וגם הפעם המשאית לא עצרה ליד הבית בו אתם גרים.

מתכנתים יקרים, עד מתי תאפשרו לזה לקרות? זה עכשיו או לעולם לא!

Show Me The Money

זהו זמן מצויין לשנס מותניים ולהתחיל לפתח אפליקציות עבור Windows Phone, מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט. מחד, כמות האפליקציות ב-Windows Phone Marketplace היא עדיין לא עצומה, מה שיאפשר לאפליקציות שלכם להתבלט. מנגד, חנות האפליקציות צומחת במהירות הגדולה ביותר לעומת מתחרותיה בתקופה מקבילה. כמובן לא נשכח את העיסקה האסטרטגית עם נוקיה שבעקבותיה כל הסמארטפונים החדשים מבית נוקיה יעבדו עם Windows Phone – וניתן לראות בימים אלה את הניצנים הראשונים לשיתוף זה. עכשיו זה הזמן לנצל את יכולותינו ולהמר על סוס שנראה מבטיח.

מערכת ההפעלה של Windows Phone חוגגת בימים אלה שנה. למי שלא מכיר, זוהי מערכת הפעלה שתוכננה מאפס על ידי מיקרוסופט והיא למעשה מחליפה את הדור הקודם של מערכות ההפעלה למובייל – Windows Mobile. טלפונים מסוג Windows Phone לא נמכרים עדיין בארץ לצערנו הרב, שכן המערכת עדיין לא עברה גיור, אך לפי כל הסימנים נזכה לראות בעתיד המראה לעין גרסה כשרה ומעוברתת.

ממשק המשתמש של ה-Windows Phone הוא יפה ונקי. מסך הבית כולל ריבועים מסודרים בצמדים הנקראים Live Tiles. המילה Live היא לא מקרית שכן ה-Tiles ממש מונפשים. אתם מוזמנים להציץ ב-channel של Windows Phone באתר YouTube כדי לראות ולהבין כיצד מתנהג ממשק המשתמש של Windows Phone.

אך מספיק עם שיחות המוטיבציה, הגיע הזמן לעבור ולכתוב קצת קוד. המטרה היא להראות לכם, המפתחים, עד כמה זה פשוט לכתוב אפליקציה חדשה ל-Windows Phone. יודעים NET.? מצויין! המושג זאמל (XAML) לא נשמע לכם כמו מילה גסה בגרמנית? יהיה לכם אפילו יותר קל.

היכרות עם הטכנולוגיה

הפיתוח ל-Phone מתבצע בסביבה המוכרת של Visual Studio, בליווי אמולטור שמדמה את הפעולה של המכשיר. ניתן לבחור באחת משתי טכנולוגיות: Silverlight, בה נבחר כאשר נרצה לכתוב אפליקציה כגון אפליקציית IMDB, או XNA, בה נבחר כאשר נרצה לכתוב משחק כגון Angry Birds.

מקור: דף האפליקציה

אז בפוסט זה אנחנו ניצור את אפליקציית ה-Silverlight הראשונה שלנו ל-Windows Phone. בעבודה עם Silverlight, הכתיבה של הקוד מתפצלת להגדרת ממשק המשתמש (UI) על ידי XAML והגדרת הלוגיקה על ידי שפת .NET ב-#C או VB. במידה וכתבתם בעבר אפליקציות ב-.NET, או אפילו ב-Java, הכתיבה של הקוד אמורה להיות די אינטואיטיבית. XAML, לעומת זאת, הוא חיה מעט יותר מורכבת.

XAML הם קיצור של eXtensible Application Markup Language. זוהי שפה מבוססת תגיות שבנויה (ועכשיו טוויסט מפתיע בעוד שלוש, שתיים, אחת) על הסטנדרט של XML (תודו שהופתעתם). בדומה לשפות Markup אחרות – XML, HTML  – כל אלמנט שנרצה להשתמש בו בתוך קובץ XAML יצטרך <TextBlock>להתארח בתוך תגיות</TextBlock>. כפי שרשמנו מעלה, XAML ישמש אותנו בעיקר על מנת להגדיר את ממשק המשתמש של האפליקציה שלנו. מפתחי אנדרואיד שקוראים את הפוסט ירגישו בבית שכן גם בפלטפורמה זאת מגדירים את ה-UI בעזרת XML. אך עוד על XAML בהמשך.

מה צריך להתקין?

לפני שמתחילים, נצטרך להכין את סביבת העבודה שלנו. חברים יקרים, לא צריך חומרה מיוחדת כמו בפיתוח לאייפון, לא צריך לעבוד קשה על מנת לקנפג את סביבת העבודה כמו בפיתוח לאנדרואיד ואפילו שיהיה רשיון ל-Visual Studio. כל מה שצריך זה מחשב שמריץ Windows 7 או Windows Vista, והתקנה של ה-Windows Phone SDK 7.1. אמרנו כבר שה-SDK מגיע בחינם?

חבילת הכלים שתותקן לנו על המחשב תכלול את הכלים העיקריים הבאים:

 • Microsoft Visual Studio 2010 Express for Windows Phone
 • Microsoft Expression Blend 4 for Windows Phone
 • XNA Game Studio 4.0

במידה וכבר מותקן על המחשב שלכם Visual Studio 2010, ההתקנה של ה-Windows Phone SDK תוסיף ל-Visual Studio את יכולות הפיתוח ל-Windows Phone. שימו לב, יש להתקין את חבילת SP1 ל-Visual Studio 2010, לפני התקנת ה-SDK. דגשים להתקנה: בכל פעם שמופיע המקש Next, לחצו עליו.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

לאחר ההתקנה, נפתח את ה-Visual Studio Express ונרשום את המוצר (חינם, זוכרים) – מי שעובד עם גרסה אחרת של Visual Studio יכול לדלג על הרישום ופשוט לפתוח את ה-Visual Studio. לרישום המוצר יש ללחוץ על Help ו-Register Product.

מקור: צילום מסך

מקור: צילום מסך

לאחר מכן, נלחץ על Obtain a Registration Key Online, שיפתח אתר בדפדפן בו נצטרך להזין את הפרטים שלנו, ולבסוף נקבל קוד ארוך, אותו נעתיק לתיבה הפתוחה ב-Visual Studio ונלחץ על Register Now. זה הכל. היה קשה?

מקור: צילום מסך

יוצרים אפליקציה ראשונה

כעת ניגש למלאכה. ניצור פרוייקט חדש על ידי לחיצה על File ו-New Project.

מקור: צילום מסך

נבחר ב-Templates שבצד שמאל ב-Visual C# ונבחר בפרוייקט מסוג Windows Phone Application. ניתן לו שם מתאים, HelloWindowsPhone לדוגמא, ונלחץ על OK.

מקור: צילום מסך

בחלונית שנפתחה נבחר בגרסה 7.1. לידיעתכם, יש ל-Windows Phone גרסה חדשה בשם Mango שיצאה בספטמבר השנה, וכשנבחר ב-7.1 ניצור פרוייקט המיועד לפיתוח לגרסה זו.

מקור: צילום מסך

Visual Studio ייצור עבורנו פרוייקט חדש עם כל מה שאנחנו צריכים בשביל להריץ אפליקציה בסיסית ב-Windows Phone.

מקור: צילום מסך

היכרות עם מבנה הפרוייקט

בחלונית ה-Solution Explorer שנמצאת בצד ימין של ה-Visual Studio נמצא את הפרוייקט שיצרנו ואת כל הקבצים שהוא כולל. שימו לב שאת קבצי ה-XAML ניתן להרחיב על יד לחיצה על המשולש הקטן שלצידם. זה בעצם אומר שהגדרת ה-class שנמצא בתוך קבצים אלה מתחלקת לשניים – מה שמוגדר כ-Markup (ה-XAML) ומה שמוגדר בקוד (code behind). הקבצים שנוצרו עבורנו כוללים בין השאר את:

 • App.xaml – בתוך קובץ זה נמצא class שנקרא App שיורש מה-class התשתיתי Application. ה-class הזה אחראי על אתחול המנוע של האפליקציה שלנו.
 • MainPage.xaml – זהו בעצם המסך הראשי של האפליקציה שלנו.
 • ApplicationIcon.png – האייקון של האפליקציה.
 • Background.png – הרקע של ה-Live Tile של האפליקציה.
 • SplashScreenImage.jpg – תמונה שנטענת בעת העליה של האפליקציה, הידועה גם בשם Splash Screen.

מתחת לתיקיית ה-Properties נפגוש את WMAppManifest.xml, הקובץ שאחראי על הגדרת ה-meta data של האפליקצייה שלנו:

 • שם, כותרת, גרסה ותיאור, המיועדים להצגה בעת פרסום האפליקציה שלנו ב-Windows Phone Marketplace.
 • רשימת היכולות של הטלפון שהאפליקציה צריכה, כגון שימוש בשירותי מיקום.
 • עוד מאפיינים שקשורים להרצת האפליקציה.

אז בואו נכתוב כבר

גם לכם כבר מדגדגות האצבעות? יופי! בואו נגרום לאפליקציה שלנו להראות את ה-Hello World, אבל הפעם בואו נעשה זאת ב-The Windows Phone Way. עלינו לפתוח את MainPage.xaml. שימו לב שנפתחת חלונית שמכילה בצידה האחד קוד XAML ובצד השני Designer. מכיוון ש-XAML חדש עבור רובכם, אבל גם בגלל שאנחנו מאוד אוהבים אותו ויש לו שם ממש מגניב, את שינוי ממשק המשתמש נבצע ישירות ב-XAML עצמו. אתרו את השורה שמגדירה את הכותרת של האפליקציה והחליפו את הטקסט ל-HELLO WINDOWS PHONE.

לפני:

אחרי:

שורה אחת מטה, אתרו את השורה שמגדירה את הכותרת של העמוד והחליפו את הטקסט ל-wp7 fun.

לפני:

אחרי:

לבסוף, נאתר אלמנט מסוג Grid שאמור להכיל את ה-Content ונאכלס אותו בקטע טקסט שמסביר למה בעצם אנחנו מבצעים את המדריך הזה:

לפני:

אחרי:

כעת העמוד שלנו אמור להיראות ככה:

מקור: צילום מסך

כעת כל שנותר לנו הוא להריץ את האפליקציה שלנו בעזרת לחיצה על מקש F5. האמולטור של Windows Phone ייפתח ולאחר טעינה ראשונית יטען את האפליקציה שלו ויציג אותה.

מקור: צילום מסך

ברי המזל מביניכם שכבר מחזיקים מכשיר מסוג Windows Phone יוכלו להריץ את האפליקציה ישירות על הטלפון. במידה ונאלצתם, כנראה משיקולים תקציביים, לוותר על רכישת מכשיר מסוג Windows Phone, תוכלו להגיב לכתבה זו ואיש קשר מטעם מיקרוסופט ייצור איתכם קשר על מנת להשאיל לכם מכשיר, בכפוף להעלאת אפליקציה ל-Marketplace.

על מנת להריץ את האפליקציה על הטלפון, תצטרכו להוריד ולהתקין את Zune, תוכנה שמעבר לשם המאוד פוליטיקלי קורקט שלה, אחראית להוספת התוכן למכשיר הנייד שלנו. לאחר ההתקנה, חברו את המכשיר למחשב בעזרת כבל ה-USB ושחררו את נעילת המסך של המכשיר. לסיום, בתוך ה-Visual Studio בחרו הפצה ל-Device מתוך הרשימה:

מקור: צילום מסך

שימו לב: על מנת להריץ את האפליקציה על המכשיר, הוא חייב להיות פתוח לפיתוח, מה שמוביל אותנו לנושא הבא.

יש אפליקציה, מה עכשיו?

בשביל לפתוח את המכשיר שלנו לפיתוח נצטרך לפתוח חשבון מפתח ב-App Hub, פורטל הפיתוח ל-Windows Phone ול-XBOX. אה כן, ויש גם עוד סיבה די שולית לפתיחת החשבון, בלעדיו לא נוכל לפרסם את האפליקציה שלנו ב-Marketplace.

אז כנראה שהגיע הזמן שנפתח חשבון ב-App Hub. לפני שנתחיל חשוב שתדעו שעלות פתיחת החשבון היא 350 ש"ח. סטודנטים יכולים לפתוח חשבון בחינם במידה והם רשומים בתוכנית DreamSpark, המאפשרת לסטודנטים להוריד מוצרים של מיקרוסופט בחינם – באופן חוקי. מומלץ להרשם אליה בכל מקרה אם אתם מתאימים לקריטריונים.

טוב, אז ניגשים ל-App Hub ולוחצים על Join to submit your apps & games.

מקור: צילום מסך

לאחר מכן לוחצים על join now.

מקור: צילום מסך

יש להכנס עם ה-Windows Live ID שלכם, או ליצור Live ID חדש.

מקור: צילום מסך

בחרו בישראל ובסוג החשבון המתאים.

מקור: צילום מסך

מלאו את הפרטים האישיים על עצמכם. שימו לב שאתם בוחרים Publisher name מוצלח – זהו השם שילווה אתכם ב-marketplace ותחתיו יופיעו האפליקציות שלכם. בשלב לאחר מכן עליכם לבחור תמונה לפרופיל שלכם, לשלם, לאשר וסיימנו.

מקור: צילום מסך

מעלים את האפליקציה ל-Marketplace

יש אפליקציה, יש חשבון ב-App Hub – אפשר להעלות את האפליקציה שלנו. רק רגע לפני כן, שמעתם על תהליך האישור של האפליקציות?בכמה מילים, כל אפליקציה שעולה ל-Marketplace של מיקרוסופט, ממש בדומה ל-AppStore של אפל, ובניגוד למרקט של אנדרואיד, צריכה לעבור תהליך אישור על ידי החברה. במהלך תהליך זה בודקים אנשי מיקרוסופט שהאפליקציה עומדת בהנחיות לאפליקציות ל-Windows Phone. הקדישו גם זמן לקריאת המדריך לעריכת ה-Application Manifest File.

מכיוון שתהליך האישור עלול לקחת מספר ימים, מומלץ להמנע מלהגיש אפליקציה שלא הכנו אותה בצורה מלאה לתהליך האישור. אז מעבר לקריאה של ההנחיות בלינק, ניתן להשתמש ב-Marketplace Test Kit, כלי שמגיע ביחד עם ה-SDK ונגיש על ידי לחיצה על right click על הפרוייקט, המאפשר להריץ את אותן הבדיקות שמבוצעות בתהליך האישור.

מקור: צילום מסך

בנוסף, מומלץ לקרוא את רשימת העצות לאישור מהיר של האפליקציה שלכם. עוד משהו שתצטרכו להכין הוא כמובן אייקון חמוד לאפליקציה ומספר צילומי מסך. אם נתייחס קודם לצילומי המסך, גם כאן ה-SDK בא לעזרנו. בכפתורים הצמודים לאמולטור תוכלו למצוא חץ:

מקור: צילום מסך

בלחיצה עליו ייפתח מסך עם כלי עזר. הטאב השלישי (Screenshot) מאפשר לבצע צילום מסך של האמולטור על ידי לחיצה על כפתור Capture, ולאחר מכן לשמור ע"י לחיצה על Save.

מקור: צילום מסך

בנוגע לאייקונים, לאחר שתעצבו אחד, תצטרכו להתאים אותו למספר גדלים שונים כפי שמתואר בדף ההנחיות. את עריכת האייקון ניתן לבצע בעזרת Photoshop, Microsoft Expression Design (לא כלול ב-SDK, אבל סטודנטים הרשומים ב-Dreamspark יכולים להוריד בחינם) או כלי חינמי כמו Gimp.

אז האפליקציה מוכנה, אנחנו כבר מוכנים, קדימה, בואו נעלה אותה כבר. איזה קובץ מעלים בכלל? אז ככה, במהלך תהליך הקומפילציה נוצר קובץ עם סיומת XAP בתיקיית ה-output של הפרוייקט שלנו. קובץ זה מכיל את כל ה-assemblies והתמונות של האפליקציה שלנו. בעמוד הראשי של ה-App Hub לחצו על Submit for Windows Phone.

מקור: צילום מסך

תנו שם לאפליקציה, מיצאו את קובץ ה-XAP ושנו את מספר הגרסה לפי הצורך.

מקור: צילום מסך

בחרו קטגוריה מתאימה, מלאו תיאור קצר ותיאור מלא של האפליקציה. בנוסף, במילות המפתח (keywords) בחרו עד 5 מילות מפתח מופרדות בפסיקים המסווגות את האפליקציה שלכם בצורה המוצלחת ביותר.

מקור: צילום מסך

הוסיפו את האייקונים של האפליקציה שהכנתם מראש, כמו גם את צילומי המסך.

מקור: צילום מסך

בשלב הבא נקבע את התמחור ואת המדינות בהן האפליקציה שלנו תופיע. לסיום נבחר האם להעלות את האפליקציה באופן אוטומטי למרקט מיד כשהיא עוברת את תהליך האישור, או להעלות אותה באופן ידני.

מקור: צילום מסך

זהו, האפליקציה בפנים. צריך להתחיל לעבוד על גרסא 1.1!

סיכום

מערכת ההפעלה של מיקרוסופט, ה-Windows Phone היא בהחלט הזדמנות עבור מפתחים. כשהאייפון רק הגיע לארץ, מספר מועט של מפתחים ישראלים פיתחו לפלטפורמה שלו, כי עדיין לא האמינו בהצלחתו. כשהאנדרואיד רק הגיע לארץ, מעט מפתחים פיתחו לפלטפורמה שלו, כי כולם היו עסוקים בפיתוח לאייפון. מיותר לציין שכמו בבורסה, להיכנס מאוחר כשהשוק מוצף זה להיכנס באיחור. מי שלא רוצה לפספס שוב את הרכבת, זהו הזמן!

מספר לינקים שימושיים:

 • תמיד כדאי להתחיל מפורטל המפתחים ב-App Hub.
 • מיקרוסופט ייצרו אתר שיכול לשמש מפתחי אייפון ואנדרואיד השוקלים מעבר, או לפחות להתרחב לפיתוח ב-Windows Phone. אתר זה ממפה את ה-API שנמצא בשימוש בכל אחת מהפלטפורמות, ל-API המקביל ב-Windows Phone.
 • בלוג הפיתוח ל-Windows Phone הוא בהחלט תוספת טובה לקורא ה-RSS שלכם.
 • פורום הפיתוח ל-Windows Phone (בעברית) הוא מקום טוב לבוא ולשאול שאלות.
 • האתר WPCentral הוא אחד האתרים המקיפים ביותר בעולם ה-Windows Phone, הכולל סקירות של אפליקציות וחדשות. מומלץ לקרוא בו בשביל לדעת מה חדש.

תחרות Windows Phone App Challenge בחסות מיקרוסופט


בכמה הזדמנויות אתה מוזמן להיות שותף במערכת הפעלה שהולכת להוביל את השוק? מיקרוסופט ו – Newsgeek מכריזים על תחרות פיתוח אפליקציות ל – Windows Phone. במהלך התחרות אתה מוזמן לפתח ולהעלות אפליקציה/ות לMarketplace (חנות האפליקציות של Windows Phone) ולהגיש אותם לתחרות. בכל שבוע, מידי יום שני, יוכרז ב – Newsgeek המנצח השבועי שיזכה בסקירה של האפליקציה ובמתנה שבועית מתחלפת. אחת לחודש, יוכרז המנצח של החודש שיקבל מכשיר Windows Phone. בתום שלושת חודשי התחרות נכריז על המנצח שיזכה ב-Xbox 360 SLIM 4GB + Kinect.

Windows Phone מביא חווית משתמש ייחודית בחיבור לרשתות חברתיות, תחביבים, משפחה ועבודה ושם את האנשים במרכז. גרסת Windows Phone 7.5 (מנגו) מוסיפה כ – 500 יכולות חדשות למשתמשים ועם יותר מ – 1500 APIs חדשים למפתחים.

כדי להתחיל לעבוד כל מה שצריך לעשות זה להוריד את סביבת הפיתוח מהאתר הרשמי של המפתחים ב–App Hub. ניתן למצוא פרטים נוספים ומדריך פיתוח בעברית בקישור הבא.

הצטרפו לקצב שסוחף את המפתחים בעולם כולו. 

אלעד שחם

הגב

17 תגובות על "לכתוב ל-Windows Phone [מדריך למתחילים]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Kulakovsky Alex
Guest

Hi, I'd like to develop for Windows phone.
Heard you can provide a Windows phone device to test and debug the apps.
Would be really great and helpful to have one.

Thanks.

Kulakovsky Alex
Guest
achiash
Guest

מדריך מצויין! תודה..
אני מאד מקווה שיעברתו את המערכת בקרוב…

אבי
Guest

מדריך מצויין.
יאללה לעבודה.

fg
Guest

מבחינתי תהליך האישור הוא בזיון בדיוק כמו של אפל. גם דורשים זיהוי חד ערכי שלי, גם לשלם 350 שקל לשנה, (למרות שאמרתם שזה חינמי…) וגם הקריטריונים לאישור האפליקציה נתונים למצבי הרוח של מיקרוסופט. אני נשאר עם אנדרואיד, שלא עולה לי כסף (כמעט) ושם האפליקציה עולה אוטומטית ולכל היותר מורידים אותה אם היא מזיקה.

אבי
Guest
נחמד מאוד, שווה בדיקה ואכן יש עתיד. לפתח אפליקציות בסילברלייט זה כיף ונוח מאוד, אבל אצל מיקרוסופט כמו אצל אפל, יש מספר חסמים שיגרמו לכל מפתח להזיע ולפתח לכל פלאטפורמה בכלים הייעודיים לה, בעוד שתודות לאדובי (שתומכת בכולם) מפתחים את האפליקציה פעם אחת ואפשר לקמפל אותה לכל הDEVICEים, לדוגמא אפליקצייה שפותחה בFlex / Flash נורא קל לקמפל אותה לאפליקציית NATIVE לאנדרואיד ולייצא אותה כAPK וגם נורא קל לייצא אותה לאייפון ולקמפל מפלאש ישירות לIOS NATIVE. ומה שיפה בכלים של אדובי זה שנורא קל לקחת אפליקציית דסקטופ פלאשיות ולגזור מהן אפליקציות ווב, מובייל ומה שבא לך ושיעבוד בכל פלאטפורמה אפשרית… נכון… Read more »
יוסי ח
Guest

יפוטר אלי ישי
תמיד יש בעיות עם הגיור :-)

יאיר
Guest

האפליקציה שאני מפתח עושה שימוש במצלמה – כך שאני חייב מכשיר (אמיתי..) כדי לרוץ עליו.
מישהו יודע למה צריך להתחייב, בשביל לקבל מכשיר? (מה שהיה כתוב על "נציג של מייקרוסופט ייצור קשר" וכו').

דביר
Guest

היי,

אני סטודנט בטכניון ובעל ידע לפיתוח בסביבת .Net (אם כי לא התנסתי בפיתוח ל Windows Phone). אשמח אם נציג של מיקרוסופט יצור עמי קשר לגבי תנאי השאלת המכשיר.
כתובת המייל שלי היא dvir01(at)walla.co.il

המשך יום נעים.

אריק
Guest

היי אלעד,
פירסמתי לפני כמה חודשים מדריך בעברית שמלמד את הבסיס (41 פרקים…) של בניית אפליקציות ל Windows Phone.
אמנם לא דיברתי על הפצה לMarketPlace כך שיש ערך רב למאמר שלך.

ניתן למצוא אינדקס למדריך בבלוג שלי:
http://blogs.microsoft.co.il/blogs/arik/archive/2011/08/04/windows.phone.tutorial.published.hebrew.aspx

טל
Guest

מיקרוסופט ואפל בחוצפה הקבועה – דורשים תשלום לפני שבכלל אפשר להתחיל להפיץ את האפליקציה. פטרוניזם שבסופו של יתבטא בנצחונה של אנדרואיד. יחי הקוד הפתוח והסביבות החינמיות.

יוסי אזולאי
Guest

איך יוצרים קשר עם מיקרוסופט כדי לקבל מכשיר לבדיקות?

צביה
Guest

לכל מי שתמתעניין בהשאלת מכשיר, להלן התהליך
אני אקבל רשימה מ – Newsgeek אחת למספר ימים וניצור אתכם קשר על מנת לוודא
1. אתם בשלב פיתוח של אפליקציה
2. תקבלו חוזה השאלה למכשיר לתקופה של חודש
3. תקבלו מכשיר לצורך בדיקות של האפליקציה של WP
4. תבקשו לעלות אפליקציה לחנות (עד סוף חודש ההשאלה)

צביה.

חיים סבן העשיר
Guest

שלום,
אני חיים סבן ואני רוצה מכשיר ווינדוס פון במהירות.

אלעד
Guest

היי,

אני והצוות שלי מפתחים במסגרת לימודי ההנדסה אפליקציה לwindows phone.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: