פלטפורמת הקמת חברות הסייבר Team8 מגייסת עוד 23 מיליון דולר

מיזם Team8 שמקים ומשקיע בחברות סייבר בשלבים הראשונים, הוקם על ידי בכירים ב-8200, ביניהם מפקד היחידה לשעבר, נדב צפריר. ההון גוייס משורה של משקיעים אסטרטגיים ביניהם AT&T ונוקיה, שיצטרפו למשקיעים הקיימים

צפריר, גרימברג וגרינברג, מייסדי Team8. צילום: גיקטיים

צפריר, גרימברג וגרינברג, מייסדי Team8. צילום: גיקטיים

אחד המיזמים המסקרנים ביותר שקיימים כיום בישראל בתחום הסייבר הוא ללא ספק Team8 (טימייט) שהוקם על ידי בכירים לשעבר ב-8200, ושעל הקמתו דיווחנו לפני כשנה בדיוק. היום (ג') מודיעה הפלטפורמה, שמקימה חברות סייבר ומממנת אותן בשלבים הראשוניים, על גיוס הון נוסף בגובה 23 מיליון דולר שגוייסו ממספר שותפים אסטרטגיים חדשים.

שורה של משקיעים אסטרטגיים חדשים

Team8 הוקמה על ידי נדב צפריר, לשעבר מפקד 8200, ישראל גרימברג, לשעבר מפקד מרכז הסייבר ביחידה ולירן גרינברג, בוגר היחידה גם הוא. ב-Team8 קיימת מחלקת מחקר ואנליזה בראשות אסף מסחרי, מומחה סייבר בעל ניסיון, שכוללת אנשי מקצוע מתחומים שונים כמו טכנולוגיה, פיננסים ואקדמיה, ותפקידה לאתר טריטוריות פעולה בתחום הסייבר ("וקטורים"). ברגע שנמצא תחום שכזה, שאין לו פתרון כרגע, בוחרים מנהלי Team8 את היזמים שיוכלו להוביל את המיזם ועוזרים לו לאייש את אנשי הצוות שלו. הכוונה היא לבחור לכל מיזם את האנשים המתאימים ביותר לאותו תחום פעילות. החברה הראשונה שיצאה מהמיזם הזה היא חברת illusive networks של היזמים שלמה טובול ועפר ישראלי, שגייסה עם השקתה 5 מיליון דולר וארבעה חודשים בלבד אחר-כך, עוד 22 מיליון דולר.

עתה מודיעה כאמור Team8 על גיוס של 22 מיליון דולר משורה של משקיעים אסטרטגיים, שייקחו חלק בתהליכי המחקר וההקמה של חברות סייבר חדשות: AT&T, ענקי התקשורת האמריקאית שמביאה איתה ניסיון ברשתות תקשורת וכמובן רשת של לקוחות אמריקאיים; חברת השירותים Accenture, שתשתף פעולה עם החברה בפיתוח מוצרי אבטחת הסייבר בקרב לקוחותיה התאגידיים; Nokia ומעבדות המחקר Bell Labs ישתפו פעולה ביוזמות מחקר להגנה על תשתיות תקשורת רחבות היקף; והענקית הסינגפורית Temasek, שערך פורטפוליו החברות שלה עולה על 200 מיליארד דולר, והחברה היפנית Mitsui, ישתפו פעולה, כדי להרחיב את הפריסה של Team8 לשווקים האסייתיים, כמו היפני למשל שנחשב לשני בגודלו בסייבר לאחר השוק האמריקאי. המשקיעות האסטרטגיות החדשות יצטרפו למשקיעים הקיימים של החברה שכוללים את Cisco, Alcatel Lucent, Innovation Endeavors של יו״ר גוגל אריק שמידט, ‏Bessemer Venture Partners, ו-‏Marker LLC. שיתוף הפעולה החדש הזה יוצר את מה שמכנים בחברה "שותפות הסייבר החזקה בעולם".

נדב צפריר: נכריז בקרוב על 4 חברות חדשות

מימין לשמאל: שלמה טובול ועפר ישראלי. צילום: אביב פרסבורגר

המייסדים של illusive: החברה הראשונה של Team8: שלמה טובול ועפר ישראלי. צילום: אביב פרסבורגר

בשיחה עם גיקטיים, חושף נדב צפריר, מנכ"ל Team8, מה עומד מאחורי צירוף המשקיעים האסטרטגיים החדשים והקמת סינדיקט הסייבר והתוכניות העתידיות של Team8. לדבריו, השותפים החדשים מביאים איתם פרספקטיבות שונות ומגוונות, והם לחלוטין לא יהיו רק משקיעים. לדבריו, "השותפים החדשים שלנו ייקחו חלק פעיל בכלל תהליך בניית החברות, הכולל מחקר משותף, שותפות בעיצוב הפתרונות המפותחים ע״י חברות הפורטפוליו של Team8 והפצתן במשותף בשווקים שונים בעולם". צפריר מדגיש כי השותפות החדשה תיהנה מיכולות חדשות הן גאוגרפית, עם פריסה בארצות הברית, אירופה ואסיה והן טכנולוגית  – טלקו, תקשורת, מערכות מידע ועוד.

גייסתם 18 מיליון דולר בסבב הגיוס הראשון, ועכשיו 23 מיליון דולר. במה תשקיעו את ההון שגייסתם?

צפריר: "הכסף משמש למימון ה-A-Round של כל אחת מהחברות אותן אנו מקימים; חוץ מההשקעה בחברות אותן הקמנו, חלק מהכסף משמש למימון פעילות קבוצת המחקר של Team8, שהיא בעלת ידע מעמיק בהגנה והתקפה בסייבר; וכן ליכולות השיווק והפיתוח העסקי של הפלטפורמה, לבניית רשת לקוחות ושותפים ברחבי העולם. פעילויות אלו הן חלק אינטגרלי מתהליך הקמת החברות ב-Team8".

מה קורה עם החברות לאחר סבב A?

צפריר: "כחלק מהמודל, Team8 אינה ממשיכה להשקיע בחברותיה לאחר ה-A-Round. כשהחברות שלנו מוכנות לגיוס B-Round, הן מגייסות אותו בשוק הפתוח. ב-illusive networks, לדוגמא, Team8 השקיעה 5 מיליון דולר, ולאחרונה החברה גייסה 22 מיליון דולר נוספים, בהובלת קרן ההון סיכון המובילה NEA ובהשתתפות Citi Bank".

ראינו את ההשקה המוצלחת של illusive networks. מתי נראה את החברה הבאה?

צפריר: "הסיבה ש-illusive networks הצליחה לגייס 27 מיליון דולר בזמן קצר היא כיוון שהמשקיעים והשותפים האסטרטגיים זיהו את החברה כמי שמובילה את קטגוריית ה-Deception (הטעיית תוקפים). illusive networks פרצה לשוק עם צוות מנצח ופיתרון חדשני לאחת מהבעיות הגדולות ביותר שארגונים חווים כיום: זיהוי התקפות ממוקדות (APT). אנו מאמינים שלמודל החדשנות ותהליך הקמת החברות ב-Team8 חלק חשוב בהצלחה של אילוסיב. מודל הממוקד בפיתרון בעיות גדולות והצגה של פתרונות חדשניים, תוך הבנה עמוק של פרספקטיבת התוקפים בסייבר. החזון הוא להכריז על 4 חברות נוספות בשנים הקרובות – כולן תוצר של אותו מודל חדשנות ותהליך הקמת חברות. על כן, אנו מאמינים שגם בחברות אלו תראו הצלחה רבה. אנו נרגשים לראות את החברות שלנו גדלות ומצליחות, וגאים לקחת חלק בתהליך".

אריק שמידט בהשקת illusive. מקור: יח"צ illusive networks

אריק שמידט בהשקת illusive. מקור: יח"צ illusive networks

בעבר, דיברת על ה-APT (מתקפות ממוקדמות וממושכות) כאיום הגדול ביותר על חברות וארגונים. אילו וקטורים או תחומי פעולה חדשים אתם מזהים כיום?

צפריר: "זיהוי התקפות APT הינו אחד מהאתגרים הגדולים ביותר בסייבר כיום ו-illusive networks, באמצעות טכנולוגיית Deception Everywhere השותלת הטעיות ומלכודות לתוקפים בצורה אוטומטית בכל רחבי הרשת, מציבה מענה לבעיה, המאפשר זיהוי מוקדם של התוקף, ללא התראות שווא. תחומים נוספים אותם אנו מזהים כאתגרים או כהזדמניות הבאות בתחום הסייבר: Industrial Networks ותשתיות קריטיות – בעידן שבו הכל הופך להיות מחובר, פוטנציאל הנזק בהתקפת סייבר על רשתות תעשיתיות ותשתיות קריטיות הינו עצום ואנו מאמינים שנדרשת גישה חדשנית על מנת להצליח להגן על רשתות אלו באופן אופטימלי; גישה שאינה מסכנת את התפקוד השוטף של רשתות אלו; Incident Response – מרבית הארגונים כיום עדיין ממוקדים אך ורק בהטמעת פתרונות למניעת התקפות. ולשם גם הולך התקציב;  זה צריך להשתנות. בעידן הנוכחי, אנו מאמינים כי ארגונים וחברות צריכים להניח שהם ייתקפו, בהתקפה משמעותית, ולהכין את עצמם להתמודדות עם התקפה שכזו. באופן פרו-אקטיבי. תחום עניין גדול ב-Team8הינו פתרונות וטכנולוגיות להתמודדות עם ולהכלה של התקפות, כאלה שיצמצמו משמעותית את זמן התגובה להתקפות ואת פוטנציאל הנזק שלהן; וירטואליזציה – טכנולוגיות וירטואליזציה מגדירות מחדש את עולמות המחשוב וה-IT, והן כיום בשלות ומוטמעות ברוב המכריע של הארגונים. בראייתנו, וירטואליזציה גם מביאה עימה הזדמנויות חדשות לחדשנות בסייבר. אנו מאמינים כי ניתן למנף טכנולוגיות וירטואליזציה לטובת המצאת פרדיגמות הגנה חדשות וחוקרים תחומים אלו בימים אלו".

יניב אביטל

עורך אתר גיקטיים. יש לכם רעיון לכתבה? טיפ סודי? הדלפה? מחכה לכם ב[email protected]

הגב

רוצה להיות הראשון להגיב?

avatar
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 

* היי, אנחנו אוהבים תגובות!
תיקונים, תגובות קוטלות וכמובן תגובות מפרגנות - בכיף.
חופש הביטוי הוא ערך עליון, אבל לא נוכל להשלים עם תגובות שכוללות הסתה, הוצאת דיבה, תגובות שכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של Geektime, תגובות שחורגות מהטעם הטוב ותגובות שהן בניגוד לדין. תגובות כאלו יימחקו מייד.

wpDiscuz

תגיות לכתבה: