שליטה קולית על Waze והתראה רגע לפני שהאוטובוס מגיע לתחנה [אפליקציות כחול לבן]

ארבע אפליקציות שיעזרו לכם להגיע ממקום למקום, להגדיר את הקול שלוקח אתכם ליעד, לעזור לילדים ולפעוטות ללמוד צבעים בצורה טובה יותר ולהתנייד בתחבורה הציבורית בצורה פשוטה, באמצעות מכשיר הסמארטפון שלכם.

מקור: דפי האפליקציות, עיבוד תמונה

מקור: דפי האפליקציות, עיבוד תמונה

המוח הישראלי לא מפסיק לייצר לנו פטנטים, או יותר נכון – לא מפסיק לייצר אפליקציות חדשות, מעניינות, ייחודיות ובעיקר מהנות. בתור אתר ישראלי, שכותב לישראלים וגאה בהתבלטותם בסצנת ההייטק, אנו שמחים להעניק להם עוד מקור להפצת המוצרים שלהם ולחשיפה.

אז הנה מדור שכולו פיתוח ישראלי כחול לבן – ארבע אפליקציות שיעזרו לכם להגיע ממקום למקום, להגדיר את הקול שלוקח אתכם ליעד, לעזור לילדים ולפעוטות ללמוד צבעים בצורה טובה יותר ולהתנייד בתחבורה הציבורית בצורה פשוטה, באמצעות מכשיר הסמארטפון שלכם.

אם גם אתם פיתחתם אפליקציה ואתם מעוניינים לחשוף אותה אל קהל הקוראים שלנו, אתם מוזמנים לשלוח אלינו פנייה אל info@geektime.co.il.

Talk And Drive

מחיר: 7.90 ש”ח – מפתח: Oren Avraham

 

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

הורדה לאנדרואידהורדה לאייפון

סיימתם את יום העבודה, נכנסתם למכונית, הצבתם את מכשיר הסמארטפון שלכם במקומו והתחלתם את הנסיעה. בזמן שאתם מפנטזים על המקלחת החמה והרביצה מול הספה, אחד מהחברים מתקשר ומציע לכם לצאת לשתות כוס קפה במקום החדש שפתחו בעיר. מכיוון שאתם נוהגים, אינכם יכולים להגדיר את תוכנת הניווט שלכם ליעד, ואתם מוצאים את עצמכם מסתובבים שעות בעיר, או עוצרים באמצע הדרך כדי להכניס את הכתובת המבוקשת.

במטרה למנוע את כל הבלאגן, אפליקציית Talk and Drive תאפשר לכם להגדיר את היעד שלכם פשוט באמצעות אמירתו. כל מה שיהיה עליכם לעשות הוא לפתוח את האפליקציה (לפני התחלת הנסיעה, כמובן), להגיד את היעד אליו תרצו להגיע, ואפליקציית הניווט המבוקשת תפתח ותכוון אתכם. האפליקציה, התומכת במגוון רחב של שפות לצד אנגלית ועברית עובדת עם מגוון רחב של אפליקציות ניווט כגון Waze, מפות גוגל, TomTom, iGo, טלמפ, M8 ואחרים.

יתרון: לצד היתרון הברור שידיו של הנהג נשארות על ההגה, העובדה שאנו יכולים לדבר אל האפליקציה באיזה שפה שנרצה, והיא בתמורה תיקח אותנו אל היעד היא אדירה, עבורנו, ויכולה לחסוך זמן רב במידה וההגייה שלנו ברורה מספיק, והכתובת אכן מופיעה במפה.

חסרון: לצד העובדה שעלינו לזכור לפתוח את האפליקציה לפני התחלת הנסיעה על מנת שתהיה אפקטיבית, במידה ואתם נוהגים לשיר עם הרדיו או לדבר לעצמכם, ייתכן כי האפליקציה תנסה לפענח את דבריכם מבלי שכלל התכוונתם לכך. מצד שני אתם תמיד יכולים להפעיל את האפליקציה רק אחרי שקיבלתם את היעד אליו התבקשתם להגיע, אבל זה אומר שתצטרכו להתעסק עם המכשיר בזמן נהיגה – וזה אף פעם לא מומלץ.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

LiveBus

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

מחיר: חינם – מפתח: Alon Ezer – הורדה לאייפון

אם גם אתם נוסעים בתחבורה הציבורית, אפליקציה שתעזור לכם לתכנן את לו”ז הנסיעות שלכם בצורה טובה יותר היא LiveBus. האפליקציה מאפשרת לכם לדעת מתי האוטובוס שלכם מגיע לתחנה בזמן אמת, באמצעות מנוע חכם שרץ על השרתים, מעבד את בקשותיהם של המשתמשים ומחזיר התראה עוד לפני שהאוטובוס מגיע לתחנה, גם ללא הצורך להכנס בשנית לאפליקציה.

המנוע של האפליקציה רץ ללא הפסקה ומעבד את בקשותיהם של המשתמשים, כך שלמעשה מציע חסכון בתעבורת אינטרנט ומאפשר לכם לקבל התראות בזמן אמת לגבי לוחות הזמנים של האוטובוסים. בפועל, מדובר על מערכת התראות המאפשרת לכם לדעת מתי האוטובוס שלכם עתיד להגיע, כך שתוכלו להיות בטוחים שיש לכם מספיק זמן להתרחץ, להתלבש, להתאפר או אפילו לחזור על החומר של המבחן רגע לפני שאתם יוצאים לדרך.

יתרון: היתרון העיקרי שאנו יכולים לחשוב עליו, הוא בכך שהאפליקציה יודעת לעבוד “מאחורי הקלעים” ואינה דורשת מכם להשאיר אותה פועלת או במסך הבית על מנת לקבל תגובה.

חסרון: היצע האפליקציות המציעות לוחות זמנים של אוטובוסים הינו רב, ונדמה כי LiveBus אינה מציעה אפשרות מהפכנית לעומת מתחרותיה – כך שמלבד ההתראות המדוברת, איננו בטוחים מה היתרון המשמעותי שמציעה למשתמשים.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

Color Genius

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

מחיר: 3.90 ש”ח – מפתח: Yaron David – הורדה לאייפון

הילדים של היום הם לא הילדים של פעם. בעוד שהורים רבים מתעקשים על רכישת ספרים וחוברות עבודה, קשה מאוד לשכנע אותם שמכשיר הסמארטפון אליו אנו צמודים כמעט כל היום הוא לא עבורם. במידה ואתם רוצים לאפשר לילדים שלכם להשתמש במכשיר האייפון שלכם עם אפליקציה המתאימה ספציפית להם, מדוע שלא תנצלו את ההזדמנות ותציגו להם אפליקציה חינוכית במיוחד?

האפליקציה תאפשר לכם ללמד את ילדכם מהו הצבע בו הם צופים ברגע זה, פשוט באמצעות מצלמת האייפון. כל מה שעליכם לעשות הוא לכוון את המצלמה על צבע מסויים ולקבל בתמורה הכרזה בקול רם של הצבע המצולם בשפה המועדפת עליכם. בין השפות בהן האפליקציה תומכת ניתן לשמוע את שם הצבע בעברית, אנגלית, צרפתית, סינית, ספרדית וערבית.

יתרון: לצד ההצהרה על הצבעים, האפליקציה מאפשרת לכם לשחק בתופסת צבעים, במהלכה על הילד להצביע על שם הצבע הנאמר במהירות האפשרית. כך שאין ספק שמדובר בכלי למידה חביב, שיכול לעזור לילדכם להתמצא מעט יותר בעולם הצבעים, ואולי אפילו ללמוד שפה שניה על הדרך.

חסרון: כמו תמיד, החסרון המשמעותי עבורנו הוא קודם כל המחיר. למרות שמדובר באפליקציה לימודית ומהנה, בשורה התחתונה היא הופכת למשעממת ומאוסה אחרי כמה וכמה משחקים, כך שהשאלה הגדולה היא האם היא אכן שווה את הכסף, או לא.

Waze Rec

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

מחיר: 7.42 ש”ח – מפתח: Lev Vidrak – הורדה לאנדרואיד

לעיתים רחוקות וויז מפתיעה את משתמשיה ומוסיפה קול חדש למאגר ההכוונות שלה, מה שגורם למשתמשים רבים לצחקק ללא שליטה בזמן שמנסים להגיע מנקודה א’ לנקודה ב’. לצערנו, מדובר בקולות זמניים בלבד, כאשר רוב הזמן עלינו להסתפק בעמי או בגלית על מנת שיכוונו אותנו. כעת, באמצעות Waze Rec תוכלו להקליט את הצלילים והקולות שלכם, ולהשתמש בהם באפליקציה.

כל מה שיהיה עליכם לעשות הוא להפעיל את האפליקציה, לבחור את השפה הרצויה, לבחור את הצליל המתאים ולהקליט את החלופה שלכם. כך לדוגמה, תוכלו להקליט את הילדים שלכם מודיעים בשמחה שהגעתם ליעד, להקליט קטעים מסדרות הטלוויזיה האהובות עליכם המודיעים “ימינה” “שמאלה” וכדומה, או אפילו להקליט את עצמכם בתור מתנה לחברה או לאישה.

יתרון: מכיוון שסביר להניח שחלק נרחב מחווית הניווט שלכם בוויז כוללת תנועה כבדה ופקקים, אין כמו קול מוכר, אהוב או סתם מצחיק שיעזור לכם לעבור את הדרך בשלום, ויעלה לכם חיוך למרות העומס והפקקים.

חסרון: בשורה התחתונה, מדובר באפליקציה להקלטת צלילים שעולה קצת יותר מידי עבור הפיצ’רים שהיא מציעה. במיוחד בהתחשב בעובדה שמדובר באפליקציה למערכת אנדרואיד, וסביר להניח שאם המשתמשים יתאמצו מעט, יצליחו להגיע אל הצלילים הללו בכוחות עצמם ולהחליף אותם באחרים – ללא עזרתה של התוכנה.

מקור: דף האפליקציה

מקור: דף האפליקציה

חן אידן

אוהבת גאדג'טים, אפליקציות ואת עולם הטכנולוגיה בכלל. שלל עיסוקיה כוללים הריסת מכשירים סלולריים לצרכי בדיקה, התעסקות בלתי פוסקת ברשתות חברתיות, סקירת אפליקציות חדשות, סטארטאפים מבטיחים והתנסות עם (כמעט) כל מוצר חדש שיוצא לשוק.

הגב

8 תגובות על "שליטה קולית על Waze והתראה רגע לפני שהאוטובוס מגיע לתחנה [אפליקציות כחול לבן]"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
Shmulik Weber
Guest
עמית
Guest

קצת קשוחים בקשר למחיר? 3.90 זה פחות מחצי ארטיק..

עמוס
Guest

עושה רושם שגוגל פליי הורידו כבר משום מה את האפליקציה talk and drive. מאכזב

אורן אברהם
Guest

Talk And Drive לאנדרואיד הוחלפה באפליקציה אחרת ששמה GPS Voice Control.
ניתן להורידה בכתובת הבאה:
https://play.google.com/store/apps/details?id=gps.voice.navigation.gpsvoicecontrol

Lev
Guest

ל-WazeRec יש גם גירסה חינמית
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wazereclite

ירון
Guest

להחליף קובץ קול ב-WAZE מאוד פשוט – קבצי הקול נמצאים בסיומת BIN, כל מה שצריך זה להקליט בכל תוכנת הקלטה את כל ההוראות שרוצים להחליף ולשמור כל הקלטה בפורמט WAV. לאחר מכן לשנות בהתאמה את שמות הקבצים שהקלטתם לשמות הקבצים המצויים במערכת. ולסיום לפתוח תיקיה חדשה של קבצי קול ולהכניס לתוכה את הקבצים שיצרתם. לא ברור למה לשלם על אפליקציה כזאת אם זה פתיר בקלות יחסית ללא התוכנה.

עמית
Guest

ירון, כי זה נח יותר, ו99.5% מהמשתמשים (אבל, 0.001% מקוראי ניוזגיק..) לא מבינים מילה ממה שכתבת.

Lev
Guest

אני מסכים עם עמית, לא שיש לי אינטרס כלשהו :) ו

wpDiscuz

תגיות לכתבה: