TechDate- דייט #2 זוגיות עם משמעות

משלט שמונע זיהום אוויר ועד לצמיד שיטעין לכם את הסמארטפון ויעודד אתכם לתרום דם. הצצה למהלכי שיווק ופרסום מעוררי השראה בסימן של אחריות חברתית ועשיית טוב

Donor Cable Project

מדור TechDate מסקר עבורכם את הדייטים הלוהטים בשבועיים החולפים, הפעם בסימן של אחריות חברתית ועשיית טוב. הצצה לשבעה מיזמים/ מהלכים מעוררי השראה, שבאמצעות החיבור בין טכנולוגיה, חדשנות וחשיבה יצירתית מצליחים לייצר ערך משותף.

מן הפח אל הצלחת

בעת האחרונה עלתה בארץ ובעולם המודעות לנושא בזבוז המזון. מומחים טוענים כי שליש מכלל המזון בעולם מוצא עצמו נזרק לפח האשפה. אם שוקלים את משמעות הדבר מול הרעב הנורא ששורר באזורים נרחבים בעולם, מבינים כי אנו עומדים בפני אחד המחדלים השערורייתיים הגדולים אי פעם.

מותגים מתחילים לפעול בנושא ומנסים לעודד את לקוחותיהם לגלות מודעות לכמות המזון שהם רוכשים וזורקים ללא שימוש. שיתוף פעולה בין גוגל לבין הקמעונאית הבריטית Sainsbury’s, הניב אפליקציה שעוזרת למשתמשיה לנצל את שאריות המזון שנמצאות בארונות, במזווה ובמקרר ומציעה להם מתכונים לפי המצרכים שבהם הם מעוניינים להשתמש. כך בעצם, האפליקציה מאפשרת למשתמשים לגלות אחריות גדולה יותר כלפי סביבתם ובדרך גם לחסוך כסף באמצעות שימוש חכם יותר במשאבים.

חיפשת – תרמת

הידעתם שבכל יום מבוצעים בממוצע 6 מיליארד חיפושים במנועי החיפוש ברחבי העולם?

מה אם ניתן היה לקחת פעולה פשוטה זו, שכל כך הרבה אנשים מסביב לעולם רגילים לעשות על בסיס יומיומי ולהשתמש בה כאמצעי לתועלת חברתית? תובנה זו בדיוק מונפה על ידי מיזם בשם Sleio, מנוע חיפוש חברתי, שתורם את כל הכנסותיו למטרות חברתיות מגוונות רק מההקלקות על תוצאות החיפוש.

ומה עם איכות החיפוש? אל דאגה! כל התוצאות נמשכות ישירות מגוגל, כך שעל ידי שימוש בשרותיה של Sleio תצליחו לעשות מעשה טוב, כמעט ללא שום מאמץ ושינוי בהרגלי הגלישה מצדכם. נחמד לא? תנסו ותיווכחו.

מטהר חוצות

גל הבנייה האדיר בלימה, בירתה של פרו, אמנם ממריץ את הכלכלה אבל גם גורם לזיהום אוויר מאסיבי באזור. כאשר אוניברסיטת UTEC להנדסה בעיר החלה לבנות את הקמפוס החדש בשטחה, היא חיפשה פתרון שיצמצם את הזיהום שייווצר כתוצאה מהעבודות.

כמצופה מאוניברסיטה למקצועות ההנדסה, נמצא פתרון בדמותו של שלט חוצות שהוצב במרכז אתר הבנייה ושבאמצעות טכנולוגיית סינון ייחודית שאב את האוויר המזוהם וייצר אוויר נקי שהוא שווה ערך לפעילותם האורגנית של 1,200 עצים. אין צורך לומר שיוזמה זו לא רק שהטיבה עם הסביבה הקרובה (הפועלים, הסטודנטים והתושבים באזור) אלא גם הפיקה תועלת עבור האוניברסיטה, שכעת יכולה לעמוד בגאון מאחורי ייעודה האקדמי – אוניברסיטה למקצועות ההנדסה.

מקבלים גם אשראי

תהליך איסוף תרומות עבור ארגוני צדקה, עמותות ומלכ"רים תמיד מהווה אתגר לא קטן. לטובת מטרה זו, ארגון צדקה גרמני בשם Misereor שפועל במדינות עולם שלישי, יצא בקמפיין שילוט חוצות יוצא דופן, שממחיש את האמירה כי גם המחווה הקטנה ביותר משפיעה בגדול. השילוט האלקטרוני והאינטראקטיבי מצליח למשוך את תשומת ליבם של העוברים והשבים, מאפשר להם לתרום באמצעות כרטיס אשראי ואף נותן להם הצצה לתוצאות תרומתם בפועל.

הקמפיין אגב לא נפסק שם, אלא ממשיך בביתם של התורמים, כאשר אלו מקבלים את חשבון האשראי ומתבקשים להפוך את תרומתם לתרומה חודשית קבועה.

קשר דם

מחסור בתרומות דם היא בעיה משמעותית באזרבייג'ן, בה אחוז הילדים שחולים במחלת התלסמיה וזקוקים לתרומת דם הוא הגבוה בעולם. NAR Mobile, חברת טלקום במדינה, התגייסה למען ילדים אלה באמצעות מהלך אינטגרטיבי בשם "Donor Cable Project".

המהלך מבוסס על פטנט טכנולוגי בתצורה של צמידים מיוחדים, שמשמשים כמטענים סלולאריים דו-כיווניים ומאפשרים מחד "לתרום" אנרגיה לטלפונים ניידים אחרים שזקוקים לטעינה ומאידך מעלים את המודעות לבעיית המחסור בדם ומעודדים אנשים לתרום.

מהלך יצירתי זה לא רק חיבר באופן מעשי בין האתגר לפתרון, אלא גם זכה להצלחה מסחררת כאשר סייע בהעלאת אחוז תרומות הדם במדינה ב-335%, הישג משמעותי בהחלט, במיוחד כשלוקחים בחשבון שהיוזמת של המהלך היא חברת טלקום מסחרית.

מקרר סביבתי

כיצד מצננים משקאות כשאין חשמל וממש חם בחוץ? חושבים מחוץ לקופסא (או שמא מחוץ למקרר). זה בדיוק מה שקוקה קולה עשתה כאשר חיפשה פתרון להנגשת משקאותיה במקומות נידחים, חמים וכאלו שאינם מחוברים לרשת החשמל הארצית. לשם כך, המציאה החברה את ה-Bio Cooler, מקרר 'ביולוגי' שאינו דורש חיבור לחשמל, אלא משתמש באדי מים ובאנרגיית השמש כדי לשמור על המשקאות שבו צוננים.

בדומה למהלכים שצוינו עד כה, גם כאן מתקיים תהליך חשיבה יצירתי ייחודי שמייצר פתרון לאתגר קיים; רק שבשונה מאלו, אין מדובר כאן במהלך שמהותו לפתור בעיה חברתית רחבה אלא במהלך קריאייטיבי נקודתי שנועד לתמוך באסטרטגיית המותג (שיתוף האושר בעולם, Share your happiness) ועל הדרך לייצר יח"צ חיובי סביב הערך החברתי המוסף.

ולסיום, בפינת "הדייט הטכנופובי" של השבוע, מהלך מקסים שמגיע אלינו ישירות מהודו:

רובו-תיק

מחסור בתיקי גב ובשולחנות כתיבה בבית הספר היא בעיה רצינית בחלקים מסוימים בהודו, שהופכת את חווית הלמידה לקשה ולא נעימה. פתרון יצירתי של ארגון Aarambh הופך קופסאות קרטון מקופלות לתיקי גב, שהופכים גם לשולחנות כתיבה אישיים. קופסאות הקרטון הפשוטות הנ"ל מצליחות להפוך את חיי התלמידים לנוחים, נעימים ושמחים יותר.

יוזמה זו מוכיחה שוב את המשמעות הרבה שיש למחזור ומזכירה שפסולת של אדם אחד יכולה לשנות חייו של אדם אחר.

המדור נכתב על ידי דודו פוגל, מנהל זרוע המחקר והייעוץ של מחלקת האסטרטגיה במשרד הפרסום מקאן אריקסון ישראל, בסיועם של תמר דן ואופיר יהב, אנליסטים במחלקה.

הכתבה בחסות מקאן דיגיטל

מקאן דיגיטל משרד הפרסום הדיגיטלי הגדול בישראל.
מובילים כבר 5 שנים בקריאייטיב בארץ ובין עשרת משרדי הפרסום הקריאייטיבים באירופה.
מקאן דיגיטל מהווה one stop shop ומתן מענה של פתרון דיגיטלי 360. המשרד כולל אנשי קריאייטיב יצירתיים ומופרעים, גיקים טכנולוגיים ואנשי תוכן דיגיטלי מובילים.
כולם עובדים בסינרגיה מלאה עם McCann Universal Digital, חברת המדיה המובילה בארץ,Performance McCann Universal, חברת הפרפורמנס המובילה בישראל, ו- McCann Universal Search, חברת שיווק במנועי חיפוש ואנליטיקס הגדולה והמובילה בישראל.
לאחרונה, הרחבנו את השלוחות הדיגיטליות שלנו למצפה רמון וכנרת Mccann Valley במטרה להעניק שירותי פרסום דיגיטליים ללקוחות בינוניים וקטנים בכל רחבי הארץ.

דודו פוגל, מקאן דיגיטל

מנהל זרוע המחקר והייעוץ של מחלקת האסטרטגיה במשרד הפרסום מקאן אריקסון תל אביב

הגב

1 תגובה על "TechDate- דייט #2 זוגיות עם משמעות"

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

סידור לפי:   חדש | ישן | הכי מדורגים
דודו
Guest

כתבה מעולה, תודה!

wpDiscuz

תגיות לכתבה: