לימוד בעזרת משחק: TinyTap הישראלית גייסה 1.5 מיליון דולר

הילדים של היום אוהבים מסכים, אז למה לא להוציא מזה גם משהו חיובי? פלטפורמת TinyTap מאפשרת להורים ולמורים ליצור משחקים חינוכיים בהתאמה אישית, ללא צורך בידע בפיתוח

מקור: TinyTap

TinyTap הישראלית מחברת בין ילדים למורים מכל העולם באמצעות מרקטפלייס של אפליקציות לימודיות שניתן ליצור מבלי לכתוב שורת קוד אחת. כעת מודיעה החברה על השלמת סבב גיוס שני בהיקף של 1.5 מיליון דולר מ-Animoca (הונג קונג), המשקיעה הקיימת, קרן Inimiti הישראלית ו-NYA. כמו כן, רשות החדשנות (לשעבר המדען הראשי) אישרה לחברה תוכנית בגובה של 600,000 דולר כחלק מתקציב ״ישראל דיגיטלית״.

אופציה להכנסה נוספת למורים

בתחילת דרכה הפלטפורמה של TinyTap הייתה זמינה באייפד בלבד, אך כיום ניתן ליצור באמצעותה משחקים דרך הדסקטופ או אפליקציה ייעודית וחינמית לאנדרואיד ו-iOS. לטענת החברה, 100,000 האפליקציות השונות ששותפו על יד מורים משוחקות על ידי המשתמשים כמיליון פעמים בחודש. מבחינת קהל היעד, התכנים פונים בעיקר לגילאי גן עד כיתה ו׳ כאשר השוק המרכזי אחרי ארה״ב הינו כווית, ערב הסעודית ודובאי (אגב – רק בעברית קיימים 7,000 משחקים).

מקור: TinyTap

כמו כן, הפלטפורמה פונה גם להורים שרוצים להכניס פן קצת יותר אישי לתהליך הלימודי של ילדיהם, באמצעות יצירת משחקים עם ״אלמנטים מהבית״; כלומר, במשחקים ניתן לשלב קולות מוכרים, תמונות משפחתיות, ציורים או חפצים אהובים על הילד, כדי להקנות להם פן אישי הרבה יותר.

המודל העסקי של החברה מציע למשפחות ומורים אפשרות לרכוש מנוי חודשי בעלות של 5 דולרים בחודש, מה שמעניק גישה מלאה לכל המשחקים, הקורסים וגם דוחות למידה עבור כל משחק שהילד שיחק, על מנת שניתן יהיה לבצע מעין מעקב התקדמות. בנוסף, שינוי חדש בפלטפורמה שנכנס לתוקף החל מהשנה יאפשר למורים לבחור האם לפרסם את המשחקים והתכנים שהם ייצרו למנויים משלמים בפלטפורמה וכך ליהנות מחלוקת רווחים של 50%, בהתאם לכמות הפעמים ששיחקו בתכנים שלהם, ממש כמו המודל הכלכלי של Apple Music או Spotify לצורך העניין.

TinyTap נוסדה ב-2012 על ידי יוגב שלי ואורן אלבז, אז גם השלימה סבב גיוס סיד בהיקף של 500,000 דולר בהובלת Inimiti, שכאמור השתתפה גם בסבב האחרון. שנתיים לאחר מכן (2014) זכתה החברה במקום הראשון בתחרות Powerful Answers Award מבית ווריזון בקטגורית החינוך, מה שזיכה אותה במליון דולר נוספים. כיום מועסקים בחברה 10 אנשים ומספר מורים מארה״ב, ישראל ומשכם שמסייעים בתחום הפדגוגי וניהול הקהילות.

וידאו: הפלטפורמה של TinyTap

 

הילה חיימוביץ׳

כתיבה הייתה עבורי מאז ומתמיד הרבה מעבר לתחביב, אך את חיבתי העזה לגאדג׳טים וטכנולוגיה גיליתי יחסית באיחור. כנראה שהגיקית שבי הייתה חבויה זמן רב, ורק חיכתה לרגע הנכון לפרוץ. בכל מקרה – היא כאן, ובכל הכוח.

הגב

Be the First to Comment!

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
wpDiscuz

תגיות לכתבה: